Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2014, 21:14   #1
justVLA
Član
 
Član od: 2.3.2010.
Poruke: 78
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Šta kupiti?

Zdravo svima,

Planiram da kupim prenosni (prenosivi, kako god) računar ali imam problem da izaberem nešto iz mora novih uređaja, pa rekoh da vidim vaše mišljene o tome.

Namena: Office programi i programi za grafiku (crtanje, vektorska grafika, CAD)

Već imam ''dobar'' desktop računar, i to prenosno čudo bih koristio za rad van kuće (posao, priroda...) pa veliku ulogu igraju dimenzije, težina i autonomija baterije.

Da li se odlučiti za laptop? Lenovo? Sa i3 ili Celeron (razlika je i do 20000 RSD). Tablet? Ili pak neki od ''transformera'' - Asus Transformer ili NetCat? Možda čak i neki smartphone većih dimenzija?

Koristio sam neke od sličnih aplikacija na Androidu i veoma sam zadovoljan (KingSoft Office i brojni programi za crtanje), tako da nije obavezno da bude sa Windows-om.

Naravno, kao i uvek, pokušavam da kupim neko best-buy rešenje - za što manje para što više muzike

Svaka pomoć je dobrodošla!
Hvala Vam unapred
justVLA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 10:14   #2
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti?

Сад, ниси одредио цену за уређај, али моје мишљење је да узмеш обичан лаптоп ако мислиш за посао.

Трансформери су више заебанције са новим Виндовсом, а тек таблети немају малтене никакву професионалну примену. Нисам баш сигуран како би изгледало векторско цртање на андроиду :d

Теби треба ултрабоок рачунар.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 17:20   #3
justVLA
Član
 
Član od: 2.3.2010.
Poruke: 78
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Šta kupiti?

Izvinjavam se, greškom sam otvorio ovu temu na dva mesta
http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...35#post1875235

Da sumiram:
Razmišljao sam o kupovini nekog tableta ili jeftinijeg, manjeg laptopa za office, Illustrator, Photoshop i AutoCad (da, znam da nema za Android ) i sl.
Na kraju sam ipak odustao i odlučio se za laptop.

Vidim da dosta ljudi na forumu preporučuje HP, ali ja imam veoma dobro iskustvo sa Lenovo laptopovima (tihi, ne greju se, pouzdani) tako da ću na kraju verovatno kupiti ovo:

LENOVO G500 Intel-Core i3-3110M 2.4GHz 4096MB 1TB+8GB SSD - 420€
http://www.itsvet.com/proizvod/lenov...ptop/194/12574

Ima li neko iskustvo sa ovim modelom?
Prihvatiću i savet u vezi kupovine, pošto nemam neko veliko iskustvo sa laptop računarima. Hvala unapred

PS: Taman sam bio siguran u kupovinu, kad ugledah ovu lepoticu http://a-maze.co.rs/products/11446/l...59391105-.html
Oh, moji Goti! Mojim mukama nikad kraja!
Šta kupiti, šta kupiti?

Poslednja ispravka: justVLA (2.5.2014 u 17:55)
justVLA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
laptop, smartphone, tablet

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Epson WorkForce WF-7525 gde kupiti? Isko ŠDK - Ostale komponente 4 2.3.2014 16:04
Sta kupiti !? Milos Vasiljevic ŠDK - Osnovne komponente 2 17.11.2012 21:54
Da li se isplati kupiti ovo? Djukarbc Šta da kupim? 1 24.9.2012 9:59
Kineske replike telefona - Gde kupiti Mihajlo07 Aparati i oprema 15 8.12.2010 1:44
Da li se isplati kupiti ovakav lap-top? dusan_silni Prenosni računari 19 3.5.2008 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com