Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2016, 23:33   #141
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

То пажење код 1. филма било ког серијала, да би 1. филм био успешан, код мене изазива бес, јер разарати филм, лишавајући га суштине и многих битних сцена, је сулудо. А могу да се кладим да има до сат времена додатног материјала, а не 40-ак минута. Немам баш нека очекивања ни за Assassin's Creed, узевши у обзир да су много мењали материјал и маневрисали причом.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2016, 20:49   #142
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
То пажење код 1. филма било ког серијала, да би 1. филм био успешан, код мене изазива бес, јер разарати филм, лишавајући га суштине и многих битних сцена, је сулудо. А могу да се кладим да има до сат времена додатног материјала, а не 40-ак минута. Немам баш нека очекивања ни за Assassin's Creed, узевши у обзир да су много мењали материјал и маневрисали причом.
Slazem se da su neke scene izbacene bez potrebe i da je film skracen za dosta....Ali "razarati" i "lisavati sustine" su po meni prejake reci. Film je film, igra je igra. Po meni je to taj Warcraft univerzum sa stvarima koje su izmenjene. Ja bih licno izmenio dosta stvari, ali ipak imam osecaj da sam gledao Warcraft film. Najbitnije je tu.

Inace ne znam kako mozes da tvrdis da je AC menjao materijal ili manevrisao pricom toliko, film nismo ni gledali i imamo jedva jedan trejler. Naravno, ne kazem da neces biti u pravu ali ja bih licno voleo da pogledam prvo pa tek onda da pricam o menjanjima i ostalom.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 0:16   #143
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
inace ne znam kako mozes da tvrdis da je ac menjao materijal ili manevrisao pricom toliko, film nismo ni gledali i imamo jedva jedan trejler. Naravno, ne kazem da neces biti u pravu ali ja bih licno voleo da pogledam prvo pa tek onda da pricam o menjanjima i ostalom.
Заборавио сам да реплицирам. Значи, ја никада не нападам филм, серију или игру док не изађе, док не искусим какво је, али ме у трејлеру (ево, сада сам опет погледао трејлер и један нови о томе како снимају, поприлично су добри) нервира што радња почиње са некаквим сећањима на претке коришћењем супер технологије, посебно оне справе сличне у новом Робокапу...будалаштина...бре, уместо да су лепо почели са неким ликом из видео игара где баш има материјала за све или чак са новим ликом да су почели у то, старо време, они су кренули са оним што сам већ навео. То ме иритира. Филм ће очигледно бити добар, јер просто, Убисофтова компанија ради пуном паром на оживљавању својих игара, а овај првенац им мора успети те зато и уместо спец. ефеката користе доста практичних ефеката и доста дублера (што је за похвалу, али прича почиње на начин који ми је у најмању руку чудан).

Чини ми се би било боље да су почели са периодом из 1. игре па штанцали филмове до радње у 19. веку, можда чак и касније (то би био занимљив серијал са више филмова него Марвел). Бар је мој утисак такав. Верујем да Воркрафт неће поновити грешку из 1. филма и оставити гладнима нас, љубитеље епске фантазије ускраћивањем сцена борби, летења и осталог.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2016, 23:52   #144
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Odgledah sada sa devojkom, ona prvi put čuje za Warcraft.

Meni je bio skroz cool film. Sve su lepo predstavili i objasnili. Toliko dobro da je čak i ona sve razumela uz vrlo malo pojašnjavanja sa moje strane.

Iz tog ugla kada pogledam film je pun pogodak, jer ipak ovo nije Kickstarter film pa da je rađen za srca nas koji obožavamo ovaj lore, nego je film koji treba sirokim masama da predstavi ovaj lore.

Kao hardcore fan 7/10. Ocena od strane devojke 9/10.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2016, 11:15   #145
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Ja sam film dva puta pogledao, jednom u bioskopu, drugi put kod kuće i moji utisci su pozitivni. Sviđa mi se, jedva čekam da gledam dalje, gladan sam što bi se reklo. Ne mogu da se setim da mi je nešto specijalno zasmetalo.
Moram da kažem da se i ostalim ljudima, koji su gledali sa mnom, a nemaju pojma o samoj igri, film i više nego svideo, bili su jako zadovoljni.

Sad se setih da mi je u početku glumac koji tumači Kadgara bio čudan, trebalo mi je vremena da se naviknem na njegovu facu, valjda ga nisam tako zamišljao, mada se vremenom i taj osećaj izgubio.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2016, 13:05   #146
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

jbg, ni meni se nije dopao hobit toliko da posle prvog filma nisam hteo da se smaram sa ostalim (#onoKadOdNoveliceePravišDevetočasovnuTrilogiju), pa donekle razumem ove wow-ovce što im ovo nije "u liniji" sa postojećim dometima wc imena.

meni koji nemam pojma o azerothu dalje od toga da se radi o geografskom pojmu u warcraft-u film deluje totalno pitko. fakat, posle ovih 5-6 meseci sam gotovo potpuno zaboravio o čemu se radi, ali ja inače zaboravljam o čemu se radi pa to i nije tolika frka.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2016, 13:34   #147
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
jbg, ni meni se nije dopao hobit toliko da posle prvog filma nisam hteo da se smaram sa ostalim (#onoKadOdNoveliceePravišDevetočasovnuTrilogiju), pa donekle razumem ove wow-ovce što im ovo nije "u liniji" sa postojećim dometima wc imena.
Zaboravio si da je ovo Warcraft a ne World of Warcraft lore.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2016, 22:01   #148
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

izvinjavam se, mislio sam da je isti lore

ne se mešam ni u jedan
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2016, 14:24   #149
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Zaboravio si da je ovo Warcraft a ne World of Warcraft lore.
Pa isti je lore u pitanju, donekle je i lore iz strategije menjan pod uticajem WoW-a. Ali sve je to Warcraft u sustini.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2016, 1:15   #150
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Odgledah sada sa devojkom, ona prvi put čuje za Warcraft.

Meni je bio skroz cool film. Sve su lepo predstavili i objasnili. Toliko dobro da je čak i ona sve razumela uz vrlo malo pojašnjavanja sa moje strane.

Iz tog ugla kada pogledam film je pun pogodak, jer ipak ovo nije Kickstarter film pa da je rađen za srca nas koji obožavamo ovaj lore, nego je film koji treba sirokim masama da predstavi ovaj lore.

Kao hardcore fan 7/10. Ocena od strane devojke 9/10.
Mislim da je vreme da se zenis

Salu na stranu kao zagrizenom za Warcraft svideo mi se film i izvukli su maksimum sto se tice tog dela Lore-a.
Inace cudo da se svidelo nekom ko nije upucen u sve to, generalno problem imaju ljudi koji nista ne znaju o tome pa ne mogu da pohvataju sta je sta i ko je ko jer nije bilo vremena da se opsirnije opisu neki likovi.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2016, 12:03   #151
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

zato film ima određenu dinamiku koja nosi radnju, i ne dozvoljava ti da se mnogo baviš po'vatavanjem šta, ko gde i zašto...
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2016, 21:29   #152
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Warcraft u bioskopima :)

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Mislim da je vreme da se zenis
Prsten kupljen
Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Salu na stranu kao zagrizenom za Warcraft svideo mi se film i izvukli su maksimum sto se tice tog dela Lore-a.
Inace cudo da se svidelo nekom ko nije upucen u sve to, generalno problem imaju ljudi koji nista ne znaju o tome pa ne mogu da pohvataju sta je sta i ko je ko jer nije bilo vremena da se opsirnije opisu neki likovi.
Ah to ti je do pripreme. Opis u par rečenica i gledanje sličnih filmova poslednjih par godina.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neobee i world of warcraft... Apocalyptic Mrežne igre 8 31.1.2010 22:26
DDay warcraft mapa Gorgoroth Mrežne igre 62 12.10.2008 10:13
Glupi Warcraft Gerovit Kvarovi 15 11.10.2006 23:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com