Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.2.2007, 18:33   #1
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Exclamation Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ovo je jedan od najčešćih problema jer obuhvata mnogo potencijalnih uzroka. U slučaju potrebe, biće otvorena nova tema koja će se odnositi na konkretan slučaj. Ipak, prvo pročitajte ovu temu i vidite da li je neko imao sličan problem, jer je moguće da je objašnjenje već dato. U slučaju da već ne postoji rešenje za vaš problem, postavite pitanje i obavezno navedite vašu konfiguraciju.

Rocker

Edit:

Pre nego što postavite pitanje na forumu u ovoj ili nekoj drugoj temi, možete prvo i sami da odradite neke stvari (testirate vašu konfiguraciju)

Ima dosta faktora koji mogu da utiču na to da se računar čudno ponaša (da se restartuje/"ledi"/isbacuje BSD i sl.).

Postoji dosta stvari koje možete da probate pre nego što postavite novu temu ili pitanje, a to su:

1. Provera ispravnosti napajanja
Pošto su kod nas još najpopularnija "narodska" napajanja (KME, JNC i sl.), a ona znaju da najčešće budu uzrok "čudnog" ponašanja računara, takvo napajanje je najbolje zameniti (pozajmiti od nekog ili kupiti) za neko kvalitetnije i onda videti kako se računar ponaša. Promena napajanja rešava probleme u 70% slučajeva!

2. Provera vitalnih sistemskih komponenti (procesora, ploče (čipseta), grafičke karte, hard diska, memorije) na pregrevanje
- Kada je pregrevanje procesora u pitanju, prvo treba proveriti da li hladnjak dobro leži na procesoru i da li je ventilator ispravan. Takođe se, radi efikasnijeg hlađenja procesora, preporučuje da se ceo kuler očisti od prašine s vremena na vreme kako bi se dozvolio nesmetan protok vazduha kroz rebra hladnjaka

- Što se tiče provere matične ploče, tu treba obratiti pažnu na zagrevanje chipseta. Kod matične ploče treba pogledati kako izgledaju elektrolitski kondenzatori (kondenzatori moraju biti pravilnog oblika [valjkastog], ne smeju biti naduveni niti naprsli, niti oko njih sveju da se vide tragovi curenja elektrolita)
Evo i primera kako izgledaju oštećeni kondenzatori

Prilog 8876
Prilog 8877

- Kada je u pitanju grafička karta, i kod nje treba proveriti kondenzatore, proveriti ispravnost ventilatora (ako postoji) i obratiti pažnju da se kartica ne pregreva

- I hard disk može prouzrokovati nestabilnost. Kod njega valja proveriti sledeće stvari: da se HDD ne pregreva (da nije topliji od 60°C), proveriti da li je molex konektor (za napajanje) dobro postavljen, proveriti trakasti data kabl.

Freško

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
bubica (22.8.2010), Danijel068 (29.10.2011), De Marco (6.1.2014), Fatmir (7.12.2010), godzilla (2.1.2010), hocevar (12.9.2017), ibanezac (14.4.2016), sekisi (8.10.2010), Stefan programer (25.12.2013), technikum (7.8.2013)
Stara 11.2.2007, 19:05   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

- Provera RAM modula (memorije) svodi se na to da proverite da li su moduli dobro legli u slotove, da li su kontakti čisti (ako nisu, očistite kontakte vatom natopljenom sa 70% alkoholom, sačekajte da alkohol ispari i potom ih vratite u ležišta).
Kod memorijskih modula može da pravi problem i nekompatibilnost sa matičnom pločom. U tom slučaju je najbolje uzeti (pozajmiti) druge module i proveriti kako se računar onda ponaša.


3. Ako ste se uverili da je sa računarom vizuelno sve u redu, valja preći na konkretne testove (softverske)

- Testiranje procesora testovima za stabilnost
Postoji više softverskih rešenja kojima se može istestirati procesor (ili ceo sistem sistem) po pitanju stabilnosti. Neki od programa za to su Prime95 ili Orthos prime test. kod ovih testova je veoma bitno pustiti ih da rade minimum 6, a poželjno je i 24 sata kako bi se utvrdile sve moguće anomalije u stabilnosti sistema.

- Testiranje sistemske memorije (RAM-a)

Kada je sistemska memorija u pitanju, za njeno testiranje se koriste najčešće GM Test kao i MemTest86. Kao i kod testiranja stabilnosti, potrebno je testove puštati 6-24 sata. Ne bi bilo loše pustiti prvo jedan a zatim i drugi softver radi postizanja 100% sigurnosti u ispravnost/neispravan rad memorije.

- Softverska provera temperature sistema
Kada je provera temperature u pitanju to se može proveriti na više načina:
* Kod novijih matičnih ploča postoji mogućnost provere i iz BIOS-a. Najčešće se ta opcija nalazi pod stavkom Hardware Monitor ili System Health
* Takođe, kod većine matičnih ploča temperatura sistema se može proveriti i iz OS-a, programima koje je dao proizvođač ploče ili nezavisnim softverskim rešenjima poput HM Monitor-a i sl.

- Provera hard diska (loših sektora)
Za to se može iskoristiti i opcija koja postoji u Windowsu a poziva se otvaranjem Command prompta [CMD] i kucanjem komande chkdsk. Ako se nakon završetka testiranja ustanovi da na disku postoje Bad (loši) sektori, treba pokušati "oporavak". Za to postoji dosta programa a jedan od uspešnijih u tom poslu je HDD Regenerator.

Freško

Poslednja ispravka: Freško (26.6.2007 u 21:35) Razlog: Upristojavanje malog edita :)
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
ballerina72 (28.8.2014), bubica (22.8.2010), Danijel068 (29.10.2011), dragan u (22.7.2010), Fatmir (7.12.2010), godzilla (2.1.2010), ibanezac (14.4.2016), IndigoDusk (26.11.2013), Stefan programer (17.4.2012), technikum (7.8.2013)
Stara 11.2.2007, 19:12   #3
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

OS sam reinstalirao odmah po promjeni komponenti, a sto se tice pregrijavanja procesora, ne bih znao....
kako mogu izmjeriti temp. procesora za vrijeme igranja, ima neki software za to?
Hvala
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 19:25   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Najlakše ti je sa Riva Tuner-om. On ima opciju za praćenje temperature koju posle možeš da očitaš i vidiš koliko se procesor zagreva. Program je besplatan i možeš ga skinuti odavde .
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
AdaWorld (30.9.2013), BokiP (24.4.2011)
Stara 11.2.2007, 19:35   #5
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

ok, nasao sam, probacu ....
ali, sta ako se pokaze da to i jeste problem, da se procesor previse grije? nemoj mi samo reci da je jedino resenje da kupim novi procesor?
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 20:10   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Citat:
bebeys kaže:
ok, nasao sam, probacu ....
ali, sta ako se pokaze da to i jeste problem, da se procesor previse grije? nemoj mi samo reci da je jedino resenje da kupim novi procesor?
U slučaju da ustanoviš da ti se procesor pregreva i da se računar "zamrzava" zbog toga, u tom slučaju ćeš za počcetak odraditi sledeće :

- Proveri da li hladnjak dobro naleže na procesor !
- Proveri da li ventilator na hladnjaku procesora funkcioniše.
* Ako radi za svaki slučaj ga pročisti i podmaži osovunu mašinskim uljem.
* Pročistićeš rebra na aluminijumskom\bakarnom delu kulera od prašine.
* Skini kompletan hladnjak (očisti ostatke termalne paste sa hladnaka i procesora i nanesi novu pastu) OVO SAMO U SLUČAJU DA SI ISKUSAN U TIM STVARIMA , U SLUČAJU DA NEŠTO LOŠE ODRADIŠ , MOŽE DOĆI DO OŠTEĆNJA MATIČE PLOČE ILI PROCESORA.....

Nekoliko reći o termalnoj pasti
: Postoje više vrsta termalnih pasti , uglavnom su na bazi silikona . Kod nas su najzastupljenije ove na bazi silikona ali se mogu naći i one na bazi srebra . cene se kreću od 200 Din za par grama paste na bazi silikona , dok se pasta na bazi srebra prodaje u zavisnosti od procenta srebra u njoj . Cena se kreće od 800 din pa naviše u zavisnosti od procenta srebra u njoj. Takođ kada se kupije termalna pasta mora se voditi računa da u pasti nema primesa lepka kako se proc. nebi zalepio za hladnjak.

Nakon ovih akcija ponovo pokreni računar i proveri kakva je sada situacija...

Poslednja ispravka: Freško (11.2.2007 u 20:35)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2007, 22:44   #7
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Thumbs down Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Ljudi ajde mi pomagajte malo pre sam bio na netu iskljucio ga i odjednom mi se restartovao sve ide noramlno napravi zvuk "bip"
i krene sve normalno postane crn ekran i nista vise od tog posle jedno 30 sekundi ponovo mi zasvetle lampice na tastaturi i dalje nist.
Pomagaj te mi
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2007, 23:18   #8
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

proveri graficku i memoriju... jeli se podigne sistem a ti nemas slike il..
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
masteri (24.4.2007), Stefan programer (17.4.2012)
Stara 7.5.2007, 13:01   #9
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Imam sljedeći problem :
KOnfiguracija : Ploča Asus P5B Deluxe (P965)/1GB RAMa/Celeron 3.0GHz/SBLive 5.1/HDD 300GB Seagate (SATA2)/ATI X1650 PRO

Poslije sat/dva rada u većem opterećenju (igrice, filmovi), i to najčešće poslije buđenja iz stand-by-ja, često mi se mašina prilično uspori, uz prilično intenzivan rad diska, i zvuk počinje da sjecka. Doduše, mogu da radim, ali vidno sporije.

Performance tab Task Manager-a u tim trenucima pokazuje zauzeće procesora od oko 30%, međutim, u listi procesa su svi na 0% (dobro, poneki varira, ali do maksimalno par procenata, pa padne na 0). Uključeno je da se vide procesi svih korisnika (mada je mašina sa samo jednim, admin nalogom)

Kada pokrenem Process Explorer, vidim da je to zauzece izazvano "Hardware Interrupts," nazovimo ga, procesom. Ako restartujem mašinu, pri rebootu disk neće da se detektuje. Tek ako ugasim i upalim mašinu disk se normalno detektuje i sistem se podiže.

Neka ideja ?

Pozdrav
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 18:35   #10
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

@ezenkiel
Za početak odradi HIJACKTHIS i okači rezultate skeniranja na forum , da vidimo dali se slučajno nije zavukla neka gamad neprimećeno . daj da vidimo rezultat pa da onda vidimo šta dalje...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 15:16   #11
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Problem je specifican, nije u potpunosti za ovu sobu ali da ne bih otvarao novu temu evo o cemu se radi.

Imam dva opticka uredjaja, na IDE grani, jedinoj koju ploca ima, primary je Pioneer DVD-RW 111D a secondary je Teac CD-RW 552. E sad problem se javlja pri rezanju dvd-a na Pioneeru naravno. Svaki put kada krenem da rezem dvd par sekundi posle pocetka procesa mi se komp ugasi, i posle toga ne mogu odmah da ga upalim, moram malo da vadim kablove dok "ne dobije ponovo struju" i tako u krug. Da napomenem da i monitor gubi napon, i da sam produzne menjao. E sad, znam sta mislite, napajanje, ali nije, evo kako znam: ovo mi se desavalo i na staroj konfi sa drugacijim hardware-om, doduse redje a sada uvek, i ne desava mi se samo kada koristim "Cheetah DVD Burner". Pored toga sam probao jedno 7-8 programa, s tim sto sam Nero probao u cetiri verzije, dve verzije serije 6 i dve serije 7, sve stabilne ali kod mene ocigledno ne. Sistem sam ponovo uninstalirao samo zbog ovoga i nista. Koristio bih ja Cheetah, ali istekao mi je trial vec na 3 verziji po redu i jedina free verzija koju sam nasao prijavljuje runtime error.

Znaci da ponovim, kada krene samo se ugasi, cap i posle moram malo da "dzaram" da bih uplaio masinu i opet nanovo osim u Cheetah DVD Burneru.

Da nije do nekih podesavanja vezanih za optiku, svi saveti su dobrodosli jer ja vise ne znam sta da radim. Uzeo sam DVD-RW a imam garanciju na hardware pa dajte predloge da probam.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 17:16   #12
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Ja sumnjam na napajanje. Ranije ti se to ređe dešavalo jer je mašina sigurno bila slabija od ove i trošila manje struje. Pioneer rezači znaju da prave svakakve gluposti kada nisu sami na grani ili im nešto drugo nije "po volji", ali da gase ceo komp, to još nisam čuo. Uostalom, gašenje je čist primer preopterećenja napajanja, jer se zaštita od overload-a automatski uključuje. Probaj sa nekim drugim napajanjem da bi se uverio.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 20:06   #13
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Probao, mislim desavalo mi se ranije na staroj konfi sa starim napajanjem ali redje. A videcu da probam sada sa jacim napajanjem, a i kako to onda da mi sa Cheetah DVD Burnerom radi sve perfektno, to je ono sto me najvise kopka.

Edit: nisam rekao da mi rezanje CD-ova ide sasvim ok na pioneeru u bilo kom programu.

Edit2: sad sam tek provalio da imam 110D a ne 111D.

Poslednja ispravka: Nicolas (17.5.2007 u 2:54)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2007, 22:59   #14
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Resio sam problem.^
Rekoh da sam vec upgrade-ovao firmware i nije htelo, podesio sve opcije, dma i ostalo i nista.
Posto sam probao na CM napajanju od 600w i opet isti problem a nikako mi se ne kupuje novi dvd-rw jer mi nesto mirise da bi i sa njim imao problema povadio sam sve, proverio kablove na nekom fluke uredjaju sa drugarom, sve ok, vratio nazad, sve uninstalirao do optike, Pioneer je naravno master ostao a Teac slave, ubacio opet najnoviji firmware, bacio nero 7.8.5.0 (favorizujem inace seriju 6 ali eto) i iako sam sredio onu stvar oko registracije po restartu sam ubacio novi serial (na cdclubfreaks savetuju tako) i sada radi normalno, vec sam oslobodio brdo prostora i polako mi pada pritisak, sad mogu i defrag da radim.
Izgleda da je ono gasenje sledilo zbog lose odradjenog posla sa registrovanjem verzije, mada to nikako ne shvatam jer mi je cd-ove rezao bez smetnji, mozda se ovim moze objasniti uspesno rezanje i dvd-ova na Cheetah DVD Burneru a neuspesno u svim ostalim.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2007, 12:11   #15
Stefan_F
Novi član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Imam problem sa restartovanjem kompjutera prilikom downloadovanja .exe formata . Kada downloadujem .rar , .zip ili .mp3 format sve je ok , ali kada kod pokusam da downloadujem .exe kompjuter se sam restartuje ... Nikako ne mogu da resim taj problem
Stefan_F je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2007, 22:42   #16
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Cool Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Imam neki problem.
Kada gledam video fajlove ili sam u folderu sa video fajlovima komp mi se restartuje.

Jel zna neko u cemu jeproblem.

P.S. Jel ima neki program gde mogu da testiram komponente.
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2007, 23:00   #17
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Citat:
masteri kaže: Pregled poruke
P.S. Jel ima neki program gde mogu da testiram komponente.
Probaj SiSoftware Sandra za testiranje
http://www.sisoftware.co.uk/index.ht...uy&langx=en&a=
Citat:
masteri kaže: Pregled poruke
Imam neki problem.
Kada gledam video fajlove ili sam u folderu sa video fajlovima komp mi se restartuje.
Ne znam do cega bi moglo biti. Imao sam jedan slican problem, ali se komp nije restartovao, nego sam izbacivao error. Izbrisao sam stare kodeke, instalirao nove, i resilo mi je problem. Probaj
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku phoenix[illusion] na korisnoj poruci:
masteri (11.6.2007)
Stara 15.6.2007, 0:37   #18
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Primetio sam da mi racunar nakon 10-15 min igranja igrice,cak i one koje sam ranije normalno igrao (FEAR), blokira,zamrzne najpre sliku na ekranu,
a zatim se ekran nakon par sekundi zatamni,
kao da je monitor ugasen (blinka lampica na monitoru).Jedino pomaze ctrl,alt,delete,a ako ne i to, onda nasilno restartovanje preko dugmeta.
Proverio sam memorije (preko programa Gold memory), kao i hard disk...sve je u redu.
Nisam primetio da mi se graficka i procesor pregrevaju.
Proverio sam i na viruse, bilo je par njih, ali otklonjeni su.Moze li mi neko pomoci oko ovog problema.Hvala.
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 0:58   #19
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Ako si relativno siguran da nije do grafičke (loši drajveri isl) i ako si siguran da se proc ne pregreva . Memoriju i hard si kažeš testirao.... jedino što ti ostaje je da pozajmiš od nekog (ili kupiš) novo napajanje pa da probaš , da vidiš kako će onda komp da se ponaša.. Ako ni novo napajanje ne pomogne onda jedino ostaje da se sumnja na lošu matičnu imi neki problem s procesorim . A može da se desi i da je OS zreo za reinstalaciju....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 16:04   #20
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Postavljam ponovo temu jer sa prošlom nešto nije u redu.
Sve poruke iz stare teme sada su ovde.

Poslednja ispravka: VojaM (26.6.2007 u 17:37)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com