Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2021, 14:51   #841
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Jeste da sam Sith Lords igrao jako davno (igrački davno, prošlo MNOGO više igara no godina ), ali evo, ovaj Content Restoration Mod 1.85 (poslednja verzija) nije doneo ama baš ništa čega se ne sećam iz poslednjeg prelaza od pre jedno 7-8 godina. Osim, možda, par nekih cut-scene kojih se ne sećam da li su tu bile ili ne.
Ali me čudi što u ovom "content restoration" paketu nema nešto što sam samo jednom igrao tamo oko 2010. godine. Tada sam prvi put probao neki "content restore mod" i Sith Lords je imao jednu čitavu planetu (ili nešto slično) pre samog susreta u Ravageru sa Darth Nihilusom. Sećam se da sam morao da vodim HK-47 robota na taj nekakav veštački mesec (koliko se sećam kroz maglu) koji je, ustvari, pun tih robota. Nije bio neki veliki nivo, očigledno je ideja bila napuštena (sa razlogom), ali je bilo lepo štrapacirati tom metalnom loptom koja je skroz drugačija od svega viđenog ranije.

Ili, možda, postoji to i u ovom restoration pack-u, samo ne funkcioniše sa 64-bitnim Win10?? Ona intro slika ima uredan "Content restore mod" natpis, ali ništa osim toga nije neviđeno ranije.

Uglavnom, bilo je fantastično uživanje prolaziti opet KotOR svetom i onome što su Bioware/Obsidian ponudili igračima. Što me je nateralo da pljunem 3 evra da kupim i Dragon Age Origins i opet isprobam jedan od omiljenih RPG-ova moje (PC igračke) mladosti.

Jer (igračko) PC detinjstvo su mi bili Relentness :Twinsen Odyssey, Ečstatica, Dark Earth, Myst, PRVI I PRAVI Tomb Raider, Monkey Island, Full Throttle, Grim Fandango, Kings Quest, Nomad Soul, izometrijski Fallout, Diablo 2...

Poslednja ispravka: NastyB (8.6.2021 u 15:02)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2021, 16:00   #842
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Koliko se secam, bio je prvo originalni Restoration projekat kojie je vodio "Team Gitzka", ali je isti pukao kado je radna verzija leakovana na torrente, kao i posle slinih odlganja tog projekta.

Prilicno sam siguran da je ta vezija imala tu sekciju, ali je ja licno nikad nisam igrao, tako da ne znam stvarno stanje.

Posle toga je originlani team je otisao u zaborav i forum zatvoren i niko vise nista nije cuo o tom projektu. Sve u svemu, sem tog leaka, drugog traga tog projekta nema.

Malo kasnije posle toga, drugi tim je uradio restoraciju, i zavrsio posao, relativno brzo, potpuno odvojeno od tog prvog projekta.

Mozda si ti igrao obe verzije?!?

Poslednja ispravka: player1 (8.6.2021 u 16:08)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2021, 16:07   #843
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Ček, pa ta dodatna planeta je u okviru dodatka M4-78EP od istih autora kao restore content mod (ovaj aktuelni).

Doduše, ovo što je izlistano na Steam Workshopu je opšta konfuzija, ali se sećam da je ranije bukvalno na istom sajtu gde se skidao restored content mod bio odmah i link za M4-78EP kao opcioni dodatak.

Nisam igrao dodatnu planetu ali se sećam tuđih utisaka da je baš loše urađena, neizbalansirana a dosadna.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2021, 16:09   #844
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ček, pa ta dodatna planeta je u okviru dodatka M4-78EP od istih autora kao restore content mod (ovaj aktuelni).
Mislim da nije u pitanju ta planeta, nego misija samo sa fabrikom za robote, sto je nesto na cemu je Team Gizka radio.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2021, 7:53   #845
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Nisam igrao dodatnu planetu ali se sećam tuđih utisaka da je baš loše urađena, neizbalansirana a dosadna.
Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mislim da nije u pitanju ta planeta, nego misija samo sa fabrikom za robote, sto je nesto na cemu je Team Gizka radio.
Da, tačno, u pravu si. Bila je to neka gargatuanska fabrika na nekom veštačkom satelitu ili tako nešto.

I, da, bio je to poprilično prazan i nedopadljiv nivo, jer je bio nedovršen skroz i to je jedna od stvari koju su "isekli" kako bi igra bila što pre izbačena na tržište. Ali je, koliko se sećam, bilo nešto skroz drugačije od viđenog do tada u KotOR igrama, sve sam metal, rđa, raspad (fabrika je bila napuštena, ali su se defektni roboti i dalje sami proizvodili, ako se ne varam)...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2021, 13:05   #846
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Ta planeta je s razlogom izbacena jer je nedovrsen proizvod koji moderi ne kapiraju. Dosadna je i praznjikava do bola. Bila je neka fabrika robota koju otkrijes preko prevodioca sa Peragusa i onda hk-47 ide sam da je unisti. To nije bilo lose jer su legendarne provokacije crvenog robota..
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2021, 14:38   #847
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Ta fabrika, koliko se sećam, nije bila toliko loša koliko se vidi da je tek počeo razvoj događanja na njoj, ali su rokovi učinili da se napusti rad na njoj, pa zato deluje monotono, nisu napravili ni četvrtinu šta je zamišljeno da bude tamo.

Uglavnom, ovaj 1.85 content restore mod i nije nešto WOW efektan, ali ubacuje dosta cutscenes koje nisam viđao do sad. A ubedljivo najviše ih ima na Malachor V, prostorije koje su bile "zaklujčane" su dostupne, Konačno videh da su me moji saborci pratili na tom putu, ali da ih je Kreya satrla, pa sam morao da ih spašavam, Aton je bio otkrovenje na samom kraju igre, ali, kao što je Avelone izjavio morali su podosta da iseku njegovu priču kako bi se igra završila kad su kravate i računovođe zamislile.

Što je baš šteta.

Jer, Larian ga pozva da učestvuje u Original Sin 2 i čovek napisa najbolji i najzanimljiviji kvest u igri. I takav čovek mora da se prilagođava masi idiota kojoj nema ništa zanimljivije od prštanja u gomilu mrdajućih piksela... Mislim na ono što će Obsidian da radi u budućnosti.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2021, 15:57   #848
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Govorio sam o fabrici, a ne o planeti. To su razliciti kvestovi. Vjerovatno su producenti isjekli dio sa Atonom zbog cudne potrebe za crno bijelim moralom, cak i za ovakvu igru koja ismijava standardna puritanska moralana nacela. Inace, taj Aton je neopisana kesa djubreta i vjerovatno najsamoziviji lik u nekoj igri...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2021, 22:08   #849
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Najavljen rimejk moje omiljene igre svih vremena, samo da je ne pretvore u neki open world akcioni buckuris.

Kotor Remake Teaser


Na igri radi Aspyr, koliko sam negde procitao angazovali su dosta ljudi iz starog Bioware studia pa mozda i ispadne nesto od ovoga. Samo se nadam da nece biti PS5 eksluziva, a buduci da je SIE publisher svi izgledu su da hoce...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2021, 22:19   #850
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

PlayStation ekskluziva...
evil_geko je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2021, 22:22   #851
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Sa Playstation bloga - And it’s a console exclusive on PlayStation 5 at launch. Deluje da izlazi za PS5 i PC kada izadje, a posle 6/12 meseci i za Xbox. Makar se nadam da ce tako biti.

https://blog.playstation.com/2021/09...playstation-5/

Potvrdjeno je da izlazi i za PC.

https://twitter.com/LucasfilmGames/s...5Es1_&ref_url=

Poslednja ispravka: Leonida (9.9.2021 u 22:45)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2021, 23:43   #852
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Ono što se meni dopada je što je to potpuni remake a ne remaster. Priča je toliko dobra da zaista mora da se potrude da upropaste igru.

Pitam se da li će likovi dobiti nove glumce ili će koristiti stari audio. A mogu samo da zamislim kako će to izgledati sa ps5 grafikom.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2021, 8:15   #853
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Nemoj te se mnogo nadati sto se tice storyija, zenska koja je glavni pisac je opiceni aktivista....secam se njenih tekstova za The Mary Sue

https://twitter.com/Dataracer117/sta...68804191531010

A takodje se dobro secam da je pre nekoliko godina tvrdila kako je "virtuelno silovana" u GTA Online...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (13.9.2023), Leonida (10.9.2021)
Stara 10.9.2021, 8:33   #854
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

znaci postoji sansa da upropaste jednu od najboljih SW prica/igara, bitno da ce grafika da valja?
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2021, 8:56   #855
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Nemoj te se mnogo nadati sto se tice storyija, zenska koja je glavni pisac je opiceni aktivista....secam se njenih tekstova za The Mary Sue

https://twitter.com/Dataracer117/sta...68804191531010

A takodje se dobro secam da je pre nekoliko godina tvrdila kako je "virtuelno silovana" u GTA Online...
Ovoj bas duva promaja u glavi... ostaje nam original, bilo je lepo nadati se makar tih par sati da nece kompletno uprskati rimejk.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2021, 9:53   #856
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Dobro de ajde nemojte odmah i ovde refleksno da mračite lovom na levičarske veštice.

U najboljem slučaju pisci će odraditi svoj posao profesionalno bez mešanja politike - u najgorem dobićemo još jedan razlog da ponovo odigramo originale.

Win-win scenario po meni.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
pentraksil (13.9.2021), player1 (10.9.2021)
Stara 10.9.2021, 10:08   #857
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Ovoj bas duva promaja u glavi... ostaje nam original, bilo je lepo nadati se makar tih par sati da nece kompletno uprskati rimejk.
Za nas PC igrače da ostaje original ali za konzole well...oni verovatno neće biti te sreće.

Doduše uvek postoji opcija da uklone originale sa svih storefrontova lol. Ne bi bio ni prvi put
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2021, 1:49   #858
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

ActorCore brings the ENDAR SPIRE BRIDGE to LIFE
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2021, 9:20   #859
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Nemoj te se mnogo nadati sto se tice storyija, zenska koja je glavni pisac je opiceni aktivista....secam se njenih tekstova za The Mary Sue
https://twitter.com/Dataracer117/sta...68804191531010
A takodje se dobro secam da je pre nekoliko godina tvrdila kako je "virtuelno silovana" u GTA Online...
Pa, priča već postoji, dijalozi postoje, likovi postoje, ne može nikakav "pisac" da upropasti ono što je već napisano, može samo malo da proširi, kao što je urađeno u slučaju MAFIA remake-a.

Naravno, već se zna da u igri neće biti potezne borbe kao u originalu, već real-time makljaža sa mogućnošću zaustavljanja. Lično mi se ne sviđa, ali šta se može.

Šteta je što se ovo radi za nekakav "film" koji će biti urađen u Unreal 4 endžinu, a ne za remake igre.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2021, 10:11   #860
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Cim se spominju reci tipa "reimagining" "modern audiences" ili to da je glavni pisac doveden (po njenim recima) da "rewrite" og igru a uz to KOTOR i uopste OR era nije (vise) canon...mogu da urade bilo sta i da upropaste bilo sta. Kotor upste ne treba nikakav story "rewrite" nego samo tehnicki/graficki upgrade.

Nije to toliki problem za PC igrace i vlasnike igre za og zbox ali bi bilo steta za nove igrace (pogotovu na konzolama) da umesto sanse da iskuse (za mene) best rpg ever made i globalno legendarnu igru u og formatu, dobiju nekakv new age buckuris pravljen za "modernu publiku" (sto gotovo uvek povlaci modern day "social commentary") i slicne stvari kojima nije mesto u igrama (pogotovu ne igrama tipa kakav je kotor)


Uglavom i guess time will tell sta ce se desiti sa ovim remake-om
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kotor, kotor 2, star wars

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com