Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2008, 12:15   #1
igiton
Novi član
 
Član od: 14.1.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku igiton
Određen forumom Bežično umrežavanje računara + kablovski Internet

U stanu imam kablovski internet preko SBB-a. Interesuje me kako mogu da bežično povežem laptop i desktop računar s tim da i jedan i drugi imaju pristup internetu u isto vreme preko kablovskog modema. Pretpostavljam da bi mogao na sledeći način: kablovski modem povežem sa wireless routerom a na desktop računaru ugradim PCI karticu, laptop već ima wireless. E sada interesuje me kako ću da iskonfigurišem mrežu i odakle (sa PCja ili sa laptopa). I da li možda umesto wireless routera mogu da stavim AccessPoint (nije mi baš jasna razlika izmedju wireless routera i access pointa). Pomagajte, čitam razne forume i sve mi se čini da se vrtim u krug.
igiton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 12:56   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Bežično umrežavanje računara + kablovski internet

Citat:
igiton kaže: Pregled poruke
U stanu imam kablovski internet preko SBB-a. Interesuje me kako mogu da bežično povežem laptop i desktop računar s tim da i jedan i drugi imaju pristup internetu u isto vreme preko kablovskog modema. Pretpostavljam da bi mogao na sledeći način: kablovski modem povežem sa wireless routerom a na desktop računaru ugradim PCI karticu, laptop već ima wireless. E sada interesuje me kako ću da iskonfigurišem mrežu i odakle (sa PCja ili sa laptopa). I da li možda umesto wireless routera mogu da stavim AccessPoint (nije mi baš jasna razlika izmedju wireless routera i access pointa). Pomagajte, čitam razne forume i sve mi se čini da se vrtim u krug.
AccessPoint prima wlan signal i distribuira ga dalje, bilo opet bežično bilo preko RJ45 konektora (ethernet). Dakle ne bi ga mogao koristiti. A ruter je uređaj koji spaja 2 ili više različitih fizičkih mreža, kao npr wlan i ethernet, ili u tvom slučaju wlan i kablovski.
Dakle tebi treba ruter.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
igiton (14.1.2008)
Stara 14.1.2008, 13:42   #3
igiton
Novi član
 
Član od: 14.1.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku igiton
Određen forumom Re: Bežično umrežavanje računara + kablovski internet

Ako je neko ovo već radio da li može malo preciznije da objasni sa kog računara treba da se izvrše podešavanja. Teoretski, kada priključim wireless router na kablovski modem zar ne bi neko odmah mogao da mu pristupi iz komšiluka pre nego ga ja zaštitim. Možda i grešim, znači zanima me kako se vrši inicijalno podešavanje, šta treba podesiti i odakle (sa desktopa ili laptopa) i da li taj računar uvek treba da bude uključen da bi sa drugog imao pristup internetu?
igiton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 14:47   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Bežično umrežavanje računara + kablovski internet

Cim ukljucis modem u wireless ruter napravices "internet zonu" od nekih 20-30 metara na koju moze da udje ko hoce i da ide na internet preko toga. Ja imam takav setup ali nazalost nisam uspeo da preko takvog nacina mrezenja povezem i PC i lap top vec samo imaju internet i jedan i drugi ali se medjusobno ne vide. Ono sto mi se ne svidja je sto bilo ko ko ima WiFi uredjaj moze da dodje kod mene u zgradu i ide na net. Mada i nije losa fora kada mi dodje drustvo pa nisam pravio neke kombinacije sa zastitom, ali bih voleo da neko napise kako napraviti foru da postoji username i password preko kog moze da se pristupi internetu kzor moj wireless ap.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 21:17   #5
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Bežično umrežavanje računara + kablovski internet

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Cim ukljucis modem u wireless ruter napravices "internet zonu" od nekih 20-30 metara na koju moze da udje ko hoce i da ide na internet preko toga. Ja imam takav setup ali nazalost nisam uspeo da preko takvog nacina mrezenja povezem i PC i lap top vec samo imaju internet i jedan i drugi ali se medjusobno ne vide. Ono sto mi se ne svidja je sto bilo ko ko ima WiFi uredjaj moze da dodje kod mene u zgradu i ide na net. Mada i nije losa fora kada mi dodje drustvo pa nisam pravio neke kombinacije sa zastitom, ali bih voleo da neko napise kako napraviti foru da postoji username i password preko kog moze da se pristupi internetu kzor moj wireless ap.
Najprostije je da ogranicis pristup APu ili Ruteru tako sto podesis da samo odredjene Mac adrese imaju Pristup. Tako sam ja uradio i funkcionise lepo, kada dodje ortak sa laptopom odes u podesavanja i odobris mu pristup.
A sto se tice problema da se nevide desktop i laptop, postavi da win sam dodeli IP i proveri dali su u istoj Workgroup.

Poslednja ispravka: Rasa (14.1.2008 u 23:41)
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 7:59   #6
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Bežično umrežavanje računara + kablovski internet

Da li neko moze da preporuci neki Wireless router?
Imam kablovski internet preko Radijus vektora. Trenutno imam TP-Link-ov ruter TL-R402M. Ali hocu da ga zamenim i uzmem neki wireless jer imam problem sa mreznim kablovima koji su rastegnuti po celom stanu.
Koji wireless router uzeti i od kojeg proizvodjaca? Koji se najbolje pokazao (odnos cena/kvalitet)?

Poslednja ispravka: rubiroza (3.5.2008 u 8:59)
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
JOTEL - kablovski internet u Nisu Che_ Internet usluge 16 11.1.2015 20:40
Kablovski Internet ZAR JE OVOLIKO LOS? MilosTintor Internet usluge 58 27.12.2009 6:27
spliter za kablovski internet jasmina_77 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 13.9.2007 12:30
Umrežavanje i internet Notorious B.I.G Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 1.7.2007 22:52
Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet. Milos Vasic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 29.1.2007 10:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com