Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2007, 15:32   #1
seizmos
Član
 
Član od: 7.1.2006.
Poruke: 74
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Airlive WMU-6500FS - SK Test - pomoć

Da li moze neko da mi objasni kako bih povezao ovaj uređaj u slučaju gde imam internet vezu preko huaweii ruter-a koji je vezan putem lan-a na računar. Konkretno , da li mi treba switch gde bi huaweii išao sa mrežnim kablom u switch a sa druge strane mrežni kabal od računara i mrežni od airlive 6500 do switch-a? Da li bi onda airlive imao vezu sa internetom i da li bih ga sa računara normalno video i mogao da mu dodam download u listu job-a i onda ugasim racunar a on nesmetano nastavi skidanje fajlova?



pozdrav
seizmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 17:08   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Airlive WMU-6500FS - SK Test - pomoc

Citat:
seizmos kaže: Pregled poruke
Da li moze neko da mi objasni kako bih povezao ovaj uređaj u slučaju gde imam internet vezu preko huaweii ruter-a koji je vezan putem lan-a na računar. Konkretno , da li mi treba switch gde bi huaweii išao sa mrežnim kablom u switch a sa druge strane mrežni kabal od računara i mrežni od airlive 6500 do switch-a? Da li bi onda airlive imao vezu sa internetom i da li bih ga sa računara normalno video i mogao da mu dodam download u listu job-a i onda ugasim racunar a on nesmetano nastavi skidanje fajlova?
Tako je, sasvim si lepo odgovorio na svoje pitanje. Znači, centar mreže ti je mrežni svič na koje ćeš spojiti Huaweii, svoj kompjuter i WMU-6500FS. Da je Huawei ruter/modem neki malo ozbiljniji (jer ima samo jedan LAN port i jedan USB port), onda bi ti on bio centar mreže. Ovako moraš da uzmeš još jedan običan ruter ili da Huaweii zameniš nekim ADSL modemom/ruterom. Posle toga se kao Gateway i Primarni DNS na WMU-6500FS podesi IP adresa Huaweiija. Na Huaweiiju je potrebno namestiti i port forwarding za port koji ćeš koristiti za torrent komunikaciju (koji ćeš zatim uneti u podešavanjima torrenta na WMU-6500FS).

Takođe, WMU-6500FS ne moraš priključivati isključivo mrežnim kablom, već možeš iskoristiti i wireless na isti način kao što sam ti malopre opisao.

Takođe, WMU-6500FS ne moraš priključivati isključivo mrežnim kablom, već možeš iskoristiti i wireless na isti način kao što sam ti malopre opisao.

Poslednja ispravka: VojaM (26.12.2007 u 17:42) Razlog: Nije ruter nego svič
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
seizmos (29.12.2007)
Stara 26.12.2007, 23:32   #3
seizmos
Član
 
Član od: 7.1.2006.
Poruke: 74
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Airlive WMU-6500FS - SK Test - pomoc

Hvala na odgovoru . Hteo bih takođe da napomenem da je SK uzeo gore pomenuti uređaj od Alti-ja na testiranje. Pomenuta firma od pre mesec dana pa do danas nije čula za ovaj uređaj niti ga nabavljala (a inače imaju razne stvari od AirLive firme). Ako neko zna gde ima u Beogradu da se uzme neka mi pusti na PM.

Znači ovaj uređaj ne zahteva upaljen računar u mreži , dovoljno je samo importovanje download-a u job listu i nakon toga računar može da se ugasi ?



pozdrav

Poslednja ispravka: seizmos (27.12.2007 u 1:18) Razlog: zaboravio da napisem ako neko zna gde ima da se kupi
seizmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 14:55   #4
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Airlive WMU-6500FS - SK Test - pomoc

Citat:
seizmos kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru . Hteo bih takođe da napomenem da je SK uzeo gore pomenuti uređaj od Alti-ja na testiranje. Pomenuta firma od pre mesec dana pa do danas nije čula za ovaj uređaj niti ga nabavljala (a inače imaju razne stvari od AirLive firme). Ako neko zna gde ima u Beogradu da se uzme neka mi pusti na PM.
Jedini zvanični uvoznik za Airlive proizvode je Alti, tako da bi mogao da vidiš da naruče taj proizvod prilikom sledećeg uvoza, jer to mogu da urade. Mi smo taj uređaj na test dobili direktno od Airlive-a.
Citat:
seizmos kaže: Pregled poruke
Znači ovaj uređaj ne zahteva upaljen računar u mreži , dovoljno je samo importovanje download-a u job listu i nakon toga računar može da se ugasi ?
Da, potrebno je da imaš i "samostalan" modem, jer i on mora da ostane upaljen, zato i ne može modem koji se vezuje preko USB-a. Na žalost, importovanje download liste ne postoji, već je potrebno dodavati jedan po jedan fajl, što i piše u tekstu u broju. U broju imaš i sliku interfejsa u kojem se dodaju fajlovi za skidanje. Tako da ti ga ne bi preporučio za skidanje sitnih fajlova, već za fajlove čija se veličina meri u stotinama megabajta ili pokoji gigabajt.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
seizmos (29.12.2007)
Stara 3.5.2008, 8:54   #5
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Airlive WMU-6500FS - SK Test - pomoc

Nigde na internetu nisam mogao da nadjem odgovor na moja pitanja, pa moram ovde da ih postavim.
1. Interesuje me da li ovaj uredjaj moze da download-uje fajlove sa rapidshare.com servera. U pitanju je placeni account sa urednim username-om i password-om.
2. Na slici u SK 12/2007 se vidi da postoji samo opcija da download krene odmah ili u odredjeno vreme. Da li moze da se namesti da download-uje samo jedan fajl, a da po zavrsetku jednog, odmah predje na sledeci.
3. Da li se u medjuvremenu pojavio novi FW koji olaksava download?

Poslednja ispravka: rubiroza (3.5.2008 u 13:00)
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2008, 16:25   #6
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Airlive WMU-6500FS - SK Test - pomoc

Citat:
rubiroza kaže: Pregled poruke
1. Interesuje me da li ovaj uredjaj moze da download-uje fajlove sa rapidshare.com servera. U pitanju je placeni account sa urednim username-om i password-om.
Na žalost, ne može, što ne znači da neće u nekoj od narednih verzija firmwera.
Citat:
rubiroza kaže: Pregled poruke
2. Na slici u SK 12/2007 se vidi da postoji samo opcija da download krene odmah ili u odredjeno vreme. Da li moze da se namesti da download-uje samo jedan fajl, a da po zavrsetku jednog, odmah predje na sledeci.
Da. Ako broj istovremenih downloada postaviš na jedan, a onda napraviš listu fajlova za download, ići će redom, jedan po jedan.
Citat:
rubiroza kaže: Pregled poruke
3. Da li se u medjuvremenu pojavio novi FW koji olaksava download?
Da, od opisa, izašala je još jedna verzija firmvera koja je donela neka korisna poboljšanja (recimo ograničeno vreme sidovanja torenta po završenom skidanju), kao i ispravke nekih bagova. Firmvere možeš naći na zvaničnom sajtu.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ajnštajnova zagonetka? uros@3D Male igre 116 27.8.2009 20:01
PC Security Test Haker95 Zaštita 1 8.2.2008 18:34
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05
Test mašina 1 & Test mašina 2 Anak1n Tekstovi u SK 29 14.5.2006 10:48
online internet test, i neki otvoreni portovi bebeys Internet tehnologije 0 28.4.2006 14:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com