Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2009, 15:59   #1
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Dell Vostro V13

Novi model iz Dell-a i bas mi zapao za oko , ali kod nas da li ce ga biti u prodaji nadam se da hoce jer po ceni koju Dell preporucuje moze da bude interesantan, pogotovo model sa Celeron procesorom za manje zahtevnije korisnike i za office varijantu i to za nekih 450$, a bice i model sa C2D procesorom za nesto vise od 649$

http://www.dell.com/us/en/business/n...13&cs=04&s=bsd

Sta mislite, jer ga vredi cekati, kad mislite da moze da se ocekuje kod nas i da li moze da se ocekuje ta preporucena cena ili ce nasi trgovci istu nabiberiti, jer slican Acer-ov model sa Celeron procesorom kosta oko 45000 din

Znaci, bas i gledam da pazarim lap top manje dijagonale, 10" mi je malo, a 15" su mi vec "velike" a ova mi bas lezi, pa me zanima ova varijanta sa Celeronom ce moci da radi neke Office varijante, filmovi....i sta bi po vama bio neki njegov limit sta moze da se ocekuje od njega u radu

Trajanje baterije je od 4-6 sati sto je isto odlicno

P.S.

Da li mi iz Srbije mozemo da porucimo komp sa Dell-ovog sajta i ako moze koji se sve dodatni troskovi mogu ocekivati dok stigne na kucnu adresu

Poz
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2009, 18:31   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Izbjegavaj Celeron. Ne može se reći prostije od ovoga.

V13 je relativno nov model na tržištu tako da će proći vode Dunavom dok ne stigne kod nas. Cijena će svakako biti drukčija od one na sajtu, a na tebi je da procjeniš u kom pravcu drukčija

Da li si razmišljao o 14.1" modelima? To je kompromis između portabilnosti i širine ekrana.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
EHHO (22.12.2009)
Stara 22.12.2009, 23:12   #3
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Izbjegavaj Celeron. Ne može se reći prostije od ovoga.

V13 je relativno nov model na tržištu tako da će proći vode Dunavom dok ne stigne kod nas. Cijena će svakako biti drukčija od one na sajtu, a na tebi je da procjeniš u kom pravcu drukčija

Da li si razmišljao o 14.1" modelima? To je kompromis između portabilnosti i širine ekrana.
Treba mi da bude sto laksi tj mobilniji.....Za 10" znam da mi je malo, 14.1" kod mene u gradu nisam video uzivo jer niko nema ovako neki model na stanju, a 13.3" sam video uzivo, pomenuti Acer i dijagonala mi je bas po meri (sad tih 0.8" i nije neka razlika)

Da li imas nesto da mi preporucis, sto se pokazalo OK? Ne treba mi neka zver od lap topa, jer necu igrati igrice na njemu (tu je desktop), vec cu najvise na njemu koristiti net, office, filmovi, muzika, neki poslovni softver koji i nije zahtevan ni najmanje

Da li da Celeron izbegavam u svakom obliku ili samo neke modele, ili gledati bar Dual Core, jer ne znam da li ce mi Core2Duo biti neophodan za ove stvari, a placati vise

Svaki savet je dobrodosao, a inace Dell sam gledao najvise zgog garancije od 3 god, jer kod ostalih se placa produzenje iste, pa to sto je mozda malo skuplji kad se preracuna zbog garancije i nije ne isplativo

Poz

P.S.

Da li je mozda onda bolje i gledati neku 12" sa Atom-om nego ove 13" sa Celeronom, i da li je Atom kao procesor bolji od Celerona?
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 3:42   #4
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Dual Core Celeroni su OK. Kao sto su oni T3xxx serije, koji su veoma slicni Dual Core "neCeleron" procesorma T4xxx serije, samo manjeg takta.

Atom nikako nije bolji od Celerona, ali mu je prednost manja potrosnja, sto moze da znaci ako je trajanje baterije prioritet.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 14:42   #5
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Dual Core Celeroni su OK. Kao sto su oni T3xxx serije, koji su veoma slicni Dual Core "neCeleron" procesorma T4xxx serije, samo manjeg takta.

Atom nikako nije bolji od Celerona, ali mu je prednost manja potrosnja, sto moze da znaci ako je trajanje baterije prioritet.
Sad sam jos zbunjeniji

Pa koji je procesor OK, koja grafika za osnovne stvari? Znaci net, filmovi (mada u maloj kolicini pogotovo sto gledam manju dijagonalu ekrana, ali tu je zato TV ili Desktop), muzika, office, taj poslovni softver koji je stvarno malo zahtevan i njega moze i trojka da pokrene i jos neke sitnije stvari, one male arcade igrice ponekad i te varijante

Gledam lap top manje dijagonale zbog mobilnosti, da je sto bolja autonomija baterije, lak za nosenje, da je onako malo lepsi i na oko, ali to je vec stvar ukusa

Sto se Celerona tice, nisam se mozda dobro izrazio sto se tice modela, jer drugar ima onaj neki iz serije 5xx,kupljen pre godinu-dve i radi mu posao, ali je 15.4" sto ja ne bi

Ja sam mislio na Celerona koji se ugradjuje u ove 13.3" modele (ntel® Celeron® M Processor ULV 743 (1M Cache, 1.30 GHz, 800 MHz FSB) da li je on bolji od Atoma ili su u istoj klasi, tj koji moze da potera malo vise ako zatreba?
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 17:41   #6
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Ok je dvoprocesorski sistem (ma zvao se i Celeron ili ne). Nije okej solo. Kapis?

U odnosu na pre par godina, sve vise i vise obicnih aplikacija koristi dva il vise jezgra. Prosto veilka je razlika ma sta god radis, dok je razlika u ceni prilicno minorna. Obicno raspakivanje arhive traje oko 2x sporije na sistemu sa samo jednim procesorom. Butovanja windowsa isto.

Jedina prednost nekih od jednoprocesorskih Celeron resenja je u maloj potrosnji (kao na primer ti UVL modeli), pa ako je mobilnost imperativ (ustrb performansi), mogu da posluze. Naravno, sve je jace od Atoma.


Nego, posto nisi gadljiv na Celerone, sta mislis o necemu kao
MSI - X-Slim X600:
http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/17435

Ima 15.6" ekran, ali cela filozofia je da je u pitanju laptop/netbook hibrid. Nema DVD drajv, slabiji Celeron male potrosnje, lagan i tanak, dobro trajanje baterije. Ima cak i pristojnu grafiku (mada ga tu pre koci celeron sto se tice svezijih igara).

Poslednja ispravka: player1 (23.12.2009 u 18:05)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
EHHO (23.12.2009)
Stara 23.12.2009, 20:41   #7
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Izbegavam 15", kao sto sam rekao 13.3" mi je bas po meri i ajde da kazem nek bude 14" plafon

Prvo sam planirao 10", lako je poneses bilo gde, ali mi je bas mala dijagonala, dok kad sam video 13" zalepio se za nju i jos kad sam video ovog Dell-a ....

E sad posto kazete da ce puno vode da prodje dok on stigne u Srbiju, znaci neka preporuka za njegovu zamenu

Valjda cu uspeti da se ponovim do NG

A ovaj Dell Vostro A840, jel vredi te pare ili dodati jos iako mislim da za ono sto sam naveo da mi treba zavrsava posao. Jel sam u pravu?
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 23:11   #8
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Jel ovaj:
http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/17353

Za ovo sta ti oces, rekao bi da vredi. Cena je u rangu netbuka (ispod 30 hiljada), a dobijes jaci racunar (ne preterano ipak je u pitanju jednojezgarni Celeron), garanciju od 3 godine (!!!), normalnu kolicinu rama (2GB, taman da lepo probas Win7) i integrisanu grafu dovoljnu za osnovne potrebe. I naravno, u pitanju je punokrvni notebook.

.
.

Evo jos jedan iz MSI Slim serije, za pogledati, posto vidim preferiras male notebooke:
http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/14737

Jos jedan notebook/netbook hibrid, 13.3" ekran, sporiji procesor, ali veoma male potrosnje (Intel ULV Celeron 723 na 1.2Ghz), 320MB HDD, ima bluetooth, HDMI (zgodno ako kasnije nabavis LCD ili plasma ekran), bez DVD drajva, al je tezak samo 1.3kg. Garancija 2 godine, Vista Home Premium uracunata u cenu (verovatno zato i nije nesto jeftin).


Evo i Acerova varijanta malog notebooka (ACER TimeLine 1410-722G25n):
http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/16242

Isto notebook/netbook hibrid, manji 11.6" ekran, bolja 6cell baterija, od ostalog veoma slicno sklopljen kao MSI Slim iznad, al nesto jeftiniji. Valjda zato sto dovazi u Vistu Home Basic.


I Dellova verzija (DELL INSPIRON MINI 11Z)
http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/17384

11.6" ekran, veoma slican Aceru iznad (malcice jaci 743 Celeron). Dolazi uz Win7 Starter.


^ Obratiti paznju, da ova 3 iznad noteboka ipak imaju sporije procesore (negde izmedju "obicnog" Celerona i Atoma), al zato imaju prilicno malu potrosnju (ULV 723 Celeron trosi 10W, dok 560 iz Vostra cak 27W). Svha ovih racunara je ipak u sto boljem radu na baterije (zato i nemaju DVD drajv), a ne da zamene desktop racunar.


Ako oces nesto skluplje (do 50 hiljada), a malo, ACER Ferrari One-200 je lepota:
http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/17166

Ekran 11,6", punokrvni dvojezgarni Athlon procesor, Radeon 3200 integrisana grafa, 3GB rama, 250GB HDD, dolazi uz Win7 Home Premium. Balans snage i miniturizacije.

Poslednja ispravka: player1 (24.12.2009 u 0:03)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
EHHO (24.12.2009)
Stara 24.12.2009, 18:31   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Sad sam se setio jedne mane ovih klasicnih Celerona. Tipa tog 560 koji ima tas Vostro, ili pak 540 sa koga upravo pisem (jedan stariji Asus od druga).

Nemaju SpeedStep tehnologiju, tj. nema opcije obaranja taktova kada se ide na baterije ili kad se ne radi nista zahtevno, sto realno smanjuje efikasnot baterija i povecava grejanje tokom prosecnog koriscenja racunara. Vec Dual Core Pentiumi (T4200 i slicni modeli) imaju tu tehnologiju.


P.S.
Ni ovi ultrastedljivi Celeroni nemaju to, al njima to realno ni ne treba (vec su na niskom taktu, malo trose, a malo se i greju).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2009, 19:31   #10
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Pa valjda cu uspeti nesto da nadjem sto mi odgovara

Ma ti Celeroni 560 i slicni nemaju neku autonomiju na bateriji, 2 - 2.5 sata sto mi je jedino minus, dok za ono sto mi treba mislim da je OK a i pristupacan je
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 0:48   #11
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Da, a ipak su za klasu jaci od onih ULV Celerona.

Evo kolekcija benchmark testova vecine laptop procesora na trzistu, da se nadje:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-...st.2436.0.html
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
EHHO (25.12.2009)
Stara 11.4.2010, 21:37   #12
mmarkkony
Novi član
 
Član od: 22.3.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Ja imam gotovo iste yahteve kao i ti. Kupio sam doticnog dell-a i preyadovoljan sam. Niska cena, solidna masina koja odlicno nosi vin7 i baterija koja pusta film do 2.5 sata. Jedina mana je grafika koja je katastrofalna, ali ako zanemaris igranje to je gotovo nebitno.
PS:Uzimaj!!!
mmarkkony je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2010, 8:55   #13
davidhaker26
Veteran
 
Član od: 12.3.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 712
Zahvalnice: 111
Zahvaljeno 154 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku davidhaker26
Određen forumom Re: Dell Vostro V13

Jesi li razmisljao o ASUS EEEPC 1201N-BLK002S. Dual core Atom, 12.1 incha ekran, chipset Nvidia ION, integrisana 9400m...
davidhaker26 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dell, ulv, vostro


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dell Vostro 1015 Milutin Prenosni računari 5 18.4.2010 14:00
Dell vostro a860 musculus4 Prenosni računari 7 7.1.2010 10:30
Dell Latitude 2100 Netbook ili Vostro A90 ili neki drugi total_pocetnik_84 ŠDK - Prenosni računari 0 17.11.2009 15:19
Dell Vostro 1710 Filipus ŠDK - Prenosni računari 10 20.12.2008 21:44
dell vostro 1510 marko topalovic Prenosni računari 1 15.8.2008 12:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com