Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2007, 11:45   #41
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Sta je ovo?Niko nece da mi kaze da li mi je osvetljenje dobro?
Ajde ajde 3dasi,a nesonjacc .Znam da on najvise voli da kritikuje .
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 15:21   #42
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Pa dobro ti svetlo, ali koliko renda ovu scenu7 sa lightracerom?
Ako uspes da rucno sa direct lightovim-a namestis slicnu scenu, rendace ti ovakvu scenu, otprilike, jednu sekundu.
E to treba znati, a ne ukljuciti light tracer i jedan direct. To moze i moj deda.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 16:01   #43
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

bobi je u pravu, nazalost presao sam na OMNI-light side (bobi, dobio si rat... crkni sad ) elem, pogledaj Toy story 1 ( a ako imas vremena pogledaj i 2 na kome se vec vidi napredak u osvetljenju ), i kako je tamo resheno osvetljenje, pre vishe od 10 godina... pojvaljuju se sva doba dana (sumrak, veche na prelazu u noc, noc, podne, zora, osvetljenje u sobi, mrak u sobi..., vestacko svetlo...) jako dobra osnova, koja se uz dovoljno znanja moze nadograditi da izgleda svetski, a renderuje se u treptaju oka ( na primer pogledaj opet onaj bobijev tut za onu sobu gde se GI fejkuje omnijima (sa prozorom i stolom) - odlican je tut, ja sam se odushevio... )

pozdrav
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 21:02   #44
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
nesonjacc kaže:
E a uprkos tome svi pocetnici bi prvo to da rade.

PARADOKS
Znam, znam... Ali lako se primam, kada sam zavrsio sa mazdom rekao sam sebi: Sledeci tek za koju godinu! I posle 5-6 meseci gledam Fast & Furious i gotovo!!! Naprzim se k'o baba na postara i sednem za komp sav pun sebe i posle dva dana shvatim da nemam pojma! Eto tako je u mom svetu

Nego jel ima jos neko nesto da kaze u vezi BMW-a?
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 18:31   #45
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
bobi kaže:
Pa dobro ti svetlo, ali koliko renda ovu scenu7 sa lightracerom?
Ako uspes da rucno sa direct lightovim-a namestis slicnu scenu, rendace ti ovakvu scenu, otprilike, jednu sekundu.
E to treba znati, a ne ukljuciti light tracer i jedan direct. To moze i moj deda.
Pa shvatam ja to ali mislim da je to prevelik zalogaj za mene.Nisu to 4 zida i jedan sto ipak je jedan omanji gradic.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 19:08   #46
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
Lucic Nemanja kaže:
Pa shvatam ja to ali mislim da je to prevelik zalogaj za mene.Nisu to 4 zida i jedan sto ipak je jedan omanji gradic.
Manji gradic?
A ja mislio da su to cetiri box-a postavljena na plane.

Salu na stranu, ne bi uopste trebalo da ti bude problem da rucno osvetlis ovaj "gradic". Scena sa stolom i sobom bi, cini mi se, bila mnogo teza za osvetliti, nego neka outdoor scena iz prostog razloga, sto u prvom slucaju moras da simuliras blago opadanje svetla u prostoriji, odbijanje samih fotona, coskovi koji treba da gradijentno opadaju ka crnom, color bleeding i td.
U suncanim outdoor scenama, uglavnom imas jednako osvetljene objekte sa svih strana, plus jedan jaki direct koji simulira samo sunce.
Probaj da nadjes max script e-light, za spoljasnje scene. Mnogo olaksava postavljanje svetala u scenu, posto ih automatski postavi sa dobrim senkama.

Nemam nista protiv toga da koristis light tracer. Ali koliko bi se renderovalo ukoliko imas dobro izmodelovane zgrade, sa sve liftovima, pozarnim stepenicama, chamferovanim prozorima, nekim statuama, sa dobro izvedenim trotoarima, a na sve to nalepljene hi mape?
Ja sam se ranije zezao na ovaj fazon. Recimo, uzmem i radim osvetljenje unutrasnjosti prostorije. Lepo upalim mental ray, stavim jedan direct kroz prozor, malko optimizujem, pa onda pustim da mi izrenda scenu jedno satr vremena. Kada imam taj frame, uzmem i ubacim ga u ram player i krenem da scenu rucno osvetljavam u scanline-u. Cim uradim neki render, opet pod drugim kanalom ubacim sliku u ram playery i odmah vidim sta mi hvali.
Et, mislim da to nije losa fora. Mozes i ti tako sa light tracerom...

Opet ispisah tonu teksta...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 20:03   #47
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Ne zaboravi da ti svetlo koje ide od sunca ima zutu boju a svetlo koje se odbija od neba znaci ono sto dolazi direktno odozgo i sto se vidi u senkama znaci suprotno od pravca primarnog svetla ima plavicastu boju. Ako pogledas neke zgrade vidjet ces da su sa osuncane strane zuckaste a sa druge strane plavicaste

A nije gi tako skup samo treba znati kako optimizovati a fg je skup
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 0:51   #48
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
bobi kaže:
Probaj da nadjes max script e-light, za spoljasnje scene. Mnogo olaksava postavljanje svetala u scenu, posto ih automatski postavi sa dobrim senkama.
Kakve bre sad skripte?
Citat:
bobi kaže:
Nemam nista protiv toga da koristis light tracer. Ali koliko bi se renderovalo ukoliko imas dobro izmodelovane zgrade, sa sve liftovima, pozarnim stepenicama, chamferovanim prozorima, nekim statuama, sa dobro izvedenim trotoarima, a na sve to nalepljene hi mape?
Da nisi malo preterao?Pa ti zaboravljas da sam ja jos apsolutni pocetnik.
Uzgred.....sta su to hi mape?
Citat:
bobi kaže:
Kada imam taj frame, uzmem i ubacim ga u ram player i krenem da scenu rucno osvetljavam u scanline-u. Cim uradim neki render, opet pod drugim kanalom ubacim sliku u ram playery i odmah vidim sta mi hvali.
Et, mislim da to nije losa fora. Mozes i ti tako sa light tracerom...
Mislis da nisam radio tako nesto?Ali problem je u tome sto jednostavno nemam dovoljno iskustva sa osvetljenjem da bih uradio tako nesto.
Mozda imas neki dobar tut da mi preporucis (ne ne onaj sa sobom i stolom) za spoljnju scenu.Pokusavao sam i ono sa prstenjem ali ne ide .
Citat:
GOKSIMASTER kaže:
Ne zaboravi da ti svetlo koje ide od sunca ima zutu boju a svetlo koje se odbija od neba znaci ono sto dolazi direktno odozgo i sto se vidi u senkama znaci suprotno od pravca primarnog svetla ima plavicastu boju. Ako pogledas neke zgrade vidjet ces da su sa osuncane strane zuckaste a sa druge strane plavicaste
Oces da kazes da direct light za sunce ne treba da baca senke,a da napravim jos jedan plavicasti direct koji baca plavicaste senke?
Citat:
GOKSIMASTER kaže:
A nije gi tako skup samo treba znati kako optimizovati a fg je skup
Sta bre?Jel ti to nesto meni?
Citat:
bobi kaže:
Opet ispisah tonu teksta...
Sta ja sad treba da kazem ?
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 2:54   #49
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Ne ono sto hocu da ti kazem za svetla je da ako imas jedno svetlo koje imitira sunce i imas drugo svtlo koje osvetljava drugu starnu objekta. To prvo svetlo treba da bude zuto a ono drugo plavo. Zamisli polje na polju imas jedan izduzen kvadrat i sunce koje puca direktno na kvadrat. Druga strana koja nije direktno osvetljena bit ce plavicasta posto je osvetljavju fotoni koji su dosli od neba. Znaci u sceni treba da imas svetla zute boje koje imitira sunce i druga svetla plave boje koje imitiraju odbijanje fotona od neba(recimo)
A ono za skripte sto ti je bobi rekao znaci uzmes jednu skriptu za osvetljenje.
A zamisli da je ceo max sastavljen iz skupa skripti kao jezika. Zatim otvoris skript editor ili sta vec kod vas i upises to jest copy/paste skriptu od svetla i enter program ce ti izbaciti osvetljenje ko da si ucitao neku svoju scenu sa postavljenim osvetljenjem koje kad ti treba samo ucitas. U skript editoru ti bukvalno mozes da programiras projekte i umesto da pokreces komande misim ti ih ucitavas. Skript editor moze biti jako koristan jer u mnogim situacijama stedi vrem. A najbolje za razumevanje je da ako zamislis rad u skript editoru kao programiranje webstranica. (A moja preporuka nemoj da se petljas u programiranje jos jedno 5 gosina)
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 9:00   #50
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
Lucic Nemanja kaže:
Kakve bre sad skripte?

Da nisi malo preterao?Pa ti zaboravljas da sam ja jos apsolutni pocetnik.
Uzgred.....sta su to hi mape?
Kad sam rekao hi mape, mislio sam na teksture ogromne rezolucije.
Goksi ti je objasnio gore sta su tacno skripte i preporucio ti da za sada ne ucis script jezik, sto ti i ja preporucujem. Samo sam ti rekao da uzmes gotovu skriptu e-light.

Citat:
Lucic Nemanja kaže:
Mislis da nisam radio tako nesto?Ali problem je u tome sto jednostavno nemam dovoljno iskustva sa osvetljenjem da bih uradio tako nesto.
Mozda imas neki dobar tut da mi preporucis (ne ne onaj sa sobom i stolom) za spoljnju scenu.Pokusavao sam i ono sa prstenjem ali ne ide .
Nemoj da se uobrazis, ali prilicno si napredovao i ne bih ti pominjao sve te stvari da mislim da su preveliki zalogaj za tebe. Sto se tice tutorilala, vidim da si pogledao taj tutorial sa stolom u sobi, ali nisi na istom site pogledao tutorial koji tacno objasnjava kako simulirati GI. (a ima svega cetiri tutoriala za svetlo_
http://www.tutorials.michaelscholz.de/tut01_e.html
Obavezno ga predji i procitaj pazljivo sta kaze covek.

E, pazi sad. Skripta e-light te upravo lisava mukotrpnog postavljanja svih ovih svetla, vec samo jednim klikom dobijes gomilu spot lighta oko jednog objekta (kojima opet jednim klikom menjas boju, broj svetla (ponekad ti bas i ne treba 90 spot lighta oko objekta vec samo desetak), senke ili sta ti vec treba, ako ti treba...)
Mislim, dosta ubrzava postavljanje svetla na otvorenoj sceni, nista drugo.
Inace ni ja jos uvek nisam pisao skripte za max.

Ajde Nemanja, vec su radovi poceli da ti lice na nesto. Ponovicu da je super to sto si probao da scenu osvetlis sa lighttracerom i super je sto sada makar i ne uspeo da podesis rucno neku scenu, makar znas sa light tracerom.
Sada ti ostaje da samo osvetljavas sto vise i videces da ce scene sve bolje i bolje da izgledaju. Ipak je potrebno nesto vremena dok steknes osecaj.
Za sada ti odlicno ide.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 9:20   #51
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

By the way, kad sam vec ovde....

Evo i mojeg testa animacije uzburkanog mora, pa recite kako vam se cini...

2MB (*.mov)
http://www.mysharefile.com/v/2360274/More_test.mov.html

screenshot:
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 17:15   #52
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Nemam vremena da skidam ali slika mi je dovoljna, nice job
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 17:20   #53
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Ma idalje ne shvatam te skripte .Sta ja ustvari trebam da upisem u skript editor?Ma nije ni bitno.Zavrsicu taj tut i videcemo sta ce ispasti.

@bobi Lepo mi izgleda na screenshotu,ali pogledacu ga kasnije.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 17:29   #54
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Ne znam da li ima ali posto sam video objasnjenje za oculision pas , probaj na wikpediji. Jednostavno nadji tu skriptu koju ti je bobi rekao.
I sada pazi ovo kada otvoris script editor i kliknes na kreiranje kocke. vidjet ces da je odredjena komanda ukucana u script editoru i sada recimo da ti iz te kocke odmodelujes celu glavu i da ti ona predtsavja standard glavu koju modifikujes da bi dobija sve druge oblike muskih ili zenskih glava koje modelujes. Ako pogledas vidjet ces jako puno komandi u script editoru e sad ti njih sve lepo prekopiras i sacuvas i kada sledeci put otvoris max otvoris script editor i pstujes sve te komande i max ponovi sve korake koje si ti uradio i izbaci ti glavi. Znaci posmatraja to kao da si skinuo scenu sa osvetljenjem i importovao je u max. Samo sto u script editoru imas mogucnost da pravis dugmice tako da na shelfu kliknes dugme koje si napravio i on ti izbaci gotovo osvetljenje
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2007, 18:14   #55
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
Lucic Nemanja kaže:
Ma idalje ne shvatam te skripte .Sta ja ustvari trebam da upisem u skript editor?Ma nije ni bitno.Zavrsicu taj tut i videcemo sta ce ispasti.
Ma ne kazem ti ja da ucis max skript, nego samo skines tu gotovu skriptu (koju je vec neko napisao) i ucitas je.
Otvoris max script, ides na open, otvoris je, pa na evaluate all (pustis je u rad).
Tu gotovu skriptu jednostavno shvati kao neki plug-in koji automatski radi ono sto ces rucno da radis u tutorialu, nista vise, ali prvo zavrsi tut.

Evo ti link za skidanje skripte (sve hocete bre na gotovo )
http://home.wanadoo.nl/r.j.o/skyraider/e-light.htm
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2007, 13:53   #56
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

E bobi imam jedan problem u vezi ove skripte.Podesavanja spotova nisu kao u tutu,a nisu instane iskopirana.Meni ne pada na pamet da sve pojedinacno prepravaljam.Sta da radim?
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 9:21   #57
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
Lucic Nemanja kaže:
E bobi imam jedan problem u vezi ove skripte.Podesavanja spotova nisu kao u tutu,a nisu instane iskopirana.Meni ne pada na pamet da sve pojedinacno prepravaljam.Sta da radim?
Jesu instance iskopirana, samo ih ne menjas u light podesavanjima, vec u onom prozorcetu u kojem si ih napravio.
Znaci, ne zatvaraj ono prozorce, vec ga samo spusti, a ako si ga zatvorio, slobodno ponovo ucitaj skriptu i ona ti nece dirati podesavanja koja si vec postavio.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 21:45   #58
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

hmmmmmm da vidimo ............pa ne bih rekao da ovako treba da izgleda .Nesto ovde definitivno ne stima .Uradio sam sve kao na tutu i opet ne valja.Aj bobi evo ti scena,pa probaj ti da vidis sta nije uredu pleeeeeease .
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	osvetljenje.jpg
Viđeno:	94 puta
Veličina:	70,3 KB
ID:	5661  
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 22:24   #59
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Nesto si gadno pobrkao sto se tice svetala.Za skripte nisam neki strucnjak,pa ne mogu sigurno da kazem.

Ja sam nesto sam eksperimentisao,da mi scena bude sto jednostavnija i sa manje svetala,pa sam udario jedno omni i stavio jedan plane iznad za odbijanje refleksije (ili kako to vec ide).

Evo kako to izgleda (sa malo nabudzenijim materijalom,koji treba da bude neka farba za auto):

Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 22:29   #60
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
Black Arrow kaže:
Nesto si gadno pobrkao sto se tice svetala.Za skripte nisam neki strucnjak,pa ne mogu sigurno da kazem.

Ja sam nesto sam eksperimentisao,da mi scena bude sto jednostavnija i sa manje svetala,pa sam udario jedno omni i stavio jedan plane iznad za odbijanje refleksije (ili kako to vec ide).

Evo kako to izgleda (sa malo nabudzenijim materijalom,koji treba da bude neka farba za auto):

Ma umeo bih ja da napravim nekako svetlo bolje od ovoga,ali sam pokusavao da uradim sve kao na tutorijalu i evo sta je ispalo.Da mozda nije previse spotova u skripti za razliku od tuta ???

AJ bobi de si pomagaj!!!
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3d radovi, tutoriali

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
3D galerija (finalni radovi, komentari) 3dM@niak 3D radovi 1523 24.7.2020 22:29
3DS Max tutorijali za početnike PeTkO 3D radovi 107 30.7.2014 22:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com