Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.1.2014, 0:02   #7221
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@pentraksil
Nisam jos pogledao, ali u svakom slucaju hvala na preporuci. Ima nas mazohista koji volimo da se mracimo...

@Romantic
Sto se tice 6. cula - ja sam najpre mislio da svi znali za twist u tom filmu, a kada sam se sucio sa tim da to mozda i nije istina i dalje nisam mogao da se nacudim da ti, s obzirom na tvoju aktivnsot u ovoj temi, nisi bio upucen.
Ali imam i nesto da ti preporucim. Nisam gledao Insidious 1 i 2 pa ne znam koliko su slicni, ali ja i generalno ne gledam horore. Ovaj sam gledao i iskreno dopao mi se bio.

The Omen (2006)
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 15:54   #7222
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

E ovako,

imao sam za vikend filmski 2013. maraton, pa da izdvojim filmove koje po mom misljenju treba pogledati

Now you see me
Obavezno pogledati. Vec trik na samom pocetku u kome i vi mozete aktivno ucestvovati ce vas maksimalno privuci. Reveal mozete naci i na yt 9/10

Prisoners
Odlicna prica, atmosfera, rasplet misterije nestanka dve devojcice u omanjem mestu. Ovaj film me je i najvise odusevio 10/10

Escape Plan
Kada vidite da u filmu glume Stalone, Svarceneger i 50cent, onda to i ne obecava puno osim ako niste desetogodisnjak. Ipak, film ima finu ideju i pricu, a akteri osim prve dvojice pred kraj ne glume uloge u kakvim smo ih gledali. i sam 50cent glumi intelektualca Za ovakav zanr natprosecan film 6.5/10

Filth
Nije mi obecavao na pocetku previse, ali je rasplet dobar. Policajac koji ne bira sredstva da bude unapredjen, seksualni manijak, zavisnik... 7/10

Tajni svet Voltera Mitija
Nesvakidasnji film, zanimljive lokacije, tripovi kakve Ben Stiler ima u svojim filmovima... dosta za 7/10
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 18:39   #7223
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Cinema Paradiso
Verovatno je vec bio ali meni se bas dopao, dobra je prica i ima puno smesnih scena
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 18:40   #7224
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Koliko traje verzija koju si gledao?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 18:42   #7225
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

160 minuta.
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2014, 18:46   #7226
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Internacionalna verzija koja traje tacno dva sata je neuporedivo drugacija i bolja. Bar je meni bila bolja. Zakljucak posle nje ne moze da bude "ima smesnih scena" vec gravitira ka "ovo je depresija ziva... ako postoji romantican film za muskarce onda je to ovaj". Meni je Cinema jedan od najpotresnijih filmova koje sam gledao.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Rainman (27.1.2014)
Stara 27.1.2014, 21:38   #7227
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Btw ja ga jos nisam odgledao, ali necu da ga gledam na silu - ocu da mi se potrefi raspolozenje
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
zvjer (28.1.2014)
Stara 28.1.2014, 19:45   #7228
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Dospeo je na prvo mesto još jedne interesantne liste (prvi je od igranih filmova)

*** *** ***

The Hunger Games 2 (2013), http://www.imdb.com/title/tt1951264/



Katniss Everdeen and Peeta Mellark become targets of the Capitol after their victory in the 74th Hunger Games sparks a rebellion in the Districts of Panem.

Još jedan dobar film, mada deluje malo lošije od prvog dela (razlog za to je to što je prvi deo ipak bio nešto novo, drugi se nastavlja). U svakom slučaju, dobra gluma, dobri efekti...

Preporuka

Uff,film je podgrejani prvi deo,zali boze 2 sata zivota

Cak ni nema igara gladi kao u prvom delu...

Ispirachina mozga,ceo film je najava za 3 deo i nista drugo.


Ako cemo realno 1 deo ocena 6.2 ,2 deo 5.1,a treci mi ne pada na pamet ni da gledam.


Cekamo Samsung Galaxu S5 i Iphone 6 i Hunger Games 3


Ovce,meee,meee,meee


Blago producentima danas,svet je krenuo FULL RETARD (and weeee cant stop YEAH)


btw:Zoni ne verujem da si za ovaj film rekao "jos jedan dobar film",smatrao sam te za filmofila
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 20:45   #7229
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ice-Man kaže: Pregled poruke
@Romantic Ovaj sam gledao i iskreno dopao mi se bio. The Omen (2006)
Gledao sam ga odavno i jako mi se svideo. Mozda ga i opet odgledam u blizoj buducnosti, ko zna. Hvala na preporuci u svakom slucaju. Svaki predlog za dobar film je dobrodosao.

About Time

1 od najprijatnijih filmova posle sve one akcije, a i izbor glumaca je zasluzan za to. Svi su super odigrali svoje uloge, Rachel je predivna, a sam film odise svezinom, pozitivnom atmosferom, ludim situacijama, a kombinuju se situacije smeha i suza...prava britanska romanticna komedija. Nemam reci, odusevljen sam. Ovo je pravi film za najveci broj ljudi, a jos ako volite romantiku (koja tece kroz moje vene), onda nema dileme – obavezno pogledajte. Traje 2 sata, a opet deluje kratko.

Ocena 10/10.

Rush

Odusevljen sam ovom pricom, posebno jer je radjeno po istinitom dogadjaju. Medjusobna konkurencija izmedju Hunt-a i Laude je fascinantno prikazana. Istina, nikada nisam pratio Formulu 1 (iako ponekada pogledam neku trku), a cak i da ste od retkih koji ne podnose trke (prvenstveno F1), svidece vam se film, jer nije rec konkretno o trkama, vec o mnogo visoj instanci – zdravoj konkurenciji i uzajamnom postovanju konkurenata. Sve je lepo uklopljeno, tako da – morate pogledati ovaj film.

9/10.

The Hunger Games: Catching Fire

1. deo mi se vise svideo, a ovaj mi se cini losijim i to ne zbog toga sto je 2. deo, nego mi je delovalo malo odigravanja u velikom vremenskom razmaku (2 i po sata). Videh da se rade jos 2 nastavka, pa je to mozda neka priprema za ono sto sledi, neki ustanak ili sta vec. U svakom slucaju, vredi pogledati, sto da ne.

Ocena 7/10.

Escape Plan

Dobra glumacka ekipa, sa inovativnom pricom i zanimljivom radnjom. Vise sam ocekivao, naravno, ALI sam generalno zadovoljan, posebno jer se nijednog trena nisam osecao smorenim (sto je bitno). Za ubijanje dosade je ovo prava stvar.

Ocena 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 22:36   #7230
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
smatrao sam te za filmofila
E??? Otkud to? Da li je filmofil neko koga smara Fight Club, ko ne voli Al Paćina i Roberta de Nira, ko misli da je "Kum" gubljenje vremena, a The Usual Suspects nikada nije uspeo da odgleda više od prve trećine?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Markonije (29.1.2014)
Stara 28.1.2014, 22:50   #7231
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Filmofil je neko ciji je hobi gledanje filmova
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 22:52   #7232
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

... ili jednostavno onaj ko voli filmove.
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 22:59   #7233
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A mozda se mi varamo i filmofil je u stvari neko ko misli da je The Hunger Games 2 *****e
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2014, 23:09   #7234
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Мало `90-их (и мало нових).

The Trigger Effect

Ма замисли само, нестало је струје?! По Американцима, људи се тада претварају у звери које наводе само инстикти. Такође, свега тога не би било да ико има мобилни телефон! Но, иако нама Србима, који смо проклињали рестрикције читаву деценију, све ово делује урнебесно, филм може да буде забаван. Ипак су то `90-е..

Palmetto

Какав клише, који се не завршава само на сценарију - мало тога је овде оригинално. Али је зато прилично аутентично, са све благом еротиком коју као да је неко забранио пре петнаест година (па се онда Триер игра уметника). У оба филма глуми Елизабет Шу, моја фавориткиња још из Leaving Las Vegas-a, који сте свакако сви већ гледали, а ту је и Ђина Гершон, уз одличног Вудија...

The Hunger Games: Catching Fire

Први део ми се није допао, а понекад морате да "попустите", па гледате и филмове који вас не занимају. Међутим, ето прилике да тестирам свој нови монитор.. Слажем се, филм као да је "римејк" првог дела, али са истим глумцима две године касније. Но, мени барем, други део делује некако.. Ту опресију дочарава знатно боље, па све то делује уверљивије (први део су деца која се мачевима туку у шуми). Саме Игре су небитне, ово је сада политичка изјава, и пролог за те наставке. Делује ми да ће поделити трећи део у два (слично као и Твајлајт) дела, што би се рекло, баш желе да вам узму паре. Али мени је овај други део знатно бољи од првог - далеко је приступачнији, динамичнији и поседује некакву агенду за коју човек још и може да се ухвати, за разлику од "демо" снимка препуног ситних "детаљчића" (намерно) и самих Игара, без имало уверљиве поенте, о којој једва да је било речи..

Escape Plan

Шварци и Вилис су прва категорија, сви остали су друга (изузев Сигала, који је посебна сорта). Јасно је, онда, где спада Сталоне. Филмографија не лаже - док Шварци има хит за хитом, Сталоне има Рокија, али и Рамба 2 и 3 и још читав низ Б-филмова. Шварци је углавном, А-класа, плус је урнебесан комичар. Наравно, ово су личне преференције, дозвољено је мислити другачије..

Овај филм није лош, али се превише ослања на Сталонеа, док Шварција користи само као занимацију. Мали куриозитет - Арни прича на немачком! Поново лоши Шварцијеви "one-lineri", што и не чуди, јер су они увек били ситуационог типа, а овде он својих ситуација није добио (веровато да не би преузео главну улогу). Мора то много боље, јер хероји наших детињства немају још много времена за губљење. Буквално је сад или никад.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2014, 0:19   #7235
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Rush

Odusevljen sam ovom pricom, posebno jer je radjeno po istinitom dogadjaju. Medjusobna konkurencija izmedju Hunt-a i Laude je fascinantno prikazana. Istina, nikada nisam pratio Formulu 1 (iako ponekada pogledam neku trku), a cak i da ste od retkih koji ne podnose trke (prvenstveno F1), svidece vam se film, jer nije rec konkretno o trkama, vec o mnogo visoj instanci – zdravoj konkurenciji i uzajamnom postovanju konkurenata. Sve je lepo uklopljeno, tako da – morate pogledati ovaj film.
Ja nikad nisam gledao F1, sem nekoliko puta kao klinac. Ne shvatam kako neko uživa u višesatnom vrtenju po istoj stazi gdje ne vidiš lica vozača, ne znaš ko vozi koji bolid, a počesto ni ko je u vođstvu (obično onaj ko se meni činio prvim zapravo zaostaje nekoliko krugova).

Međutim, društvo me je odvuklo u bioskop jedne večeri i pravo na Rush. Dva sata su mi proletjela, divno ispričana priča, a način snimanja tako efektan da sam i sam osjetio thrill brzine, kiše i smrti (a obično sam operisan od toga). Mnogo mi se više svidio od, recimo, Moneyballa, a pristupio sam gledanju kao jednan laik. Sve preporuke za film i jedva čekam da ga puste na HBO - u.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2014, 3:44   #7236
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
E??? Otkud to? Da li je filmofil neko koga smara Fight Club, ko ne voli Al Paćina i Roberta de Nira, ko misli da je "Kum" gubljenje vremena, a The Usual Suspects nikada nije uspeo da odgleda više od prve trećine?
Pa.... ne



Svaka cast na odgovoru
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
ZoNi (29.1.2014)
Stara 29.1.2014, 10:32   #7237
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

RUSH (2013)
http://www.imdb.com/title/tt1979320/

Sjajan film koji ce se svideti i onima koji nikad nisu pratili F1.
Po istinitoj prici, stvarne trke (sve mozete naci i na wikiju), ogromno rivalstvo Laude i Hanta, obojica zaludjenika, a totalno razlicite licnosti.
8.5/10
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2014, 11:11   #7238
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sam sinoc Ender's Game.
Ender's game


Na knjigu sam naisao pre oko godinu dana i odusevio se. Posle citanja svih knjiga iz "enderverse" film me je u isto vreme i razocarao i ocarao.

Glavna glumacka ekupa, sa sve mladim glumcima je vrlo dobra ako ne i odlicna. Harrison Ford kao Col. Graff, Abigail Breslin kao Enderova sestra, Ben Kingsley kao Mazer Rackham i naravo Asa Butterfield kao Ender. Po meni su sve cetvoro perfektno odglumili likove iz knjige. Sporedni likovi kao sto su Bean, Alai, Bonzo Madrid, Peter Wiggin, Sergeant Dap i Major Anderson su bili totalni promasaj i sto se tice kastinga i glume. (+3,-1)

Zaplet i prica su vrlo verno preneti iz knjige sa samo par promena za koje se slazem da su bile neophodne zbog nedostatka vremena da se prikazu onako kako su zamisljene u knizi. (+3)

Mislim da su lose odradili protok vremena u filmu jer se radnja prostire na gotovo deceniju i znam da je to problem kada se radi sa mladim glumcija koji rastu i stare tokom snimanja, ali c'mon use the movie magic!(-1)

Sa druge strane efekti, lokacije, kostimografija, not so distant future dizajn je bio perfektan da film ucini naucnom fantastikom koje je "iza coska" i ceo film uverljivijim. (+3)

Moje ocena je 7/10.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
nameless1 (29.1.2014)
Stara 30.1.2014, 9:43   #7239
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

HER (2013)
http://www.imdb.com/title/tt1798709/

Delovao je zanimljivo, pocetak je obecavao, vremenom me je sve vise smarao, i na kraju mi nije jasno otkud 8.5 na imdb. Mozda jednostavno ja nisam nesto shvatio...
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2014, 12:33   #7240
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

About Time (2013), http://www.imdb.com/title/tt2194499/



At the age of 21, Tim discovers he can travel in time and change what happens and has happened in his own life. His decision to make his world a better place by getting a girlfriend turns out not to be as easy as you might think.

Prilično dobar film, u svakom slučaju puno bolji nego što sam očekivao Solidna priča, odlična gluma glavnih glumaca i standardno dobrog Bill Nighy-a. Film je delom vrlo dobra komedija, delom drama, a može da se posmatra i kao razmišljanje o snazi ljubavi i načinima da se za tu ljubav izborimo.

Ocena: preporuka za gledanje, naročito u društvu drage osobe.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Partybreaker (7.2.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com