Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2010, 21:51   #1001
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Ajde da ispadnem glup i da ti poverujem da ne znaš....

Rocky 4
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
zvjer (7.12.2010)
Stara 7.12.2010, 23:03   #1002
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Ajde da ispadnem glup i da ti poverujem da ne znaš....

Rocky 4
Da. To je taj. Zaboravio sam da glumi Silvester Stalone.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 18:49   #1003
LIGUR
Novi član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Zeleo bih da vas pitam u vezi naziva nekih filmova koje sam davno gledao ali sam
zaboravio naziv filma pa bih da to saznam ali znam da opisem filmove.

Opis filma:

1.film je s kraja osamdesetih radnja filma se desava u izraelu rec je o nekim agentima mosada dva muskarca i zena su glavni akteri jedan od agenata lazno gine a ta zena zna da je on ziv dok ovaj drugi misli da je mrtav on se zgotivi sa njom i ovaj sto je navodno mrtav postavljaju bombu kod nekog velikog zvona u jerusalimu ili neki grad u izraelu na kraju on uspeva da osujeti taj njihov plan i da ih spreci u tome.Film bi trebao da se zove: opaki ili tako nesto!

2.film:italijansko-francuska koprodukcija iz 1981 zove se:Kanalima zlata, tako je preveden na nas jezik ali ga nigde nema pod tim imenom!film govori o pljackasima
koji kopaju tunel od metroa do banke i uspevaju da opljackaju banku.Policija uspeva da uhvati jednog ali on na sudjenju iskace kroz prozor...

3.film:spageti vestern pocetak:nekog lika izvode pred streljacki vod a iza njih stoji neki lik u vojnickoj uniformi i sve to gleda i gricka kikiriki i on pokoka ovaj streljacki vod i povede sa sobom ovog sto je trebao da bude streljan u potrazi za nekim zlatom taj sto je gricko kikiriki ovaj lik ga oslovljava sa majoree...

4.film:zgodna novinarka odlazi u zatvor da intervjuise zatvorenika on ubzo izlazi i zaposljava se kod nje u redakciju opsednut je njom pocinje da se zabavlja sa njenom cerkom,kada god se uznemiri mora da se ubode s necim u saku da bi se smirio,zadavi sefa te redakcije u kolima...

Izvinite zbog duzine opisa.Ali stvarno ako neko moze da mi pomogne da saznam nazive ovih filmova, unapred mnogo hvala!Pozdrav!

Poslednja ispravka: LIGUR (8.12.2010 u 19:02)
LIGUR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 20:10   #1004
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
LIGUR kaže: Pregled poruke
2.film:italijansko-francuska koprodukcija iz 1981 zove se:Kanalima zlata, tako je preveden na nas jezik ali ga nigde nema pod tim imenom!film govori o pljackasima
koji kopaju tunel od metroa do banke i uspevaju da opljackaju banku.Policija uspeva da uhvati jednog ali on na sudjenju iskace kroz prozor...
Na kom jeziku govore u filmu? Jesi li siguran da je iz 1981. godine?

Citat:
LIGUR kaže: Pregled poruke
3.film:spageti vestern pocetak:nekog lika izvode pred streljacki vod a iza njih stoji neki lik u vojnickoj uniformi i sve to gleda i gricka kikiriki i on pokoka ovaj streljacki vod i povede sa sobom ovog sto je trebao da bude streljan u potrazi za nekim zlatom taj sto je gricko kikiriki ovaj lik ga oslovljava sa majoree...
Da ne igra Klint Istvud u njemu?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 22:01   #1005
LIGUR
Novi član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Za 2.film ja mislim na francuskom jeziku,da li je bas iz 1981 tako je pisalo za taj film,ali ga nigde nema pod tim imenom!Da dopunim opis:kopaju tunel od metroa do banke donose svu opremu velike busilice sve te gluposti,upadaju u banku dizu sav novac,policija uspeva da pronadje deo novca i uhvati tog lika on je glavni glumac,na sudjenju on otvara prozor i skace na auto dole ga ceka drugar na motoru i odlaze za juznu ameriku!To je to!Film je sa pocetka osamdesetih bio je tada prikazivan na drzavnoj televiziji rtb 1!

Za 3.film ne igra klint istvud sigurno znam,jer da igra pronasao bih ga!govore na italijanskom u tom filmu!kad pokoka taj streljacki vod uzima tog lika i vodi ga da izvade neki kovceg sa zlatom,vodi ga kroz neku pustinju,veoma je slican scenama iz dobar los i zao kad klint vodi onog tipa vezanog...
davno je prikazivan u ciklusu na trecem kanalu, kraj osamdesetih s pocetka devedesetih!od tada nije se video,to je stari film od 60 i neke do 70 i neke mozda u tom periodu je nastao.

a za 1 i 4 oni bi trebalo da su snimljeni od polovine osamdesetih do polovine devedesetih!ovaj 1 je sa scenama iz izraela ili tako neke arapske zemlje palestine!ovaj 1 i 4 je americki film!HVALA VAM!POZDRAV!
LIGUR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 2:19   #1006
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
LIGUR kaže: Pregled poruke
Za 2.film ja mislim na francuskom jeziku,da li je bas iz 1981 tako je pisalo za taj film,ali ga nigde nema pod tim imenom!Da dopunim opis:kopaju tunel od metroa do banke donose svu opremu velike busilice sve te gluposti,upadaju u banku dizu sav novac,policija uspeva da pronadje deo novca i uhvati tog lika on je glavni glumac,na sudjenju on otvara prozor i skace na auto dole ga ceka drugar na motoru i odlaze za juznu ameriku!To je to!Film je sa pocetka osamdesetih bio je tada prikazivan na drzavnoj televiziji rtb 1!
Probaj da ga nadjes ovde, ili preko ostalih linkova na toj web strani.

Citat:
LIGUR kaže: Pregled poruke
Za 3.film ne igra klint istvud sigurno znam,jer da igra pronasao bih ga!govore na italijanskom u tom filmu!kad pokoka taj streljacki vod uzima tog lika i vodi ga da izvade neki kovceg sa zlatom,vodi ga kroz neku pustinju,veoma je slican scenama iz dobar los i zao kad klint vodi onog tipa vezanog...
davno je prikazivan u ciklusu na trecem kanalu, kraj osamdesetih s pocetka devedesetih!od tada nije se video,to je stari film od 60 i neke do 70 i neke mozda u tom periodu je nastao.
Veoma mi je poznat i sigurna sam da sam ga gledala ali ne mogu se setiti ni naziva, niti ko je glumio... Pogledaj ima li ga na ovoj listi.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2010, 10:58   #1007
LIGUR
Novi član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Nisam nasao te filmove ni na jednoj listi!HVALA!POZDRAV!
LIGUR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 22:35   #1008
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Leleeeee... davno bese,film sam gledao krajem 80-ih ili pocetkom 90-ih godina.
Ne secam se nicega,sem da su kroz ceo film dominirala dva crna kombija sa zatamnjenim staklima... otprilike ovakav tip kombija

Da li se neko od vas seca bilo kakvog detalja jos,koji bi nam pomogao da dodjemo do naziva filma!?
Posto sam uvek voleo filmove tipa Spilbergovog DUELa,verujem da je i ovaj sa kombijima,tako napet...
Ne verujem da ce mi neko uspeti pomoci,ali eto... listao sam ceo topic,pa pomislih da cu mozda uspeti ponovo pogledati taj film.
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 1:51   #1009
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Pre neki dan sam uhvatio kraj dokumentarca na B92 o Drugom Svetskom ratu. Bila je prica o bitki za Berlin, Flak bunkerima i Templhofu. Ako neko zna kako se zove dokumentarac, bio bih mu zahvalan da to podeli ovde
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 8:12   #1010
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Da nije to ovo?
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 8:32   #1011
Stepski Vuk
Član
 
Član od: 16.8.2009.
Lokacija: MIA
Poruke: 159
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 117 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Leleeeee... davno bese,film sam gledao krajem 80-ih ili pocetkom 90-ih godina.
Ne secam se nicega,sem da su kroz ceo film dominirala dva crna kombija sa zatamnjenim staklima...

Da li se neko od vas seca bilo kakvog detalja jos,koji bi nam pomogao da dodjemo do naziva filma!?
Posto sam uvek voleo filmove tipa Spilbergovog DUELa,verujem da je i ovaj sa kombijima,tako napet...
Ne verujem da ce mi neko uspeti pomoci,ali eto... listao sam ceo topic,pa pomislih da cu mozda uspeti ponovo pogledati taj film.
Moguće da je Death Car on the Freeway , mada tu ima samo jedan kombi
Stepski Vuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stepski Vuk na korisnoj poruci:
PinociO (16.12.2010)
Stara 16.12.2010, 11:26   #1012
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Da nije to ovo?
Mislim da nije. U ovom dokumentarcu vecina snimaka je crno-bela. Mislim da je u pitanju BBC-jev dokumentarac, ali nikako da ga izguglam
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 12:43   #1013
nobody
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 93
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
LIGUR kaže: Pregled poruke
Za 2.film ja mislim na francuskom jeziku,da li je bas iz 1981 tako je pisalo za taj film,ali ga nigde nema pod tim imenom!Da dopunim opis:kopaju tunel od metroa do banke donose svu opremu velike busilice sve te gluposti,upadaju u banku dizu sav novac,policija uspeva da pronadje deo novca i uhvati tog lika on je glavni glumac,na sudjenju on otvara prozor i skace na auto dole ga ceka drugar na motoru i odlaze za juznu ameriku!To je to!Film je sa pocetka osamdesetih bio je tada prikazivan na drzavnoj televiziji rtb 1!

Za 3.film ne igra klint istvud sigurno znam,jer da igra pronasao bih ga!govore na italijanskom u tom filmu!kad pokoka taj streljacki vod uzima tog lika i vodi ga da izvade neki kovceg sa zlatom,vodi ga kroz neku pustinju,veoma je slican scenama iz dobar los i zao kad klint vodi onog tipa vezanog...
davno je prikazivan u ciklusu na trecem kanalu, kraj osamdesetih s pocetka devedesetih!od tada nije se video,to je stari film od 60 i neke do 70 i neke mozda u tom periodu je nastao.
2. film je sigurno ovaj Les égouts du paradis (1979) ili The Sewers of Paradise http://www.imdb.com/title/tt0080186/

3. film je mozda ovaj Sette winchester per un massacro (1967) http://www.imdb.com/title/tt0063587/
nobody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 17:09   #1014
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Pre neki dan sam uhvatio kraj dokumentarca na B92 o Drugom Svetskom ratu. Bila je prica o bitki za Berlin, Flak bunkerima i Templhofu. Ako neko zna kako se zove dokumentarac, bio bih mu zahvalan da to podeli ovde
Samo da javnem da sam ga nasao posle dosta guglanja. Dokumentarac se zove "Hitler's secret bunkers".
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 20:23   #1015
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Stepski Vuk kaže: Pregled poruke
Moguće da je Death Car on the Freeway , mada tu ima samo jedan kombi
Mislim da nije taj,jer koliko se secam u pitanju je noviji model kombija
Ali u svakom slucaju hvala,potrazicu i ovaj negde,malo sam sad pogledao na youtube,mozda i ovaj nije los
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2010, 15:35   #1016
LIGUR
Novi član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
nobody kaže: Pregled poruke

2. film je sigurno ovaj Les égouts du paradis (1979) ili The Sewers of Paradise http://www.imdb.com/title/tt0080186/

3. film je mozda ovaj Sette winchester per un massacro (1967) http://www.imdb.com/title/tt0063587/
2.Dosta je slican pogotovo kraj filma,ali nije taj film, zato sto u ovom filmu ne idu kroz kanalizaciju ni kroz vodu.Vec kopaju tunel od podzemnog metroa do banke.A kraj filma je bas identican sa ovim!

3.Ovo uopste nije taj film nema nikakve slicnosti sa ovim sto sam ja opisao.U ovom filmu koji ja trazim na pocetku filma taj lik gricka kikiriki i ljuske kikirikija koje padaju su u krupnom planu ,to je bas reditelj posebno istakao pre nego sto taj lik pokoka ceo streljacki vod.Oslobodi ovog lika sto je bio odredjen za streljanje i vodi ga vezanog za sobom kroz pustinju.dalje dolaze do nekog bunara gde je taj kovceg sa zlatom i spusta tog lika u taj bunar...Tokom celog filma ovaj vezani lik naziva ovog madjore tako ga zove,a taj madjore on nosi oficirsku kapu i pusku.To je to.Znam ceo film da opisem do detalja ,al ne znam naziv!

U svakom slucaja HVALA VAM za trud!POZDRAV!
LIGUR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 16:58   #1017
savke87
Novi član
 
Član od: 21.1.2010.
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

zna li neko kako se zove film u kom nekoliko likova prave opkladu ko se zadnji ozeni uzima sve pare sa racuna na koji predhodno uplacuju svakog meseca i na kraju ostaju njih dvojica,jedan je upao u kockarske dugove pa pokusava da ubedi drugog da se ozeni,ali nezna da je taj drugi peder,secam se da sam ga iznajmio u video klubu i da je prevod bio Frajercine
savke87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 17:39   #1018
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Da nije ovaj? http://www.imdb.com/title/tt0246989/
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 21:56   #1019
savke87
Novi član
 
Član od: 21.1.2010.
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
jeste to je to,hvala puno
savke87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 3:31   #1020
T-MAC #8
Novi član
 
Član od: 22.12.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

da li neko zna koji je ovo film: komsije, zive dvoriste do dvorista i jedan komsija je normalan, a ovaj drugi je malo lud i non stop pravi neke gluposti na stetu ovog prvog... Negde u tom filmu se pominje kao zagonetka sto jedan kaze drugom tipa u dzungli zive dva naroda, jedan sasvim obican narod koji govore istinu, a ovi drugi su ljudozderi i non-stop lazu, problem je kad jedan covek nailazi na raskrsnicu gde jedan put vodi u jedno, a drugi u drugo selo i na toj raskrsnici stoji domorodac (za kojeg se ne zna iz kog je naroda, tj. da li ce slagati ili reci istinu) i taj covek sto je naisao na raskrsnicu treba da postavi jedno pitanje tom domorodcu i u zavisnosti od njegovog odgovora da ode u ono selo gde nisu ljudozderi...

Imali neko bilo kakvu ideju o kom filmu je rec? Hvala unapred!
T-MAC #8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
film, ime filma, koji film

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najgori film (bilo koji žanr) koji ste gledali... i zašto Crusader88 Kompjuteri i film 819 25.4.2014 12:03
Kako spojiti film koji se nalazi na 2 dvd-a Jann Video/TV softver 12 23.3.2006 1:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com