Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2010, 3:27   #1
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Question Laptop nece da se probudi kako valja...

...ustvari probudi se on, al' nece da otvori oci...

Kada posle nekog vremena ode u sleep mode i kada ja, posle toga, pokusam da ga "probudim" sa space ili power dugmetom on nece da ukljuci ekran. Znaci, sistem pocne da radi (cuje se, a i vidi po lampicama da radi) i Windows (7) proradi (znam to, jer se pomalo nazire sta je na ekranu, a i cuje se zvuk), ali sam ekran nije ukljucen tj. njegovo pozadinsko svetlo...

Laptop je kupljen skoro (pre par meseci), u pitanju je Asus K50AF-SX015, ima instaliran Win7, svi drajveri instalirani sa originalnog "Asus Driver & Utilities" CD-a sto sam dobio sa laptopom.



***MORE INFO***

E sad, ja sam se prvo obratio zvanicnoj tehnicnoj podrsci sa Asusovog sajta, gde mi je neki poljak (koji prilicno dobro pise hrvatski, verovatno koristeci Google translete :P ) predlozio da updatujem BIOS, sto sam ja i uradio, ali to nije pomoglo... Posle toga mi je predlozio da skinem najnoviju verziju drajvera za graficku i reinstaliram ih, ali ni to nije pomoglo... Posle mog ponovnog kontaktiranja mi je predlozio da reinstaliram najnoviju verziju programa Power4Gear (sa ASUS-ovog CD-a "Drivers & Utilities"), koji upravlja potrosnjom baterije i menidzuje :P power opcije, no ni to nije pomoglo... (Sve fajlove/programe sam skinuo sa zvanicnog Asusovog sajta, sto mi je i predlozio lik iz tehnicke...)

Uglavnom, nista od navedenog nije pomoglo, pa sam mu napisao ponovo mail i cekam odgovor koji ce verovatno stici u pon jer je vikend, a ja sam totalno zaboravio da podrska verovatno nece raditi vikendom, na sta me je potsetio jedan drug... ...a takodje mi je predlozio da i ovde pitam experte, sto mi, da iskren budem, nije isprva ni palo na pamet.

***END OF MORE INFO***



Ako je neko imao slican problem i resio ga je ili zna resenje (bez da je imao problem ), nek se javi molicu.

Hvala,
M


P.S. Znam za jos jedan ovakav slucaj koji je imao jedan drug, isto sa ASUS-om, ali je resio tako sto je skinuo XP i stavio Vistu, a sada mu normalno radi i na Win7...

P.P.S. Probao sam i da uninstalliram Power4Gear program, ali ni to nije pomoglo... problem se i dalje manifestuje.

P.P.P.S. IZVINJAVAM SE NA OVAKO PREOPSIRNOM POSTU! Sta cete kad deda to voli u detalje, during the war...


tagovi/tags: laptop, notebook, ASUS, K50, K50AF, K50AF-sx015, sleep, sleep mode, wake, nece da se probudi, ekran, pozadinsko svetlo, power management, nece da se ukljuci, Power4Gear, Power 4 Gear,

Poslednja ispravka: maniyac (18.7.2010 u 3:36)
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
asus k50af-sx015, ekran pozadinsko svetlo, laptop, nece da se probudi, sleep mode


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista nece stivstivo Operativni sistemi 7 18.7.2008 15:09
Instalacija zlog windowsa na laptop chris Operativni sistemi 8 6.1.2008 0:31
Kako instalirati xp na vistu laptop asus didi_sa Operativni sistemi 6 25.11.2007 23:04
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com