Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2007, 4:11   #1
Platinum
Član
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Severna Polulopta
Poruke: 92
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 24 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Platinum Slanje poruke preko Skypea korisniku Platinum
Thumbs up Auslogics Disk Defrag

Auslogics Disk Defrag 1.4.10.249

Hajde malo da se upoznamo sa ovim odlicnim alatom za defregmentaciju Hard Diska!Programcic je svakako jedan je od najboljih u besplatnoj konkurenciji i nije nepoznat a znamo da ovde ima dosta njih koji ga koriste!
Prijatnog je izgleda i izuzetno jednostavan za koriscenje bez posebnih dodatnih opcija koje nekada znaju i da smore korisnika!

Key features:

. Improve computer performance and stability
· Increase your productivity - no more waiting for files to open
· Defragment disks in only a few minutes
· Useful disk fragmentation map and detailed fragmentation report

Description:

Get the best performance out of your expensive hardware investments, improve your PC's performance and stability.
Disk fragmentation leads to system slowdowns, PC crashes, slow startup and shutdown and sometimes to system failures.
Auslogics Disk Defrag is designed for fast optimization of today's modern hard disks. Get the maximum performance out of your expensive hardware investments.
Hard disks are by far the slowest component in your computer. CPU and memory work much faster than hard disks because they do not have moving parts. Therefore fragmented disks often become a bottleneck of the system performance.
Besides causing slowdowns, fragmentation makes the hard drive disk heads move frequently when reading files which leads to freeze-ups and system crashes. It is important to keep your disks defragmented and optimized as much as possible.

Homepage: http://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	29-Nov-07.jpg
Viđeno:	169 puta
Veličina:	98,6 KB
ID:	15054   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	5 29-Nov-07.jpg
Viđeno:	163 puta
Veličina:	91,7 KB
ID:	15055   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3 29-Nov-07.jpg
Viđeno:	180 puta
Veličina:	75,5 KB
ID:	15056  
Platinum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 16:51   #2
Peka80
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko Skypea korisniku Peka80
Određen forumom Re: Auslogics Disk Defrag

Upravo ga stavio, za sad mi se dopada jednostavnost programa! Brzina nije loša, a i ne opterećuje sistem!
Inače, hteo sam ovde da pitam isto, koliko vredi zapravo ta defregmentacija!? Da li ima neko iskustava da mu poboljšalo sistem, ili možda čak spasio hard?!
Peka80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 23:31   #3
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Auslogics Disk Defrag

Citat:
Peka80 kaže: Pregled poruke
koliko vredi zapravo ta defregmentacija!? Da li ima neko iskustava da mu poboljšalo sistem, ili možda čak spasio hard?!
Programi za defregmentaciju ne spasavaju hard diskove.
Oni sluze da popune mesta koja ostaju prazna na hard disku posle mnogih pisanja i brisanja po disku.
Programi te vrste sluze da reorganizuju fajlove,poredjaju ih po redu,tako da glava hard diska ne mora da seta non stop tamo ovamo citajuci jedan isti fajl.
Poboljsanje u brzini samog sistema se ugleda upravo u tome da kada operativni sistem zatrazi neki fajl,glava hard diska nema potrebe puno da seta i time se gubi na vremenu,vec doticni fajl cita redom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Defragmentation
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zoran_KS na korisnoj poruci:
Peka80 (30.11.2007)
Stara 29.11.2007, 23:49   #4
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Auslogics Disk Defrag

Citat:
Peka80 kaže: Pregled poruke
Upravo ga stavio, za sad mi se dopada jednostavnost programa! Brzina nije loša, a i ne opterećuje sistem!
Inače, hteo sam ovde da pitam isto, koliko vredi zapravo ta defregmentacija!? Da li ima neko iskustava da mu poboljšalo sistem, ili možda čak spasio hard?!
Iskreno, najveca poboljsanja vidim pri dizanju Wina ili ucitavanju neke "za*****e" igre.

Sto je sasvim dovoljno. I naravno - nema drljanja.

Moja preporuka - Perfect Disk, bilo koja verzija.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ACHTUNG na korisnoj poruci:
Peka80 (30.11.2007)
Stara 2.12.2007, 1:15   #5
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Auslogics Disk Defrag

Citat:
Peka80 kaže: Pregled poruke
Upravo ga stavio, za sad mi se dopada jednostavnost programa! Brzina nije loša, a i ne opterećuje sistem!
Inače, hteo sam ovde da pitam isto, koliko vredi zapravo ta defregmentacija!? Da li ima neko iskustava da mu poboljšalo sistem, ili možda čak spasio hard?!
Vredi!
Sacekaj neko vreme i nemoj vrsiti defragmentaciju, a pisi - brisi (instaliraj - deinstaliraj) pa onda uradi defragmentaciju i videces i sam poboljsanje!
Inace ja koristim i Diskeeper 11 Pro i O&O 10, ali moj glas ide ovom prvom.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Scandisk i safe mode Predrag Stankovic Operativni sistemi 7 10.10.2008 21:01
Ultimate defrag i gluposti pri korišćenju istog dbaja Aplikativni softver 3 23.8.2008 17:33
Racunar kaze: "Please insert disk 3", a jedva sam ugurao i disk 2 aLti Operativni sistemi 14 19.7.2007 20:17
Instalacioni disk!!!! internacional Programi za mobilne telefone 1 27.8.2006 12:19
Hard disk is down!.... Peruzzi Kvarovi 8 21.7.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com