Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2006, 0:22   #1
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Pošto sam krajnje prijatno iznenađen informacijama o pripremanju nove igre sa tematikom vezanom za "Star Trek" univerzum pade mi na pamet da otvorim ovu temu i pokušam da saznam kakvi su uopšte vaši utisci o "Star Trek" igrama koje su do sada izdate i generalno da li imate nekog favorita.

Naravno da na ovom mestu nisam hteo da pravim neku vrstu besmislenog glasanja već sam hteo da iznesete informacije o tome šta ste igrali, šta vam se posebno svidelo, šta vam se nije svidelo i da dodate sve što mislite da bi bilo važno za ovakvu jednu temu.

Naravno nije na odmet da iznesete i bilo kakve informacije koje imate u vezi naslova koji se krčkaju u "Bethesdi".

Inače, bilo bi krajnje besmisleno ako ja, kao autor teme, ne bih dao neka moja lična zapažanja u vezi teme

Kao prvo, jesam "zagriženi trekkie" još od kad znam za sebe ali nisam imao baš toliko iskustva sa "Star Trek" igrama. Od naslova koje sam probao izdvojio bih "Starfleet Command III", "Bridge Commander", "Away Team", "Dominion War", "Armadu" i još par naslova kojih iskreno sada ne mogu ni da se setim. Da, nisam igrao "Elite Force" naslove mada sam probao demo za "dvojku"

Iskreno mi se najviše svidela "Armada" mada ni "Dominion Wars" nije bio za bacanje jer je bio fantastično odrađen po pitanju gameplay-a i vizuelizacije. Sa "Starfleet Command-om" i "Bridge Commander-om" sam blago rečeno razočaran jer se vidi koliko se štedelo prilikom izrade.

Da ne bih dužio, iznesite svoje mišljenje jer sam poprilično siguran da će mi nešto pasti napamet usput

Zato "SK trekiji", evo vaše šanse
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:34   #2
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Ja sam odigrao samo "Bridge Commander",i nije mi se nešto posebno dopalo.Odigrao sam je do kraja samo zato što volim filmski serijal.To govori da bi je svako drugi brzo završio.
Priča je bila nekako "šuplja" - što me poprilično frustriralo.Jednostavno vidi se da je odrađena na brzinu,nekvalitetno i neprofesionalno.To me je i odbilo od konzumacije drugih naslova.

Kažeš da je "Armada" najbolja...moram da probam.Nisam igrao ništa zanimljivo od
Freelancera(pre 3 godine),a sada,ubi me 3ds max.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:36   #3
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Smile Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Bridge Commander ми се доста свидео, прихватљива прича и сјајан gameplay поготово што игра и нема неку конкуренцију Elite Force II је такође доста добар, ал' сумњам да би ми се толико свидео да се не бави ST тематиком већ да је обична SF пуцачина, још сам пробао и свемирску стратегију Dominion Wars DS9 која није била лоша, ал' је била страховито пуна bug-ова пробао сам и Armada II чији ме је већ дугачки туторијал обесхрабрио од даљег играња
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:41   #4
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Thumbs down Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

He he,pa ti sve kontrira...
To se zove asertivno razmišljanje i djelovanje.

I ja sam Bridge Commander odigrao za vrijeme igračke suše,i tada mi se učinio kao "ne tako loš" ili "prosječan" ,ali ipak mi se razbistrio um što mi je pomoglo da shvatim pravu vrijednost ove igre...
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:43   #5
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Iako sam vise star wars fan, nisam gadljiv na star trek.
Od ST igara sam igrao Bridge Commander, koji sam dosta brzo batalio posto mi je bio isuvise komplikovan. I nekako mi se cinio da je pravljen vise za fanove ST nego za sire narodne mase. Sto u neku ruku moze da se uzme kao +.
Ali zato Elite Force je nesto drugo, pogotovo dvojka. Jako kvalitetna igra(pricam o dvojci). Cudi me da nije presla u legendu(kao HL,FarCry itd). Mislim da je u ono vreme bila nenormalno zahtevna, pa je zato digla slabu prasinu. Igra ima solidnu pricu i tehnikalije(cak i za danasnje standarde). Nije klasican FPS(ima avanturistickih elemenata) ali uglavnom se svodi na napucavanje Borgova. Dobra je fora sa zongliranjem izbora oruzja. Posto se Borgovi jako brzo naviknu na oruzje, treba cesto menjati. Ali ipak mracna i sablasna atmosfera su najbolji aduti ove igre. Kad jednom pocnes da je, moras da je zavrsis, sta da kazem sem Resistance is futile.

Reci cu mom kolegi da dode da napise nesto u ovoj temi. On je najveci treki kog poznajem. Odgledao je sve epizode svih serija i serijala najmanje dva puta(o filmovim da ne pricam). Koliko mu je vremena trebalo da to sve odgleda, najmanje duplo vise je potrosio na igranje ST igara. On ce sigurno imati vise toga da kaze na ovu temu od mene.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 1:03   #6
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Pa da krenem, uz napomenu da iznosim kranje subjektivne utiske...

Prvo bih pomenuo jednu užasno matoru i za to doba pravu malu audio-vizuelnu revoluciju od igre. Star Trek the Next Generation: Birth of the Federation je, pored neverovatno dugačkog naziva, imala još dosta upečatljivih obeležja, što negativnih što onih pozitivnih. Koncepcija ST igre kao TBS strategije ovde je vrlo zanimljiva i originalna, šteta što se kasnije nije radilo po nekom sličnom principu - sa strateško mapom svemira i poteznim igranjem nasuprot real-time okršajima brodova. Postoji pet igirvih rasa i ogroman broj sporednih, koji bitno učestvuju i utiču na gameplay. Sva ta raznolkost sjajno izgleda u praksi. Mikromenadžment je otprilike srušio glavne temelje igrivosti, ali ovo je uprkos tome jedan od najboljih ST naslova koji sam imao priliku da odigram.

Čuveni RTS sa ST tematikom Star Trek: Armada mi nije ostao duboko urezan u sećanje iz prostog razloga što nisam ljubitelj suvoparnih strategija u realnom vremenu, gde je način funkcionisanja klasičan: izgradnja baze, baraka, slabijih jedninica pa nadalje uz rushanje po celoj mapi. S tehničke strane igra je fino odrađena. I kampanja je interesantna. Armada II je očigledno ispolirana varijanta provg dela, što uopšte nije nešto što je nužno loše. Novi enigne i 3D pogled na teren, nešto bolji audio ugođaj, malo šminkerskih inovacija i ista mehanika obezbedili su solidan RTS, ali opet kažem malo suvoparan.

Možda najsveobuhvatniju simulaciju Star Trek atmosfere dočarava Star Trek: Starfleet Command III. I to ne samo zbog vizuelne superirornosti i detaljnih modela brodova, već dobrog balansa između kompozitne simulacije, akcije i dobre zabave. Naravno tu je i poslastica modifikovanja sistema na brodu, od oružja preko štitova do privlačnog snopa. Malo više bagovitosti i nedostatak većih izazova su eventualne slabe tačke.

Atmosfera u Star Trek: Bridge Commanderu može da ponese na momente, premda mi se često učini da je veoma dobar voice-acting neki vrhunski domet ovog ST ostvarenja. Neki zapleti u priči i same misije su zamorne, a kada kompletnu kampanju okonačate sa uspehom ne ostaje vam mnogo u vidu nekog free igranja, kao što je slučaj sa Starfleet Command trojkom na primer. Nisam bio preterano oduševljen, sve uzev.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 1:45   #7
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Zar je moguce da se niko od vas ne seca legendi kao sto su:

- Star Trek: 25th Anniversary
- Star Trek: Judgment Rides
- Star Trek: A Final Unity



Sve one su se izborile u sam vrh p&c avantura i to u zlatnom periodu (avantura) kada je konkurencija bila najzesca!



Imam ja svasta da kazem za dnevnik, pardon za ovu temu, ali ce morati da saceka do sutra, jer ako se raspisem kad cu u krevet i kako onda sutra da stojim mirno na braniku otadzbine?
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 2:03   #8
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Reklo bi se da sam fan serijala/filmova, ali samo onih delova dok j G.R. bio živ, onih što provejavaju optimizmom i nadom u bolju budućnost...

Igrao sam Armadu 1 i 2, nisu loše, ali kao što reče atila, brzo smore, ne zbog st koncepta, već jer su dosta suve RTS...

Igrao Starfleet Command 3... nemam neke utiske, dobra igra, ali teška...

Bridge Commander mi se još i najviše svideo posle mog ličnog broja jedan (na kraju) jer je nekako najviše dočaravao atmosferu na brodu... pa kad sa galaxy klase pređete za komandu sovereigna .... uh... Nekako, najbolja atmosfera... priča... pa malo razvodnjena standardna star trek priča, nije ni toliko loša...

I na kraju N.1 ...
Star Trek: Away Team... ili ti commandos u Star Trek univerzumu... čudne stvari se dešavaju, ko je kriv, atentat na Datu, idi po datu, mali rasplet, nova frakcija... eto ga i Borg... joj... sjajna priča, dosta preokreta, commandos šmek i šta još poželeti od igre???
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 2:10   #9
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Vojska aaaaaaaa? Sto se tice Star Treka trenutno igram (da trenutno igram, oduvek sam hteo, ali nikad nisam pa sam sad nabavo) Bridge Commander-a i bas mi se nesto i nessvidja. Iako sam slabo gledao Star Trek (smo DS9 i sad ovaj na AVALI zvani ENTERPRISE) jako mi se svidela serija, ali mislim da nema adekvatne igre za nju. Mozda je to bolest svih velikih ekranskih ostvarenja (malih ili velikih ekrana) ali sta je tu je. Ni Star Wars igre nisu nesto bolje (odigrao sam skoro sve u veoma kratkom vremenskom periodu), ali sam dozivljaj drzanja svetlece sablje je dovoljan sam za sebe. Mislim da tako jakog simbola nema u Star Trek-u pa onda tvorci igara treba da se pozabave necim drugim. Zasto ne naprave Star Trek koji lici na SW:KOTOR sa malo pucakanja u svemiru i jos nekih cuda. Zamislite igricu ENTERPRISE spoj nelinearnosti, SW:KOTOR-a kad ste na planeti, Bridge Commandera kada ste u tamnom svemiru, jos malo dorada i dobije se neverovatno kvalitetna igra zar ne?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 12:09   #10
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Setio sam se da su bile još dve igre iz Star Trek univerzuma. Nazive sam, nažalost, zaboravio. Kod nas su prošle nezapašeno, ali je ipak bilo moguće iznajmiti ih u nekim klubovima.
U osnovi, pre bi se mogle nazvati interaktivni filmovi jer se sve svodilo na gledanje dobro odrjađenih FMV sekvenci, a zatim imate nekoliko sekundi da kliknete na jedno od ključnih mesta na ekranu. I onda u zavisnosti od izbora vrti se sledeća FMV sekvenca.

Dobro za pogledati jednom (ako ste fan), ali nikako ne bih trošio diskove na to.
Prva vas je stavljala u ulogu Klingonca koji treba da spere ljagu sa imena, bla bla bla.
U drugoj ste se sukobljavali sa Borgovima, ali ovu nisam igrao, tako da ne znam ništa više osim da je urađena u istom stilu kao i prethodna. Jedino kažu da je priča nešto bolja.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 12:20   #11
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Što se tiče one tri avanture koje sam pomenuo sinoć, greh je ne probati ih.
Start Trek: 25th Anniversary...
...ima solidnu grafiku (za period kada je izašla fenomenalnu), priča je dobra, a što je još bolje ima nekoliko načina za rešavanje problema. Nešto što zaista volim u avanturama. Čak su tu i "čarke" između Spoka i doktora koje su krasile serijal.
Borba je takođe dobra i doprinosi atmosferi, mada postoje i suprotna mišljenja, tj. da se Enterprise više ponaša (manevriše) kao laki lovac a ne kao krstarica. Bilo kako bilo, lep je osećaj izdavati komadne tipa: "Red alert!" "Arm weapons" ili urlati na sirotog Skotija (i inženjerski tim) da što brže rade na popravci ključnih sistema.

Za više detalja imate:
http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Tr...mputer_game%29

Star Trek: Judgment Rites
Nastavak koji je u svemu premašio original. Priča je daleko bolja (mislim da je igra dobila opis na dve strane u SKu, što je onda bila retkost) a ceo način izvođenja se nije uopšte promenio. Jedino su borbe skoro izbačene što mene nije odouševilo, ali je očigledno da su izdavači nastojali da se što više približe avanturistima i potisnu arkadne elemente.
http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_Judgment_Rites

I na kraju Star Trek: A Final Unity...
... igru koja je već pominjana u našem Game-O-Kvizu.
Ovaj put igra vam daje kontrolu nad brodom Galaxy klase sa Picard-om na čelu. Mene je priča oduševila, mada avantura ne spada u red posebno izazovnih. Ja sam lagano prošetao kroz nju za dva dana pa mi je u sećanju ostala kao dobra ali kratka.
Ovde ste mogli sami da formirate svoj away team što je u velikoj meri uticalo na način na koji će se problemi rešavati. Npr. Data i Dr. Beverly Crusher ne mogu podjednako dobro analizirati fenomene i lečiti ljude.
Borba je imala dobru ideju ali veoma traljavu izvedbu. Za razliku od prve dve igre ovde niste imali direktnu kontrolu nad kormilom broda i njegovim naoružanjem, već ste birali određene taktičke manevre. Nažalost, te manevre je potrebno jako brzo menjati (a i znati šta znače) tako da je najbolje sve prepoustiti automatici i samo gledati rezultat.

Link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_A_Final_Unity

Ovu igru trebao je da zaseni
Star Trek: Secret of the Vulcan Fury
ali je on iz nepoznatih razloga prekinut.

Posle toga su došle igre koje ste vi pomenuli i koje su generalno loše prošle, pa se i napravila fama o "Star Trek prokletstvu". Mada mi, malo stariji igrači , se sećamo starih dobrih dana.

Poslednja ispravka: Nemesis (6.11.2006 u 12:34)
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 15:20   #12
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Ohoho, znao sam da je ovo bila dobra ideja

@Nemesis
Zaboravio sam da pomenem "25thAniversary" koji sam verovao ili ne igrao na svojoj Amigi Instalacija je zahtevala do tada neverovatnih 8MB prostora na hardu a i animacija je bila užasno spora. Da problem bude veći on aprokleta svemirska mapa nije obeležena tako da mi nije bilo SK-a iz marta 93. godine, stranica 62 (čik da se još neko pohvali da ima još ove starije primerke ) ne bih daleko dogurao!

"Final Unity" zvuči interesantno ali nikad nisam čuo za nju!

A "Secret of the Vulcan Fury" se sećam najave i od te najave je bukvalno puštena buva o zajedničkom poreklu roumulanaca i vulkanaca

Poslednja ispravka: holodoc (6.11.2006 u 15:21) Razlog: Prokleti "Ložitek..."!
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 18:46   #13
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Ja sam igrao samo Bridge Commander i Elite Force 1. Ja sam pocetnik, kako u serijama, tako i u filmovima. Ali me zanima ST univerzum...
Elite Force 1 me nije nesto odusevio, samo jedna prosecna (moze i ispod prosecna) pucacina. Nije mi se mnogo svidela. Ali sam je poslednji put igrao kada sam bio peti razred, tako da ovo moje merilo ne shvatajte pogresno
Sto se tice Bridge Commander-a, igra me je odusevila. Oni brodovi, pa tako dinamicne borbe, ali malo mali izbor brodova, a i nema izbora oruzja niti bilo kakvog modovanja brodova
Prica mi je nekako super, i glasovi su OK. Grafika je OK za to vreme, a brodovi su po meni fenomenalno odradjeni.
A jel ima neka stvarno dobra Star Trek igra koju bih mogao da odigram???
A da ne bude avantura, zato sto ne gotivim bas taj zanr...
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 20:50   #14
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

FPS igre sa tematikom Star Treka sam igrao vremenski jako malo, pa sam sklon da kažem da ih nisam uopšte ni igrao. Nekako nisam mogao da svarim koncept ST + pucačina. Možda bi bilo drugačije da je postojalo malo više kombinovanja žanrova ili raznovrsnosti u gameplayu. Elite Force II je imao je sjajnu grafiku, ali dešavanje i priča oko nekakvog low-profile kapetančića mi je bila jaaako odbojna.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 21:43   #15
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

E sad je dosta!!! Igram Bridge Commander i stigao do kraja CHAPTER 7, kada sa Geronimom i jednim Warbirdom i Bird of Prey-em napadamo onu stanicu. Prvi put sam se zezao, tako da napad nije uspeo. Nisam igrao jedno 2,3 dana, i onda sam opet krenuo. Cim se warpujem u Alioth sistem, dodju 3,4 Galora, i ja krenem na njih, i kad se warpuju moji drugovi tu, posle razmene par torpeda me redovno izbaci u Win... Zasto se to desava???
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 22:02   #16
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Moraš da uz pomoć „flux couplera“ podesiš odnos protoka antimaterije ka glavnom trilicijumskom okidaču na svojim quantum torpedima jer u suprotnom veoma često dolazi do nekontrolisane detonacije dok je torpedo još uvek u cevi „Dauntlessa“ što ima za posledicu uništenje broda i pucanje igre

Šalim se naravno. Ovo se dešava ponekad u „Bridge Commanderu“ i nažalost ako se dobro sećam jedini lek ti je da učitaš prethodni checkpoint mada mi se čini da je i posle toga bilo određenih problema. Mislim da je razlog ovome taj što BC ima neki bug u rutini za snimanje save-ova pa pravi ovaj problem.

Q’pla captain!
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 22:42   #17
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

E sad izvinite sto sam ovako brzo pitao i mucio vas, ali problem je bio u sejvu, i dok je holodoc ovo pisao, ja sam vec uveliko odradjivao veliki deo izmedju 2 sejva
Ali sam presao taj chapter... Sada sam u 8.
I holodoc, Dauntless je Galaxy class, i kao takav ne podrzava quantum torpeda, njih podrzavaju jedino Sovereign i Akira (u igri Geronimo). Problem sa torpedima ima Sovereign, i ti phase torpedima, koji imaju 10% sansu da upropaste launcher. Ali kad pogode, prolaze kroz stit!!!
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 1:29   #18
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Citat:
mmn2911 kaže:
I holodoc, Dauntless je Galaxy class, i kao takav ne podrzava quantum torpeda, njih podrzavaju jedino Sovereign i Akira (u igri Geronimo). Problem sa torpedima ima Sovereign, i ti phase torpedima, koji imaju 10% sansu da upropaste launcher.
Pokušao sam da se našalim malo sa tobom a što se tiče tvoje konstatacije važila je u vreme TNG-a ali kasnije su quantum torpeda postala maltene standard pa nije bilo retko da naletiš na Galaxy klasu koja nosi quantum torpeda
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 9:34   #19
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

Ma i ja sam se salio, vidim da se i ti salis. Nisam stavio smajli. Ti si za mene bog sto se tice ST univerzuma, ja sam samo mislio na BC. A kada se desava BC (izmedju kojih serija)?
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 12:11   #20
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Dok čekamo "Star Trek: Legacy"

"Bridge Commander" je smešten u periodu posle rata sa Dominionom što bi ga otprilike smestilo negde posle "Deep Space Nine" serijala iliti negde usred "Voyager-a". Videćeš da se pominje zabrana prodaje oružija kardasijancima kao poseldica posleratnih dogovora e cetera, e cetera,.. Ako te baš interesuje tačno vreme uporedi Stardate sa arhivom na StarTrek.com-u
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com