Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2010, 23:53   #81
balu
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 105
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Haha, da mi koji duze vreme radimo nemamo pojma kako se uci, ali vazno da si ti koji blage veze nema s programom, dosao nam pokaze da smo pogresili. Procitaj moj post, pa ces da vidis da nisam rekao da je help kratak, nego da odgovara programu. Ajde nam pokazi, molim te, koji je to caroban nacin da se nauci max 10 puta brze i koji su to famozni tutorijali.

Evo jos dobrih, ko hoce da proba 'staromodan', spor nacin...

http://www.3dtotal.com/ffa/tutorials...c/joanmenu.php odlican tut o modelovanju, topla preporuka

http://3dessentials.com/tutorials/le...arwick-part-1/ isto je tema modelovanje, mislim da mora da se uclanite da bi pogledali...

http://area.autodesk.com/accessdenie...mentals_part_2 drugi deo prethodnog, ima i treci, ali ne znam link...

http://cg.tutsplus.com/tutorials/3d-...nd-techniques/ opet modeling, nije za potpune pocetnike, ali ga vredi odgledati

http://www.zbrushcentral.com/showpos...nt=54texturing u zb, jako korisna fora

http://bit.ly/alv7Qk making of (lik pokazuje workflow, ovo nije korak po korak), ali zanimljivo

http://www.youtube.com/user/Guerrill.../9/PMgjVJogIbc ovo je tut koji bih voleo da sam video dok sam pocinjao, (razne stvari koje vecina ljudi zanemari, pa im to posle pravi probleme). Smoothing grupe, normale poligona... ima jos korisnih linkova okolo...
balu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2010, 15:52   #82
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

@balu
Jel znaš nešto oko .ogf formata?Tu mi treba pomoć.Znam to da ga ni jedan Max ne podržava, ali ako znaš nešto .....
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2010, 17:54   #83
balu
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 105
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Ovo sam izguglao, pretpostavljm da ti to treba


.ogf su stalkerovi fajlovi, tj modeli(tako ih on pakuje), e sad nisam nasao konverter, ovime mozes samo da ih otvaras
balu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2010, 0:59   #84
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Citat:
balu kaže: Pregled poruke
Ovo sam izguglao, pretpostavljm da ti to treba


.ogf su stalkerovi fajlovi, tj modeli(tako ih on pakuje), e sad nisam nasao konverter, ovime mozes samo da ih otvaras
Ma nije problem u veiwer-u.Imam ih 5-6 verzija.taj 1.04 ima opciju da sačuva u .obj formatu (Wavefront ) ali je problem što ne exportuje materijal i animaciju, samo meshes.Postoji jedan drugi alat koji kovertuje .ogf u .smd koji koristi Half Life 2.Taj konverter sačuva i animaciju i materijal.Postoji plugin za import i expot za 3Ds Max 7, 8 i 9.Imam i plugin za export u Stalkerov SDK format .object koji treba posle u X-Ray SDK da se doradi i konveruje u .ogf a meni to nikako ne polazi za rukom..To sve meni kompliovano jer sam ipak n00b.To malo tutorijala što ima je većinom na ruskom i jako je šturo.Ipak se oni u tutorijalima obraćaju malo naprednijim korisnicima 3Ds Max-a.
Ipak hvala na trudu.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 20:21   #85
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Znam da je ovo pitanje za padanje sa stolice ali sta cu. Proucio sam desetine tutoriala, predloga drugih i sl. i dalje ne mogu da mrdnem sa pocetka. Vezbam cajnik, pocnem od lopte, sad treba da par polja selektujem i odatle napravim nastavak za usne, surlu kako god zovete cajnika.
Sta god pokusam nove vertekse nece da kreira, extrude opcija mi napravi neke siljke sa obe strane cije vrhove ne mogu da spojim u ravan. Znam da je ovo pitanje za osnovu osnove ali sta cu kad max jednostavno ne da ni sa poduzim eksperimentisanjem.
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 20:49   #86
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Druze a sto modelujes cajnik kad vec imas primitiv cajnik?

Anyway stavi sliku problema slobodno. Veca je verovatnoca da ti tako neko pomogne kad vidi o cemu se radi
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 21:04   #87
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Vezbam ali max mi ne da nista da uradim, opcije ili zakljuca ili ne izvrsi ili nesto trece. Sliku ne mogu da stavim jer ne mogu ni da je eksportujem niti screenshot. Probam da napravim drsku preko hinge from the edge opcije (iz tuta) i on nista ne uradi.
Pukom slucajnoscu sam uspeo da zavrsim model solje i renderovao je i sad mi ne da da snimim.

Poslednja ispravka: Aleks (31.5.2010 u 21:14)
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 23:23   #88
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Hehe joj ti si nesto tu pomesao nacisto

Za screenshot ti ne treba max. Samo stisnes printscreen dugme na tastaturi i paste-ujes sliku u photoshopu. Za hinge from edge treba da budes u modu za poligone i da odaberes ivicu sa koje da cepa. A za snimanje rendera imas ikonicu koja izgleda kao flopi (valjda)
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 10:16   #89
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Kako se koristi opcija extrude, pratim tutorijal ali nemogu nikako da postignem deo sa slike.


Pocnem od kocke kao u uputstvu i tu staje jer extrude ne moze da uradi ovo sa slike. Evo i stranice na kojoj je tut: http://www.3dtotal.com/ffa/tutorials...farc/body1.php
Ne govorite mi na foru sto si poceo tako nesto komplikovano jer ova opcija se za skoro svuda koristi, pa cak i sa osnovnim box modelingom.
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 10:38   #90
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.648
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Pa ako ocekujes da extrude odmah namesti vertekse kao sto je na slici onda se varas. Izaberi jedan fejs kocke i uradi na njemu 4 puta extrude. Nakon toga podesi odgovarajuce vertkese prema crtezu tako sto ih pomera u odgovarajucem vjuportu (levi pogled il koji vec).
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 11:05   #91
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Pa ako ocekujes da extrude odmah namesti vertekse kao sto je na slici onda se varas. Izaberi jedan fejs kocke i uradi na njemu 4 puta extrude. Nakon toga podesi odgovarajuce vertkese prema crtezu tako sto ih pomera u odgovarajucem vjuportu (levi pogled il koji vec).

Nisam tolko glup za ovo prvo a sto se tice drugog kazem da je extrude nemoguce kontrolisati. Izaberem stranu i povucem a ona ode u piiiiiiii. Nemogu da pogodim kako ce se ponasati, on izvuce jednu ravan iz kocke umesto da deformise kocku, probao sam i sa simetrijom i nece. Naknadna korekcija polozaja vertkesa je ko da sa jednog kraja lista A4 vracam na suprotno cose. Jos nesto kako da naknadno dodam vertekse?
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 12:12   #92
balu
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 105
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Kad ides na extrude klikni na mali kvadratic pored same opcije extrude. Otvorice se mali prozor preko kojeg upravljas opcijama i tu mozes da upises tacnu vrednost. Mozes sa cut toolom da dodajes vertexe...
balu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2010, 18:00   #93
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Cut tool ne mogu da nadjem, extrude ovo ne moze da postigne. Stavlja nove ravni gde hoce koje mi ne da da spojim u "suplje telo".
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2010, 18:25   #94
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.648
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Vidi jel ovako malo jasnije

http://www.youtube.com/watch?v=Uqxo6BqZFow
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
Aleks (16.6.2010)
Stara 2.7.2010, 19:20   #95
cicko100300
Novi član
 
Član od: 5.12.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Poceo sam sa 3ds maksom pre 5 godina , citajuci postove mogu da vam kazem da su neki ljudi u pravu a neki ne.
Sto se tice tutorijala na srpskom imate neke ovde:http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showforum=26
Moje iskustvo sa bilo kojim programom ,ne samo sa maksom ,kaze mi da treba da koristite vise izvora da bi ste naucili bilo sta.
Svaki 3d modelar resava problem iz svog ugla .Ja sam konkretno ucio iz knjige 3ds Max 8 kroz primere od Ted Bordmana medjutim tu su samo osnove koje ce vas uvesti u svaki deo programa po malo.Koristio sam i neke Lynda video tutorijale i naravno maksove tutorijale koji su se pokazali kao najkorisniji ,ali naj naj korisniji je maksov User Reference (Help). Napravio bih ja neke tutorijale i okacio bi ih negde,ali nazalost niko me nije uputio kako da to uradim. Pa ako bi smo se slozili i otvorili jednu ovakvu temu svako od nas bi sigurno imao mnogo toga da pokaze.
:)
cicko100300 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2010, 21:29   #96
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

cicko u kom formatu su ti ti tutovi? Pisani? Video? Ako su pisani napravi temu pa tu stavi, ako su video naravno okaci na youtube pa stavi link
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DarkNemos na korisnoj poruci:
cicko100300 (4.7.2010)
Stara 4.7.2010, 16:57   #97
cicko100300
Novi član
 
Član od: 5.12.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Pravio bih video tutorijale i tekstualne sa slikama,ali imam samo veb kamericu.medjutim da bi to bilo valjano avi format posle mora da se konvertuje u flash video format da bi mogao da bude na Utubeu i tu nastaje problem , a i slike tesko je da ih stavim ovde jer treba prvo da ih stavim negde na net a onda url slike da izbacim ovde (jedna velika zamerka kreatoru foruma).Bilo bi mnogo bolje da mogu direktno da uploadujem slike u post. ali evo da ne bude da nisam pokusao .napravio sam galeriju na imageshack pa cu probati nesto da izbacim ovde cisto radi prome nadam se da ce mi neko dati par saveta za taj video fajl....kako da.Pa ako uspe pokrenucu temu.

http://yfrog.com/0gtermitmtllavacrustj
cicko100300 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 17:22   #98
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Sto se tice video tutoriala, imas opciju da koristis neki od "screen capturing" programa, koji snimaju ono sto ti radis i pakuju u neki video fajl, ili da koristis kamericu, sto je losije resenje.
Kad snimis to sve na bilo koji nacin, obradis u nekom movie makeru (WMM, vegas, premiere...), dodas glas, ili tekst ako neces da pricas ti.
Odes n YouTube i okacis to, nema potrebe nista da konvertujes, jer oni prihvataju vecinu standardnih formata.

Za tekst tutorial, najbitnije da sredis screenshotove da budu jasni.
Posle mozes da ih okacis bilo gde, recimo imageshack ili photobucket, sve odjednom i da prebacis linkove u temu, treba 3 minuta maksimum... napises tekst u wordu i posle kopiras u temu, malo formatiras da tekst bude uz odgovarajucu sliku i eto. Eventualno mozes sve da sasavis u wordu i konvertujes u PDF, okacis na neki sajt i das nam link
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 19:30   #99
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Camtasia je najbolja za snimanje ali se placa. Imas i besplatni cam studio pa probaj sa njim da snimas. Snima sve sto vidi na ekranu (ili region imas opcije) a moz i glas da snima, napakujes u neki format i na youtube ili jos bolje vimeo.
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 13:20   #100
okan 1988
Član
 
Član od: 1.9.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Ćao svima,

Ja sam skinuo sa interneta neku fuš verziju 3d Maxa i u njemu nemam apsolutno ništa.Ni tutorials ni referenci itd.Naročito me boli što nemam ni jedan jedini ponuđeni materijal u MTL library, pa bi zamolio neke dugogodišnje korisnike da te materijale na neki način razmijenu sa nama.da naprave torrent .

Pošto sumljam u vjerovatnoću ovakvog ishoda zamolio bi nekoga da mi objasni kako da napravim zid od kamena ili cigle .Naime, ja pravim jednu video igru pa moram da nacrtam neke objekte u 3d max-u koi su mi neophodni. Uspio sam nekako da nacrtam zgradu američke ambasade u Saigonu ali kad je stavim u igru drastično se razlikuje od tamošnjih zgrade.dizajn sam uspio izvesti ali zidovi su toliko bijeli da me je to sramota postaviti.Ne izgleda baš uvjerljivo i shvatio sam da ne mogu bez materijala.Usput, mogu li te materijale da primjenim na već dizajnirane objekte, ili ću morati onovo crtati?

P.S.

Imam ja neke fazone na našem jeziku za početnike 3D maxa.Negdje sam ih skinuo.To je dobro samo za početak, i to onaj apsolutni, nekih 30-ak strana kroz primjere.Ako neko hoće poslaću mu na email.Nisu video, mora se čitati

POZZZZZZZ

Poslednja ispravka: okan 1988 (1.9.2010 u 14:16)
okan 1988 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorijali za programiranje Harmon23 Programiranje 227 24.1.2024 11:14
Linkovi za početnike Eni Fotografija 13 9.4.2020 9:13
VideoJug i neki malo drugačiji tutorijali Mrka Kapa Cvet kompjutera 4 15.7.2008 22:21
C++ tutorijali na srpskom!!! PeTkO Programiranje 16 28.10.2006 15:57
TUTORIJALI JovanK Aplikativni softver 0 27.10.2006 2:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com