Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.7.2019, 17:46   #1
lord_slawe_
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Ruter / Mobilni telefoni i delayed notifications

Ovo mozda i nije tema za Internet ovaj pdf pa cu ukratko o tome kako sam dosao do ovde uopste -

Naime, 2 telefona konektovana na isti ruter SBB-ov technicolor CGA2121 DOCSIS 3.0 imaju problem delayed notifikacija - Sve jedna aplikacija sa push notifikacijama ne ispostavlja te poruke na vreme, tj instant po slanju istih.

Telefoni su OnePlus 6P i Honor 8X.
Na druga dva testirana rutera - oba Telekomova - nema ovih problema. Kada se koristi redovan Telenor internet u okviru paketa - nema ovakvih problema. Kada se koristi bilo koji public Wi-Fi pristup - nema problema.

Dakle, samo na lokaciji, tj stanu gde nam je goreopisani ruter.

SBB momak je inicijalno ukljucio i 5G i 2.4GHZ mreze simultano - probao sam sa iskljucivanjem 5G mreze i nije resilo problem. SBB support kaze da ima puno Wi-Fi signala u okolini (i ima, preko 20 u samo jednoj zgradi) pa su promenili radio frekvenciju ali ni to nije donelo nikakvo poboljsanje.

Ne znam da li neko ima slicna iskustva ili neki predlog sta da se mozda podesi u ruteru, posto zaista ne znam sta bi drugo moglo da predstavlja problem kada sve radi kako treba u bilo kom drugom slucaju.

Znaci, notifikacije i poruke stignu samo onog momenta kada fizicki uzmem telefon u ruke i startujem, recimo GMail app, tek onda iskoci push notifikacija kako imam novi e-mail koji je poslat pre 3 sata recimo.
Ili recimo telefon stoji Idle sat vremena, tek kad otvorim Whatsapp recimo iskocile bi sve poruke poslate u medjuvremenu. Cak ne ni kad otkljucam telefon - Tek kad otvorim aplikaciju.

Trenutno je ruter podesen samo na 2.4GHZ wi-fi (5GHZ sam kompletno iskljucio jer sam pomislio da simultano radeci mozda "zbunjuju" telefone).

Svaki savet je dobrodosao i hvala svima unapred!
lord_slawe_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2019, 13:32   #2
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Ruter / Mobilni telefoni i delayed notifications

Identican problem imam i ja , sa Techicolorom a pre toga i sa ciskovim ruterom,u ustanu iznad imam Ubee ruter i sa njim sve potpuno normalno funkcionise.
Pokusavao sam i ja sve moguce varijante 2.4 > 5 GHZ ali nista nije pomoglo tako da sam ubedjen da samo Technicolor i Cisco imaju problem sa push notification....nema sta nisam pokusavao od podesavanja na opcijama oba rutera ali bez uspeha na kraju.

Poslednja ispravka: hacker_aca (1.8.2019 u 15:12) Razlog: Nema potrebe citirati poruku iznad. :)
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2019, 14:51   #3
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Ruter / Mobilni telefoni i delayed notifications

najbolje ti je da im trazis epc3208 modem i stavis svoj ruter.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Svi moji mobilni telefoni nikola87 Aparati i oprema 225 30.6.2019 10:39
Richard Stallman: Mobilni telefoni su Staljinov san Nergal Slobodni softver 11 26.12.2012 13:35
Novi Sony Ericsson mobilni telefoni... nikola1ns Aparati i oprema 17 6.3.2009 12:34
Lažni mobilni telefoni Haker95 Aparati i oprema 1 14.6.2008 9:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com