Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2021, 17:15   #161
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Па већина музике коју слушам је музика из периода сесамдесете/осамдесете/деведесете, тако да верујем да ће да ми се јако свиди звучна слика. Контактираћу продавца и вероватно њих да узмем, ако не онда ћу нове МК2
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2021, 20:33   #162
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ja sam pre nedelju dana uzeo Xbox Wireless Headset i prezadovoljan sam, preudobne i kvalitet izrade vrhunski, pogotovo za ovu cenovnu klasu. Ne mogu ništa da kažem povodom laga jer ne igram kompetitivne pucačine, ali bi trebalo da je mnogo manji od uobičajenog jer nije povezan preko bluetooth nego preko Microsoftovog adaptera preko koga ide i gamepad.
meni treba za komp, nisam siguran da bi sve funkcionisalo glat ako uzmem te koje su za konzolu.

@buraz
ista prica, treba mi za pc. mikrofon mi uopste ne treba.

a meni je 50ms solidno primetan lag. znam jer sam podesavao za filmove i oseti se svakih 20, 30 ms.
ali, kapiram i da nekog laga mora da bude i verovatno bi pilo vodu sve do tih 50 ms, nikako preko.

ali onda je smor sto ne mogu da ih povezem sa tv-om. mada, verovatno ni jedne ne mogu a da ne bude laga, jer bi morale da budu bt i da tv podrzava aptx LL. meeeh...

a po nasim prodavnicama tj. njihovim sajtovima su malo natrpano uradili filter u ovom slucaju i dosta toga se preklapa, ne znam odakle da krenem. xD

Spoiler za filteri:
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2021, 20:51   #163
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
meni treba za komp, nisam siguran da bi sve funkcionisalo glat ako uzmem te koje su za konzolu.

@buraz
ista prica, treba mi za pc. mikrofon mi uopste ne treba.

a meni je 50ms solidno primetan lag. znam jer sam podesavao za filmove i oseti se svakih 20, 30 ms.
ali, kapiram i da nekog laga mora da bude i verovatno bi pilo vodu sve do tih 50 ms, nikako preko.

ali onda je smor sto ne mogu da ih povezem sa tv-om. mada, verovatno ni jedne ne mogu a da ne bude laga, jer bi morale da budu bt i da tv podrzava aptx LL. meeeh...

a po nasim prodavnicama tj. njihovim sajtovima su malo natrpano uradili filter u ovom slucaju i dosta toga se preklapa, ne znam odakle da krenem. xD

Spoiler za filteri:
Ja imam Cloud Flight koje sam uhvatio jos pre godinu i po na nekom zestokom popustu u G (sa nesto bodova su izasle malo vise od 11 hiljada). Imaju 70MS lag po testovima i kao neko ko je ekstremno osetljiv na te stvari stvarno ne primecujem problem sa tim. Koriscene su skoro iskljucivo za R6 Siege gde ti je kasnjenje zvuka prakticno death sentence u svakoj "sneaky' situaciji (jer bukvalno svaki pokret pravi zvuk, lean, ADS, kretanje... cak i rotacija tvog operatera oko svoje ose proizvodi zvuk sto je retko u ostalim igrama), a nije mi se nijednom desilo da zaginem jer je zvuk kasnio ili jer je dosao sa krive strane. Tako da noviji wireless modeli sa dongle-om (adapterom) mogu biti samo jos bolji, ali ne znam kako se trenutno krecu cene. Kod Cloud Flighta mikrofon mozes da otkopcas (korisno ako jedes za kompom), a uz to je i savitljiv tako da nikad nisi lik koji dahce u mikrofon na Discordu ili Teamspeaku. Ovo je za tebe irelevantno ali opet napominjem.
Kvalitet zvuka nije impresivan (bar po recenzijama) ali je za mene i vise nego dovoljan. Nemam iskustva sa audiofilskom opremom tako da nemam tacku za poredjenje. Imam poznanika koji je stuk'o 400e za neke Sony slusalice i covek se gnusa MP3 formata i nekih jeftinijih... kaze da mu cepa usi. I can't relate.

Sto se tice filtera na G sajtu, filtriraj po "Nacin povezivanja" na Bezicno i imas izbor od 30 modela. Onda citaj recenzije za modele koji ti se svidjaju.
Pre je bio neki solidan model sa dobrim recenzijama od Plantronicsa, ali ne vidim ga sad ni u jednoj radnji.

EDIT: Sad vidim da je jedini usb-wireless model u tom rangu Asus TUF H3 (12000). Sto znaci da vise ispod 100e ni nema wireless sluski za PC gaming (koje nisu BT).

Poslednja ispravka: buraz (17.4.2021 u 21:00)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
polarnimeda (18.4.2021)
Stara 17.4.2021, 21:27   #164
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
meni treba za komp, nisam siguran da bi sve funkcionisalo glat ako uzmem te koje su za konzolu.
Rade i na PCu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Dovahkiin (3.5.2021), polarnimeda (18.4.2021)
Stara 18.4.2021, 5:49   #165
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ja imam Cloud Flight koje sam uhvatio jos pre godinu i po na nekom zestokom popustu u G (sa nesto bodova su izasle malo vise od 11 hiljada). Imaju 70MS lag po testovima i kao neko ko je ekstremno osetljiv na te stvari stvarno ne primecujem problem sa tim. Koriscene su skoro iskljucivo za R6 Siege gde ti je kasnjenje zvuka prakticno death sentence u svakoj "sneaky' situaciji (jer bukvalno svaki pokret pravi zvuk, lean, ADS, kretanje... cak i rotacija tvog operatera oko svoje ose proizvodi zvuk sto je retko u ostalim igrama), a nije mi se nijednom desilo da zaginem jer je zvuk kasnio ili jer je dosao sa krive strane. Tako da noviji wireless modeli sa dongle-om (adapterom) mogu biti samo jos bolji, ali ne znam kako se trenutno krecu cene. Kod Cloud Flighta mikrofon mozes da otkopcas (korisno ako jedes za kompom), a uz to je i savitljiv tako da nikad nisi lik koji dahce u mikrofon na Discordu ili Teamspeaku. Ovo je za tebe irelevantno ali opet napominjem.
Kvalitet zvuka nije impresivan (bar po recenzijama) ali je za mene i vise nego dovoljan. Nemam iskustva sa audiofilskom opremom tako da nemam tacku za poredjenje. Imam poznanika koji je stuk'o 400e za neke Sony slusalice i covek se gnusa MP3 formata i nekih jeftinijih... kaze da mu cepa usi. I can't relate.

Sto se tice filtera na G sajtu, filtriraj po "Nacin povezivanja" na Bezicno i imas izbor od 30 modela. Onda citaj recenzije za modele koji ti se svidjaju.
Pre je bio neki solidan model sa dobrim recenzijama od Plantronicsa, ali ne vidim ga sad ni u jednoj radnji.

EDIT: Sad vidim da je jedini usb-wireless model u tom rangu Asus TUF H3 (12000). Sto znaci da vise ispod 100e ni nema wireless sluski za PC gaming (koje nisu BT).
ma dobro, sad za 2.000 nema veze. hvala.

a znam da treba da gledam bezicne, ali onda se tu uvrste i bt. tesko mogu da u jednom potezu vidim sve koje bi mi odgovarale po kriterijumu da nema laga, ali ok.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2021, 12:53   #166
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ma dobro, sad za 2.000 nema veze. hvala.

a znam da treba da gledam bezicne, ali onda se tu uvrste i bt. tesko mogu da u jednom potezu vidim sve koje bi mi odgovarale po kriterijumu da nema laga, ali ok.
Odabrao si losu kategoriju. Pod 'Gamerske slusalice" + bezicni filter su ti sve 2.4Ghz modeli. Zato i kazem da nije bas veliki izbor (30 komada, bar u toj radnji). Sudeci po ITSvetu, jedini jeftiniji model je Asus TUF H3, koji je dobio odlicne recenzije za zvuk i udobnost, ali upitan je kvalitet izrade i izdrzljivost.
Cudno mi da je pre 4 godine u tom cenovnom rangu bio Strix Wireless, a sada je tu TUF, ali ajde... Kontam da je Asus i ubacio TUF serije da bi dodatno napucali cene STRIX-a/ROG-a.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
polarnimeda (18.4.2021)
Stara 18.4.2021, 16:55   #167
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Odabrao si losu kategoriju. Pod 'Gamerske slusalice" + bezicni filter su ti sve 2.4Ghz modeli. Zato i kazem da nije bas veliki izbor (30 komada, bar u toj radnji). Sudeci po ITSvetu, jedini jeftiniji model je Asus TUF H3, koji je dobio odlicne recenzije za zvuk i udobnost, ali upitan je kvalitet izrade i izdrzljivost.
Cudno mi da je pre 4 godine u tom cenovnom rangu bio Strix Wireless, a sada je tu TUF, ali ajde... Kontam da je Asus i ubacio TUF serije da bi dodatno napucali cene STRIX-a/ROG-a.
da, ja sam isao na slusalice generalno jer mi nije bitno dal su gejmerske, samo da nemaju lag. i verovatno takvih ima i van kategorije "gejmerske" (mozda su i jeftinije ili kvalitetnije na ustrb eventualnog nemanja mikrofona), ali su verovatno i redje.

anyway, medju gejmerskim bezicnim imaju bas u toj firmi i neke rampage za 7k, kao i turtle beach za 10k. ali i hyperx vise modela za oko 12k. mozda valja nesto od toga. izucicu, nije mi tesko za 5-6 modela da proverim. a mora da se proveri jer evo, recimo, rampage se vodi kao bezicni gejmerski model, ali za gejming je upotrebljiv samo sa kablom, dok je bez kabla konekcija bt.

u svakom slucaju, hvala jos jednom. potrudicu se da (ako ne uzmem neke) ne smaram bar 2 meseca.

Poslednja ispravka: polarnimeda (18.4.2021 u 17:02)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2021, 0:44   #168
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
@DiNDiNBrE

Isplate se, deluje da su dobro ocuvane.
Ali to su retro slusalice sa unikatnim zvukom (srednji su detaljni, ''kremasti'' i muzikalni), pa je pitanje da li ce bas svako biti zadovoljan sa njima posle drugacije tjunovanih SL Evo. Imaju dobar i dovoljno jak bas, visoki su ''na mestu'' ali su srednji ono sto ove slusalice cini unikatnim. Sto se izrade tice, klasicna AKG skola - udobne, trajne, zilave i solidno napravljene, ali bez nekih ''premijum'' materijala. Ali cim traju toliko dugo, to nesto znaci.

Ovde imas vise informacija o njima, sve je lepo objasnjeno, i taj primerak iz oglasa je 99% MP verzija (po misljenju mnogih, zvucno najbolja). Moje su takodje MP.

Ali mislim da postoji realna mogucnost da nece zvucati ubedljivo preko Lusya DAC, kao sto to mogu preko neke retro zveri od pojacala ili DAC/AMP combo uredjaja sa jakim pojacalima. Mislim, moguce je da ce zvucati dovoljno glasno i generalno ''ok'' ali ipak relativno mrtvo i bez faktora odusevljenja, odnosno vise kao neke prosecne, dovoljno dobre sluske i to je to. Oni koji su upuceniji u svet retro slusalica i tih AKG modela tvrde da fantasticno zvuce tek uz odredjena retro (70s/80s) pojacala, sa visokim izlaznim impedansama ali to je neka druga i komplikovanija tema.

Uz dodatnu napomenu da ce ti trebati 6.35 to 3.5 adapter da bi ih povezao na mali Lusya DAC. Tako da dobro razmisli da li ces te AKG ili neke druge sluske.

Jastuci mogu da se menjaju na velikoj vecini slusalica ali to skoro uvek donosi promenu zvuka, bar za neku nijansu. I tu je pitanje da li ce zvuk biti bolji, losiji, sidegrade a na kraju je i subjektivno. Naravno, ako se jastuci zamene originalnim, potpuno istim, onda ce i zvuk ostati isti ali najcesce se radi o klonovima sa AE ili u najboljem slucaju o Brainwavz modelima.

Npr. moje AKG su stigle sa nekim novim ali jeftinim kineskim, veoma malim i plitkim jastucicima, i sa njima zvuk nije bio tako dobar i ubedljiv kao kada sam stavio vece i kvalitetnije jastuke sa AE.
Ок, решио сам да ризикујем и узмем баш те слушалице са огласа. Брат треба да оде да их преузме и он ће и да их оцени какве су. Има у компу Sound Blaster X-Fi Titanium коју сам ја давно набавио и, по мени, има много више снаге него овај Lusya DAC, тако да би требало да може да чује бар део њиховог потенцијала.
Иначе, видео сам да у Томану имају нови јастуци од велура, али су за нови модел, сад не знам да ли одговарају за ове. Ако одговарају, можда их узмем, пошто свеједно планирам да набавим неки USB интерфејс и поново кренем аматерски да се бавим музиком, тако да таман успут могу оба да наручим.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2021, 22:33   #169
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ок, слушалице су феноменалне... Заиста, Lusya DAC има довољно снаге да их гура и чују се одлично, итекако приметно боље од Superlux. А имају ту отвореност још увек. Високи нису толико екстремни, бас је моћан и на месту, а средњи тонови... Фантазија. Синтисајзери, гитаре, вокали су живи, буквално. А примерак који сам "упецао" је у новом стању малтене. Делују као да су старе 4 месеца а не 40 и више година.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DiNDiNBrE na korisnoj poruci:
HSVstoned (29.4.2021)
Stara 29.4.2021, 0:52   #170
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Racunaj da preko boljeg DAC-a i mocnijeg pojacala zvuce jos bolje, sve nekako dodatno ''ozivi'' u zvuku, svi instrumenti i vokali, dinamika je bolja, atak.. sve.
Moj utisak je da zvucno nisu bolje od HD7, vec da zvuce malo drugacije, sidegrade u principu, najvecim delom. Isto vazi i za poredjenje sa HD650, sidegrade, zabavniji (u-shaped) zvuk ali sa sjajnim srednjim tonovima, bas i visoki ih uopste ne guse i srednji imaju malo vise ''mesa'' u odnosu na Sennheiser.

Odlicne, legendarne slusalice za 50-60e.

Poslednja ispravka: HSVstoned (29.4.2021 u 1:10)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
DiNDiNBrE (29.4.2021)
Stara 29.4.2021, 2:14   #171
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ускоро планирам да набавим неки интерфејс и кренем аматерски да се бавим музиком, свирао сам бас гитару једно време, пробудила ми се жеља поново пре неког времена, па ћу да у исто време преко Томана да набавим и јастучиће од велура, ови су баш неудобни и осети се кад се ставе на уши да имају 40 година. Иначе, још једна занимљивост, у песмама где ми је пре била наглашена бас гитара је чујем чисто и ако се довољно скоцентришем чујем је јасније него гитару. Језиво добар звук, али да, другачији је него оно што сам имао прилику до сад да чујем, баш сам презадовољан. Још само да их испробам за пуцачине, делује ми да су много отвореније од оних Superlux.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2021, 9:25   #172
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

E drago mi je da si zadovoljan posto si bio skeptican za polovne. Pre neki dan sam i ja uzela polovne sluske Hyperx Cloud Alpha pro i stvarno sam odusevljena, udobnost, zvuk, moze se otkaciti mikrofon kad samo slusam nesto, stanje kao nove.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ETR1 na korisnoj poruci:
DiNDiNBrE (29.4.2021)
Stara 29.4.2021, 13:36   #173
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Није проблем што су половне, нисам гадљив на половно и иначе купујем често половне ствари, али су старе преко 40 година и то ме је мало плашило :d Међутим добре су и изгледају новије него akg k92 које мој брат има.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2021, 13:18   #174
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Najbitnije je da si zadovoljan slusalicama, i da su bolje od muljavih SL Evo.

Po boji pasivnih drajvera rekao bih da su 99% MP verzija, sto je (po misljenju mnogih) zvucno najbolja serija Sextett slusalica, odnosno nemaju prejak bas kao EP, i nisu bass light kao LP.

Poslednja ispravka: HSVstoned (4.5.2021 u 13:25)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2021, 11:24   #175
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Šta ima da se pazari u budžetskom rangu a da je kvalitetno izrađeno? Meni je recimo SL Evo bio odličan par slušalica za ono što ja imam da ih vozi a to je Xonar U3. Ono što je sa njima problem je očajan kvalitet izrade, pukla "koža" koja drži headband, ono slepo crevo koje viri na koje se kači kabl takođe otišlo... I predomislio sam se oko popravke istih.

Dakle, nešto od 50-100e što ima ženski priključak za kabl tako da barem o kablovima ne moram da mislim i mogu da menjam kabl kad rikne, kao i da ima neki pristojan kvalitet izrade da se ne raspadne posle godinu-dve regularne upotrebe. Bonus je da mogu sam da ih održavam (recimo - zamena jastučića, kablova koje sam već spomenuo itd).

Philips PH805 koje sam uzeo najviše zbog rada u kancelariji su mi recimo fantastične izrade generalno ali im se odlepila koža unutar jastučića prema drajverima - a jastučići nisu user-replaceable i naravno Felermanija odbija reklamaciju (žalio sam se pa čekam). Sve ostalo je super - ženski 2.5mm priključak, okej BT konekcija, dug battery life, bogat zvuk...

Kontam da ima nešto slično a da nije wireless i nema ANC i slične bells and whistles i da samim tim ima nižu cenu?

Može i nešto matoro a polovno za šta se zna da traje i može da se održava.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2021, 13:01   #176
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Sivga SV004 ako uspeš da nađeš - ja sam platio 85e ali neki lik je na KP-u prodavao samo jedan taj primerak, ako naručuješ možda izađe malo više.
Dođu sa kutijom, adapterom, i dva kabla (koji mogu da se menjaju). Sasvim solidne sluške, izuzetno udobne, pravo drvo pa i izgledaju kul, okvirno su neutralne, malo toplije, otvorenog tipa pa nije baš idealno za korišćenje u pokretu ali ja ih često nosim dok putujem busem jbg Pre ću njih nego 300e Meze da vucaram kroz prljavi Bg
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
doctor (8.5.2021)
Stara 5.6.2021, 18:00   #177
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Kao i uvek otišao sam dođavola sa budžetom i izborom

Ima li neko ovde Sony 1000XM3 ili XM4? Na internetu ih hvale već par godina na sva usta ali reviewerima slabo verujem, i za mrtve CH710N sam čitao da su korektne pa ispadoše najgori krš koji sam čuo u zadnjih par godina.

Na KP su oko 200e XM3 a XM4 je tipa 280e. I realno za XM3 je 200e okej ako su tako dobre kao što pričaju mada me XM4 vuče zbog multipoint konekcije - ali nema aptX i aptX HD. Plus za te pare već imam i Bose 700 koje mi se više dopadaju kad gledam utiske o kvalitetu zvuka.

Da li doplaćivati za XM4? Mogu da živim nekako bez tog multipointa jer doplatiti 80e za to nije malo...

Da napomenem da mi nije bitan flat studijski zvuk nego da su "zabavne" za slušanje i da imam ANC dok radim i sastančim. Kažu da je kvalitet izrade dobar a i imaju 3.5mm pa mogu da ih koristim i na kompu i to mi se dopada. Voleo bih da čujem neki long-term utisak o njima, eventualno, pre nego što spalim 200e.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2021, 21:22   #178
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ako nemaš gde da probaš, ne znam da li je dobro da se kockaš.

Audiofilija nije jeftin sport, a zna biti vrlo subjektivan; Ja makar izbegavam da kupujem na slepo osim ako ne postoji adekvatan return policy, a i onda mi je problematično jer je to čitav proces koji traje, i može biti nepouzdan.

Za pomenute modele ne znam jer ih nisam testirao, izbegavam ANC jer kvalitet zvuka kod tih slušalica nije primarna stvar. U istom cenovnom okviru uvek će bolji kvalitet imati slušalice bez BT i ANC tehnologija, jer jednostavno nemaju trošak na tu tehnologiju.

Ako hoćeš "zabavne" slušalice, vizuelno privlačne, i koje solidno izoluju buku (closed-back, nema curenja zvuka napolje, iako ne ubijaju skroz ambijentalni zvuk) - Meze 99 Classics su model koji imam već godinu dana, i i dalje najdraže sluške u mom arsenalu. Već sam ih reklamirao na ovom forumu, ali vrede
Mogu se naći za oko 270e. Mislim da kod nas na KP postoji i Meze 99 Neo, ali njih nisam testirao iako i one imaju dobre recenzije. Sličan dizajn, pa kapiram i slična udobnost, a vrlo su udobne i za duže vreme nošenja. Nemaju veliku impedansu i mogu preko fona da se pokrenu iako uz odgovarajući DAC dobiju dodatno pojačanje i kontrolu, što je uvek korisno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2021, 0:05   #179
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Džaba, kao što rekoh trebaju mi BT i ANC.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2021, 14:13   #180
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ja imam Bowers & Wilkins PX koje mi skupljaju prašinu već nekih godinu i po, ako te zanima možemo se nešto dogovoriti.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slusalice za Anycool ? xp professor ŠDK - Zvuk na računaru 0 9.3.2012 23:17
Kompijuter se cudno ponasa kad su ukljucne slusalice Flexyy Kvarovi 0 7.3.2012 23:00
Slusalice problem Rkoma Zvuk na računaru 2 5.10.2011 23:25
Sve sto pusti drug na slusalice to ja njemu cujem preko skajpa - TERMINATOR - Zvuk na računaru 0 4.5.2011 21:17
Slusalice i zvucnici zajedno? brajko85 Zvuk na računaru 13 18.6.2010 20:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com