Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2011, 16:09   #3281
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hehe, nije Trolljegeren za svakog Iskreno, i ja kad sam ga gledao prvo sam hteo da ga iskljuchim jer ga nisam kapirao, delovao mi je kao niskobudzetna Blair Witch kopija, ali kad sam ga odlgedao do kraja provalio sam koliko je u stvari film genijalan i to na vishe nivoa, i sad mi je medju omiljenima. Film je u stvari svojevrsna parodja na Blair Witch-like horore, emisije o lovcima i ljudima koji se tripuju da prezivljavaju u divljini kao i na samu norvesku mitologiju, shto je malo teze provaliti jer je u pitanju norveshki humor koji je po bizarnosti skoro na nivou japanskog. Ima horor elemenata, ima drame, ali je pre svega komedija, na neke scene sam umirao od smeha. Kraj je recimo urnebesan
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
HSVstoned (27.12.2011)
Stara 27.12.2011, 16:42   #3282
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Moram da priznam da nisam pokapirao taj bizarni Norveški humor ali meni je film lego iz jednog razloga a to je prelepa Norveša priroda, atmosfera je dobra i scene su odlične.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
HSVstoned (27.12.2011)
Stara 27.12.2011, 16:46   #3283
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Obojica ste u pravu, i meni je film legao zbog ovoga sto je Nestor nabrojao a izvalio sam i hladni norveski humor, mislim sta ima tu da se izvali, da je ovaj film ozbiljan bio bi djubre

Dodje mi ponovo da odgledam, slab sam na skandinavsku prirodu.

Ali ako cemo realno nije bas za vise od 6,5/10.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Wolverine (28.12.2011)
Stara 27.12.2011, 20:37   #3284
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Skontao sam šta treba da bude i verujem da mnogima to i jeste. Međutim, meni to prosto ne radi i ne povlači moje konce za zabavu, pa sam preneo svoj lični doživljaj. Ako je do mene, do mene je, ali tako je.

By the way, upravo sam pogledao:

Flipped (2010)



Film me je oduševio, gađa pravo u centar jednog društvenog fenomena i problema. Pored toga što je mudar i inspirišuć, vrlo je zabavan, sladak i atmosferičan. Sad zamislite da sam ga hvalio još par redova, jer apsolutno nemam šta da zamerim a ne bih da otežem sa hvaljenjem. Od mene maksimalna ocena i topla preporuka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vlad (27.12.2011), zidan grobar (27.12.2011)
Stara 28.12.2011, 16:01   #3285
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Rollerball



http://www.imdb.com/title/tt0073631/

Heh, meni je James Caan ostao u secanju po ulozi Sony-ja iz prvog Godfathera
Jedan od SF klasika, zaplet se vrti oko brutalnog sporta Rollerball, a kroz ceo film je provucena i prica o svetu buducnosti ciju sudbinu kroje velike korporacije i drustvu u kome je individualizam nepozeljna (i kontrolisana) stvar
Scene iz arene su predobre za svoje vreme!
Svakako pogledati
Postoji i rimejk iz 2002. godine, ali je u pitanju teski (s)hit koga treba preskociti
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
Belfegor (31.12.2011), Oggy (30.12.2011)
Stara 29.12.2011, 1:20   #3286
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sucker Punch

Naišao sam na neku listu gde su ovaj film smestili na 1. mesto Top 10 najgorih filmova 2011., pa se čudim šta sam onda ja gledao jer kod mene ide u "Filmovi koje pamtite".

Otac odvodi ćerku u ludnicu, nakon što je ona pokušala da ga ubije jer je on ubio njenu majku. Ne mogu ništa više da kažem da ne bih otkrio radnju. U svakom slučaju, očekujte over the top akcione scene, priču punu metafora, odličnu muziku i lepe žene.

Obavezno gledajte dužu verziju.
Ocelot je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Belfegor (31.12.2011), Kidja (29.12.2011)
Stara 29.12.2011, 1:26   #3287
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa to joj nije pravi otac ako sam dobro shvatio,mada gledao sam film "davno" vec.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 1:30   #3288
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ok, očuh, no to nije ni bitno toliko.
Ocelot je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 2:14   #3289
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Gamers
Spoiler za poster:
Zabavan filmić (traje 48min), složio bih se sa prosečnom ocenom sa imdba - nekih 7/10.
Preporuka, vredi pogledati. Ima čak i na yt iz delova.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sun Tzu na korisnoj poruci:
Nash Knight (29.12.2011)
Stara 29.12.2011, 15:19   #3290
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Film je super ako si ljubitelj stonih RPG-eva, ostalim ljudima sumnjam da bi se dopao. Postoji i drugi deo, podjednako dobar.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 15:50   #3291
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Moneyball (2011)



Biografski film o menadžeru bejzbol kluba koji pokušava da stvori šampionski tim sa budžetom koji nije šampionski. Da bi to uradio mora da razmišlja na nekonvencionalan način i prevaziđe neke prepreke, kao i svaki drugi pionir. Iako nisam poznavalac sportova, a pogotovo bejzbola, moram reći da sam prilično uživao gledajući film. Od mene preporuka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 21:42   #3292
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prince of Persia: The Sands of Time (2010)

Na momente pokaze znake pametnog i fino zamisljenog filma, a onda uskochi u komercijalnu holivudsku zabokrechinu, i tako celom duzinom. Scenografija i efekti su prilicno dobri, glumci prosek, uz solidno pogodjen "filing" igre


The Hound of the Baskervilles

Jos jedna verzija popularnije Serlok Holmes price u BBC produkciji. Richard Roxburgh nije los kao Serlok, Votson je donekle pogodjen, uz dobru ulogu negativca. Scene su stilski dosta dobre (u poredjenju npr. sa vizijom Serloka iz Granadine serije) mada je najveci problem sto tamo gde su se autori odlucili da malo promene stvari - su to uradili na totalno pogresan nacin (Holmsova zavisnost npr.).

Poslednja ispravka: dijego_ (29.12.2011 u 22:03)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 1:41   #3293
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Moneyball (2011)



Biografski film o menadžeru bejzbol kluba koji pokušava da stvori šampionski tim sa budžetom koji nije šampionski. Da bi to uradio mora da razmišlja na nekonvencionalan način i prevaziđe neke prepreke, kao i svaki drugi pionir. Iako nisam poznavalac sportova, a pogotovo bejzbola, moram reći da sam prilično uživao gledajući film. Od mene preporuka.
Jesi izvalio Bobija Kotika? :]
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 3:54   #3294
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne znam da li je pravo mjesto, ali ako moze neka preporuka za komediju snimljenu zadnjih desetak godina a da nije tipa the hengover, The Other Guys i tome slicno posto prvi nisam ni sagledao do kraja a drugi film jedva.. u momentima okretao glavu od monitora zbog pojedinih "neugodnosti.. ne znama kako da ih imenujem.

Da ne bude totalni off, najbolja komedija koju sam pogledao zanjih godina jeste Hot Rod (2007)



Tesko je nazvati ovaj film preporukom jer sam i s'am ostao začudjen o cemu se zapravo radi. Izgleda mi kao da film hoce da bude parodija na ko zna sta a ujedno to sakriva. Fim je sniman kao da nije komedija. Bez predvidivih skeceva ali film takodjer pati, u odredjenim momentima, od neke repetativne budalastine koja nije smjesna vec se cvojek zapita cemu sad pa ovo.

No, kada sam poslije odgledao neke komedije ili pokusao odgledati, vidim da je Hot Rod dosta prihvatljiviji.

Film prati glavnog lika kaskadera koji to nije i njegovo drustvo. Priprema se za veliki spektakl u kaskaderskom svijetu pa kroz film teku njegove pripreme i druzenje sa "ekipom".

Da napomenem da je i mene film na neku ruku u momentima nervirao ali takodjer privukao nekim genijalnim budalestinama. Ako te dvije rijeci mogu u istu recenicu.

Pa eto, ako kome bude neglednjivo neka me ne grdi.. poptuno cu ga svatiti.


SALT.. ne znam sta da kazem. Slucajno ga pogledao. Od pocetka do kraja. Cijeli fim treba da bude priprema za pravo nesto. Cak i osoba koja je sjedila do mene, koja ne gleda filmove pod povecalom mi rekla; "zar je ovo kraj". Ne kontam u cemu je fazon pa je svima legao ali ko voli taj tip akcije ali da ima kacije (ja licno ne), neka pogleda The Losers (2010). Film nije za mene pa nije fer da ga ocjenjujem ali ima barem 3 puta vise akcije od SALT.

Robin Hood (2010) Hmm.. tesko izvagati. Takodjer nisu za mene ovi filmovi iz starina, ali mislim da film nepotrebno traje koliko traje. Gluma je na nivo, okolina je odlicna i posebno me dojmila obzirom da sam gledao u HD-u ali meni fali nesto brza radnja i ako prica ide fino i tecno. Neko jednom rece odakle Australijanac zaluta pa da glumi u ovom filmu.. no, necemo se sada praviti "englezi" pa da nam smeta njegov naglasak ili nesto slicno. Russell odlican glumac i standardno odlicno odradio posao.

WALL·E (2008) Najbolji i najzanimljiviji crtani koji sam pogeldao ako ne ubrajam 2D Walt Disney stare dugometrazne crtane. WALL·E je jednostavno genijalan. Najvise mi ostavilo utisak neki njegovi sitni pokreti sto ide pohvalu develeperima za kretanje a onda neke njegove sitne fore od kojih se covjek slatko nasmije. Vidio sam da je crtani, kada je izlazio a i kada je izasao.. nije trpio od neke napuhanosti pa tako i kada se gleda. Kao da sam crtani ne obraca paznju da li ce biti dobar. Ok pretjerujem ali ga volim. Preporuka za sve.

The Prestige (2006) Paa.. mogu reci komotno da je jedan od mojih najdrazih, ako ne i najdrazi film. Odgledao ga nekoliko puta. Ne znam ni sam koliko. Svaki put se divim istom. Nije stvar ako se film predvidi vec neka magija koja se vrti u filmu o samoj magiji. Nesto ima u njemu sto je po mome pa je na tom dijelu dosta subjektivno. Gluma je svakako na nivu. Radnja je dosta ispunjena i nekako ide jednim te istim tempom bez nekog odmaranja. Opet kazem, kraj filma nekome nece bit iiznenadjenje ali je meni velika sedisfakcija.

Flash of Genius (2008) Za mene je cista desetka. Radnja se moze vidjeti na reklamnom video pa je suvisno govoriti o cemi se radi. Film nema nekih rupa ili bilo sta za minusa osim mozda nekih sudskih diskusija. Ali je valjda po istinitji prici pa se mozda tako i desilo. Znam za lika i njegov izum ali nisam sigiran da li je on uzet kao primjer pa napravljen film ili je bas uzet njegov zivot onakav kakav je bio i postavljen na platno.

Poslednja ispravka: jonathan (30.12.2011 u 5:15)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 14:43   #3295
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nisam gledao Hot Rod, ali možda Borat?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 17:02   #3296
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gledao sam borata ali mi vise nije smijesan taj vid humora pa nisa gledao bruno i ostale. Mozda poslije jackass serijala koji mi lici na taj fazon a koji sam gledao skoro prije 10 godina pa se zasitio.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 17:48   #3297
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Nije bas ni meni, ali veruj mi, Bruna moras pogledati
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 18:12   #3298
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Jesi izvalio Bobija Kotika? :]
Opušteno nisam dok mi nisi skrenuo pažnju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 18:44   #3299
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
^ Nije bas ni meni, ali veruj mi, Bruna moras pogledati
Hajde javim kakav je kada se pogleda. Sto se samog humora tice, u zadnje vrijeme ..najvise mi lezi Jeff Dunham, top gear stare epizoda i recimo Crna guja. Odnosno, onaj engleski humor ali u serijama. U filmovima bas i ne. Shaun Of The Dead nisam mogao ni sagledati prvih pola sata kako treba.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2011, 1:23   #3300
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah prije neki dan Sherlock Holmes: A Game of Shadows pa da prenesem svoje utiske.


U odnosu na prvi dio ovaj nastavak je u nekim djelovima slabiji a u nekim bolji ali u sustini moze se reci da su tu negdje kada se porede kao cjelina.

Sam stil filma je fantastican ali ono sto ovaj film radi jako dobro je upotreba slow motion kamere. Ti djelovi su stvarno odlicno odradjeni i nemam zamjerke na njih.

Zvuk je takodje odlican. Hans Zimmer je jos jednom odradio odlican posao.

Sto se tice same price one je vec manje vise klise. Tu sam ocekivao malo vise ipak.

Takodje moram priznati da sam se nakon dugo vremena od srca smijao u ovom filmu. Komicni djelovi su fantasticni, citava sala se grohotom smijala. A kraj je takodje jako zanimljiv.

Uglavnom preporuka da ga odgledate a od mene ocjena 8/10
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
icemama (31.12.2011), Kidja (31.12.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com