Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.3.2007, 9:23   #61
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
dark mesiah kaže: Pregled poruke
sad samo stocic...
Odlično, samo tako nastavi, ali ne samo stočić, već i zidove t.j sobu, zato što pretpostavljamo da ti se scena ne nalazi u crnom svemiru na ivici praznine i ništavila.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 21:29   #62
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Odlično, samo tako nastavi, ali ne samo stočić, već i zidove t.j sobu, zato što pretpostavljamo da ti se scena ne nalazi u crnom svemiru na ivici praznine i ništavila.
Yo bobi sorry sto se nisam javljao... Preselio se pa dok sve sredim itd... Nego i radim po ceo dan pa nemam bas trenutno vremena za max. Trebalo bi veceras da ti posaljem slike onog unistenog mesh-a i mog napretka sa prozorima.

Pozdrawchina!!!
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2007, 18:48   #63
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Yo evo ih slike...

Ma to moze i da se resava kasnije. Nego treba da uradim i prozore pa da postavim i to pa ces ti reci sta dalje.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	55 puta
Veličina:	92,2 KB
ID:	7053   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	11.jpg
Viđeno:	33 puta
Veličina:	96,4 KB
ID:	7054   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	111.jpg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	95,8 KB
ID:	7055  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2007, 12:36   #64
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Yo evo ih slike...
Ufff...ufff... nije ti dobro ovo...

Elem ipak je dobro što si ovo postovao, jer me podseti da vam pokažem još jedan basic način modelovanja.

Sledi tut...

Dakle, kada god imate oblike poput gornjeg dela te lampe ili poput flaše ili poput čaše, posegnućete za običnom linijom i lathe modifierom.

1.) Otvorite novu scenu u maxu i idite na top prozor. Idite zatim na spline primitives i kliknite na line. Sa desne strane opcije line-a u creation method tabu, selektujte smooth i za initial type i za drag type. Idite desnim klikom na snap toggle (crvena strelica na slici) i proverite da li vam je grid point uključen. Šta je zapravo snap toogle? Pa on vam olakšava da preciznije modelujete. Uvek će da se novostvorena linija ili verteks ili kada povlačite u viewportu neki objekat, dakle uvek će vam se lepiti za ono što je selektovano unutar tog menija. Na primer sada nam je selektovan grid point i to znači da će vam se kursor lepiti za mrežicu u prozoru. Ako bi bilo selektovano verteks, onda bi se lepilo za verteks nekog već postojećeg objekta, ako bi vam bilo selektovan mid-point onda bi se lepilo za sredinu nekog line-a i dr. Dakle, selektujte grid points, ako to već nije selektovano, izađite iz prozorčeta i kliknite opet na ikonicu da svetli. E sada samo nacrtajte liniju otprilike kao što je na slici. Ako se negde zeznete, ili postavite verteks koji vam ne odgovara, pritisnite backspace i on će obrisati zadnji verteks. Kada završite liniju, idite u modify panel (isključite gore snap toggle da vam ne smeta), uđite u režim verteksa i podesite kao da ste u edit poly režimu malo bolje vertekse ukoliko smatrate da je neophodno.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2007, 12:36   #65
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

2.) Sada prvo moramo da vidimo šta je pivot point. Pivot point je tačka rotacije koju ima svaki objekat. Obično su te tačke automatski postavljene na sredinu objekta, a ponekada morate sami da ih nameštate, kao u ovom slučaju. Znači, ako je pivot nekog objekta namešten na sredinu istog, objekat će se rotirati oko svoje ose. Ako je udaljen kilometar od objekta onda će objekat opisivati krug kada ga rotirate u odnosu na pivot point (recimo, može da se upotrebi za planetu koja rotira oko sunca, gde bi pivot point planete bio u centru sunca i tako bi planeta išla u krug oko sunca).
Idite u hierarchy meni (na slici strelica) i selektujte Affect pivot only. Uključite ponovo snap toggle, da bi vam se kursor lepio za mrežicu ispod i povučite pivot na sredinu mreže, kao što je na slici.


3.) Ponovo se vratite u modify i kliknite da dodate modifikator i izaberite lathe (isključite prvo smarajući snap toggle). Sada će lathe opisati luk tačno oko pivot pointa i dobili ste gornji deo lampe. E sada, ako vam se ne sviđa kako je lampa ispala, samo kliknite na režim line, pomerite vertekse ako mislite da treba i ponovo kliknite na lathe i to je to. Ukoliko vidite da je flipovao normale u lathe modifieru samo kliknite na flip normals i on će flipovati sve normale u poligonima. Preporučujem vam da i segments povećate sa 16 koji su po defaultu na 32, kako bi imali zaobljeniju lampu.


Znači, po istom principu možete da pravite flaše, čaše i sve objekte u tom fazonu.
Pitajte ako nešto nije jasno.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 22:07   #66
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Ehem....

Izvinjavam se za dužu pauzu...

Elem, uradio sam prozor i postavio mu stakla...

To je završeno. Sad idemo dalje...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Sa-prozorom.jpg
Viđeno:	48 puta
Veličina:	63,2 KB
ID:	7201  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 14:22   #67
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Zidovi moraju da budu mnogo deblji. Neka budu debeli kao naslon za ruke na kauču. Postavi takođe neke okvire za prozor i ručicu kojom se otvara. Ne izlaze prozorska stakla iz zidova .

Jesi li napravio novu lampu koristeći onu gore tehniku koju sam opisao (pitam te zato što je bitno da i to savladaš)?
Kad središ prozore, sledeće su par čaša i flaša, koje ćeš da praviš sa lineovima i lathe modifikatorom, kao što je kore opisano.
I da, postavi mu neki plane za tepih.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 18:50   #68
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Završio sam...

Za prozor sam postavio vertikalne i horizontalne linije na zidu (kao što si opisao u modelovanju stolice), onda sam izbrisao suvišne poligone, spojio dve strane zida i dodao mu Awning Window. Isekao mesto gde treba da dodje staklo i postavio mu staklo. Ručica je radjema edit/poly tehnikom.

Postavio sam i plane kao tepih, odradio gornji deo lampe i napravio dve vrste čaša i flaša.

Tehniku line/lathe sam znao i ranije samo što nisam znao za pivot point pa mi neke stvari bile pobrkane.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Soba-1.jpg
Viđeno:	54 puta
Veličina:	90,1 KB
ID:	7223   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	soba-2.jpg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	44,8 KB
ID:	7224   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Soba-3.jpg
Viđeno:	47 puta
Veličina:	84,0 KB
ID:	7225  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 21:45   #69
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

i jos samo 2 dana sa uw mapa 2 dana sa osvetljenjem i 3 dana sa materijalima i renderom
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 22:01   #70
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
GOKSIMASTER kaže: Pregled poruke
i jos samo 2 dana sa uw mapa 2 dana sa osvetljenjem i 3 dana sa materijalima i renderom
Mislio sam da sam završio sa modelovanjem objekata u sobi. Valjda sam završio. Neznam šta će bobi da kaže. Ako kaže da pravim ajfelov toralj moram da ga poslušam , i to na sred sobe da ga stavim .

Neznam šta je uw mapa. Objasniš? Zasad kolko tolko znam da modelujem objekte. Neznam ništa drugo. Valjda ću vremenom naučiti i ostalo...

Poslednja ispravka: DarkNemos (9.4.2007 u 22:02) Razlog: Greška u slepom kucanju...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 22:27   #71
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Uzmi torus sa 4 segmenata i 6 sides i postavi ga na prozor. Ne znam kako ne vidiš da ti fali drveni ram za staklo

Odmori danas, sutra krećemo sa mapiranjem (a ako nam zafali nešto, izmodelovaćemo)

btw. Je l' ovo one flaše za jogurt?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 22:31   #72
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

E da, okači mi max file (ako koristiš 7 ili neki pre njega) ili eksportuj u 3ds celu scenu, da mogu i ja paralelno da podešavam sa tobom. Tako mi je i zgodnije.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 22:32   #73
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Uzmi torus sa 4 segmenata i 6 sides i postavi ga na prozor. Ne znam kako ne vidiš da ti hvali drveni ram za staklo

Odmori danas, sutra krećemo sa mapiranjem (a ako nam zafali nešto, izmodelovaćemo)

btw. Je l' ovo one flaše za jogurt?
Vidim da mi fali drveni ram ali sam napravio drugi sistem držanja stakla. One dve stvarčice koje vidiš preko puta ručice usuštini imaju ulogu da drže prozor. Video sam pre neki dan takav prozor. Mada nije baš pogodan zimi...

Ok. Sutra pravim ram.

Pa devojčice koje su trenutno izašle iz sobe su tražile jogurt kao piće a muški tražili pivo... Fine neke devojčice. Nisu kao ove današnje...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 22:55   #74
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
E da, okači mi max file (ako koristiš 7 ili neki pre njega) ili eksportuj u 3ds celu scenu, da mogu i ja paralelno da podešavam sa tobom. Tako mi je i zgodnije.
Your Download-Link:Soba.rar http://www.sharebigfile.com/file/138360/Soba-rar.html
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 2:09   #75
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Sry sto sam bio odsutan neko vreme,
evo sobe, izgleda prazno jos fale detalji
sad samo da mi neko objasni kako da napravim staklo, plavi delovi police i ploca na stolu treba da budu od stakla.



TNX na svemu, najbolji ste

pa odoh ja na spavanje
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 7:12   #76
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Mapiranje


Elem, počećemo sa ovom lekcijom tako što ću predpostaviti da znate da nalepite teksuru (neku običnu sliku) na objekat koji ste izmodelovali.
Ipak, ako neko ne zna, neka pritisne M slovo na tastaturi, neka ode u podpano maps, neka klikne na none pored diffuse slota, neka izabere sliku neku sa kompjutera (koju hoće da koristi kao teksturu) i na kraju neka onu lopticu gore u materijal editoru samo drag&drop sistemom prevuče na objekat.

UVW Map


Neću ovde puno da vas davim sa pričama, samo ću da vam kažem da šta god vi izmodelovali, max ne zna šta je to i kako da ga mapira. To morate vi da mu kažete.
Evo ja imam na sceni četiri objekta. par primitiva i neke gluposti koje sam ja odradio edit poly modifierom (jedan ćemo da zovemo akumulator, a drugi kula).


E sad, hajde da nalepimo neku teksturu na njih i da vidimo šta se dešava.
Evo vam tekstura koju sam ja nalepio.
http://www.imagehosting.com/out.php/...1_tekstura.jpg



Dakle, vidimo da je lopta i kocka dobro izmapirana, dok je na ovim mojim objektima tekstura negde previše strečovana i to izgleda jako loše.
U principu kada napravite neki primitiv (kocka, lopta, čajnik...) on automatski ima map koordinate (zato vam je i čekirano ono generate map coordinate), ali čim objekat iskonvertujete u edit poly, malo ispremeštate vertekse, ekstrudujete, chamferujete neki poligon, max ne zna kako to da mapira.
Tu na scenu stupa modifikator UVW map. To je najjednostavniji način da maxu kažete kako da (otprilike) mapira vaš objekat.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 7:33   #77
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Izabrao sam sada UVW map modifikator za akumulator i čekirao mu box. Zatim sam kliknuo dole na fit (to vam je da ga automatski postavi do krajnjih granica verteksa). Dakle UVW map modifikator je postavio neku virtuelnu kocku oko objekta (to vam je ona narandžasta kocka), koja mu govori da sa svih strana te kocke nalepi podjednako mapu.
Uzeo sam zatim i selektovao kulu, izabrao UVW Map modifier i čekirao cylinder (zato što je moja kula najpribližnija cilindru, jel'), kliknuo na cap (to je da bi i ravne površine koje su paralelne sa patosom mogao da obloži mapom).


Evo rezultata.


Sada ću još samo pomenuti da možete gore da kliknete baš na modifikator UVW Map i kad poplavi, da u viewportu baratate sa tom UVW mapom kao sa objektima. Možete da rotirate, da scalujete, da pomerate... to ćete recimo koristiti ako želite da podesite da vam prozori budu u visini i sl.

Postoje i drugi načini, malo kompleksniji za mapiranje. Da koristite za svaku grupu poligona poseban UVW map, ili da unwrapujete (to vam je da ceo objekat kao da je od papira razložite na neku površinu, na koju posle u Photoshopu lepite teksturu)
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
dark mesiah (14.4.2007), kinteC (14.4.2007)
Stara 14.4.2007, 12:09   #78
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Dobro si objasnio UVW mapiranje, sta ako je objekat deo cilindar deo kocka ako selektujem box onda cilindicni deo nece dobro mapirati a ako stavim cilindar onda nece kocku dobro mapirati?
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 12:37   #79
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Krećemo sad polako da teksturišemo sobu.
Ja ću da uzmem Dark Nemosov primer, a ako još neko gleda ovaj tutorial, može da izmodeluje sve prethodno prateći vežbe sa prethodnih stranica.

Kao prvo, zaboravio sam da vam kažem da kad modelujete objekte, uvek im dajte imena. Mnogo ćete lakše da se snalazite posle, pošto često iz menija morate da isključujete ili uključujete neke objekte, a ako ih niste odmah nazvali nećete znati koji su.
Objekte koji se ponavljaju nazivajte, npr. čaša_01, da bi max ako radite array ili clonirate objekat odmah mogao da pretpostavi da će klon da se zove čaša_02.

Pod:
Evo teksture poda, skinite je.
http://www.imagehosting.com/out.php/i471119_Pod.jpg

Dakle, prvo nazivamo objekat koji je dole "pod". Otvaramo materijal editor i idemo u podpano maps. Kliknemo na difuse, t.j. na none pored difuse slote, izaberemo bitmap, i nađemo lokaciju na hard disku, gde smo usnimili ovu teksturu koju sam ja okačio. Dodelimo materijal podu. Kliknite sad na show map in viewport ikonicu u materijal editoru (strelica 1). Sada, pošto je pretpostavljam, parket isuviše raširen, moraćemo da ga tajlujemo, da umnožimo teksturu nekoliko puta.
Pod coordinates tabom ukucajte tile onoliko koliko mislite da treba (strelica 2). Ja sam ukucao 5 za obe koordinate, vi ćete možda ukucati neki drugi broj, bitno je da bude otprilike kao na slici, znači da parket ne bude preveliki.
Kliknite na ikonicu da se vratite na "prethodnu stranu" materijal editora (strelica 3).


Otvorite sad ovu teksturu poda u photoshopu i idite na image -> adjustments -> desaturate da bi ste je pretvorili u crno belu teksturu. Snimite tu teksturu u jpg kao pod_bump.jpg

Vraćamo se u max i zoomiramo neki deo slike gde se dobro vidi pod. otvorite sada materijal editor i u podpanou maps kliknite na none pored bumpa. Izaberite bitmap i onu crno belu sliku koju ste uradili u photoshopu. Naravno pod coordinates obavezno ukucajte isti broj tilea kao što ste učinili za diffuse slot, jer će inače i bump da vam bude preveliki.
Šta je bump? Pa bump mapa u renderu funkcioniše tako što materijalima daje određenu reljefnost. Sve što bump vidi na slici su crna i bela boja. crnu boju će render da osenči kao da je udubljena, a belu boju kao da je ispupčena. Ipak, bump ne menja geometriju objekta, već samo materijal sa bumpom izgleda reljefnije. Ako vam nije jasno, pogledajte u helpu i probajte na praznoj sceni sa nekom sferom ili tako nečim da se igrate sa bumpom da vidite kako funcioniše.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 13:06   #80
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Predpostavimo sada da je to neki novi uglačani pod. Ako je uglačan, znači da će da reflektuje. Vratimo se nazad na početnu stranu materijala. Idemo sad na none pored reflection slota i izabraćemo raytrace.
Hit render.

brrr... mnogo zar ne?

Ništa otvaramo podpano attuenation i izabiramo exponential. Znači, daljina refleksije je po defaultu bila isključena, tako da je pod reflektovao do u beskonačnost, a ovom opcijom mu kažemo da reflektuje do izvesne daljine. Renderujte i podesite end parametar da bude otprilike kao na slici.


Ipak, refleksija je i dalje prejaka i to posebno na delu gde počinje. Idemo korak nazad da se vratimo na glavnu stranicu materijal editora i za reflection mapu, umesto 100 ukucamo 30.
Sada će se refleksija više struko smanjiti u odnosu na celu raztrace mapu.


Gotovo je sa podom.
Kad se odmorim, nastavljamo dalje.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
DarkNemos (14.4.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3d studio max, 3ds

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
C++ za apsolutne početnike dalabu Programiranje 74 15.6.2013 14:14
Dobra simulacija letenja enter011 Simulacije vožnje 167 9.7.2009 13:40
Metamorf Studios škola za igre masteri Tekstovi u SK 16 9.1.2008 16:05
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com