Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.9.2006, 12:56   #1
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Exclamation 3DS MAX škola za početnike

Pozdrav sim pocetnicima u 3ds max-u .Ova tema naravno nije samo za njih vec i za druge korisnike 3ds max-a.
Ovde mmozete kaciti svoje pocetnicke radove,pa da posle diskutijemo sta valja,a sta nevalja i da naucimo druge kako se sta radi .
Zamolio bih da se ova tema ne obrise jer znam da ima puno onih koji bi zeleli da nauce nesto o 3ds max-u,a "3D galerija","3D realizam (i kako doci do njega)",kao i ostale teme slicnog tipa nisu predvidjene za pocetnike.

Evi jednog od mojih pocetnickoh radova...
O njemu je dosta dikutovano u temi "3D realizam (i kako doci do njega)",ali ja mislim da to nije pravo mesto za pocetnike.

Ovaj rad sam zakacio samo radi primera.Inace sam sam otvorio temu za pocetnike.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	kuca.jpg
Viđeno:	943 puta
Veličina:	96,1 KB
ID:	3558  

Poslednja ispravka: kinteC (7.5.2007 u 20:38)
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Lucic Nemanja na korisnoj poruci:
culer (21.8.2009), Engineer (28.8.2009), markoracke (14.9.2010), zdravkelja (17.4.2008), Zeldaš (27.3.2012)
Stara 28.9.2006, 22:03   #2
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Ne stvarno, ova tema je dobra.Hajde ovde da nasi iskusni 3d modelari (bobi, Highlander, nesonjacc...) pisu njihove tutorijale, ali ne samo za pocetnike nego i za one sa malo vise znanja!!!Nadam se da ce ova tema zaziveti i da ce biti jedna od najpopularnijih!!!!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 23:46   #3
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

zasto bi bobi, 3d manijak, i ostali pisali tutorijale, kada je net pun tutorijala? Clanovi foruma su tu samo da usmere, da pomognu oko onog dela koji ne pise u tutorijalu...tj, da prodaju cake Inace, znanje se krade... ( zahvalite se jos bogu sto imate net, samo da znate kako je uciti neki program bez tutorijala, bez foruma, i uopste bez blagodeti neta...) Sto se ucenja nekog programa tice, (3dsmaxa na pr) predlazem da se sebi zadate neki zadatak, i da krenete u realizaciju, pa kada nesto zaskripi, da jurite tutorijal, pa tek onda da trazite savet na forumu. Mislim da se ova "skola za pocetnike" moze svesti na svega par linkova ka tutorijalima...
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2006, 0:12   #4
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Niasm ja ni mislio da oni ovde pisu gomilu tutorijala koje mozemo da skinemo sa neta,a vecinu i dobijemo uz program.Sve u svemu bobi,nesonjacc,3Dmanj@k i ostali su vec dosta ucinili za mene.
Ova tema bi otprilike mogla da sluzi za kratke (ali stvarno u kratkim crtama)tutorijale i ostale pomoci,da ne bi trpali druge teme sa pitanjima o necemu sto nam treba.
Ako nesto nekome treba neka slobodno pita,a ja i nadam se i drugi ce mu to pojasniti.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 17:36   #5
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom

Meni bi dobrodosla pomoc oko 3ds max-a. Imam 3ds max 9 i jako malo znam da radim na njemu. Pa ako bi mi preporucio neke od tutoriala ili neku skolu u beogradu gde bi modao da naucim da radim na njemu (samo da nije mnogo skupa)

Pozdrav.
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 17:01   #6
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Jel moze neko da mi preporuci dobar tutorial za pravljenje modela uspomoc blueprint-ova? Hocu da modelujem BMW-a.

Nasao sam neki tutorial koji nije los ali trazi poznavanje nurms necega. Stvarno neznam sta je nurms.

Pomagajte ljudi...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 18:52   #7
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Poceo sam nesto da radim sa nekim tutorialom i ispalo je ovako:



U perspective viewport-u vidimo dve linije. Jednu plavu i jednu zelenu. Plava linija je crtana u top viewport-u a zelena u left viewport-u. Jel to uredu da linije ovako stoje? Cinimise da ne. Gde je moja greska? Nikako da je nadjem...

Na tom tutorialu kaze da bi trebao da dobijem nesto ovako:



Pomagajte ljudi... Stvarno hocu da naucim ovo!!!
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 19:16   #8
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Blueprint u top pogledu treba da zarotiraš 90% suprotno smeru okretanja kazaljki (što ćeš učiniti naravno u Photoshopu ili nekom drugom sličnom programu), takođe, blueprint u levom prozoru flipuj horizontalno.

A sada mali savet...

Ako si početnik, batali automobile, makar na neko vreme dok ne savladaš osnove modelinga. Takođe, princip kojim si počeo da modeluješ nikako nije dobar. Kako ćeš da spojiš sve te linije na kraju? Automobile je najlakše modelovati edit/poly tehnikom (iako je i to "pain in the ass"...).
Uradi prvo nešto mnogo jednostavnije (zgradu, stolicu, kutiju šibica... ).
Takođe, imaš u maxovim tutorijalima onaj debeljuškasti space ship, koji se modeluje edit polyjem. To bi prvo trebalo da prođeš, dok malo ne staneš na noge.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
DarkNemos (19.3.2007), markoracke (14.9.2010)
Stara 19.3.2007, 2:39   #9
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Blueprint u top pogledu treba da zarotiraš 90% suprotno smeru okretanja kazaljki (što ćeš učiniti naravno u Photoshopu ili nekom drugom sličnom programu), takođe, blueprint u levom prozoru flipuj horizontalno.

A sada mali savet...

Ako si početnik, batali automobile, makar na neko vreme dok ne savladaš osnove modelinga. Takođe, princip kojim si počeo da modeluješ nikako nije dobar. Kako ćeš da spojiš sve te linije na kraju? Automobile je najlakše modelovati edit/poly tehnikom (iako je i to "pain in the ass"...).
Uradi prvo nešto mnogo jednostavnije (zgradu, stolicu, kutiju šibica... ).
Takođe, imaš u maxovim tutorijalima onaj debeljuškasti space ship, koji se modeluje edit polyjem. To bi prvo trebalo da prođeš, dok malo ne staneš na noge.
Hvala na savetu. Pokusacu da uradim nesto u maxovim tutorialima. Samo je problem kod tih tutorijala sto imam max 9 koji nema pocetne gotove modele ili za avion nemam blueprint pa moram da printscreenujem pa da izdvojim blueprint iz tutorijala.

A i nikako da centriram slike u photoshopu da stanu jednako u calibration box-u.

Pozdrav
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DarkNemos na korisnoj poruci:
markoracke (14.9.2010)
Stara 19.3.2007, 21:25   #10
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Hvala na savetu. Pokusacu da uradim nesto u maxovim tutorialima. Samo je problem kod tih tutorijala sto imam max 9 koji nema pocetne gotove modele ili za avion nemam blueprint pa moram da printscreenujem pa da izdvojim blueprint iz tutorijala.
Trebalo bi da na trećem disku za max 9 imaš tutoriale.
Predložio bih ti da malko procunjaš u ovom forumu i u podforumu kreativni forum. Već se mnogo pisalo o svemu i svačemu vezano za max, a imaš i linkove ka gomili dobrih tutoriala.

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
A i nikako da centriram slike u photoshopu da stanu jednako u calibration box-u.
Ja u principu ovako radim. Otvorim u PS-u 512x512 ili 1024x1024, otvorim onda sliku sa referencama, selektujem neki pogled i prevučem je u ovu novu i skaliram je po potrebi. Zatim prevučem i druge dve (ako imam tri reference) i sve skaliram da stanu i preko rulersa ih podesim. Možeš i da smanjiš opacity gornje slike da bi je namestio kako treba. Na kraju samo isključiš layere koji ti ne trebaju i snimiš sliku odozgo, zatim isključiš sliku odozgo i uključiš sliku spreda, pa snimiš i td.


Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Pozdrav
Pozdrav
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
DarkNemos (20.3.2007), markoracke (14.9.2010)
Stara 20.3.2007, 1:41   #11
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

O boze... Treba mi i tutorial za photoshop... Strasno...

Problem kod mog max-a je to sto je skinut sa interneta kao trajal verzija i nema nikakve tutorijale.

Jbg moracu da kupim knjigu sa diskom i da
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 21:06   #12
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Jbg moracu da kupim knjigu sa diskom i da
Preskoči knjigu za sad, one su uglavnom za srednji i napredniji nivo korisnika, nikako za početnike. Desiće ti se da ne možeš da se snađeš gde je šta...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 23:22   #13
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Preskoči knjigu za sad, one su uglavnom za srednji i napredniji nivo korisnika, nikako za početnike. Desiće ti se da ne možeš da se snađeš gde je šta...
Hvala na savetu. Evo nesto sto sam uradio pomocu nekog tutoriala na netu.

Kazi sta moze da se popravi oko osvetljenja i renderinga...

Dobro je da sam se setio... jel znas kako se pravi osvetljenje da se vide svetlosni snopovi (kao sunce iz oblaka)?

Pozdrav!!!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MAX-Terean-2.jpg
Viđeno:	233 puta
Veličina:	97,7 KB
ID:	6866   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MAX-Terean-8.jpg
Viđeno:	225 puta
Veličina:	90,7 KB
ID:	6867  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DarkNemos na korisnoj poruci:
markoracke (14.9.2010)
Stara 22.3.2007, 9:34   #14
Dimke
Član
 
Član od: 6.2.2007.
Lokacija: Smrdograd
Poruke: 111
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 31 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Ja verujem da ti zelish sad , sve ,odmah itd ali choveche pogubichesh se.
Ako stvarno zelish da nauchish 3d (modelovanje svega shto ti padne na pament,rendering u svim svetlosnim uslovima ...) prihvati se osnova i polako unapredjuj svoje znanje.

Ako bez ikakvog predznanja krenesh da srljash po tutorailima koji ti pokazuju jeftine trikove , bez nekog objashnjenja shta je shta ,nechesh nauchiti nishta.
Ne kazem da su oni loshi ,ali pochni od samog max-a i njegovog user manuala-on je bash lepo koncipiran za pohetnike.

Ako ti neshto treba od basic video tutoriala kontakt na PM
poz
Dimke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 11:11   #15
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Kazi sta moze da se popravi oko osvetljenja i renderinga...
Dobro je da sam se setio... jel znas kako se pravi osvetljenje da se vide svetlosni snopovi (kao sunce iz oblaka)?
Osvetljenje na drugoj slici sa onim snegom mi se baš sviđa.
Ono što ne valja, po mom mišljenju su materijali. I ja sam pravio tu grešku misleći da procedurali mogu sve i svašta da proizvedu. Tačnije oni mogu sve i svašta, ali su bitmape u kombinaciji sa photoshopom ipak prava stvar. Procedurale je najbolje koristiti za metalne, staklene površine ili kada miksaš dve ili više bitmapa. Mada i to miksanje bitmapa je bolje da uradiš u photoshopu ukoliko objekat nije preveliki, te ako nema potrebe da teksture tileuješ.
Ali prvo savladaj modeling što bolje možeš.

Evo ti zadatak
Hoću da izmodeluješ ovu fotelju dole što bolje možeš koristeći edit/poly tehniku.
http://www.woodmark.com.au/images/pr...ir%20Print.jpg
Neka bude bude sastavljena iz tri objekta. Jedan je sam mesh fotelje, drugi je jastuk, i treći ove nožice dole. Ne moraš za sada da se bakćeš sa malko zaobljenim delovima , neka cela bude strogo četvrtasta.
Nemoj da misliš da je lako, uzmi probaj, pa da vidimo rezultate. Ako zapneš negde, pitaj.

btw. što lepo ne kačiš WIP radove u ovoj temi gde svi ostali kače?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 12:57   #16
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
Dimke kaže: Pregled poruke
Ja verujem da ti zelish sad , sve ,odmah itd ali choveche pogubichesh se.
Ako stvarno zelish da nauchish 3d (modelovanje svega shto ti padne na pament,rendering u svim svetlosnim uslovima ...) prihvati se osnova i polako unapredjuj svoje znanje.

Ako bez ikakvog predznanja krenesh da srljash po tutorailima koji ti pokazuju jeftine trikove , bez nekog objashnjenja shta je shta ,nechesh nauchiti nishta.
Ne kazem da su oni loshi ,ali pochni od samog max-a i njegovog user manuala-on je bash lepo koncipiran za pohetnike.

Ako ti neshto treba od basic video tutoriala kontakt na PM
poz
Nigde ja nezurim. Samo hocu da za pocetak uradim nesto lepo da mi da zelju i volju da nastavim da radim na max-u. Kad vidim sve one lepe radove poludim a pritom znam da su to ljudi radili koji imaju dosta iskustva sa modelovanjem i renderingom...

Idem polako...

Sto se tice video tutoriala mozes da mi posaljes jedino postom posto nemogu da skidam preko modema nista (31.2 kb/s)

Pozdrav
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 13:06   #17
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Osvetljenje na drugoj slici sa onim snegom mi se baš sviđa.
Ono što ne valja, po mom mišljenju su materijali. I ja sam pravio tu grešku misleći da procedurali mogu sve i svašta da proizvedu. Tačnije oni mogu sve i svašta, ali su bitmape u kombinaciji sa photoshopom ipak prava stvar. Procedurale je najbolje koristiti za metalne, staklene površine ili kada miksaš dve ili više bitmapa. Mada i to miksanje bitmapa je bolje da uradiš u photoshopu ukoliko objekat nije preveliki, te ako nema potrebe da teksture tileuješ.
Ali prvo savladaj modeling što bolje možeš.

Evo ti zadatak
Hoću da izmodeluješ ovu fotelju dole što bolje možeš koristeći edit/poly tehniku.
http://www.woodmark.com.au/images/pr...ir%20Print.jpg
Neka bude bude sastavljena iz tri objekta. Jedan je sam mesh fotelje, drugi je jastuk, i treći ove nožice dole. Ne moraš za sada da se bakćeš sa malko zaobljenim delovima , neka cela bude strogo četvrtasta.
Nemoj da misliš da je lako, uzmi probaj, pa da vidimo rezultate. Ako zapneš negde, pitaj.

btw. što lepo ne kačiš WIP radove u ovoj temi gde svi ostali kače?
Evo sad cu da probam da uradim nesto povodom te stolice... Samo neznam kako al snacicu se nekako...

Kad zavrsim postavicu sliku u kreativnom forumu - pocetnicki radovi.

Evo ti zip scene koju sam radio pa vidi sta sam uopste radio...

Pozdrav
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Ground1 finished with lights2.zip (19,8 KB, 140 puta viđeno)
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 13:21   #18
Dimke
Član
 
Član od: 6.2.2007.
Lokacija: Smrdograd
Poruke: 111
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 31 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
Nigde ja nezurim. Samo hocu da za pocetak uradim nesto lepo da mi da zelju i volju da nastavim da radim na max-u. Kad vidim sve one lepe radove poludim a pritom znam da su to ljudi radili koji imaju dosta iskustva sa modelovanjem i renderingom...
Koliko ti dugo radish sa 3d-om?
Za pochetak che ti sve izgledati glupo ako uporedjujesh sa tim maestralnim kreacijama.Ne daj da ti to bude pokazatelj tvoje kreativne mochi.Potrebno je mnooogo vremena i dosta utroshenog vremena (recimo 1-2 god intezivnog rada) da bi se postigli efektivni radovi kakvih vidjamo.Jbg mozda treba biti i darovit (mada retkost je to).

Ako imash zelju onda morash da imash i strpljenje

poz
Dimke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 13:35   #19
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
Dimke kaže: Pregled poruke
Koliko ti dugo radish sa 3d-om?
Za pochetak che ti sve izgledati glupo ako uporedjujesh sa tim maestralnim kreacijama.Ne daj da ti to bude pokazatelj tvoje kreativne mochi.Potrebno je mnooogo vremena i dosta utroshenog vremena (recimo 1-2 god intezivnog rada) da bi se postigli efektivni radovi kakvih vidjamo.Jbg mozda treba biti i darovit (mada retkost je to).

Ako imash zelju onda morash da imash i strpljenje

poz
Svestan sam toga da mi treba vremena i iskustva na dzakove ali idem polako i odlucan sam da uspem da napravim ono sto zamislim pritom opet ponavljam da sam svestan koliko je vremena potrebno za to.

Radim u max-u aktivno vec nekih 15 dana. Skoro sam ga nabavio. 15 dana je nista za max ali mislim da poprilicno dobro napredujem sobzirom na to da sam surovi pocetnik max-a.

Sitnim koracima do velikog uspeha...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 15:50   #20
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Evo ti zadatak
Hoću da izmodeluješ ovu fotelju dole što bolje možeš koristeći edit/poly tehniku.
http://www.woodmark.com.au/images/pr...ir%20Print.jpg
Neka bude bude sastavljena iz tri objekta. Jedan je sam mesh fotelje, drugi je jastuk, i treći ove nožice dole. Ne moraš za sada da se bakćeš sa malko zaobljenim delovima , neka cela bude strogo četvrtasta.
Nemoj da misliš da je lako, uzmi probaj, pa da vidimo rezultate. Ako zapneš negde, pitaj.

btw. što lepo ne kačiš WIP radove u ovoj temi gde svi ostali kače?
Nemogu nista da uradim povodom fotelje.

Prvo pokusao sam da stolicu otvorim sa windows image weaverom pa da gledam sliku i pravim u max-u. Napravio sam kocku i pokusao da izvadim deo kocke sa drugom kockom kojoj sam dodao Taper Modifier , savio je i sa Bolean Tool isekao deo gde treba da dodje jastuk (u sustini sedece mesto). Ispalo je ok tj. dobio sam ono sto sam zeleo. Ali problem je nastao kada sam pokusao da dodam TurboSmoth ili MSmoth. Dobio sam neko deformisano udubljenje koje nije licilo ninasta. Pa sam od te tehnike odustao.

Nisam imao uspeha ni sa edit/poly tehnikom. Postavio sam sliku na plane u perspective viewportu i pokusao da pomocu nje zarotiram pocetnu kocku i da sa Bevel tool izvlacim nagore da dobijem prvu prednju stranicu. Opet sam dobio neku deformisanu kocku tj. deformisani plane. Pa sam onda pokusao da napravim kocku duzine i sirine leve kompletne stranice tj. naslona pa da onda zarotiram ali kako zumiram tako se menja i velicina kocke i pozadinskog plane-a pa dobijem manju kocku od one koju sam napravio. U sustini to je samo privid od zoom-a, nije se smanjila kocka. U Top,Front i Left viewportu nevidim nista osim kockica tj poligona. Na osnovu jedne slike a da pritom je samo vidim u perspective viewport-u nisam u stanju da uradim ista. Jednostavno nisam svestan kako uspomoc jedne jedine slike mogu da napravim fotelju a da pritom nevidim kako izgleda sa strane ili od napred.

Nemam ni priblizno znanja da bi to uradio sa jednom slikom.
Radio sam nogu jedne ribe sa dve slike i ispalo je totalno ok tj. stopalo je bilo malo deformisano a zato listovi i butina su bili fenomenalni za prvi put. Kada sam dosao do torza napravio sam opet neku deformisanu kocku i posle upotrebe turbosmoth-a.

Mislim tj znam da edit/poly tehnika nije za pocetnike ali sam ipak pokusao da modelujem nesto.

Mislim da je ovo totalno glupo pitanje koje proizlazi iz mog neznanja ali ajde da pitam:

Da li postoji tutorial o edit/poly i edit/mesh za POCETNIKE?
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3d studio max, 3ds

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
C++ za apsolutne početnike dalabu Programiranje 74 15.6.2013 14:14
Dobra simulacija letenja enter011 Simulacije vožnje 167 9.7.2009 13:40
Metamorf Studios škola za igre masteri Tekstovi u SK 16 9.1.2008 16:05
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com