Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2012, 0:51   #61
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Citat:
s.k.y kaže: Pregled poruke
ne, nisam. samo usao, procitao sta si pisao na provoj strani i bacio komentar. a ko ti je inace preporucio fractal design kuciste?? ok su ali ima mnoooogoo bolje od toga. hd 7970 je bacanje para. gtx 560Ti 448 core je aman gtx 570 po manjoj ceni pa ti vidi da li vredi 270e.
Niko mi nije preporučio kućište, sam sam ga odabrao, i mislim da za 70€ nema lepšeg, i pogodnijeg za modding Što se tiče grafike, tu se još uvek razmišljam, ali uvek naginjem ka AMD-ATi-ju, pogotovu sada zbog kolorne šeme

Poslednja ispravka: Thaedass (18.4.2012 u 4:38) Razlog: sredjen citat
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2012, 19:58   #62
s.k.y
Banned
 
Član od: 2.2.2012.
Poruke: 79
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

pa bas zbog kolorne teme sam ti rekao msi gtx 560ti 448 core to je takodje veoma jaka graficka. sto se tice izgleda kucista to je vec subjektivna stvar a posto ti imas novca cudi me sto nisi pogledao raven2 kuciste jedno od najboljih a za mene najbolje uz fortress2 koje ima isti princip postavke komponenata. evo testa graficke karte http://www.overclock3d.net/reviews/g..._core_review/1
s.k.y je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2012, 20:56   #63
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Raven 2 je vishe nego duplo skuplji od FD-a. I opet pati od mnogo nesavrshenosti u dizajnu, kao i prvi Raven. Fortress (bilo koji) je mnogo bolje kucishte, ali su oba daleko skuplja. Mislim, nije bio problem ni da mu preporuchimo neki Corsair Obsidian.

GTX560 448 je stizao kod nas, ali u vrlo ogranichenim kolichinama i pitanje je da li ce ga naci. Verovatno nece. Postoji li opcija da kupish i5 2500K i sachekash npr. Asus GTX660 DC ili neshto tako crno-crveno, mozhda i da se pomuchish i nabavish neki EVGA crni Radeon/nVidiu?

Shto se tiche crnog kulera, pada mi na pamet Xigmatek Thor's Hammer:

Vent bi morao da dokupish po zhelji.

Poslednja ispravka: Doomche (18.4.2012 u 22:52)
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2012, 22:04   #64
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Samo sto ce one excelerame tesko da nadje,ja sam ganjao bele,i nisam nasao a kamoli cak i crne.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 23:10   #65
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Citat:
s.k.y kaže: Pregled poruke
pa bas zbog kolorne teme sam ti rekao msi gtx 560ti 448 core to je takodje veoma jaka graficka. sto se tice izgleda kucista to je vec subjektivna stvar a posto ti imas novca cudi me sto nisi pogledao raven2 kuciste jedno od najboljih a za mene najbolje uz fortress2 koje ima isti princip postavke komponenata. evo testa graficke karte http://www.overclock3d.net/reviews/g..._core_review/1
To da li imam para ili nemam, ne znam kako si zaključio, meni je najbitnije da ih zarađujem najpoštenije na svetu, svojim radom i znojem, pa zato volim da ih u merak potrošim. Kada sam pazario kućište, prva stvar koja mi je bila u glavi je bila to da uzmem kućište koje je pogodno za modding, na kome može da se raducka. Raven mi se ne sviđa ni prvi ni drugi model. Najsrećniji bih bio da sam uspeo da nađem neki Lian-Li, ali nisam uspeo da nađem ono što sam tražio u Srbiji. Onda sam suzio izbor na Corsair 600T, Silverstone Fortress 2 i FD Arc Midi. Corsair je koštao oko 18.000, Fortress 23.000, a Arc Midi 7.100 dinara. Onda sam Fortress izbacio iz užeg kruga jer mi se nije svidela orjentacija komponenata pod uglom od 90 stepeni na standarna kućišta, i jer mi se nije svidelo kako izgleda kada se sve komponente ubace unutra. Spolja je Fortress 2 možda i najlepše kućište trenutno po meni. Onda su mi ostala još dva u užem krugu, a to su 600T i Arc Midi. Pošto sam imao u planu da sečem bočnu stranu i pravim prozor, pokapirao sam da je možda bolje ako zeznem, da zeznem kućište od 70, a ne 170 evra, pa mi na kraju neće biti žao. Mogu sa rupom koja mi se ne dopada da ga poklonim roditeljima. Mislim da ovo što sam napisao zvuči logično

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Raven 2 je vishe nego duplo skuplji od FD-a. I opet pati od mnogo nesavrshenosti u dizajnu, kao i prvi Raven. Fortress (bilo koji) je mnogo bolje kucishte, ali su oba daleko skuplja. Mislim, nije bio problem ni da mu preporuchimo neki Corsair Obsidian.

GTX560 448 je stizao kod nas, ali u vrlo ogranichenim kolichinama i pitanje je da li ce ga naci. Verovatno nece. Postoji li opcija da kupish i5 2500K i sachekash npr. Asus GTX660 DC ili neshto tako crno-crveno, mozhda i da se pomuchish i nabavish neki EVGA crni Radeon/nVidiu?

Shto se tiche crnog kulera, pada mi na pamet Xigmatek Thor's Hammer:
Vent bi morao da dokupish po zhelji.
U pravu si, u pravu si, u pravu si, ko i uvek Dumče. Šta misliš o Gemini II kuleru, sviđa mi se što na njega mogu da stavim neki arctic cooling F12 ventilator, da mi se slaže sa ovim od koje sam dobio uz kućište, a i dopada mi se što uz njega mogu da se stave neki ramovi koji imaju malo više heatspread-ere, i još ne zaklanja pola ploče.

Šta misliš o ovom ramu? Jel za Sandy mora da se juri ram na 1.5v ili može i ovaj na 1.65? Možda uzmem i ovaj AxeRam, i ti sivkasti heatspread-eri mi možda prođu, a možda čak i ova Kingstonova... Aj reci šta od ovoga da jurim, uzimam svakako 16 gigsa

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Samo sto ce one excelerame tesko da nadje,ja sam ganjao bele,i nisam nasao a kamoli cak i crne.
Exceleram-ova nema, zvao sam par mesta...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2012, 0:09   #66
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Šta misliš o Gemini II kuleru, sviđa mi se što na njega mogu da stavim neki arctic cooling F12 ventilator, da mi se slaže sa ovim od koje sam dobio uz kućište, a i dopada mi se što uz njega mogu da se stave neki ramovi koji imaju malo više heatspread-ere, i još ne zaklanja pola ploče.
Hm. Svojevremeno je bio skup za ono shto nudi, nisu to bash vrhunske performanse, pogotovo kada se urachunaju i ventilatori. Pitanje je i kako bi nashao LGA1155(6) mounting kit, poshto sam 90% siguran da ne dolazi sa njim u Evropi. A da ne zaklanja pola ploche - zaklanja mnogo vishe od prosechnog kulera po povrshini, ali i hladi pola ploche. Meni se iskreno ne svidja, vishe subjektivno nego objektivno.
Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Šta misliš o ovom ramu? Jel za Sandy mora da se juri ram na 1.5v ili može i ovaj na 1.65? Možda uzmem i ovaj AxeRam, i ti sivkasti heatspread-eri mi možda prođu, a možda čak i ova Kingstonova... Aj reci šta od ovoga da jurim, uzimam svakako 16 gigsa
Za Patriot - ruzhan do bola sa tom nalepnicom . Transcend je tradicionalno dobar, Kingston tradicionalno pouzdan, ali ako vec takvi "sivkasti" tipovi memorija upadaju u izbor, zashto ne potrazhish i Kingston HyperX Genesis Grey? Proshlo mi je jedno 10 komada kroz ruke, provereno rade na 1.5V sa SB-om, nijedna zhalba. Jeftini, niski, lako dostupni.

Ako bash mora da se bira od one tri - Transcend, mada je vala polako svejedno. Stvar sa tih 1.5V je shto ce sve memorije raditi na tom naponu po defaultu ploche. Pitanje je kako ce se ostatak specifikacija nositi sa tim, na def CL9 1333 MHz ce verovatno vecina raditi, ali ako vec krecesh na neshto vishe (a krecesh), pitanje je kako ce to da izgleda.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
muki85 (20.4.2012)
Stara 20.4.2012, 0:23   #67
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Hm. Svojevremeno je bio skup za ono shto nudi, nisu to bash vrhunske performanse, pogotovo kada se urachunaju i ventilatori. Pitanje je i kako bi nashao LGA1155(6) mounting kit, poshto sam 90% siguran da ne dolazi sa njim u Evropi. A da ne zaklanja pola ploche - zaklanja mnogo vishe od prosechnog kulera po povrshini, ali i hladi pola ploche. Meni se iskreno ne svidja, vishe subjektivno nego objektivno.
Mislio sam na ovaj novi Džemini

Imao sam u vidu i taj Grej, razmisliću još malo
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2012, 1:33   #68
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

http://www.hardwaresecrets.com/artic...-Review/1368/6
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2012, 9:01   #69
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Muki, Uzmi tu maximus IV gene/gen3 verziju ploce koji si planirao, uzmi 2500K onaj drugi ne vredi doplate pogotovo znajuci tebe, oni kingstoni su sasvim ok mislim da ti je preko toga bacanje para mada kako hoces, koliko se secam i sa 1.65V za ram si ok samo nemoj preko, mada ako mozes da ih drzis na 1.5V bolje je tako, a ovi Kingstoni hoce da rade na tome, kuler hm, ja mislim da je CM V6 GT s obzirom na ponudu u Srbiji ok izbor, Grafu ako bas mora AMD potrazi Sapphire sa custom kulerom ne znam cega trenutno ima, one sa dva hladnjaka su sasvim ok i skroz su crne. Mada ko god se bavi renderingom i g. dizajnom uvek preporucujem nvidia grafe.
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
muki85 (20.4.2012)
Stara 20.4.2012, 15:09   #70
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Danas sam kupio:

- asus maximus gene-z gen3
- 2500k
- wd green 2tb
- 16gb kingston hyperx gray
- asus xonar d1

Ostalo mi je samo da pazarim još i kuler i onda sam završio što se tiče konfiguracije. Rešio sam da uzmem Gemini II 524 trenutno, možda se to promeni do sutra, ali čisto sumnjam.

A onda sam se smorio po više osnova, pre svega zato što sam kada sam došao kući pokapirao da gene-z nema uopšte PCI slot, koji mi treba za xonar zvučnu kartu, ali to i nije toliki problem, kartu mogu da prodam i pazarim neku drugu, ali je veći problem što mi se čini da je matična ploča bila korišćena, vidi se na mestima gde se guraju šrafovi za kuler za procesor, da je već nešto bilo šrafljeno, i neki klik-klak držači za ram su bili otvoreni, a neki zatvoreni. Da li mogu da još nekako to proverim, ili da odmah sutra odem da reklamiram i da tražim drugu?

Poslednja ispravka: muki85 (20.4.2012 u 23:04)
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 12:01   #71
s.k.y
Banned
 
Član od: 2.2.2012.
Poruke: 79
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

koje to nesavrsenosti ima Raven 2? jesi ti video kuciste uopste? http://www.cubitek.com/products/ice-series/micro-ice ovo cu ja da kupim. kosta 210€ a prima ITX i mATX ploce. unibody je kuciste, ima pozlacene jack za sluske i mikrofom, tiho, anti vibraciono, celo je aluminijumsko itd.. samo da se pojavi u nemackoj i moje je. PS: kad neko ima 1000€ za komp ima novca, eto kako sam skontao da ti imas a nema svako toliko novca da izdvoji za komp kod nas.
s.k.y je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 12:55   #72
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Ljudi imaju iste zamerke kao i na prvo kucishte. Jedino shto su uspeli da isprave od toga je (delimichno) upadanje prashine odozgo. Nema eSATA, a nije bogat ni ostalim portovima, koliko vidim.

Uz to, koja je realna prednost rotacije za 90 stepeni? To shto ce biti dostupniji backplate odozgo? Jaka stvar, necesh morati da okrecesh kucishte. Treba mnogo vode da proteche dok to bude funkcionalno bitno i dok se razradi do detalja. Pored toga, to limitira kucishte odozgo, ne mozhesh nishta da stavish na njega, niti da ga prekrijesh nekim nizhim stolom. Uz to, ponekad ume da izgleda prilichno retardirano:

Za te pare, mora da bude "savrshenije". U suprotnom, aluminijum je i dalje keva, a tu je i Obsidian 650D.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 18:31   #73
s.k.y
Banned
 
Član od: 2.2.2012.
Poruke: 79
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

u koje to kuciste ne upada prasina? zasto bi nekome bi problem da ga ocisti 1x u mesecu, to je osnovno odrzavanje a da bude nacickan portovima nema potrebe da bude kad ti je backplate dostupan i na pristupacnom mestu kako god temparature su sasvim dobre u raven-u 2 na to sam mislio kad sam preporucio kuciste. Da dodam, u Corsair 600T koji je muki hteo isto upada prasina odozgo
s.k.y je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2012, 19:39   #74
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

U koje ne upada? Odozgo - ni u jedno koje nema takav polozhaj komponenti, koje sem shto je fensi nema upotrebnu vrednost. Da su backplate nekim chudom okrenuli napred, pa da prichamo o boljem pristupu (koji bi bio nenormalno ruzhan), ovako je samo reklama i posle 7 dana posedovanja cesh shvatiti da kucishte nije nimalo pristupachnije.

Jedno je kada prashina upada kroz prorez za ventilator, a drugo kada pada direktno na backplate koji morash da ochistish jer su na njemu ulazi. Prashinu koja pada na ventilatore mozhesh komotno da chistish jednom u mesec-dva, prashinu sa backplate-a morash da chistish svaki put chim se zaprlja, da ne bi ostao bez nekog porta, ako se nagura prashina u njega.

Corsair 650D/600T nemaju isti raspored komponenti, nema ni svrhe prichati o tome. Kada se rachunar iskljuchi, pokrijesh gornji deo kucishta, a i ne morash. Kada se ukljuchi, ventilatori odrade sav posao (i izduvaju deo prashine sa njih i filtera). Kod Ravena ne mozhesh da odradish nijedno, kako god okrenesh pada na backplate na koji ne mozhesh nishta da stavish od kablova.

A temperatura je nebitna stavka na svakom iole dobrom kucishtu od 50+ eura. Mislish da ce nekome znachiti razlika u temperaturi izmedju CM 690 i TT Level 10, Obsidiana, Ravena, onih odvratnih prebushnih Anteca sa 1000 ventova? Nema teorije.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
muki85 (21.4.2012)
Stara 22.4.2012, 3:43   #75
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Citat:
s.k.y kaže: Pregled poruke
koje to nesavrsenosti ima Raven 2? jesi ti video kuciste uopste?
Ne bih da ti kvarim ugodjaj,ali imam utisak da ga ni ti nisi video uzivo.. Uostalom da se drzimo teme,decko je odabrao sta mu odgovara i kupio je kuciste
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
muki85 (22.4.2012)
Stara 22.4.2012, 13:08   #76
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Imam jedno pitanje, ako na ploči imam 8 pinova za napajanje procesora, a od toga su 4 prekrivena pokopcem, da li onda trebam da ubodem samo 4?
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2012, 13:12   #77
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Mozes i samo 4(msm bar). To je verovatno poklopljeno posto nema svako napajanje taj novi 12V prikljucak sa 8pinova, nego imaju stariji sa 4pina.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2012, 13:17   #78
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Znam da može, tako je bilo na ovoj mojoj staroj dq6 ploči, ali da li trebam da nabodem 8 pinova u ovaj maximum gene-z ili ne?
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2012, 13:18   #79
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Znam da može, tako je bilo na ovoj mojoj staroj dq6 ploči, ali da li trebam da nabodem 8 pinova u ovaj maximum gene-z ili ne?
Ako imas napajanje koje ima 12V kabl sa 8pin obavezno taj ubodi.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altec.gs na korisnoj poruci:
muki85 (22.4.2012)
Stara 22.4.2012, 13:34   #80
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: posle konfe za šljaku, konfa za gajbu

Kad vec imas 4+4 pin EPS konektor bilo bi glupo da isporistis samo jedan deo,a drugi da sakrivas..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
muki85 (22.4.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova konfa (posle 5 godina cekanja) Aljosa Šta da kupim? 61 23.7.2007 16:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com