Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.3.2013, 12:57   #1
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

drugari, treba da kupim hladnjak za laptop od 17.3" do 2500 din a ne znam sta je dobro uzeti do te sume novca pa mi treba vasa preporuka.
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2013, 15:29   #2
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Ajd da se i ja uslepam na temu, i pitam isto pitanje, ali za 15.6" format.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2013, 16:48   #3
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ajd da se i ja uslepam na temu, i pitam isto pitanje, ali za 15.6" format.
tebi bar malo lakse da nadjes dobar hladnjak posto ti je manji laptop, imas DeepCool N280 za 16€ ili ako hoces aluminijumski sa modularnom pozicijom PWM ventilatora Coler Master U2 za oko 21€ e sad neko meni da pomogne
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku deluxe na korisnoj poruci:
player1 (17.3.2013)
Stara 18.3.2013, 3:51   #4
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Sam si sebi odgovrio,Imas u3,notepal x2 i x3,thermaltake massive 23st. Za ovaj deepcool ne bih mogao da tvrdim nesto,jer ga licno nisam niti video niti imam utiska o njemu,za 16e to mi je nekako malo za pristojan hladnjak,ali dosta zavisi od rupica tj od lokacije rupica za hladnje,da prema tome i odaberes hladnjak.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2013, 11:25   #5
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Sam si sebi odgovrio,Imas u3,notepal x2 i x3,thermaltake massive 23st. Za ovaj deepcool ne bih mogao da tvrdim nesto,jer ga licno nisam niti video niti imam utiska o njemu,za 16e to mi je nekako malo za pristojan hladnjak,ali dosta zavisi od rupica tj od lokacije rupica za hladnje,da prema tome i odaberes hladnjak.
U3 je ok, X2 je za 15.6" laptop, X3 kosta 6800 din... rekoh 2500 din ... Nema veze, nasao sam ja jos i DeepCool N8 Ultra i Titan TTC-G25T/B2 pored U3 koji cu razmotriti. Ima li jos neko neki predlog? Dodatak: Da ostane ovako ne bih znao za koji da se odlucim ...

Titan TTC-G25T/B2 ima 200 mm ventilator koji se vrti na 600rpm@17dB ili 700rpm@20dB dok je maximalni protok vazduha 65CFM. Od ostalih karakteristika je i anti-slip guma na gornjoj i donjoj povrsini hladnjaka i gumena pregrada na prednjem delu tu je jos i USB HUB a materijal koriscen za izradu je plastika i aluminijum.


DeepCool N8 Ultra poseduje 2x 140 mm ventilator sa maximalnim protokom vazduha od 115CFM koji se vrte od 700rpm@21.5dB do 1200rpm@26.5dB a tu je jos i USB HUB, anti-slip guma na donjoj povrsini hladnjaka, dok je materijal za izradu koriscen Aluminijum.


U3 necu, ima 3x 80mm sa protokom od 22CFM pa odustajem od njega. @player1 kupi DeepCool N280.

Poslednja ispravka: deluxe (18.3.2013 u 12:08)
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 2:44   #6
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Nemoj mnogo da verujes specifikaciji o protoku vazduha (niti ovima o buci), mnogi proizvodjaci steluju taj podatak. Takodje, sam protok nije jedina bitna stvar, bitno je i gde ventovi duvaju. Npr. meni se laptop najvise greje na gornjoj levoj strani (gde vent sa X1 i ne duva direktno) i temperatura je niza kada taj deo priblizim sredini postolja.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
deluxe (19.3.2013)
Stara 19.3.2013, 3:05   #7
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

ok. inace meni je vent od graficke sa leve gornje strane i tu se najvise greje, temparatura ide od 45C - 57C u zavisnosti od opterecenja graficke karte. u planu je da kupim gamerski notebook sa dva venta, jedan sa leve a drugi sa desne gornje strane.
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 12:33   #8
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

DeepCool N8 Ultra je skuplji bas za 1 hiljadu tako da ne stedim. dakle ne znam ima li poente kupovati ga naspram Titan TTC-G25T koji ima 200mm vent dok N8 Ultra ima 2x 140mm vent, da li bih video ikakvu razliku u temparaturi? ako kojim slucajem ima razlike i ona bude 2-3C onda necu da doplacujem 1000 din zbog mizerne razlike u temparaturi koja mi ne bi nista znacila. nadam se da se sad bolje razumemo i da vidite da ste me pogresno prosudili.
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 16:54   #9
Sh@rance
Član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Ja sam krajem 2007 kupio Cooler Master Infirnite ne mogu tacno da se setim cene mislim da je bio negde izmedju 5000-6000 din.
Ovaj model samo sto je moj bio silver

Pise da je za laptopove do 17,3" ali mu je 15,6" prava mera. 17,3" prelazi malo preko hladnjaka pa meni delu ruzno.
Hladnjak ima jedan ventilator 90x90mm sa tri brzine, unutrasnjost hladnjaka je tako odradjena da vazduh bukvalno struji kroz celu povrsinu jer unutra ima usmerivac vazduha. Ja sam prezadovoljan sa njim i ne zalim ni jedan jedini dinar koji sam dao za njega jer kod mene radi besprekorno punih 6 godina svaki dan po ceo dan. Ovo mi je drugi laptop koji se hladi na istom postolju, jedino se vide tragovi koriscenja jer postolje ima skoro 6 godina. Prvo ciscenje hladnjaka sam ga rasturao i bas ga je zeznuto otvoriti pokidao sam one gumene drzace i unu ukrasnu aluminijumsku masku sto ide preko ventilatora, dodao sam mu nove gumene stopice koje drze laptop visine 1cm

Farbao sam ga u crno pre jedno dve godine, pa cu u toku leta opet da odradim jedno farbanje da ga osvezim.
Nekad je izgledao ovako



Sad izgleda ovako


[url=http://www.dodaj.rs/?1G/6Q/1Z7RSbX2/dscn0034.jpg][img]http://www.dod[url=http://www.dodaj.rs/?2O/n3/1y7Z59It/dscn0035.jpg]





Po njemu se vide tragovi otvaranja i transporta jer sam ga nocio na letovanja i zimovanja zajedno sa laptopom, ali radi besprekorno tolike godine. Kad se malo prolepsa vreme hocu da ga rasturim celog da ga izsmirglam lepo i da ga ponovo prefarbam i izlakiram da ga malo osvezim.
Moja je preporuka svakom jer stvarno vredi svaku paru.
Ja u zadnje tri godine ovako perem hladnjak jednom mesecno sa toplom vodom
http://www.youtube.com/watch?v=vAGecTJEdvw
Operem ga dobro pod mlazim tople vode, dobro ga istresem, prosusim sa fenom i nepalim ventilator 24h, uvece kad krenem na spavanje stavim ga pored radijarora i tek ujutru ponovo palim ventilator. Da sam ga tako cistio od samog pocetka, da ga nisam rasturao izgledao bi kao da je iz radnje Moja preporuka svakom
Sh@rance je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sh@rance na korisnoj poruci:
deluxe (19.3.2013)
Stara 19.3.2013, 18:42   #10
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Druze uzecu Titan TTC-G25T/B2 u ponedeljak, tad stize na lager u WW, taj CM ima mnogo manji vent od Titan-a ... inace DeepCool N8 Ultra nema nigde, bar ga ja vise ne mogu pronaci... ako neko zna gde ima taj hladnjak neka mi postuje link. Hvala svima!
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 19:28   #11
Sh@rance
Član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Ja sam ostavio komentar i preporiku na šestogodišnje iskustvo, a ti za svoj novac kupi šta ti je volja inače kod cooler master infinite veličina ventilatora neigra nikakvu ulogu, u podlozi se nalaze usmerivači vazduha. Vazduh duva preko cele gornje površine podjednako isto na svim mestima.

Kad pazariš javi utisak.

Zaboravio sam samo da ti dodam da hladnjak koliko je dobar toliko i nije. Sem svezeg vazduga ubacuje i gomilu prasine u laptop. Prvi put kad budes cistio hladnjak videcek kakvo sve djubre ispada iz njega.

Poslednja ispravka: Dimo (25.3.2013 u 15:36) Razlog: spajanje postova
Sh@rance je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 10:28   #12
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

da, ali makar smanji temparaturu hardvera sto opet smanjuje nivo habanja i produzava radni vek. ciscenje 1x mesecno i nema problema.
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 11:08   #13
Sh@rance
Član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Spusta temperaturu ali nije to nesto drasticno, ali pomaze. Meni vise odgovara polozaj laptopa kad je na postolju bar ovom mom, mnogo je komotnije za rad nego kad je na stolu bez postolja. Ciscenje ti je pod obavezno jer se u hladnjaku nkupi one ucebane prasine isto kao kad otvoris i desktop racunar. Kod mene ima regulacija brzine ventilatora i ja ga drzim uvek na maksimumu normalno jel tad najvise pomaze, preko dana ti je ok ali uvece se bas cuje buka ventilatora, a kod mene ima samo jedan ventilator 90x90 koji fenomenalno odradjuje posao. Onda mogu da zamislim kakva je buka na vecim ventilatorima ili kad u hladnjaku imaju dva i vise ventilatora.
Hladnjak je uredjaj koji ne moze da se pokvari i moze bas da sluzi evo kao kod mene 6 godina i ne treba stedeti na njemu nadji hladnjak koji ti odgovara i njega kupi i nemoj stedeti 1000 dina gore dole. Nemoj kupovati hladnjak putem neta i slika obavezno ponesi sa sobom laptop u prodavnicu i probaj kako ce da lezi na tom postolju, probaj dva tri modela i vidi koji ti odgovara nemoj se zaletati bezveze obavezno ponesi laptop sa sobom.
Sh@rance je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 12:08   #14
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

ne mogu da teglim laptop sa sobom jer je 17.3 incha, nije lagan. probacu u radnji hladnjak kako hladi i znam koliko postolje mi treba.
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 12:33   #15
Sh@rance
Član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Fora je u tome kako ce laptop da lezi na hladnjaku, a ne kako hladi svi ventilatori duvaju vazduh na svim hladnjacima. Razlika u nosenju laptopa 15,6" i 17,3" je u jedno 400-500 grama i 4cm po dijagonali, nisu metri u pitanju i kilogrami pa da je to neka ogromna razlika, laptop se transportuje u torbi tako da nevidim problem prenosenja bilo kog laptopa, to ti je isto kao kad bih zena ili devojka isla umesto tebe na nevidjeno da ti kupi cipele, a zna koji broj nosis. Opet ti kazem tvoja odluka uradi kako mislis da je najbolje za tebe.
Sh@rance je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 22:41   #16
Sh@rance
Član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Evo kad smo se dotakli teme hladnjaka ja juce moj hladnjak osmirglao sa slajfericom i prefarbao, malo ga osvezio sad je ki nov

















Sh@rance je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 2:12   #17
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Meni sad tu nista nije jasno Prvo tek ces kupiti gejmerski laptop ( koji kosta kao djavo ), a onda stedis 1000 da bi kupio neko sklj hladjenje za isti. A onda ti je tesko da nosis taj isti laptop koji nisi kupio u prodavnicu da isprobas hladjenje ? Jel ja to nesto lose kontam ili prica ide ovako ? I na kraju je to sve nadasve hitno vec 5 dan ?
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rellik na korisnoj poruci:
cane.prebranac (22.3.2013)
Stara 22.3.2013, 10:27   #18
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Tesko ti 5 kila da nosis?
jeste. imam povredu 7-8 prsljena.

@relik, imam 2 shopa u Cacku, da imaju hladnjak vec bi ga kupio a inace izbor je ocajan, zato cekam titan-a. ako ima bolji daj predlog i manje spamuj temu.

Poslednja ispravka: Dimo (25.3.2013 u 15:36)
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 11:20   #19
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Brate ja ne pamtim kad sam sta kupio u mom gradu, zato sto bas nema nista. Ali zato ti sirok internet i prodavnice na njemu
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 12:40   #20
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: postolje/hladnjak za laptop (preporuka)

Citat:
rellik kaže: Pregled poruke
Brate ja ne pamtim kad sam sta kupio u mom gradu, zato sto bas nema nista. Ali zato ti sirok internet i prodavnice na njemu
verujem ti. vise sa neta ne narucujem nista, samo ono sto ima u Cacku. laptop sam kupio u BG-u preko interneta i sad moram tamog da ga odnesem ili posaljem kurirskom sluzbom samo da bih ga ocistio od prasine. bas bez veze. @wizard, taj je mali brate.
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop za 400-500e max. doctor ŠDK - Prenosni računari 33 19.9.2012 23:08
Laptop office preporuka? slobodans86 Prenosni računari 13 31.3.2012 18:35
Koji laptop kupiti znemanja Prenosni računari 41 17.12.2011 1:32
Preporuka za laptop sa najdužim trajanjem baterije do cca 600€ Cegevara ŠDK - Prenosni računari 6 14.12.2010 21:37
Laptop - preporuka pracka Prenosni računari 2 19.3.2009 15:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com