Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.10.2010, 16:38   #121
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Nije kopija nego je bi najjeftiniji iz belkin porodice wireless gadgeta...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 22:42   #122
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Nije baš za ovu temu, ali nigde drugde ne bi bilo smisla da napišem..Elem ovako, pošto gledam i pratim cene hardvera i sam HW, i novine u IT svetu, i volim da pomažem ljudima koji dolaze tu za savet oko sklapanja konfiguracije, naleteo sam na nešto što je barem meni kao potencijalnom kupcu skandalozno..U jednoj firmi, kojoj neću da navodim ime, prodaju veoma kvalitetno napajanje, u pitanju je Corsair 650HX po ceni od 12,087 dinara za gotovinu, i na njega daju samo 12 meseci garancije!!!! OMG !!! Tako je i sa ostala 3 napajanja firme Corsair a to su 620HX, TX750 i 550VX!! Ja od njih nikada ništa u svom životu neću da kupim, to je 1000% sigurno To je bezobrazluk nad bezobrazlucima, jer neke firme na ovakva napajanja (ovakvog kvaliteta) daju ili 3 ili 5 godina garancije.. Pa vi sada vidite.
Nije u pitanju nikakav bezobrazluk, retailer nije dužan (a ni lud! ) da daje garanciju dužu od zakonski propisane, to je posao uvoznika i ovlašćenog servisa koji posluju direktno sa proizvođačem. A pošto Corsaira skoro niko od velikh uvoznika u Srbiji ne radi, trajanje garancije izračunaj sam...

P.S. to je i glavni razlog zašto ga u Srbiji ima na kašičicu. Uvoznik je CT, al' oni u poslednjih par godina imaju tek po koji fleš...

P.P.S. Za one koji misle da nisam u pravu... kod koga ćete rešavati garanciju kad se maloprodaja u kojoj ste nešto kupili zatvori?
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 22:49   #123
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

kako sam ja pre mesec,dva kupio corsair tx650w i dobio punih 5 godine garancije od uvoznika i u prodavnicu?

Kad se maloprodaja zatvori garanciju ces resavati kod uvoznika ili kod samog prozvodjaca tvoje robe,npr corsair svakome u sklopu garancije u rma centar u holandiji servisira i placa transport ili eventualnu zamenu napajanja.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2010, 18:44   #124
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Da, a firma Corsair za HX650 daje garanciju od 7 godina, a to piše jasno na prednjoj strani kutije gore u desnom uglu ako mi se dobro čini..A što su neke IT firme kod nas takve da radije i najviše vole da zavrnu kupce (velika čast svim izuzecima), iako je kupac onaj od koga oni žive i zarađuju, ali dobro da ne idem mnogo u offtopic. Mi smo još u tome OK u odnosu na to kako je u BiH, i nekim manjim mestima u HR, to ni da ne pričam iz iskustva mojih prijatelja odatle..
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2010, 19:01   #125
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Da, a firma Corsair za HX650 daje garanciju od 7 godina, a to piše jasno na prednjoj strani kutije gore u desnom uglu ako mi se dobro čini...
Da,ali on ima TX model.
Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
u rma centar u holandiji servisira i placa transport .
Ne placaju transport,al placaju sve ostalo ako se ispostavi da korisnik nije kriv za nastalu stetu,tako je meni rekao CU .
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2010, 16:47   #126
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

placaju ti transport nazad,a do tamo ti placas,na to sam mislio.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2010, 17:39   #127
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Da, a firma Corsair za HX650 daje garanciju od 7 godina, a to piše jasno na prednjoj strani kutije gore u desnom uglu ako mi se dobro čini..A što su neke IT firme kod nas takve da radije i najviše vole da zavrnu kupce (velika čast svim izuzecima), iako je kupac onaj od koga oni žive i zarađuju, ali dobro da ne idem mnogo u offtopic. Mi smo još u tome OK u odnosu na to kako je u BiH, i nekim manjim mestima u HR, to ni da ne pričam iz iskustva mojih prijatelja odatle..
Mi u Bosni nemamo zvanične partnere kao vi u Srbiji pa je vjerovatno to problem, a što se tiče slanja u Holandiju, morali bi da ispljunete oko 50 jura, osim ako se nešto nije promijenilo tokom posljednih godinu dana.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2010, 0:48   #128
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Najgore kupovine racunarskih komponenti

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
DVD - rezač Pioneer 112D,



posle par nekoliko meseci koriscenja, poceo je da slabi i da slabi, DVD didkove je solidno citao i rezao ali nachisto je bio puko sa obicnim diskovima od 700MB , i citanje i rezanje
Do dana danasnjeg radi savrseno , prosle su 3 godine gospodnje.
A procitao je i narezao i cd-ova i dvd-ova brdo.

Od mene iskrena preporuka .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 12:19   #129
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 914
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 382 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine racunarskih komponenti

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Do dana danasnjeg radi savrseno , prosle su 3 godine gospodnje.
A procitao je i narezao i cd-ova i dvd-ova brdo.

Od mene iskrena preporuka .
Ja sam ga u garantnom roku tri puta menjao! Prvi u startu nije hteo da reze cd, drugi je crko posle 2 meseca, treci posle 5! Na kraju su mi dali neki polovan koji su oni koristili (u pitanju je pakom) i taj potraja taman da mi istekne garancija! Ja onda lepo kupim Nec optiarc 5200s i sredim se jos vise! Em sto nije kompatibilan sa windows 7 (imam xp pored sedmice samo da bih mogao da kopiram diskove), em sto nece da reze na brzini vecoj od 6x! Probao sam i da zamenim kabl i drugi program za rezanje itd...

Moja preporuka: bezite sto dalje od pioneer 112d(sreca nema ga vise u prodaji) i nec optiarc 5200s!
bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 19:25   #130
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

ima dosta toga ali redjacu hitove od veceg ka manjem:
thermaltake 120mm vent
cm690
logitech precision
tone i tone princo dvd-cd ova
sony/nec/optiarc ad5240s
cm 120mm vent 2000rpm
hdd maxtor 250gb sata 8mb
pioneer dvd 111d
zalman zmmfc1 e ovo je kanta
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 19:35   #131
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Citat:
nerro7 kaže: Pregled poruke
ima dosta toga ali redjacu hitove od veceg ka manjem:
thermaltake 120mm vent
cm 120mm vent 2000rpm
Budi malo precizniji.. TT & CM imaju more raznih ventilatora pa bi bilo korisnije ako znas tacne oznake i da navedes razloge zasto su po tebi najgore kupovine

Citat:
nerro7 kaže: Pregled poruke
cm690
Centurion 690? Uh,prvi put vidim da se neko zali na ovo kuciste.. Daj razloge
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2010, 21:22   #132
obradbl
Član
 
Član od: 18.4.2010.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 117
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Citat:
nerro7 kaže: Pregled poruke
ima dosta toga ali redjacu hitove od veceg ka manjem:
cm690
ako si mislio na centuriona onda bih se mozda mogao nekako sloziti... ali ako si mislio na cooler master cm 690 II advanced, ili I, svejedno... tu se nemogu sloziti... jer to kuciste je boli glava...
obradbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 10:51   #133
oblak
Novi član
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Pohvale za temu!
osim sto svetli uredjaj sa slike nema nikakvu drugu funkciju...ventilatore ne moze da spusti ispod 1200 obrtaja, niti da ih podigne preko 1500, plastika skripi i skljoca, uredjaj ne pamti podesavanja vec svaki put moras da podesavas ponovo samo da ****** inace kosta prilicno mLogo i ne vredi trecinu tih para, ja sam moj vratio posle 3 dana uz obrazlozenje da ne radi ono sto pise na specifikacijama. Imao sam jos izleta sa uredjajima ovog tipa i ni jedan ne radi kao sto pise...ali ovaj mi je dusu pojeo...
trenutno koristim zalman (sa slike 2) jeste da je ruzan za medalju ali radi savrseno raspon od 600 o/min do 1900 o/m sa tri vent. po kanalu Arctic Pro PWM.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Aerocool_Modern-V01.jpg
Viđeno:	48 puta
Veličina:	40,3 KB
ID:	38146   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zalman_zm-mfc2_14.jpg
Viđeno:	51 puta
Veličina:	35,7 KB
ID:	38147  

Poslednja ispravka: Beagle (10.1.2011 u 13:21)
oblak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 18:19   #134
pakito
Član
 
Član od: 28.11.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine racunarskih komponenti

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Do dana danasnjeg radi savrseno , prosle su 3 godine gospodnje.
A procitao je i narezao i cd-ova i dvd-ova brdo.

Od mene iskrena preporuka .
I ja sam uzeo isto ovaj 112D pre neke 3-4 godine i koristim ga jos uvek. Narezao je, kao sto ti kazes brdo diskova. Ali je vremenom oslabio skroz, vratanca nekad nece da se otvore, dok ga ne udarim po vratima, izbacuje mi nekad power calibration error, treba mu duze vremena da ocita disk nakon ubacivanja.
Recimo kad je disk u njemu, treba sistemu nesto duze da se podigne, dok pioneer ne ocita disk.
pakito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 18:30   #135
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Ja nemam te probleme, i dalje sljaka kao lood .

Ovaj problem sa vratancima je fabricka greska, tj. u mom slucaju nece da se zatvore i time se ne opterecujem. Ja sam cak sta vise navikao jos odavno da vratanca svakog dvd rezaca (kod ortaka,...) guram rukom.
Otvaraju se normalno.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2011, 18:36   #136
pakito
Član
 
Član od: 28.11.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine racunarskih komponenti

Citat:
VITKO kaže: Pregled poruke
E evo najgore kupovine mog drugara prosle godine u maju mesecu za ovu asus gf8600gt 256 ddr3 silent je dao 7500din.Prosto su mu uvalili kartu sa pasivnim hladjenjem i temperature su mu se kretale izmedju 90 i 100c sve do januara ovog meseca kada je zabelezio rekord od 124c i vise je nije upalio, karta je sagorela nacisto.Posle reklamacije i cekanja garancije od puna 3 meseca prosle nedelje mu stigla grafa i to ista pasiva ali koriscena.Valjda imaju pravo da daju i islpravnu koriscenu kartau, ko to sad zna.Poucen iskustvom namontirao je 90cm kuler na rebra i povezao nekim vezicama, samo on zna odakle takva ideja i sad boga moli da izdrzi leto!!!
Kakav pilot projekat ozbiljnih firmi sa pasivnim hladjenjem na ddr3 memoriji, bilo i neponovilo se!!!
I ja sam imao ovu karticu, potpuno istu, nisam imao problem sa hladjenjem, bila je temperatura oko 45-50 stepeni. Ali je riknula, jer sam pokusavao da je prespojim sa tv preko tv-outa. Poslao sam takodje na reklamaciju u firmu monitor-sistem, cekao sam takodje nekoliko meseci, da bi mi je posle nekoliko mojih poziva i molbi, vratili popravljenju, potpuno istu, sa istim serijskim brojem, bez ikakve garancije. I naravno ta je graficka posle 2-3 meseca ponovo stradala pod nerazjanjenim okolnostima.
Daklem, savetujem svim ljudima, da ne uzimaju nikakvu opremu kod pomenute firme, jer ce kasnije proci kao bosi po trnju, ako se ne daj boze nesto pokvari, i da ne kupuju ove 8600 pogotovu na sa pasivnim hladjenjem....
pakito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2011, 22:57   #137
jhoni
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 147
Zahvalnice: 442
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Ne mogu tacno da se setim oznake posto sam pre 2 godine zamenio Ram memoriju,ali eto da pomenem samo marku,kada sam kupio transcend ddr1 ram memoriju 1gb,memorija trajala svega 6 meseci,i pukla je, inace sam tada kupovao bez razmisljanja,pa sam tako kupio memoriju za koju sam dobio samo 1 godinu garancije za 2500din(takva radnja,ne postoji komponenta koja ima garanciju preko godine.da bog da je zatvorili).I cekao sam 2 nedelje na zamenu i dobio kingston.

A drugo lose iskustvo opet neka njesra radnja,kupim nec dvdrw 18x...i pregoreo posle 7 meseci a garancija bila 6 meseci i to sam platio tada (2006)
2800 din!!! i kada je riko,kupio sam nov lg dvdrw 22x i da kucnem u drvo jos radi a njega sam platio 1800,puko sam finansijski ko tikva.a tada sam skupljao od dzeparca da bih kupio neku komponentu.
jhoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2011, 23:06   #138
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

nestručni prodavci koji pakuju konfiguracije samo da budu jeftine, i kupci koji nemaju pojma. Kakva kombinacija
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 0:17   #139
jhoni
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 147
Zahvalnice: 442
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
nestručni prodavci koji pakuju konfiguracije samo da budu jeftine, i kupci koji nemaju pojma. Kakva kombinacija
HE,kod mene u Pancevu,obrnut slucaj,nestrucni prodavci pakuju konfiguracije koje su papreno skupe a "glupe" i sa 1-2 god.garancije, za iste pare koje nam u Pancevu prodaju,moze bilo gde u Bg-u da se pazari azdaja od kompjutera.Znaci jednom sam naseo,mada tada nisam znao nista o komponentama,a nisam imao koga da pitam(ni net nisam tada imao),al sad ne mogu da me *****.Dovoljan podatak da kod nas hdd od 500gb kosta ko u Bg 1tb!!!
Ali hvala bogu pa sam i ja nesto naucio za ovih 5 god.nesto bar o komponentama.i sistemu.Ima raznih prevara kako su hteli da uzmu pare kada mi se desi nesto,ali sam stvar uzeo u svoje ruke.no to je vec off tema.

izvinjavam se sto sam malo otisao u off!

Poslednja ispravka: Beagle (16.2.2011 u 10:50)
jhoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 16:49   #140
jhoni
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 147
Zahvalnice: 442
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Pre dva dana mi crkla flash memorija kingston data traveler 8gb.ili kako se vec pise,sreca pod garancijom,pa sad cekam novu...
ali ovog puta sam imao 3 godine garanciju...i istice krajem ove godine.

Poslednja ispravka: Beagle (17.2.2011 u 17:48)
jhoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kupovina, loše komponente

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc oko kupovine Graficke Vujeta Šta da kupim? 3 21.12.2012 18:12
Saveti oko kupovine laptop-a talenat ŠDK - Prenosni računari 43 9.8.2011 17:02
par pitanja u vezi kupovine komponenti zvezdan84 ŠDK - Osnovne komponente 14 30.1.2011 21:19
Kretanje cena računarskih komponenti Predrag Stankovic Brbljaonica 76 18.8.2010 19:52
Savet u vezi s kupovinom polovnih PC komponenti KING JACK ŠDK - Osnovne komponente 24 26.2.2009 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com