Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2011, 1:49   #921
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Nije polu-život nego polu-raspad (tj. vreme polu-raspada)
http://sh.wikipedia.org/wiki/Vreme_poluraspada
Pa da, eto odakle su uzeli lambdu, iz je6ene jednacine lol...

@pjana...valve ima veci profit po radniku od gugla i apple-a...tako da, nemoj da brines za njih...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 22:47   #922
cree
Novi član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Petlovo Brdo
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Hmmm ne bih se uopste slozio da je MW 2 najbolja igra.Bas naprotiv,u njoj je bilo mnogo vishe potencijala koji nije do kraja iskoriscen.
Najboja igrica za mene je assassins creed svi delovi,medal of honor 2010,street figihter 4,Home Front,tekken

Poslednja ispravka: Red Wing (7.7.2011 u 0:22) Razlog: izbaceno mnostvo nepotrebnih smajlija
cree je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 23:23   #923
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Mass effect 2 je genijalna igra ali posle duzeg razmisljanja ipak cu reci
Legacy Of Cain:Soul Reaver.....
Muzika,prica,vokali,karakteri,Atmosfera,svetovi,di menzije bossovi,zagonetke,gameplay pa cak i grafika tada,ipak osecaj koji mi je stvarala ova igra ne mogu da poredim cak ni sa osecajem povezanosti u Mass effect 2 ...


<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2011, 23:59   #924
the_golub
Novi član
 
Član od: 6.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Devil May Cry 3, neprevazidjena tabacina koja vas zakuca za stolicu, definitivno !
the_golub je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 0:18   #925
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Gothic 2 Night of the Raven.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Skenderevo (13.7.2013)
Stara 7.7.2011, 0:49   #926
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Evo vam zanimljiv link pa prosudite sami:

http://www.filibustercartoons.com/games.htm
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 0:52   #927
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

GTA 4 cetvrti?
Ma daj...
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 1:00   #928
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 2:12   #929
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Evo vam zanimljiv link pa prosudite sami:

http://www.filibustercartoons.com/games.htm
Ovo nije merodavno jer nisu ukljucene igre sa C64 i Amige, a to je kao kad bi Mercedes izostavio iz izbora za automobil svih vremena
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 3:06   #930
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

mislim da mnogi ovde mase temu i rukovode se 'igra uz koju sam se ja najbolje proveo' faktorom, a tema nije 'vasa najomiljenija igra', vec 'najbolja igra ikada'.

podrazumeva se da nijedan covek nije potpuno objektivan. takodje se podrazumeva i da ce neko dati prednost nekom faktoru koji ce neko drugi baciti u pozadinu pri odlucivanju. ali prosto 'meni je ovo do jaja, daj da napisem' mislim da masi poentu.

primera radi, nikad nisam voleo da igram elite, nisam svemirski tip. ali cu lepo da stavim stvari na papir i da kazem da je elite, po mom nekom 'racunanju', ako ne broj jedan, a onda top10 sigurno. iako na nekoj mojoj licnoj listi igara uz koje sam se najbolje proveo i koje sam igrao ko blesav, ne bi se nasla ni u top100.
fallout ne podnosim, ne mogu da ga igram, nervira me interfejs, okruzenje, nikako nisam mogao da se naviknem, ma koliko sam se terao. a opet, smatram da je najbolji rpg svih vremena, bez konkurencije.
isto tako, 64th street sam igrao verovatno najvise na svetu. ali cu uvek reci 'za televizor' da je igra krajnje prosecna.

mislim da sam vec pisao u ovoj temi, ali se ne secam, mozda i nisam. u svakom slucaju, da ne bude ovaj post samo laprdanje, neka bude da sam rekao elite, do daljnjeg
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
Oggy (7.7.2011), Pjanovic (7.7.2011), RUSuper (7.7.2011)
Stara 7.7.2011, 7:35   #931
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

GTA IV.
Prica, grafika, muzika, atmosfera Njujorka, likovi koji se pojavljuju, humor, igrivost, sve je uradjeno za 10.

Drugo mesto, za milistotinku Deus Ex. A trece Chronicles of Riddick: EFBB.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 11:44   #932
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Kakva slepacka lista.
Najbolja igra ikada, kada dodas glasove tinejdzerskih bubuljicavih klinaca, naravno da ce ispasti GTA4.

A gde je Mafia 1, pa ova igra je za 3 koplja bolja od bilo kojeg GTA naslova.
I tu ^ nema niceg (mog) subjektivnog, to je veoma objektivno, cinjenica.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Krilce (7.7.2011), markos807 (7.7.2011), NIx Car (8.7.2011), Sh0m1 (7.7.2011)
Stara 7.7.2011, 11:55   #933
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Moja lista:

1.Donkey & Kong Country (moja prva igra na SNESu )
2.Half-Life serial...najbolji FPS ikada
3.Super Mario World 2: Yoshi's Island (SNES)
4.Super Mario World (SNES)
5.Mafia I (savrsena atmosfera,odlicne misije,muzika odlicna itd.)
6.Age if Mythology (prva strategija )
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 13:55   #934
Dejan16
Veteran
 
Član od: 23.8.2010.
Poruke: 588
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 137 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Kakva slepacka lista.
Najbolja igra ikada, kada dodas glasove tinejdzerskih bubuljicavih klinaca, naravno da ce ispasti GTA4.

A gde je Mafia 1, pa ova igra je za 3 koplja bolja od bilo kojeg GTA naslova.
I tu ^ nema niceg (mog) subjektivnog, to je veoma objektivno, cinjenica.
Mafia 1 je jako dobra igra za svoje vreme,cesto se i danas igra medju igracima(bar onim sto imaju malo ukusa)
Ali Gta fransiza uopste ali uopste nema neke velike mane,sve igre su fantasticne,Vice City,San Andreas,III,sve su iznad svoga vremena,i iskreno receno ni Gta IV nije los(Epizode nisam odigrao do kraja,obrnucu ih ovog leta)i jedna i druga fransiza su miljama ispred jednog Saints Rowa
Tako da to preterano pljuvanje po GTA IV nema bas neke cvrste osnove:
Dejan16 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 14:14   #935
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

mozda ne bas najadekvatniji odgovor, ovaj iznad mene, ali zaista, ne vidim elemenata za pjanovicevo busanje objektivnoscu i jos za ovakav nastup. plasim se da stavim svoju listu, ko zna, mozda covek pomisli da je i moja lista objektivno slepacka pa i ja budem pocascen
meni su obe igre vrlo slicnog kvaliteta, svaka za svoj zanr, a nisam bubuljicavi klinac, niti sam bio tada kada su igre izasle. mafiju sam presao sa uzivanjem (sad ne bih mogao, da je sad izasla), gta4 nisam nesto dugo igrao jer me ne privlaci (iz razloga sto je izasao kasnije, kad sam prestao da igram takve igre), ali bilo bi vrlo detinjasto od mene kad bih glorifikovao mafiju zbog te cinjenice i zapravo bih onda podlegao subjektivnosti. igre, iako donekle slicne tematike i izvodjenja, zapravo predstavljaju dva razlicita 'podzanra' i dva razlicita narativna stila, ja ipak mislim da se ovde radi o tome da se pjanovicu vise svidjaju gangsteri od batica
gta4 je svakako jedna od najkompletnijih igara koju sam imao prilike da 'igram'.

ali posto je pjanovicevo misljenje cinjenica, moram da prihvatim da ipak nekim cudom jesam bubuljicavi klinac i slepac, nisam to znao ranije, ali sada cu primiti k znanju
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 14:47   #936
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

evo, ipak rizikujem i stavicu neku listu, mesta nisu vazna

- elite - ovde ne znam da li da stavim originalni elite ili trojku, stari kokoska ili jaje fazon, kec jeste rodonacelnik, ali je trojka jednostavno odradila savrseno sve sto je mogla.

- king's bounty/homm2 - mozda cudno deljenje pozicije, ali ja na to gledam ovako: homm serijal jeste klon kb-a, medjutim, mislim da je homm2 jednostavno toliko unapredio koncept i postavio temelje fransizi i tom tipu igara, da se ne sme izostaviti i gledati kao obicna nadogradnja koncepta. trojka, iako bolja igra od dvojke per se, predstavlja samo prirodnu evoluciju nakon dvojke.

- street fighter 2 - postojeci koncept, medjutim, fantasticno izvedena igra. jednostavno, ne znam postoji li igra koja je (uzevsi u obzir sve faktore kao sto su vreme, originalnost, tehnicka prezentacija, igrivost itd) kvalitetnije i uspesnije inkorporirala postojece elemente.

- doom - unapredjenje wolfensteina, medjutim, opet, neverovatan uticaj, neverovatna igrivost i atmosfera, dizajn nivoa, zvuk, muzika, osecaj pri igranju...

- quake - moram da ga pomenem u istom smislu kao sto moram da pomenem i homm2 i pored king's bounty. unapredjeni koncept dooma, ali neverovatno izveden. uvedeni poligonalni neprijatelji i oruzja (naspram sprajtova), NEVEROVATAN dizajn nivoa. moj licni top3 sigurno.

- civilization - nema mnogo sta da se kaze, super blend kompleksnosti i jednostavnosti, funkcionalan interfejs, primer kako treba raditi 4x igre i tim primerom su se vodile manje-vise SVE naredne 4x igre.

- warcraft 2 - opet kokoska ili jaje war2 je koncept iz dune2, warcrafta, c'n'c-a, megalomanie i jos par igara, doveo do tadasnjeg savrsenstva, u isto vreme uvodeci gomilu inovacija, olaksica u interfejsu i u temeljio je principe rts igara. ovde moram da pomenem i starcraft, koji jeste logican evolutivni produkt, ali su tu stvari iz war2 utegnute do apsolutnog maksimuma koji ni dan danas nije prevazidjen (vise frakcija, balans izmedju njih, protkana prica, vise jedinica, funkcionalan interfejs, balans i jesam li pomenuo balans?).

- swos - igra koja je ispravila sve nedostatke sensible soccera i pokazala da najjednostavniji moguci kontrolni metod moze da izrodi jednu od najdiniamckijih, najugodnijih i najraznovrsnijih igara ikad (jel neko rekao sah?).

- fallout 2 - interesantno je sto ja ovu igru NE PODNOSIM. pokusavao sam da je igram milion puta i ne mogu, atmosfera me nervira, postapokalipsa me nervira, zvuci me nerviraju... ali svejedno, bio bih idiot kad je ne bih stavio na listu. po meni, najbolji crpg ikad, baldur (uz kog sam provodio mnogo vremena i meni licno je jedna od najomiljenijih igara) mislim da je klasu ispod (spremam se na odbranu od paradajza).

- diablo - heh, opet blizard, sta da se radi epitom h'n's zanra. u blizardovskom maniru, dvojka je dovedena do savrsenstva koncepta, medjutim, kec se stalno baca u zapecak, pa cu mu ovom prilikom odati pocast nepominjanjem dvojke u listi

- eye of the beholder 2 - moguce da sam subjektivan i pored svog opreza pri sastavljanju liste, ali mislim da ova igra predstavlja modernizaciju i utemeljavanje zanra, kao i, donekle, popularizaciju koncepta.



toliko od mene za sada, tesko je reci jednu igru, verujem i da bi top100 bilo knap sastaviti. moguce da sam propustio neke igre koje bih stavio pre ovih nabrojanih, al sta da se radi.

izostavljam reprezentativne 'rail' igre, cak i one koje predstavljaju prekretnicu, milestone i ostalo u svom zanru ili u igrackoj industriji uopste, jer ne smatram svaku prekretnicu pozitivnom. dakle, nije licni afinitet, nego jednostavno mislim da su donele stetu daljem razvoju igara, bez obzira na to koliko ja u njima uzivao ili koliki bum su napravile. npr mohaa je, po meni, oznacila pad fps igara i guranje prezentacije, ukrasa i interaktivnih filmova u prvi plan. kupila je igrace do tada nevidjenim efektima, imerzivnom atmosferom (koja nazalost vodi u interaktivni film koji je 'prijatno gledati', ali nema mnogo igranja) i bombasticnim gameplayom, ali mislim da je od tada sam koncept fps igara krenuo nizbrdo, u prevodu, lakse je napraviti takvu igru nego funkcionalnu igru sa zapravo bitnim igrackim elementima, a opet, mohaa-like igra ce se bolje prodati, sto je poslalo jasnu poruku razvojnim timovima i izdavacima u kom smeru treba ici. iz istog razloga izostavljam, npr, kotor.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 15:28   #937
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Najdobrija () igra...hmmm...recimo da bi to išlo ovako:

Prvo mesto: Stronghold i Civ
Drugo mesto: Total War

Mislim da nema šta da objašnjavam.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 15:38   #938
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

Samog sam sebe smorio ali moram i ovde da napisem da je meni to Mass Effect.
Tu negde je i The Witcher.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 16:32   #939
Dejan16
Veteran
 
Član od: 23.8.2010.
Poruke: 588
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 137 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

GTA IV je svakako bolja igra od Homefronta



Zar ne Shomi ?
Dejan16 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 16:38   #940
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA?

@Deki
NE!
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, najbolje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja grafika u igrama IKADA PeTkO O igrama uopšte 241 26.7.2013 21:43
Prva igra koju sam ikada igrao Jankerman O igrama uopšte 190 16.1.2011 23:30
Najbolja igra iz Total War serijala masteri Strateške igre 13 15.12.2009 23:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com