Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2005, 7:06   #61
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
suzie kaže:
hehehe
salim se malo. nas je vise u alijansi. ma da sad razmisljamo da napravimo Wing, ali otom potom

mi smo se bili zakacili sa [Stealth] i dobro smo prosli kako je moglo da bude.

a i diplomatija je nacin pobediti bitku. isto tako blef. ja sam izblefirala lika koji je za 500 mesta bolji od mene.
kako, ne znam ni ja sama vise. vazno je da je on povukao napade
Verovatno si ga sarmirala
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 11:17   #62
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
Gyle kaže:
@ vladale
Ma u drugom topicu si pitao sta je fleet i ressave a ovde sve znas pa zato kazem

I dalje ne znam sta je to. Sto se tice tvog predloga, ja sam ZA. Ja sam u univerzumu 1, univerzum 3 je najnoviji i trenutno ima najmanje igraca. Jos malo(dok se ne napuni univerzum 3) napravice se univerzum 4. Igrajte!
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 14:18   #63
suzie
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku suzie
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
NikolaS kaže:
A sta je potrebno za igranje? Koja konekcija je dovoljna, optimalna konf., i kako da se dodje to te igre za koju inace tek sada cujem ali igrao sam Galactik Civilization i Homeworld 1 i 2 !
Potreban ti je samo mozak Konekcija nije toliko bitna, barem ja mislim. Imas na www.ogame.org , tu ja igram na 2 universuma. smanjila sam malo posto imam nameru posle nove godine da pocnem na www.ogame.ba ili ovo trece kod hrvata
suzie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 14:24   #64
suzie
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku suzie
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
NikolaS kaže:
Verovatno si ga sarmirala
hahahaha jok more! nema tamo sarmiranja. mislim probala sam i to, ali ne pali
suzie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 14:27   #65
suzie
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku suzie
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
vladale kaže:
I dalje ne znam sta je to. Sto se tice tvog predloga, ja sam ZA. Ja sam u univerzumu 1, univerzum 3 je najnoviji i trenutno ima najmanje igraca. Jos malo(dok se ne napuni univerzum 3) napravice se univerzum 4. Igrajte!
Fleet- i Resourcesafe: Kad krenes na spavanje ili ides negde, nadjes u galaksiji nekog sto je inaktivan i sto nema odbranu. Njemu posaljes sve brodove sto imas sa sve resursama u napad. I podesis vreme tako da ti se vrate brodovi kad se ti opet logujes. Tako nemas nista na planeti sto bi privuklo neciju paznju, i nece da te napadne niko. Jedino ako neko ima mesec, ali toga verovatno na ogame.ba jos nema.

Nadam se da sam dobro objasnila
suzie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 15:01   #66
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Ma ne treba nista osim obicnog internet browsera.
Ako hoces mozes da igras na pentium1 na 90MHz i 8 Mb rama i 14400kb/s konekcijom.
Sve sto treba da uradis je da odes na ogame.ba ili ogame.org (prvi je za ljude sa naseg govornog podrucja) i da se registrujes i u igri si.
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 15:13   #67
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Fleet i ressave mogu da se rade i sa kolonijama.

@suzie
znas sta mi nije jasno, sinoc sam poslao u napad flotu od 8 velikih lovaca,6 malih i 4 mala transportera na igraca koji je neaktivan vec nedelju dana. Imao je oko 10000 metala, 7000 kristala i nesto deuta.
Pobedim ja lagano borbu bez gubitaka al' mi transporteri donesu samo po 4000 metala i kristala ,a taj je jos uvek neaktivan pa mi nije jasno sto mu ne uzme vise.
P.S. mrzelo me da prckam po forumu na ogame pa pitam ovde
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 15:33   #68
suzie
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku suzie
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

@Gyle

Ne mozes ti sa jednim napadom da pokupis vise od 50% resursa, ma koliko brodova poslao. Zato kad su u pitanju velike kolicine posaljes 2-3 napada uzastopno. Ma da se to isplati tek kad se radi o 200-300k pa na vise. A i onda mu ne uzmes sve. Sa tri napada jedan za drugim mu pokupis oko 80%.

Sto se tice Fleetsafe, kad imas kolonije jos bolje. Ja saljem brodove od kolonije do kolonije. Sa sve resurse, ono Deployement (ne znam kako se kaze na srpski) Jedino moze da te zezne neko sto ima mesec, sto se meni desilo vec 2 put.
suzie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 16:13   #69
bruno
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 220
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

evo sada sam proverio, www.ogame.ba, i www.ogame.com.hr, su ustvari isti sajt, tako da je svejedno preko cega se ulogujete.
Nas u SU 27 trenutno ima 9, a savez je jos u usponu, znaci ko zeli neka se prijavi.
Rinasek
bruno je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:06   #70
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
suzie kaže:
Potreban ti je samo mozak Konekcija nije toliko bitna, barem ja mislim. Imas na www.ogame.org , tu ja igram na 2 universuma. smanjila sam malo posto imam nameru posle nove godine da pocnem na www.ogame.ba ili ovo trece kod hrvata
Shvatio sam to ubrzo, znaci imam mozak Kazu da trenutno ne primaju nove clanove, valjda ce cim se uprazne mesta ili stvore nova poslati inform na mail jer sam popunio register obrazac! Gledao sam i screenshot-ove i izgleda prilicno zanosno na prvi pogled a i cini mi se da je potrebno dosta vremena
izdvojiti!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:19   #71
suzie
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku suzie
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
NikolaS kaže:
Shvatio sam to ubrzo, znaci imam mozak Kazu da trenutno ne primaju nove clanove, valjda ce cim se uprazne mesta ili stvore nova poslati inform na mail jer sam popunio register obrazac! Gledao sam i screenshot-ove i izgleda prilicno zanosno na prvi pogled a i cini mi se da je potrebno dosta vremena
izdvojiti!
U pocetku ti treba vise strpljenja nego vremena. Dok krene proizvodnja resursa. A posle zaista treba dosta vremena. Kad krenu napadi i kad imas 9 kolonije itd.
suzie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:23   #72
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
suzie kaže:
U pocetku ti treba vise strpljenja nego vremena. Dok krene proizvodnja resursa. A posle zaista treba dosta vremena. Kad krenu napadi i kad imas 9 kolonije itd.
Ma ok je sve to, nova godina je, bar do 10-og cu imati vremena za komp nego nisu mi jos poslali mail! Kako da nadjem serbiane tamo?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:36   #73
suzie
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku suzie
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

E sad imam jos jedan mali savet. Ako ste u mogucnosti, izgradite Nanite Factory (ne znam kako se to zove na ogame.ba) Kosta mnoooooogooooooo, 1mio metal, 500k kristal i 100k deut. Ali mogu vam reci isplati se. Ja sam na ogame.org, uni5 izgradila na 2 planete. Smanji se proizvodnja brodova i odbrane. evo primer: veliki cargo sa robotic factory level 4 se pravi 36minuta. Sa nanite level 1, 14 minuta

Isto efikasne su interplanetarne rakete. a i nisu toliko ni skupe. mana im je, mogu da se salju samo +/- 7 solarnih sistema od planete gde se nalaze. i ne unistavaju brodove, samo odbranu. a njih da unisti moze samo antibalistic missile. ponekad treba i vise nego jedna, zavisi kolika je odbrana.

Od odbrane je dobar Large Shield Dome, Gauss cannon i Plasma Cannon. Sve dok te ne napadaju sa Battle ships, Bomberima i Destroyer
suzie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:40   #74
suzie
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku suzie
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
NikolaS kaže:
Ma ok je sve to, nova godina je, bar do 10-og cu imati vremena za komp nego nisu mi jos poslali mail! Kako da nadjem serbiane tamo?
Ti si se prijavio na ogame.ba? Ako da, nadji igraca Rinasek, savez SU 27. Ja cu posle nove godine da se prijavim tamo. A ako mislis da ces do 10-og da zavrsis igru, gresis

Ja igram evo vec 2 meseca
suzie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:41   #75
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Jaki igraci za napad uglavnom koriste samo borbene brodove (battle ships) ,koji su uzgred najbolji u igri, u kombinaciji sa velikim brojem lovaca tako da se odbrana gotovo ne isplati. Samo fleet i ressave rade posao, niko te nece napasti ako nema sta da uzme, jedino ti moze uciniti uslugu pa da ti napravi mesec
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:44   #76
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Ne bi bilo lose da ako neko ovo cita iz saveza SU 27 da posalje njihov vodja poruku nasem da sklopimo savez o nenapadanju tj. saradnji posto vecina cro saveza to radi medju sobom. Savez je PS (pancevarski savez) i ima 7 clanova.
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:47   #77
suzie
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku suzie
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
Gyle kaže:
Jaki igraci za napad uglavnom koriste samo borbene brodove (battle ships) ,koji su uzgred najbolji u igri, u kombinaciji sa velikim brojem lovaca tako da se odbrana gotovo ne isplati. Samo fleet i ressave rade posao, niko te nece napasti ako nema sta da uzme, jedino ti moze uciniti uslugu pa da ti napravi mesec
Jeste, ali mesec ne dobijas kad ti unisti odbranu. Debris imas samo kad ti s***** flotu. I to mora ogromnu flotu da ti unisti. Na uni5 je mom prijatelju jedan unistio 150 Battle Ships, ne znam koliko Cruisera i Cargoa. I imao je samo 20% sanse na mesec. Ili ako si ti jaci pa napadacu srusis sve sto ima od flote kad on tebe napadne. Ali kao sto rekoh, to mora da bude ogromna flota.
suzie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:54   #78
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Citat:
suzie kaže:
Ti si se prijavio na ogame.ba? Ako da, nadji igraca Rinasek, savez SU 27. Ja cu posle nove godine da se prijavim tamo. A ako mislis da ces do 10-og da zavrsis igru, gresis

Ja igram evo vec 2 meseca

Ne, nego nisam siguran kako cu stajati sa vremenom posle praznika - odnosno posle 9-10og ! Posle koliko su tebi poslali acess code na mail? Jesam, na ogame.ba! Cim mi stigne mail prijavljujem se!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:54   #79
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Ja nisam nigde video da moze vise od 20% sanse za mesec da se dobije ali sam video jednog tipa na forumu kome se mesec napravio od 3% sanse i to samo od nekih lovaca
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 4:59   #80
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: OGame!!! Pridruzite nam se!!!

Evo bas sad me napade lik sa 20 malih lovaca,15 velikih i 15 krstarica i pokupio je 200 metala i 150 kristala
Da ne pominjem da je on sigurno varao posto nema sanse da to napravi za ovo vreme al' ajde.

@ Nicolas
Ako mislis na prijavu za igru koju dobijas na mail nju dobijas gotovo trenutno , makar sam ja tako dobio.
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MMO tipa OGame Schnak3 Mrežne igre 2 19.12.2008 20:40
Ogame help! Rakic90 Mrežne igre 17 12.4.2008 22:20
Srbi u OGame. SirDuck Cvet kompjutera 17 27.6.2007 22:06
OGame Oblivion Zanimljive Web lokacije 4 28.12.2005 20:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com