Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2016, 16:41   #1
Acidi Borici
Novi član
 
Član od: 15.7.2010.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom DLNA konfuzija

Gospodo
Posto sam totalni laik a bio sam primoran da uzmem nov tv zbog dece, imam par problema i nedoumica jer se u sve ovo upustam sa dosta ne znanja i probleme resavam u letu.
Bicu sto jasniji i precizniji u opisivanju onoga sto me muci.

Prvo i osnovno : DLNA mi je OFF ( moze da se ukljuci, naravno ali je trenutno OFF )

TV i PC nisu povezani HDMI kablom.

1. Instalirao serviio, podesio sta treba, pustio jedan film i sve radi kako treba.
( Film pustio iz opcije Media Server na tv-u )
2. U Windowsu napravio library, podesio WMP za streamovanje, testirao tako sto sam u Win Exploreru desnim klikom na fajl isao na opciju send to : model tv. Fajl je pusten, sve radi ok.
Kada hocu da testiram tako sto umesto iz WinExplorera krenem da pustam iz "Media Servera" na tv-u, vidim share sa kompa, vidim foldere ali samih fajlova nema pa ne mogu da ih pustim.
Da li neko zna zasto?

E sad, da se vratim na naslov teme : Ako mi DLNA nije ukljucen u opcijama TV-a a uz pomoc gore navedenih nacina uspevam da pustim video sadrzaj, cemu meni uopste DLNA sluzi?
Mislio sam da ukljucivanjem DLNA omogucavam da uz pomoc jedne od gore navedenih opcija streamujem fajlova sa pc-a na tv ali izgleda da sam u krivu.
Kada ga ukljucim ( podesim na on ) ne primecujem nikakvu razliku u odnosu na gore navedene nacine reprodukcije video fajlova.

Jos jedno pitanje : Da li je moguce da reprodukujem sliku sa monitora na tv bezicnim putem ili mora hdmi kabl?

Svaka pomoc dobro dosla, hvala unapred.
Acidi Borici je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 21:42   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: DLNA konfuzija

Za pocetak koji je TV, da li si u serviio aplikaciji odabrao odgovarajuci profil za tvoj televizor i da li si u Library tabu u Serviio programu stiklirao prvu stavku sa vidio simbolom kako bi delio video fajlove?

Sto se tice send to opcije koju pominjes to je isto koriscenje DLNA protokola stime sto koristis Windows-ov media plejer kao server naspram Servia.


Bezicni prenos slike ako mislis kao zamena za monitor, tj da igras igre i korisis programe na TV-u jeste moguce ukoliko imas noviju graficku karticu koja podrzava tu funkciju(kod Intela se zove WiDi, Nvidia moze takodje da ga koristi ako imas Intel procesor, a kod Radeon kartica se zove AMD Wireless Display, obicno sve ovo zahteva da imas Windows 8.1 ili noviji).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 22:37   #3
Acidi Borici
Novi član
 
Član od: 15.7.2010.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: DLNA konfuzija

Panasonic TX-40CS630E
Serviio je proradio iz prve, to sam testirao i funkcionise. Sto se tice profila, automatski je podesen na "generic dlna profile"
Ono sto mene najvise buni je funkcija dlna opcije i cemu dlna sluzi ako serviio radi i bez nje?

Sto se tice miracast-a. on mi ne funkcionise i nemam mogucnost u charms baru da dodam wireless display.

Imam stariju grafu ( Radeon 5700 ) i Win 8.1
Ako sam dobro shvatio, miracast je u stvari isto sto i AMD Wireless Display tj ista funkcija?
Acidi Borici je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2016, 9:24   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: DLNA konfuzija

Profil promeni na odgovarajuci za Panasonic-a.

DLNA opcija o kojoj pricas je na samom TV-u, tj. sluzi za deljenje sadrzaja koji je na TV-u sa ostalim uredjajima, npr. ako imas nakacen HDD na TV i koristis ga za snimanje sadrzaja teoretski bi mogao da pristupis tim snimcima sa mreznih uredjaja, mogao bi da koristis mobilni uz odgovarajucu aplikaciju za kontrolu TV-a i slicne stvari. U prevodu, TV u ovom slucaju glumi DLNA server a ne samo klijent kao kada je Servio u pitanju.

Na toj grafickoj kartici nema mogucnosti za bezicni prenos slike. Miracast i AMD Wireless Display nisu identicni pa niko ne garantuje da ce Miracast i AMD Wirless display uredjaji biti 100% kompatibilni ali da, u praksi se radi o ostoj stvari.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2016, 8:41   #5
Acidi Borici
Novi član
 
Član od: 15.7.2010.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: DLNA konfuzija

Odlicno, sad je sve mnogo jasnije a sto se tice prenosa slike, hteo sam da se resim jos jednog kabla ali to je, bar za sada, neizvodljivo.
Hvala puno na pomoci.
Acidi Borici je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DLNA server Partybreaker Aplikativni softver 20 10.10.2015 22:08
PC i TV preko DLNA denigaj Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 3.10.2013 17:41
konfuzija oko pin conektora na grafickoj maxx Grafika 17 12.6.2012 21:59
Nova konfiguracija - konfuzija, sta od komponenti??? N_i_k_o_l_a Šta da kupim? 10 3.1.2008 0:00
Konfuzija SS2>TV tuner Puki Foto i audio/video 1 28.2.2007 12:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com