Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2014, 21:13   #7281
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Konacno jedan dobar patch. Mozda i najbolji LS do sada! Uvidjeli su greske od ranije i sada imamo situaciju u kojoj je zerg "razbijen". Sada svaka grupa treba da se "pokaze" jer ako jedna grupa kiksa svi su izgubili - even failed. Sad mogu tacno da se prepoznaju n00bs, i mogu vam reci da ih je bas mnogo.
Jedina stvar koju je ovaj patch razbio je nada da će Guild Wars ikada da se vrati na pravu stazu. Kada patch sa 100% svog sadržaja cilja na ljubitelje raidova kojih u Guild Wars-u nikad nije bilo onda bi trebalo svima da bude jasno koliko je sati. Guild Wars je bila igra u kojoj si mogao da igraš šta god poželiš kad god poželiš a ne da potrošiš sat vremena čekajući akciju a onda neki kreten počne da potkopava ceo event jer, pazi sada, može to da uradi iz čistog ćefa.

Sve dok ova igra bude potencirala retardirani koncept open-world(!?) raidova u kojima ne znaš da li je veći problem overflow ili potpuni nedostatak kontrole svoje sudbine u eventu ova igra ide u potpuno pogrešnom pravcu. Jedina grupacija kojima se ovako nešto možda sviđa su WoW igrači koji sada u Guild Wars-u 2 vide reinkarnaciju nečega za šta ih vezuje nostalgija (WoW klon u Guild Wars okruženju). Ostatak populacije koji je baš iz suprotnih razloga počeo da igra i zavoleo Guild Wars sada može samo da sleže ramenima i vrati se u GW1 (a da budem iskren svakim danom sve je više ljudi tamo).

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Sad mogu tacno da se prepoznaju n00bs, i mogu vam reci da ih je bas mnogo.

Ista situacija je i sa ovim dzinovskim crvom, gdje je zerg takodje razbijen na vise grupa i gdje svaka grupa treba dobro da igra, znaci nema vise samo parkiras karaktera sa strane i pritisnes autoatack. Vau, mnogima se taj nacin igranja svidio, ali ne i meni. Bezglavo jurisanje od portala do portala, bez ikakve taktike, bez icega... Samo gomila balvana spamuju 1, 2,3,4,5.

Drago mi je da su napravili ovaj patch, sada se jasno vidi od cega je sastavljena populacija u GW2. Od vezasa i razmazenih likova koji ne znaju ni da komuniciraju, nemaju predstavu za organizaciju - znaci zesci idioti. Nigdje komandera da kaze ajmo na TS okupljanje, razradjujemo taktiku... Ma kakvi, svi samo placu jer ne mogu da predju event za 15 minuta. Zamislite samo to?! Zato ce ti igraci polako da nestanu sa takvih eventa, ostace oni koji zaista zele da to zavrse i odigraju kako treba.

Ja ne znam sta su ti ljudi igrali prije GW2 (mozda Pokemone ili Barbike u shopingu) ali ocigledno nisu svjesni da ova igra odavno pati od manjka sadrzaja koji pruza izazov. Posle ove poslednje zakrpe mislim da su na pravom putu da igru ucine onakvom kakvom sam je i zamisljao. Znaci, eventi i kvestovi koji su kompleksni, teski i da imaju neku dobru pricu majku mu.
E baš mi je drago zbog tebe. Mora da je cela opština ponosna na tebe

Poslednja ispravka: Neutrino (23.1.2014 u 22:07)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (24.1.2014)
Stara 23.1.2014, 23:01   #7282
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ne znam kakav je to patch ali poredjenje gw2 sa woW je skroz promaseno ;-) Te dve igre nemaju ama bas nista zajednicko. Ponajvise onaj "nostalgicni wow" a nadam se da si mislio na zlatno doba wow-a tj vanilu i tbc.

Prvo, WoW ima (je imao) kompetitivne raidove (pve) gde su jaci guildovi imali sponzore, gde se world 1st farmao mesecima (nekad). O tezini pojedinih pve raidova govori i to da su neke instance ostajale nezavrsene i po nekoliko meseci on njihovog postavljanja (Rangaros 154 dana, Kael 130, Nefarian 77, C'Thun 133 - bugovan boss, Kil'jaeden 62, itd). Zavrsavanje ovih raidova je zahtevalo OGROMAN trud VELIKOG broja ljudi... Ja sto sam igrao gw2 nisam uspeo da vidim ni trunku, delic tog hard core igranja i kompetitivnosti...

Sto se tice pvp-a, arene u wow-u (govorim o 3v3 arenama) i ovaj paprikas u gw2 nisu cak ni u istoj galaksiji... Dovoljno govore sponzori timova kao sto su bili SK, Team Dignitas i ostali). takodje i takmicenja u organizaciji Blizzarda , njihova posecenost, nagradni fond i sve ostalo. Da ne pricam o broju aktivnih pvp igraca u WoW-u i gw2. Mozemo da pricamo i o sinergiji klasa, mehanici, kontroli toka borbe, tajmingu, preglednosti...

Ja sam gw2 video kao dobro nasminkanu igru koja je pre izlaska pucala i prstala na sav glas, ono, tresla se gora, rodio se mis... Bezlicna igra, mogu samo misliti koliko su gw1 igraci smoreni, meni sutra da izadje wow2 koji sam cekao godinama a da bude ovako nesto kao gw2, mislim da bi digao ruke od gejminga.
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Voo Kanigia na korisnoj poruci:
r0nIn (24.1.2014)
Stara 23.1.2014, 23:14   #7283
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja koji nikad nisam igrao gw1 niti mi se wow nesto preterano svidjao mislim da ovoj igri fali ili open world pvp ili gvg.Nesto sto ce ljude naterati da i kad ^zavrse^ imaju za cim da teze a to bi u ovom slucaju bio prestiz,skill itd...Znam recicete da ima wvw ali to nije isti osecaj kao i open world pvp jer vamo samo ubijas neke ljude ne znajuci ni njihovo ime niti oni tvoje pa i ne mozes posle da se hvalis da imas neki skill posto i noob koji provede vise vremena u wvw od tebe prateci masu moze da bude veci wvw rank...I imam neki osecaj da joj fali neka tezina dobijanja itema koji ce te razlikovati od vecine sto su sad sa legendary armor/wep pokusali da ubace..Ali pored svih ovih mana igra ima i toliko pluseva..Ne moze te od nove igre ocekivati da bude gw1 ili wow...
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 0:11   #7284
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Jedina grupacija kojima se ovako nešto možda sviđa su WoW igrači koji sada u Guild Wars-u 2 vide reinkarnaciju nečega za šta ih vezuje nostalgija (WoW klon u Guild Wars okruženju). Ostatak populacije koji je baš iz suprotnih razloga počeo da igra i zavoleo Guild Wars sada može samo da sleže ramenima i vrati se u GW1 (a da budem iskren svakim danom sve je više ljudi tamo).
**** ga, igra je namijenja ljudima koji vole mmorpg a ne tamo neki singleplayer coop. Hejtujes igru sto nije to sto ti zelis da bude, pljujes po igracima kojima se igra svidja. Svaka cast. Eto srece, sad mozes da se vratis u GW1 i da tamo igras to svarsenstvo bez mane.

WOW igraci tek mrze GW2, ne znam odakle ti taj info?! Oni ne vide uopste poentu da igraju igru u kojij nema izazova. TI grijesis ako ove evente mozes da uporedis sa WOW raidovima. JEdnostavno to dvoje su nebo i zemlja, skroz drugaciji pristup, skroz drugacija filozofija. Neuproedivo, jer raidovi u WOWu su nesto najbolje u mmorpg igrama. Nije WOW za dzabe toliko popularan sve ove godine.

Hejtujes iz cistog svog nekog hira, a tome ovje nema mjesta. Igra je daleko od lose, sta vise sve je bolja i bolja. A sad hejteri mozete slobodno nastaviti sa pljuvacinom.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 0:23   #7285
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Voo Kanigia kaže: Pregled poruke
Ne znam kakav je to patch ali poredjenje gw2 sa woW je skroz promaseno ;-) Te dve igre nemaju ama bas nista zajednicko.
Poređenje je apsolutno na mestu iz toliko razloga da ja jednostavno nemam više ni volju ni želju da ih ponavljam.

Čisto da ne ostanem nedorečen, poslednji patch uvodi dva nova bossa u stilu Tequatl revampa, Marionetu u Lornar's Pass i Wurm-a u Bloodtide Coast. Po apsolutno svim kriterijumima, osim činjenice da se eventovi odvijaju u open worldu i da mehanika igre i dalje diktira masovno zergovanje, ovo su klasični WoW klon raidovi. WoW je "elitizam" zasnivao na tome koliko je raidu trebalo da završi instancu, GW2 sada zasniva na tome koliko je vremena trebalo serveru da ubije bossa. I gde je sad tu razlika osim u tehnikalijama?

I da još jednom ponovim ono što sam X puta rekao do sada. Guild Wars nikada nije bila igra sa teškim sadržajem za ogroman broj igrača (raid). Guild Wars je uvek bila igra sa brutalno teškim sadržajem (hard mode) za tačno definisan broj igrača (ukupno 8). Nije bilo "nansy pansy" respawn dugmeta koji te je vraćao na WP već sa wipe-om ili 60% death penalty letiš napolje. Nisi morao da praviš pripreme za elitne tamnice ili FoW/UW/Undeground već si mogao da uletiš u igru za maksimalno par minuta. Ljudi su jednostavno razočarani jer je GW2 otišao potpuno u suprotnom pravcu i sada favorizuje sadržaj koji je po svim kriterijumima čista suprotnost (da ne zalazim u priču distrikti vs. overflow itd.) Neću jednostavno da igram raidove u Guild Wars igri - za to postoji WoW i slične igre.

@ronin
Ne treba WoW igrači da mi posle skoro cele decenije provedene u Guild Wars-u objašnjavaju šta da očekujem od nastavka.

Poslednja ispravka: Neutrino (24.1.2014 u 1:08)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (24.1.2014)
Stara 24.1.2014, 1:36   #7286
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
ovo su klasični WoW klon raidovi. WoW je "elitizam" zasnivao na tome koliko je raidu trebalo da završi instancu,
Nemas pojma o cemu pises, ali stvarno.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
@ronin
Ne treba WoW igrači da mi posle skoro cele decenije provedene u Guild Wars-u objašnjavaju šta da očekujem od nastavka.
Ko ti je objasnjavao sta treba da ocekujes?! Ajde legendo, batali vise to sirenje tenzija, idi nedje napolje malo na vazduh...

Poslednja ispravka: r0nIn (24.1.2014 u 1:47)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 2:10   #7287
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

@ronin
Postaviću ti jedno veoma jednostavno pitanje? Jesi li ikada igrao originalni Guild Wars?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 2:40   #7288
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Jesam, Factions, izlevelovao rangera/necromansera i to je to. Nisam igrao nesto puno ali to sto sam igrao mi se jako dopalo, nekako mi je atmosfera bolja nego ovdje. Mozda je to jer vise naginje singleplayer igrama nego mmo-ima.

Meni je samo zao sto GW2 nema taj singleplayer osjecaj, sto su kvestovi nekako bezlicni.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 3:33   #7289
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Jesam, Factions, izlevelovao rangera/necromansera i to je to. Nisam igrao nesto puno ali to sto sam igrao mi se jako dopalo, nekako mi je atmosfera bolja nego ovdje. Mozda je to jer vise naginje singleplayer igrama nego mmo-ima.

Meni je samo zao sto GW2 nema taj singleplayer osjecaj, sto su kvestovi nekako bezlicni.
I misliš da na osnovu izlevelovana dva karaktera (to je nekih par sati igre) možeš da razumeš zbog čega GW veteranima smeta uvođenje raidova u jednu Guild Wars igru? Jeste, GW1 je u osnovi kooperativni RPG sa naglaskom na priču, kompetetivni PvP i slobodu eksperimentisanja sa skilovima, buildovima itd. ali to ni najmanje ne umanjuje njegov MMO "osećaj". Čak štaviše za ljubitelje RPG-a ga unapređuje jer igra ne implementira nijedan od klasičnih mainstream MMO elemenata koji obično pokvare RPG osećaj.

I tu nastaje problem. Od kooperativnog RPG-a sa "taman" MMO osećaja igra je postala MMO koji odjednom uvodi stvari kao što su masovni raidovi, nešto što je karakteristično za WoW. Pa ogroman deo igračke populacije GW1 je pobegao od WoW-a baš zbog raidova i da ne bi više vremena provodio čekajući na igru nego igrajući je. I šta sad ljudi očekuju od starih igrača koji polako gube opcije za igranje? Reči hvale?

GW1 ponovo dobija na momentu. Dosta ljudi se vratilo i počelo aktivno da ga igra. Neki prijatelji kojima se GW2 isto smučio nabavili su GW1 naloge i samo čekaju da se okupimo i krenemo da igramo. I sve je to lepo ali ipak ostaje tuga svaki put kad svratim u GW2 i shvatim koliko je to mogla da bude dobra (Guild Wars) igra. Umesto toga postala je generički proizvod za široke narodne mase. Masi se igra možda sviđa ali GW1 igračima (uglavnom) ne.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 12:11   #7290
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

U pravu si. Mada kada malo bolje razmislim, sve to su najavljivali prije nego je igra izasla i sada ste svi kao iznenadjeni jer igra nije toliko singleplayer orijentisana kao original, a znali ste da ce imati vrlo malo dodirnih tacaka?!

Open world raidovanje, tacnije zergovanje, ne smeta samoo tebi i gw1 igracima, nego svima onima koji ne vole takav nacin igranja. To je klasicno zergovanje, bez taktike i bilo cega, samo juris braco proleteri spamujte 1,2,3,4 i ponedje dodge ako se neko sjeti.

Takvi zerg eventi nisu ni do skocnog zgloba WOW raidovima koji su potpuno razliciti, jer oni su samo napravljeni za odredjeni broj ljudi, nekada je to bilo za 40 sada je za 20 sto je po meni isto OK. Ti raidovi su veoma kompleksni, svako mora dobro da zna sta treba da radi, ako neko pogine rizikuje da se raid prekine i da svi "vajpuju". Borbe sa bossovima su posebna prica, raznovrsne kako u vizuelnom tako i taktickom smislu - svaka borba je prica za sebe. Nema fora kao u GW2 da mu dodjete sa ledja i udri Mile do zore, ili neka druga "taktika". To su najobicnije rupe i propusti u dizajnu.

GW1 igraci nisu bojkotovali WOW zbog tih raidova, zasto bi kada je to nesto najbolje sto je u rpg multyplayer igram uradjeno?! Nego je vecina bojkotovala WOW, vecina, zato sto nisu sebi mogli da priuste ili jednostavno nisu zeljeli da za igru placaju mjesecnu pretplatu - sto u potpunosti razumujem. Jer u to vrijeme je GW1 bio jedina alternativa WOW-u, ali ne klasicna kopija kao sto su skoro svi mmorpg danas, vec sasvim nesto drugacije i originalnije.

Iskreno, ocekivao sam da ce GW2 isto biti toliko originalan i jedinstven kao i original... Ali sta je tu je. Zato kazem da je ovaj novi patch dobar, jer su makar to zergovanje u velikim eventima pokusali i uspjeli da sprijece, to jeste da veliki zerg razdvoje u manje grupe maks po 20 igraca i da te grupe rade svaka za sebe, svi moraju na platformama da igraju dobro i daju svoj maksimum.

Druga je prica to sto se svi iznerviraju ako neki pocetnik ne zna dobro da igra, i onda pocnu svi da pljuju po igri i nesretnom igracu. Takvi su uglavnom "veterani", nadrkani i prag tolerancije im je malecak.

Sto se mene tice, ako u narednih pola godine ne urade neke dobre dungeons, ili open world raidove gdje ce postojati taktika, gdje ce svi morati da igraju najbolje sto znaju, da ce borbe sa bosovima zahtjevati razne taktike a ne samo "nuke it"! Da naprave neku zonu sa eventima koji bi uz pomoc "cut scena" isrpicali neku ludilo i epsku pricu... Da vrate "old school" kvestove, kvest log i slicno.

Onda moraju da porade na raznovrsnosti buildova, to je veoma tesko urdaiti jer je u igri DPS najvazniji. Borbe sa mobovima su tako dizajnirane, dovoljno je da svi imaju veliki DPS i to je to. Ostale uloge su svaka u nekoj sivoj zoni, nema izdvajanja, sve djeluju jednoliko i nemaju neku pretjeranu svrhu.

Ali ako nstave da se fokusiraju na BLTP i prodaju gluposti na istom, onda ce ukopati igru nacisto. Nisu jos, daleko od toga, ali to lako moze da se desi. Pogotovo jer u narednom periodu izlaze nekolika veoma interesantna mmorpg naslova.

Poslednja ispravka: r0nIn (24.1.2014 u 12:29)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
pentraksil (24.1.2014), Voo Kanigia (24.1.2014)
Stara 24.1.2014, 12:38   #7291
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Kao sto rece jedan moj drug iz igre, igraci u GW2 nemaju nikakvog uticaja na razvoj igre. Sve se vrti oko TPa, proizvodjaci diktiraju i mogu da rade sta im je cef. Ne postoji nista sto bi igraci mogli da urade kako bi "prestrasili" te "developere", mozda jedino neko masovno napustanje igre, ili da niko nista ne kupuje na TP. Dok ne pocnu da vode racuna i o RPG igracima, a ne samo o debilima koji su opsjednuti novim haljinama za svoje Barbike.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 12:51   #7292
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

U WoW-u je pvp (arene) orjentisan na counterovanje, na cd menedžment, pozicioniranje i sinhronizaciju. Ja tu ne vidim neke preterane sličnosti sa gw2.

PvE je baziran na svetom trojstvu, na pozicioniranju, pravom balansu između klasa različitih uloga, opremi... Tačno se zna ko šta radi, koji su mu zadaci, kako je odigrao (koliko je dmg napravio, dps, koliko je zahilovao, kako koristi manu, da li overhiluje, kako je istenkovao, da li pravilno koristi agro, da li dobro tenkuje bosa, kako ga postavlja, da li je pravilno specovan i slično). Malo sličnosti rekao bi...

Kažeš velika je sličnost? U WoW-u postoji gankovanje, duelovanje, postoje rejtinzi u arenama, postoji end game u pve, gear upgrade, postoje instancirani raidovi, postoji class role, frakcije, castovanje skillova, focus target, focus cast, battlegrounds...

Stvar je ukusa pojedinca koja je igra bolja ali svakako nisu veoma slične igre. Pre bi rekao da je SWTOR sličan WoW-u a ne gw2.

Totalno su dva različita univerzuma, u WoW-u uzmeš rating, nabaciš gear, titulu, maunte i onda staneš ispred Orgrimara i odeš afk gledajući kako se oko tebe skupljaju likovi /w te i oduševljavaju se tvojim dostignućem u igri. Neko će reći da je retardirano ponositi se postignutim u video igri ili "get a life" ali gejmeri vole to, to je neki virtuelni svet u kom ljudi vole da postoje u da imaju neki indentitet. U gw2 toga nema...
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Voo Kanigia na korisnoj poruci:
r0nIn (24.1.2014)
Stara 24.1.2014, 14:46   #7293
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Voo Kanigia kaže: Pregled poruke
U WoW-u je pvp (arene) orjentisan na counterovanje, na cd menedžment, pozicioniranje i sinhronizaciju. Ja tu ne vidim neke preterane sličnosti sa gw2.

PvE je baziran na svetom trojstvu, na pozicioniranju, pravom balansu između klasa različitih uloga, opremi... Tačno se zna ko šta radi, koji su mu zadaci, kako je odigrao (koliko je dmg napravio, dps, koliko je zahilovao, kako koristi manu, da li overhiluje, kako je istenkovao, da li pravilno koristi agro, da li dobro tenkuje bosa, kako ga postavlja, da li je pravilno specovan i slično). Malo sličnosti rekao bi...

Kažeš velika je sličnost? U WoW-u postoji gankovanje, duelovanje, postoje rejtinzi u arenama, postoji end game u pve, gear upgrade, postoje instancirani raidovi, postoji class role, frakcije, castovanje skillova, focus target, focus cast, battlegrounds...

Stvar je ukusa pojedinca koja je igra bolja ali svakako nisu veoma slične igre. Pre bi rekao da je SWTOR sličan WoW-u a ne gw2.

Totalno su dva različita univerzuma, u WoW-u uzmeš rating, nabaciš gear, titulu, maunte i onda staneš ispred Orgrimara i odeš afk gledajući kako se oko tebe skupljaju likovi /w te i oduševljavaju se tvojim dostignućem u igri. Neko će reći da je retardirano ponositi se postignutim u video igri ili "get a life" ali gejmeri vole to, to je neki virtuelni svet u kom ljudi vole da postoje u da imaju neki indentitet. U gw2 toga nema...
Htjeli ljudi da priznaju ili ne svi koji igraju MMO imaju želju da budu priznati poznati što kao najbolji PVE ili PVP igrači što po svojim titulama ili achivmentima.Svi znamo kad neko kaže on je strašan DPS ili to je vrhunski healer ili njegov guild je prvi očistio taj raid ili ops da se osjeća veliko zadovoljstvo.
Virtuelni svijet u kojem čovjek zaboravlja kancelariju, dosadni život ili ostale muke realnog života i postaje heroj ili negativac kako izabere koga svi poštuju ili ga mrze.
E sad kako će se neko ostvariti u igri gdje 50 ljudi juriša na jednog bossa i u većini slučajeva se ne zna se ko pije i plaća i što neko reče najgore je što je igra obesmislila postojanje gilda koji je osnov svakog MMO-a jer se svodi na to nadješ ogromnu zerg grupu i udri bilo da si u PVP ili PVE.U svim tim event questovima igri fali ono što se zove takmičarski duh.Bit najbolji , priznat i poznat sviđelo se to ili ne nekom to vam je suština MMO igara.
Zato kažem GW2 je u startu puno obećavala i puno toga novoga mogla donijeti a zato što nije realizovala svoj puni potencijal onako kako je trebala za to su krivi isti ti developeri koji ne slušaju igrače i njihove savjete nego ćeraju po svome.Nije ovo hejt nit pljuvanje igre ovo je samo lično mišljenje na koje imam pravo kao svi bivši igrači ove igre
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Goldfinger na korisnoj poruci:
cages (24.1.2014), r0nIn (24.1.2014), Voo Kanigia (27.1.2014)
Stara 24.1.2014, 18:34   #7294
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Slazem se...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2014, 23:49   #7295
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Neutrino... ja kao cuveni "Mile Kontras" moram da priznam da po prvi put ovde vidim da necije slovo gadja tacno u zicu. Posle tvojih postova nemam potrebu da dodam ama bas nista. Nek ubace GvG i jedan PvP server za turnir tipa HA, a ostalo sve nek zadrze i eto nek budemo srecni i mi i WoWovci. Garantujem da bi onda svima bilo jasno sta to vec dve godine pricamo. U situaciji gde im je LFG i dalje u test fazi oni svu energiju trose na nove Bossove uz opravdanje "Ovaj deo mape nam je bio mrtav. Smislili smo ovo da dovedemo igrace i na ovo mesto". Ja pitam: isto ste to radili i sa Shotsunom i karkama, i sa Kessex Hillsom i sa bla bla... pa cekaj, hocete li po toj logici ljude samo setati levo desno kad vidite da je negde prazno (a svaka migracija znaci prethodni deo prazan) ili cete ubaciti sadrzaj gde cete jos privuci igraca, pa kad budu bili prepuni serveri onda je svejedno gde je ko? Sledeca stvar je sistem servera. Ovi nazivi servera i sistem prisustva igraca na njima su BLAGI UZAS. Sistem districta je kljuc uspeha. Za one koji ne znaju zamislite ovako: Ime servera su kontinenti; Evropa, America, Asia... Svaki od njih u padajucem meniju ima disricte; tipa: europa 1, 2, 3, 4.... 100. Upadas u prvi slobodan. Dis1 je pun, dis2 pun, dis3 pun... upadas u dis4 koji je prvi slobodan i ljudi ga pune. ne sekiras se da ces blejati sam na nekoj Gandari, Kurndari itd...
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 2:57   #7296
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Sto ste toliko negativni, zar nije GW2 najbolji mmo ikada wow,tera and so on killer?
Ako vam igra nije ispunila ocekivanja poof uninstall sta je problem?
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 13:51   #7297
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Interesantno
https://forum-en.guildwars2.com/foru...st#post3545393
Citat:
In the never ending quest to improve our design and find ways to please as many people as possible we’re always digging into constructive criticism. We have not perfected the recipe for an open world boss event, probably because we’re pioneering new territory here.

As far as I can tell there are a couple challenges we are trying to overcome. First, we are trying to teach the community a new skill: self organization. And I’m happy to see that in the aggregate, they ARE learning. I’m sure as this process continues we will find better ways to accommodate the communication structures that will emerge.

Secondly, from both a technical and player-experience perspective, it’s best to break up zergs as much as possible. Thematically keeping everyone feeling like they are contributing to a common cause from multiple locations, and still feel heroic is an interesting challenge to balance. Always looking for new ideas on this issue!
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 14:01   #7298
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Yah, interesantno...sve to lepo zvuči...samo, problem sa ANetom je što vazda pričaju jedno a rade drugo. Što žive na nekoj svojoj planeti, a igrači na drugoj, pa ignorišu šta im igrači pričaju i uporno forsiraju tu svoju "viziju", po svaku cenu...Bez obzira što im se non stop priča da to ne funcioniše tako kako su zamislili, čak im se govori šta sve ne va5a i kako bi moglo da se ispravi (igrači rade njihov posao - testiranje, balans i kontrola kvaliteta)...ali, neeeee. "Mi imamo viziju! Šta vi znate, vi ste plebs i nećete nas zaustaviti!"

ANet je šizofren, nema kontakt sa realnošću (i kad imaju, ignoruju realnost), i zato gube igrače.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (25.1.2014)
Stara 25.1.2014, 14:23   #7299
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Internet je mesto gde svako moze da prica svakakve gluposti bez obzira da li bar malo shvata sta prica. Koliko god probali da spinujete pricu o gubljenju igraca i o tome da ANet ne slusa igracku bazu stvari na terenu stoje drugacije. To znaju oni koji igraju, a oni koji ne igraju ionako nisu bitni( ustvari jesu bitni za trolovanje na forumima, ali to je sve na sta im se prica svodi).
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 20:21   #7300
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
Internet je mesto gde svako moze da prica svakakve gluposti bez obzira da li bar malo shvata sta prica. Koliko god probali da spinujete pricu o gubljenju igraca i o tome da ANet ne slusa igracku bazu stvari na terenu stoje drugacije. To znaju oni koji igraju, a oni koji ne igraju ionako nisu bitni( ustvari jesu bitni za trolovanje na forumima, ali to je sve na sta im se prica svodi).
Trolova po forumima može da ima nekoliko, ne gro igračke baze. I oni koji postuju po ANet forumu su njihovi igrači, nisu se okupile stotine trolova u nameri da uništa ANet....ne budi detinjast. A ti forumi imaju svrhu da igrači prenose svoja miš5enja developeru, između ostalog. Samo, ako je miš5enje negativno, otpišu se kao trolovi, je li, ne znaju šta pričaju, a ako misle sve najlepše, onda je u redu, onda su cvet internet zajednice...nemoj, molim te.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (26.1.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com