Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2006, 13:17   #121
ArTiC
Novi član
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
fedore kaže:
@Artic i goran.rs
Momci topic se zove "Kuzma", dakle jasna je namena, tema, sadrzaj...prema tome mislim da ste zalutali u topic, narocito sa svojim postovima, uostalom da stvarno tako mislite ne biste ni ushli u topic, vec bi se bavili svojim zivotima, roflmao.
Khm...Odgovor na tvoju konstataciju zahteva malo dublji odgovor nego sto smo navikli: Naime 80% postova na ovom topicu su po tvojim kriterijumima off, ukljucujuci tvoj prethodni, a ako bi bio dovoljno ljubazan da okrenes prvu stranu, videces da je maltene cela u diskusiji da li ovaj topic treba da postoji ili ne sto znaci da je off od samog starta. Dalje, vecina sledecih odgovora predstavlja prepucavanje van konteksta, na mnogo siroj osnovi od Kuzme, koji se samo ovlas pominje u svakom drugom/trecem postu. Naravno, u pitanju su finese i nijanse. Prema tome, po tim kriterijumima moj post zadovoljva topic jer...
Citat:
ArTiC kaže:
...Doticni nije bog, ali nije ni los novinar, koji se ne uzsteze da iznese svoje misljenje zato sto mu se moze...
...se koncepcijski ne razlikuje previse od prethodnih.
Ali vidis, tvoj je off topic zato sto nisi pomenuo kuzmu kao entitet uopste vec samo kao naziv topica :P A da ti stvarno tako mislis...
Citat:
fedore kaže:
Momci topic se zove "Kuzma", dakle jasna je namena, tema, sadrzaj...
...ne bi postovao to sto jesi, sto implicira da ti ustvari nisi povezan sa svojim mislima i btw se bavis mojim i Goranovim zivotom :P Logika je zaje**** stvar... roflmao lmao

p.s. Kuzma je lik :P
ArTiC je offline  
Stara 15.3.2006, 17:53   #122
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

@Artic

Moramo razjasniti neke stvari. Sama koncepcija Kuzminih kolumni je takva da po defaultu izaziva burne reakcije, bile one pozitivne ili negativne. Kada je počinjao sa rubrikom "Ja, igrač", sigurno je znao da postoji realna mogućnost da njegovi tekstovi izazovu ovakve reakcije. Pored toga, kao što lijepo vidiš, na ovom forumu postoji podforum koji služi za rasprave o Kuzminim kolumnama. Koliko god te rasprave trajale, meni su zabavne i jako me uveseljavaju ova nadmudrivanja sa ostalim članovima foruma, a nije baš da sam jedini u tome. S druge strane ja to tvoje savjetovanje ostalima da se okanu priča o Kuzmi doživljavam kao neko naređivanje i miješanje u prava i slobode drugih. Zašto se ti toliko brineš što neko raspravlja o Kuzminom životu? Ako ti to ne želiš da radiš, samo izvoli, ali nemaš nikakvo pravo da govoriš drugima šta oni treba ili ne treba da rade.

I još moram naglasiti da su te tzv. psihoanalize Kuzmine ličnosti po meni jednostavno neizbježne reakcije na njegove tekstove jer su oni takve prirode da ih izazivaju. U mnogim kolumnama se on takođe bavio psihoanalizom drugih ljudi, pa šta onda daje ikome za pravo da nekom drugom zamjera to što se on bavi psihoanalizom Kuzme? Dakle, ako branite čovjeka koji piše razne dobre ili loše stvari o mnogim drugim ljudima, onda nemojte osuđivati ni druge koji rade to isto njemu. Ja mislim da je to u najmanju ruku fer.
nexxogen je offline  
Stara 15.3.2006, 23:22   #123
fedore
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fedore
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
ArTiC kaže:
Khm...Odgovor na tvoju konstataciju zahteva malo dublji odgovor nego sto smo navikli: Naime 80% postova na ovom topicu su po tvojim kriterijumima off, ukljucujuci tvoj prethodni, a ako bi bio dovoljno ljubazan da okrenes prvu stranu, videces da je maltene cela u diskusiji da li ovaj topic treba da postoji ili ne sto znaci da je off od samog starta. Dalje, vecina sledecih odgovora predstavlja prepucavanje van konteksta, na mnogo siroj osnovi od Kuzme, koji se samo ovlas pominje u svakom drugom/trecem postu. Naravno, u pitanju su finese i nijanse. Prema tome, po tim kriterijumima moj post zadovoljva topic jer...
...se koncepcijski ne razlikuje previse od prethodnih.
Ali vidis, tvoj je off topic zato sto nisi pomenuo kuzmu kao entitet uopste vec samo kao naziv topica :P A da ti stvarno tako mislis...
...ne bi postovao to sto jesi, sto implicira da ti ustvari nisi povezan sa svojim mislima i btw se bavis mojim i Goranovim zivotom :P Logika je zaje**** stvar... roflmao lmao

p.s. Kuzma je lik :P
Ja se slatko nasmejah citajuci tvoj reply iako je besmislen kao i tvoj predjashnji post, moram priznati da odishe neki zabavnim tonom.
fedore je offline  
Stara 25.3.2006, 23:44   #124
ArTiC
Novi član
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

@nexxogen:
Ok, slazem sa sa dobrim delom ali gde si ti video "naredjenje" u mom postu? Ako mozes da pricas o pravima i slobodama gradjana trebalo bi da znas onda sta se smatra naredjenjem (nesto sto podrazumeva delikt i sankciju primer radi...). Ja odavde mogu samo da se mesam u ovaj topic tj forum a nikako u tudja prava i slobode...

@fedore: Procitaj jos par puta, mozda ces onda uvideti smisao
ArTiC je offline  
Stara 26.3.2006, 19:31   #125
fedore
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fedore
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
ArTiC kaže:
@fedore: Procitaj jos par puta, mozda ces onda uvideti smisao
Sorry, ali to bi onda bio "Sizifov" posao, a to me ne zanima.
fedore je offline  
Stara 26.3.2006, 20:34   #126
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Citat:
ArTiC kaže:
@nexxogen:
Ok, slazem sa sa dobrim delom ali gde si ti video "naredjenje" u mom postu? Ako mozes da pricas o pravima i slobodama gradjana trebalo bi da znas onda sta se smatra naredjenjem (nesto sto podrazumeva delikt i sankciju primer radi...). Ja odavde mogu samo da se mesam u ovaj topic tj forum a nikako u tudja prava i slobode...

@fedore: Procitaj jos par puta, mozda ces onda uvideti smisao
Rekao sam da ga DOŽIVLJAVAM KAO NEKO NAREĐENJE. Dakle nisam rekao da vidim naređenje nego da to što si rekao doživljavam kao neko komandovanje.
nexxogen je offline  
Stara 31.3.2006, 20:56   #127
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Ako ste ikad procitali neku kolumnu u "Kuriru", "Pressu" ili tako negde, nadam se da ćete se složiti da su teme i stil kojim ih Kuzma obrađuje, najblaže rečeno najmanje zlo koje se može naći u štampi. Ono što je najvažnije, to je doslednost autora. Kuzma je INTELovac, meni AMDovcu to ne smeta. I ako bi Kuzma promenio mišljenje o CPU, to ne može da se poredi sa likovima koji su crvenu knjižicu preko noći "demokratizovali". Da ne govorim o onima koji sada pišu o guslama i slično kao najvažnijem momentu našeg življenja. Nemam averziju prema pomenutom instrumentu, znam i gomilu pesama koje su se očuvale uz gusle, ali mi je PC nekako draži i važniji u ovom trenutku.
aerochivija je offline  
Stara 9.4.2006, 13:04   #128
Trta Mrta
Novi član
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Ma bilo bi super kad bi malo iskritikova i SK...
Imao bi materijala kol'ko volis i mogao bi da se potpise sa Kuzma the Righteous.

Al nemojte da kazete da to ne sme jel bi postao Kuzma the Unemployed
I to bi se racunalo kao marketing tipa - uvek sagledavamo svoje greske - trudimo se da budemo bolji itd. ( pa sagledajte ih malo)
Trta Mrta je offline  
Stara 9.4.2006, 14:45   #129
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Cool Re: Kuzma

Citat:
Trta Mrta kaže:
I to bi se racunalo kao marketing tipa - uvek sagledavamo svoje greske - trudimo se da budemo bolji itd. ( pa sagledajte ih malo)
Kakve greške?
Citat:
aerochivija kaže:
Kuzma je INTELovac, meni AMDovcu to ne smeta.
Meni smeta njegovo hvaljenje NOD-a i blaćenje Kasperskog.
Miloš je offline  
Stara 9.4.2006, 15:04   #130
Trta Mrta
Novi član
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Pa da kakve greske... cim spomenem gresku post nestane....

Pa posto se nigde ne spominju greske ocigledno istih nema...
well , savrseni SK.

Elementary my dear Watson...
Trta Mrta je offline  
Stara 18.4.2006, 0:07   #131
Awax
Novi član
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: ToxicCity 013
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Qzma je u pravu za sve sto govori!Mislim da je on jedini koji uvidja neke stvari .Posebno mi se dopao njegov clanak iz SK4/2006 u kojem napominje kuda to ide kompjuterska industrija.Umesto da prave male komponente, proizvodjaci se utrkuju u tome ko ce napraviti vecu graficku(azdaju) koja trosi vise struje nego par komponenti zajedno!!!
Awax je offline  
Stara 19.4.2006, 22:35   #132
GAME MASTER
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kuzma

Ljudi prestanite da pricate u kontekstu mi , vi , ovi , oni.
1.
Kuzmanovic je novinar koji ima svoju kolumnu (i dok god ima onih koji je citaju ona i treba da ostane jer zauzima samo jednu stranu ) i u njoj treba da iznosi svoje subjektivno misljenje o odredjenim temama (JA , igrac! a ne MI , igraci!) sve dok se drzi osnovnih pravila lepog ponasanja.
2.
Ko se ne slaze neka ne cita kolumnu (znam da je ovo u stilu "ko vas j###" ali u sustini mislim da je to ispravno)
3.
Moje misljenje je da je Kuzmanoviceva kolumna jedna od stvari koja odvaja SK od ostalih konkurentskih casopisa u nasoj zemlji ( sreen fun ).
4.
Normalno je da neko ko iznosi svoje subjektivno misljenje ima one koji se slazu i ne slazu sa tim sto je napisao.Za ove prve iskulirajte (covek nije bog) a za ove druge neka se vrate na 2.
5.
A ono za Kuzmine godine i igre , moje misljenje je da hardcore igrac najbolje moze da pise o igrama.

Pozdrav od Game Mastera.
GAME MASTER je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com