Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2010, 1:08   #1
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom LG Android Etna GW620 EVE

Korisnik sam ovog uredjaja mozda nesto vise od mjesec dana. Moji utisci su podjeljeni ali prije svega bih rekao da sam jak ozadovoljan sa odabirom mobitela.

Radi se o malo jeftinijem Android uredjaju koji dolazi sa 1.5 verzijom androida koja je, moramo priznati, malo zastarjela. No, kao sto se i govori, ovo je jeftiniji android uredjaj koji moze posluziti da se prvi utisci Androdi platforme steknu uprova no njemu.

Hardware.

Jedna od jacih strana ovoga LG-a jeste hardvare. Odlicno i kvalitetno je uradjen te se nije stedjelo na sitnicama. Donji dio prednje stranice je uradjn u piano black izvedbi dok je gornji dio prednje stranice uradjen kao jedan vid drveta koji je malo grub. jako interesantno i neobicno na mobilnim uredjajima. Zadnji dio (kao i stranioce) su uradjene od jako fine malo hrapave plastike koja podsjeca na gumu. Kada sam ga jednom spominjao, poredio sam ga direktno sa MX620 Logitehovim misem. Odnosno, da imaju indenticnu vrstu plastike te samse nasalio da je to i logicno jer nose istu oznaku (620). No, ipak mislim da je to na misu uradjeno jednom vrstom gume ali su prvi utisci na obe prvisene jako slicni, dane kazem isti.

Displej je jako svijetal no ono sto sam, ako ne od prvog dana primjetio, jeste slab kontrast/boje ili "nesto trece". Te, uvjerio sma se tek neki dan a to je da ima "mali broj bopja" te sam se pomirio sa uredjivanjem i stimanjem displeja sto sa pozadinama sto sa osvjetljenjem a i traganjem za aplikacijom koja radi kalibraciju.

Da ne bude u negativnom slimlu, displej je jako dobar. Veliki zamjerki, odnosn, bilo kojih drugih i nema osim boja. Ono sto se jos moze nazvati manom, a sto nisam ustanovio ko je krivac, jeste odziv na displej. naime, odlicno reaguje na tapkanje ali kada se nesto vuce, on gubi kontakt. Te oov prvenstveno prepisujem zaštitnoj foliji koju jos nisam skinuo. Bez ikakvog prepadanja, nema problema sa tapkanjem te povlacenjem sa malo vecim pritiskom osim stustanja samoga prsta.

Male gumice koje preprivaju mini USB i utor za karticu su dosta kvalitetne i nesto su grublje nego sto sam navikao. Ipak se radi o gumi a ne o krutoj plastici.

Poklopac bazerije se cini nesto malo "slobodnim" ali je ipak "ispravan" osnim, ne klima se i ako sam ga dosta puta otvorio.

Sa desne bocne strane ima tipku za aktovoranje music playera i za kameru. Tipka za kameru ima dva hoda kao kod dobrog starog K750 i slicnim telfonima. Prvi dio je fokusiranje te zatim pritiskanje do kraja ka se odredjeni kadar i uhvati. Malo imam zamjeruku na doticnu tipku jer mi bas i ne uljeva sigurnost da ce ta tipka uvjek tako rqaditi. Dosta je "plasticna" i nesigurna. Ne ulijeva dozu sigurnosti, odnosno kvaliteta. Ona ne pokazuje znakove slabosti ali kao da joj fali doza "ozbiljnosti".

Sa gornje strane je power tipka koja sluzi ujedno za zakljucavanje/otkljucavanje. Sa lijeve bocne strane se lanazi volume +/- dugmadi dok se samo jedno fizicko dugme nalazi sa gornje strane. Oored njega sa lijeve/desne strane su Touch-Sensitive Button's koji uredno rade bez ikakvog problema.

Zvucnik slusalice i zvucnik zvona je jedan te isti. Jak osam se razocarao kada sam saznao ali sta se moze. Ono sto me usrecilo jeste jako jako kvalitetan zvuk. Prosjecno glasan, mozda i glasniji od prosjeka (ne pojacavam ga do kraja) te kada zvoni, postepen ose pojacava ton. Odvija se malo brze tako da cujete u drugij sekundi ali ipak se mislilo na korisnike koji u tom momentu mogu drzati telefon na uhu.

Baterija se moze slobodno proglasiti jos jednom prednosti ovoga telefona. IOma 1500mAh bateriju koja je za sada top a koji koristi mali broj mobitela. vecinom su ispod 1500mAh. Kao sto znate, trajnost zavisi od upotrebe.
icno iskustvo mi govori da baterija traje 24h sa maksimalnim koristenjem. To su oni prvi dani kada sam sve i svasta cackao, instalirao, surfao i skidao. JEdino nisam koristio navigaciju.

Sada, kada koristim umjereno, zvuci nestvarno ali zaboravim kada sam ga punio. Prosjek je nekih 3 dana sa porukama, pozivima, nesto slusanja muzike i nekim izlaskom na internet. Moze sigurno izdrzat 4 dana uz neka minimalna koristenja a za to se mora priznati da je jedan od izdrzljuivih telfona u trenutnoj ponudi.


Software.

O softweru se nema mnogo sta reci osim sto se sve svodi ka oi kod svih ostalih telfona saistom verzijom androida. Imate iste mane kao i svaki drugi android na 1.5 verziji. A to jeste nemogucnost instalacije odredjenih aplikacija te nemogucnost transfera podataka preko BT.

Samo da spomenem dio koji vecina spomene oko novog androida, to jeste, koliko apliakcija moze biti aktivno u isto vrijeme. Ja sam upalio negdje 25 aplikacija. nsiam vise znao sta da upalim. Telefon je ssvim uredno radio a u pozadini je svirala muzika na dva playera dok je takodjer bio aktivan google sky koji koristi GPS navigaciju.

Bugovi.

Pa, rekao bi da je trenutni software dosta bagovit. Ono sto sma ja zapazio jeste:

Kada se aktivira kamera, osvjetljenje se prebacuje na default.. odnosno, kontrolu osvjetlejnaj vrse senzori. Za ovo sam i prije znao te se nadam da ce se popraviti narednim updateom. Da bi se vratilo na osvjetljenje koje smo vec podesili, telefon treba restartovati.

Zakucava. Sad, nisam siguran sta je uzrok ali mi se desilo da se zakuca kada mnogo cackam sto po meniu sto instalacijama aplikacija. Neodlucnost je stvar sto se telefon zagrije prilikom rada te se mozda desi pregrijavanje. Tak oda nisam siguran u gresku softwera. Pomaze vadjenje baterije.

Kada se okrece, kada reaguje senzor pokreta, zna da izadje iz aplikacije. Mislio sma da slucajno priticnem dugme za izlaz.. ali nije. Ipak je bug.

Svjetlo ostane upaljeno. Da. Gori displej i ne gasi se iz cista mira. Nekada pomaze da se samo zakljucapa da se nastavi sa urfednim koristenjem, a nekada zahtjeva restart.

QWERTY tastatura

Ono sto ga izdvaja iz ostale konkurencije jeste ovaj gore natpis. Jedna od najkvalitetnijih i naj frendli korisnijih tastatura sa pet redova tipki kao kod PC tastatura. Tako sam cuo da je proglasavaju. Nisam nikada koristio qwerty telefon ali sam zadovoljan sa GW620 tastaturom tak oda kao i ostali hardwer, daje dojam hardwerski jako kvalitetne tastature.

Slide ide na standardni mehanizam koji kontrolise opruga i do sada je sasvim ok.

Poslednja ispravka: jonathan (30.8.2010 u 16:20)
jonathan je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
A M G (30.8.2010), NjegovaWisost (30.8.2010), veseliburek (30.8.2010)
Stara 30.8.2010, 1:21   #2
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Review - LG Android Etna GW620 EVE

Kamera

Kao i kod aktuelnih telefona, kamere se ponasaju razlitito od uslova. Prvenstveno zbog svjetlosti jer svi telfoni na trzistu jos uvjek imaju malo socivo. Sto znaci ulazak malo svjetlosti te na taj nacin dobijamo i nesto losije slike.

Kamera ovog LG-a je zadovoljavajuca. Ima, pored automatskog i manuelni fokus sto moze posluziti da korisnik sam odabere fokusnu tacku. Sto je naravno pozitivna stvar.

Pored kamere tu je jedna LEDioda koja sluzi za snimanje u mraku. Kao i svaki telefon sa LED osvjetljenjem daje lose rezultate tako da ne zelim ni da postavljam takve slike i ako su upotrebljive za "pokazati" odredjeni "predmet" ili sta vec.

Hodanje kroz meni nej bas narocito "fluidono" malo ima sjeckanja no nista strasno. Ove anomalije mozete da vidite na nekim od viodeo reviewa. Ima siroki spektar opcija. Stimanje manuelno fokusiranja, detekcija lica, kontrola ISO-a, tajmer, white balans, rezolucija slike i ostalo.

Fotografije po danu su sasvim dobre. Prvo sto se moze primjetiti jeste prirodnost boja. Boje su jak odobro prenesene digitalizacijom te nema nekih pretjerivanja sa filterima ili kontrastima. Ostrina je zadovoljavajuca i ako se veze za ono sto sam prvo rekao. LG kao i vecina mobitela, ima malo socivo, malo ulazi svjetlosti te zahtjeva jako mirnu ruku. Kada se to postigne slike ispadaju dobre. Tesko da ga uporedim sa 6220c modelom koji pravifantasticne slike ali, GW620 sasvim dobro obavlja posao.

Ono sto me iznenadilo pozitivno jeste da na slikama nema šuma. Naravno, postoji taj standardni šum koji odvaja mobitele od digitalnih aparata ali sam jako jako zadovoljan kada vidim slike ostalih telefona u njegovoj pa i visoj klasi.





Uploaded with ImageShack.us

Znam da nisam ponudio mnogo uzoraka da se presudi o kakvoj se kameri radi, ali postavim slike drugi puta koje nisu samo u marko modu. Tacnije, i ove slike su napravljene prije nekoliko dana.

Na snimanje videa ne zelim da trosim rijeci. Jednostavno je los i razocaran sam. nesto manje nego sto treba da budem jer sam prije kupovine znao za ovo. Zasto je LG postustao na ovom dijelu, nemam pojma. Da ne kazem da sm ljut ali je vido ispod prosjeka. Kada ga snimate slika na displeju izgelda odlicno i kao da snima preko 60fps. Ali kada reprodukujete sta ste snimili, sve vam je jasno.

Da ne bude zabude, smao da spomenem da je LG postigao neki standard sa Viewty (KU990) modelom koji snima cak u 120fps. Mozda, smao mozda nesto poprave narednim updateopm ali ja u to ne vjerujem tak oda. Kako je - tako je.


Zakljucak.

Kao sto sam i na samome pocetku rekao, sa telefonom sam jako zadovoljan sto znaci da ga i preporucujem. Treba da kosta oko 200€. A za te pare, u poredjenju sa konkurencijom, telfon ispada jako jeftini a sto se ne bi moglo reci na komad hardwera. Odnosno, kao sto sam i govorio, hardwer izgleda jako kvalitetno te je daleko od jeftine plastike.

Ak ose sve sabere i oduzme, i napravi veliki kompromis oko snimanja videa, mana ovog telefona jeste 1.5 android koji ce se prije ili kasnije pregaziti sa novim updateom koji se ocekuje od LG-a, te bagovi koji se kace za doticni softwer. Moramo proznati da oni spadaju u djecije bolesti koje preboli svaki uredjaj sa svojim prvim softwareom.

Malo je tesko reci da ovaj telefon ispada bez mane. Zakljucite sami svemu recenom ali ga jos jednom, iskreno svima preporucujem.

Spec:

Cpu 528MHz
Upotrebljivo oko 170 MB rama
Displej velicine 3" rez 320 x 480 color transflective TFT , 262144 scales
Baterija 1500mAh
3.5mm audio prikljucak
5MP kamera sa automatskim i manuelnim fokusom
1 x opticki zoom, Macro:Mode. Mobile light LEDioda
GPS navigacija
512MB interne memorije
USB 2.0 client, 480Mbit/s
Radio prijemnik
Full Slide-out QWERTY tastatura sa 5 redova









Uploaded with ImageShack.us



P.S. Ne zamjerite na greskama i brzom kucanju. Ispravim ih drugi put.

Pozdrav.

Poslednja ispravka: jonathan (30.8.2010 u 16:20)
jonathan je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
A M G (30.8.2010), veseliburek (30.8.2010)
Stara 30.8.2010, 7:36   #3
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Review - LG Android Etna GW620 EVE

Nema laži, nema prevare, veoma iskren opis! Vidim da ćeš kameru da opišeš kasnije, ali bilo bi korisno da ubaciš i neke fotke samog telefona..
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Peruzzi na korisnoj poruci:
jonathan (30.8.2010)
Stara 30.8.2010, 14:10   #4
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Talking Re: LG Android Etna GW620 EVE

Fin telefon, nema šta, i kamera je dobra, i "visoka" rezolucija, i qwerty, sve ono što moj tattoo nema... Sem novijeg androida...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 16:28   #5
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: LG Android Etna GW620 EVE

Audio player

Zaboravio sam da dodam meni bitnu stavku. Mobitel, kao sredstvo za slusanje muzike mi je jako bitan. Ono sto me mnogo razocaralo, jeste nedostatka EQ u music playeru. No, to prvenstveno ide na dusu Androidu a ne telefonu. Postoji samo jedan (meni poznat) player sa EQ koji se placa.

Kvalitet zvuka je malo teze odrediti ali, kako nemate mogucnost stimanja EQ-a, preporucujem nabavku kvalitetnijih slusalica. Ja koristim walkmanove sa jednog os SE telefona iz W serije. Jako sam zadovoljan sa zvukom i apsolutno nemam ni jedne zamjerke. Zvuk je cist i kvalitetan (mislim da sam vidio testove gdje spada u top modele po kvalitetu zvuka.. ne drzite me za rijec).

Sam player je ok. Slican onome iz nokie sa symbiana. Zgodna stavr jeste da, kada piustiote muziku. ako u tom trenutnku izvadite slusalice iz 3.5mm prikljucka, muzika automatcki stane. Pauza.

Zgodna stvar kada koristite telefon za slusanje muzike. Kada idem gradom i dodjem do odredjene destinacije, smao "išcupam" slusalice iz teleona bez da telefon vadim iz djepa i samo mi ostane da slusalice izvucem ispod majice.

Da napomene da se ovi telefoni nosaju u futrolama. procedura vadjenja telefona iz djepa, iskopcavanja slusalica, otkljucavanje telefona te eventualni ulazak u plajer i pauziranje/gasnje playera nije mala procedura. Koju naravno otezava i slucaj da slicni telefoni sa velikim displejom imaju u vece dimenzije te ako ste u uzim hlacama, mukama nikada kraja.

Ovako, povucete kabl i to je sve sto treba da uradite.

Takodjer se desi da, kada muzika svira, ako prikljucite kabl, muzika prestane. Odnosno, ide na pauzu. nije bas uvjek i nisam skontao kada se desi pomenuta sihronizacija.

A slicno se desava i sa prikljucivanjem slusalica kada player nije upaljen. Znaci, prikljucite slusalice i muzika automatski pocinje da svira na onome mjestu gdje ste i pauzirali navodnim valjenjem kabla. I ako, ponavljam, to je modza bilo prije koji dan te svakako music player nije ni bio aktiviran. Svakako, on ga akitivira i pusti play.
jonathan je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 16:42   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: LG Android Etna GW620 EVE

Zanimljiv telefon. I stvarno velika mana stari android...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 16:55   #7
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: LG Android Etna GW620 EVE

Mislim da se normalno koristi Android 1.6. Postoje "kuhari" romova za Android telefone te se radi i na unapredjivanju i ovog modela.

Ubacivanjem kuhanog roma nerjetko rezultira manama, odnosno, nekim nedostatcima. Reicmo ne rade kamere, radio, WiFi veza i slicno. Logicno, jer ti softweri ne dolaze od generalnog proizvodjaca, u ovom slucaju, LG-a. Pa, dok se LG ili slicna firma odluci izdati noviju verziju softwera, develeperi rade na tome da sami preurede i osposobe novije verzije.

Ono sto sma ja primjetio jeste da se radi na 2.0 verzioji i ako zaista nisam siguran sta radi. Mislim da sam samo jedan komentar procitao koji kaze da skoro pa nista ne funkcionise.

To je sada trenutno stanje a nadam se da ce update i osposobljavanje novog softwera brzo isplivati.
jonathan je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 18:11   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: LG Android Etna GW620 EVE

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Mislim da se normalno koristi Android 1.6. Postoje "kuhari" romova za Android telefone te se radi i na unapredjivanju i ovog modela.

Ubacivanjem kuhanog roma nerjetko rezultira manama, odnosno, nekim nedostatcima. Reicmo ne rade kamere, radio, WiFi veza i slicno. Logicno, jer ti softweri ne dolaze od generalnog proizvodjaca, u ovom slucaju, LG-a. Pa, dok se LG ili slicna firma odluci izdati noviju verziju softwera, develeperi rade na tome da sami preurede i osposobe novije verzije.

Ono sto sma ja primjetio jeste da se radi na 2.0 verzioji i ako zaista nisam siguran sta radi. Mislim da sam samo jedan komentar procitao koji kaze da skoro pa nista ne funkcionise.

To je sada trenutno stanje a nadam se da ce update i osposobljavanje novog softwera brzo isplivati.
Da znam, ali opet je štap i kanap.

Inače, qwertz tastatura je vrh, ja je imam na N97 i mislim da je to jedino što dobrom telefonu treba, uz skype i facebook klijent
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 18:12   #9
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: LG Android Etna GW620 EVE

Da da. Bez sumnje. v1.5 je veliki zaostatak. Kada bi LG kojom magiom izdao update na 2.0, ufff...
jonathan je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 18:27   #10
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: LG Android Etna GW620 EVE

Odličan, detaljan opis. Dobro je to što si napisao bugove koje telefon ima.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2010, 10:11   #11
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: LG Android Etna GW620 EVE

Dobar detaljan opis opis,jedino sto je v1.5. A vidim da za ove neke htc sto su v1.5 i v1.6 mogu se update na v2.1,ima li kakvih vesti od lg-ja?
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
jonathan (12.10.2010)
Stara 12.10.2010, 2:11   #12
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: LG Android Etna GW620 EVE

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
Dobar detaljan opis opis,jedino sto je v1.5. A vidim da za ove neke htc sto su v1.5 i v1.6 mogu se update na v2.1,ima li kakvih vesti od lg-ja?
Jos nisam naisao na update. Neki LG modeli dobili update na 2.1. Nadamse da ce nekada i GW620 preci na neku od 2.x verzija.
jonathan je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android, gw620 eve, lg etna, mob, review, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Android aplikacije jonathan Programi za mobilne telefone 1 26.7.2010 13:09
LG GW620 Etna Android jonathan Aparati i oprema 5 25.7.2010 21:15
Vip Android izazov (prijave do 31. decembra 2009) Chivan Dešavanja i događaji 0 1.12.2009 17:13
Google Android, novi OS?! Casper'NS Operativni sistemi 11 24.9.2009 12:50
Google Android Marko Stanojkovic Aparati i oprema 0 13.2.2008 20:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com