Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Pregled rezultata glasanja: Koji uređaj koristite za čitanje e-knjiga?
Amazon Kindle 2,3,4 28 16,09%
Amazon Kindle DX 3 1,72%
Amazon Kindle Paperwhite 21 12,07%
Amazon Kindle Touch 9 5,17%
Barns & Nooble Nook 8 4,60%
Kobo 2 1,15%
Prestigio PERXXXX 4 2,30%
Sony PRS-5XX-6XX 2 1,15%
Sony PRS-T1/T2 4 2,30%
Tablet (Ipad, Nexus i ostali LCD tableti) 47 27,01%
PC 45 25,86%
Ne čitam knjige u elektronskom formatu 20 11,49%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 174. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2011, 13:57   #321
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Pa pise u SK-u zar ne?
Ajmo ovako, klik na svaku sliku da se zumira, pa uporedjuj
Kindle 2, Vizplex ekran:

Kindle 3, Perl ekran(bolji kontrast):

Prestigio PER5162B, Perl ekran(primetices da je kontrast daleko iznad Kindle 2):

Fotke su malo losije nisu bili idealni uslovi za fotografisanje, ali ces jasno uociti razliku.
A imamo i nase izvore, tj. znamo koja ga farbika pravi i sta je unutra
A evo i makro Sipix ekrana koji se nalazi u prvom Prestigio citacu koji se pojavio kod nas, sa ekranom osetljivim na dodir PER5062B


Zapravo, izbor ekrana je jako mali, imas E-ink Viziplex, E-ink Perl i Sipix, pa je lako uociti sta je unutra. Uskoro ce se pojaviti i LG-ova varijanta koja je bolja od E-ink Perl dispeja,ali otom-potom...

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (8.6.2011 u 14:08)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Oggy (9.6.2011)
Stara 8.6.2011, 18:41   #322
djordjev
Novi član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Pa pise u SK-u zar ne?
Ajmo ovako, klik na svaku sliku da se zumira, pa uporedjuj
Kindle 2, Vizplex ekran:

...
Hvala ti na odgovoru. Puno podataka, ali mi se cini da prilozene fotke ne dokazuju da je ekran Prestigio readera baziran na pearl screenu :-( Naime, posedujem Kindle 3, a otisao sam do radnje i dva ekrana jednostavno nisu za poredjenje ni u kom smislu, po kriterijumima jasnoce i citljivosti. Kindle je daleko jasniji i pregledniji. Prestigio, pak, na prvi pogled ima pristojnu citljivost, ali mi se cini da je njegov prikaz pdf dokumenata i "reflow" koji ima puno bolji od vecine 6" citaca... To i garancija od 2 godine me teraju da ga kupim jer sam i ja vezan za citanje dokumenata, a oci su mi sve slabije za konstantno gledanje u lcd ekran na kompjuteru. Cim budem kupio Prestigio (onaj sa 8 nivoa boja, ne sa 16, jer je prikaz na njemu bolji!), izvesticu kako to izgleda. BTW, ovaj novi Prestigio sa Sipix ekranom je vrlo los (jedva citljiv), pa ga nista ne vadi, cak ni odlican dizajn, i wifi koji uz njega ide.

Jedina naknadna stvar koja me malo brine u vezi sa pomenutim Prestigiom jeste cinjenica da i proizvodjac govori samo o 4000 stranica (za jedno punjenje), sto je upola manje od uobicajene norme. Mozda namerno zele da proizvedu pozitivnu i neocekivanu reakciju recenzenata?

Jedini nacin da se sazna je kupovina Prestigia, kao backup citaca, koja ce mi doneti dodatnu sigurnost, jer sta ako moj K3 slucajno "zakaze" -- tu pomoci nema.

pozdrav i hvala
djordjev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2011, 19:08   #323
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Ekran nije jedina stvar koja utice na krajnji rezultat, kontroler ekrana dosta utice na krajnji rezultat. Primetices da je pozadina na Kindle modelu nesto tamnija ali je i tekst tamniji, dok je kod Prestigo modela pozadina za nijansu svetlija a samim tim i font, a to je sve softverski regulisano.
Ako vec posedujes Kindle, zasto bi uzmao Prestigio? Dok on zakaze, pojavice se dosta novih stvari poput LG-a koji sam pomenuo, iRiver izbacuje Story HD citac sa njihovim ekranom dosta boljeg kontrasta i duplo vise rezolucije na leto.
Bekap varijanta je opet prilicno besmislena ako se brines o bateriji, onog momenta kada je baterija proizvedena i pocnes da je koristis njen rok krece da tece.
Slazem se da je 2 godine garancije velika prednost kao i reflow, sto si mogao i procitati u tekstu, ali je duplo sporiji od Kindle-a i kvalitet izrade je dosta nizi. Promena fonta je takodje veliki plus, dobar font moze jako popraviti citljivost.
Verovatno mislis na PER3162B model kada pominjes 8 nijansi? Evo i njegovog makroa:
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
djordjev (9.6.2011)
Stara 9.6.2011, 0:58   #324
djordjev
Novi član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Ekran nije jedina stvar koja utice na krajnji rezultat, kontroler ekrana dosta utice na krajnji rezultat. Primetices da je pozadina na Kindle modelu nesto tamnija ali je i tekst tamniji, dok je kod Prestigo modela pozadina za nijansu svetlija a samim tim i font, a to je sve softverski regulisano.
Ako vec posedujes Kindle, zasto bi uzmao Prestigio? Dok on zakaze, pojavice se dosta novih stvari poput LG-a koji sam pomenuo, iRiver izbacuje Story HD citac sa njihovim ekranom dosta boljeg kontrasta i duplo vise rezolucije na leto.
Sto se tice glupe ideje da mi treba bekap, pusti starijeg coveka (60 god.:-) da tera svoje fantazme... Svakako si u pravi, ali... odoh ipak u Winwin radnju i tamo videh novi model Prestigia (vec odlucan da ne kupujem bekap) koji je nesto manje od 15k RSD. I, gle cuda, videh svojim ocima pravi pearl screen i fenomenalnu vidljivost (citljivost). Bolju nego kod Kindle 3, veruj mi (verovatno sam malo subjektivan jer tako nesto nisam ocekivao ni u snu). I odmah kupih stvarcicu i evo sada je testiram i mrcvarim. Model je Prestigio PER5162BEN. Stvari koje sam primetio za ovih nekoliko sati: a. Kristalno jasni fontovi, 16 nijansi; b. Zoom in do nevidjenih razmera, znaci velik broj mogucih velicina; c) ucitava s lakocom mobi, epub, fb2, txt, rtf, doc, ppt i pdf formate; d) pdf je tricky, neki su odlicni, kao prava formatirana knjiga, neki nisu (narocito ako imaju fotografije, npr. Damasio koji pise knjigu o Dekartovoj zabludi --- Descartes' error); e) Postoji direktorijum Dictionary koji je prazan, i ovim putem bih zeleo da mi neko ili posalje ili kaze link gde mogu da skinem neki *.prc ili *.mobi dictionary eng-eng (imao sam fajl na svome starom IPAQu ali ne mogu da ga nadjem); f) fotke na citacu su pristojne ali ni prineti Kindlu 3; g) Citac ima odlican FM radio i odlicno napravljenu i cvrstu tastaturu a-la Kindle 3, ali sa boljim tasterima; h) u celini je losije napravljen (citaj "jeftinije") od Kindla 3, ali je za ove pare i za 24 mesecnu garanciju i za razlicite fontove i formate odlican! Naime, uposte nije potreban Calibre, jer ova spravica cita sve, ili skoro sve.

Toliko za prve impresije. Molim vas, pomazite za ovaj *.prc mobile dict eng-eng, treba mi bas...

Hvala ti jos jednom na trudu. Jos jedan potencijalni odgovor na tvoju dobro usmerenu kritiku u vezi sa "cemu backup?" jeste klasican srpski zaborav otelovljen u retorskom pitanju "a sto pa da ne kad' merak nema cenu?"

pozdrav
djordjev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 1:11   #325
djordjev
Novi član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Ekran nije jedina stvar koja utice na krajnji rezultat, kontroler ekrana dosta utice na krajnji rezultat. Primetices da je pozadina na Kindle modelu nesto tamnija ali je i tekst tamniji, dok je kod Prestigo modela pozadina za nijansu svetlija a samim tim i font, a to je sve softverski regulisano.
Ako vec posedujes Kindle, zasto bi uzmao Prestigio? Dok on zakaze, pojavice se dosta novih stvari poput LG-a koji sam pomenuo, iRiver izbacuje Story HD citac sa njihovim ekranom dosta boljeg kontrasta i duplo vise rezolucije na leto.
Uf, zaboravio sam da dodam jos dva detalja koji mogu biti vazni: citac ima Wifi, a procesor trci na 400 mhz, sto je znatno brze od one druge, starije i skuplje, verzije Prestigio citaca.

pozdrav jos jednom
djordjev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 6:51   #326
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Dragao mi je da si se uverio u nase tvrdnje
To je isti model kao nas na testu, PER5162B, postoji u nastavcima EN i RU, za englesko i rusko govorno podrucje I rekao sam ti da softver puno utice na citljivost
Recnik mora biti u StarDict formatu, ja sam se debelo namucio dok sam uspeo da ga instaliram na njega, ali nazalost nije previse upotrebljiv, da bi koristio recnik, moras izaci iz knjige, pokrenuti Dictionary opciju, rucno otkucati rec koju si zaboravio pa se vratiti nazad u knjigu, sto ces prizani je prilcno bezvezan posao u poredjenju sa Kindle-om a Sony-ja i touch screen necu ni da pominjem.
Procesor je inace trebao da radi na 600MHz, i citac na Android 1.6 operativnom sistemu, ali je Prestigio uzeo nesto jeftiniju i slabiju verziju koja radi na Linuxu kao i vecina ostalih citaca.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
djordjev (10.6.2011)
Stara 10.6.2011, 3:51   #327
djordjev
Novi član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Dragao mi je da si se uverio u nase tvrdnje
Hvala jos jednom. Da li bi mogao da mi das neku sugestiju koje fontove da skinem i da ih ubacim u dir "fonts" kako bih imao vise opcija? Probao sam sa nekim true type fontovima, i nisam uspeo...

Inace, sasvim je tacno da je StarDict suvisan na citacu, previse truda da bi se rec pronasla, zato sam unutar direktorijuma u kome su knjige instalirao neki kratak a dobar recnik sinonima, i to mi sasvim dovoljno.
Ono sto me posebno cini srecnim jeste da mogu da snimim citave sajtove koji su mi vazni i da ih kao html fajlove stavim na citac -- vrlo su pregledni i citljivi. Uopste ne koristim Calibre za sada, takodje mi se cini da baterija ima "dug" zivot. Nije se uopste smanjio broj crtica na ikonici iako bas testiram i istrazujem reader. Jedan oveci minus je ocito mali RAM jer se posle cestog vracanja na HOME i odlazenja na settings, potom na folder u kome su knjige, pocinje da primecuje sporije funkcionisanje. Jedino ako se citac restartuje i samo cita knjiga sve ide sasvim OK.

pozdrav
djordjev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 6:49   #328
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Nisi uspeo? Nema nikakve nauke, font samo iskopiras u Fonts direktorijum, zatim moras da iskljucis i ponovo ukljucis citac i font ce se pojaviti u meniju. Mozes maksimalno 3 fonta da snimis, tj. mozes da ih snimis koliko hoces ali samo 3 se pojavaljuju kao izbor.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 2:59   #329
djordjev
Novi član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Nisi uspeo? Nema nikakve nauke, font samo iskopiras u Fonts direktorijum, zatim moras da iskljucis i ponovo ukljucis citac i font ce se pojaviti u meniju. Mozes maksimalno 3 fonta da snimis, tj. mozes da ih snimis koliko hoces ali samo 3 se pojavaljuju kao izbor.
Ubacio sam fontove, i to one boldovane, tako da se sada tekst vidi kristalno jasno. Jedan je colibri, i stvarno odgovara savrseno. Hvala na podrsci. Sada sam "all set" za letnje dane i siestu (i, eventualno, morski ambijent). Pozdrav svima, a tebi puno hvala jos jednom.

Da li znas kolika je planirana cena LG citaca, kao i Istory HD citaca?
djordjev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 6:53   #330
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

LG nije najavio da ce praviti svoje e-readere za evropsko i americko trziste, barem za sada. Iriver Story HD jos uvek nema cenu, ali najavljeno je da ce se naci u prodaji na leto tako da cemo uskoro saznati.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 13:15   #331
Mama Olja
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 35
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mama Olja Slanje poruke preko Skypea korisniku Mama Olja
Angry Re: e-readeri

Citat:
djordjev kaže: Pregled poruke
ali... odoh ipak u Winwin radnju i tamo videh novi model Prestigia (vec odlucan da ne kupujem bekap) koji je nesto manje od 15k RSD.
Da li je moguce da je za ovih par dana cena tog modela skocila na19.499 dinara?
Jer toliko pise na win win sajtu...

http://winwin.rs/-e-book-reader-pres...roductId=32330

Mama Olja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2011, 4:43   #332
djordjev
Novi član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mama Olja kaže: Pregled poruke
Da li je moguce da je za ovih par dana cena tog modela skocila na19.499 dinara?
Jer toliko pise na win win sajtu...

http://winwin.rs/-e-book-reader-pres...roductId=32330

Da, upravo sam pogledao stranicu koju citirate. Neverovatno -- medjutim, da znate, ja sam iz Nisa i tamo sam pre nekoliko dana kupio isti uredjaj za 14.880 dinara. Nije mi jasno sta se desilo, ali cim sam video cenu i prve karakteristike citaca, odmah sam ga kupio jer je bolji od ostalih e-ink citaca. Posebno je "odvratan" onaj najskuplji, najtanji, sa wifi-jem, jer je skoro necitiljiv.

Ne znam u cemu je stvar: cak postoji mogucnost da je neko ovde pogresio, ili sam upao u radnju u pogodnom trenutku . U Srbiji je sve moguce. U svakom slucaju imam pisanu i overenu garanciju na pomenutu cenu.

Probajte na nekom drugom mestu, mozda Gigatron radnji. U Nisu, u Gigatronu cene se menjaju gotovo svake nedelje. Mozda zakacite povoljnu cenu, i kupite PER5162, necete pogresiti.

pozdrav
djordjev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2011, 7:13   #333
Mama Olja
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 35
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mama Olja Slanje poruke preko Skypea korisniku Mama Olja
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
djordjev kaže: Pregled poruke
Posebno je "odvratan" onaj najskuplji, najtanji, sa wifi-jem, jer je skoro necitiljiv.

Mozda zakacite povoljnu cenu, i kupite PER5162, necete pogresiti.


pozdrav
Bas sam taj i mislila da narucim- PRESTIGIO PER5162B ,
ali sam se dvoumila i izmedju one dve jeftinije varijante(3162B i 3362B),ali nisam uspela da nadjem neki uporedni test
da bih mogla da procenim vredi li ustedeti tu razliku u ceni.Pogotovo sto je 3162b dobio vecu ocenu -11 poena,u odnosu na ostale u mom izboru.Ali nazalost ni za tu ocenu nisam nasla nikakvo obrazlozenje.
Uglavnom,hvala vam na odgovoru i savetu.
Mama Olja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2011, 9:37   #334
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Oba su opisana u SK-u:
PER3162B
PER3362B
Ukratko, stariji 3162B je znatno brzi, ali ima cudan prelom teksta i formatiranje je lose.
Noviji 3362B sporo menja strane ali je formatiranje normalno.
Kvalitet slike je slican na oba modela. U svakom slucaju procitaj tekstove pa ce ti biti jasnije
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Mama Olja (16.6.2011)
Stara 16.6.2011, 15:13   #335
Mama Olja
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 35
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mama Olja Slanje poruke preko Skypea korisniku Mama Olja
Određen forumom Re: e-readeri

hvala za odgovor i linkove- bas sam to trazila
Mama Olja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 3:11   #336
djordjev
Novi član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Oba su opisana u SK-u:
PER3162B
PER3362B
Ukratko, stariji 3162B je znatno brzi, ali ima cudan prelom teksta i formatiranje je lose.
Noviji 3362B sporo menja strane ali je formatiranje normalno.
Kvalitet slike je slican na oba modela. U svakom slucaju procitaj tekstove pa ce ti biti jasnije
Pratim ovu diskusiju i razmenu misljenja i malo se glupo osecam zato sto se ponovo javljam. Ali, treba imati u vidu da je gospodja zelela informacije o modelu o kome sam pisao, dakle o PER5162, a ne o hiperlinkovanim modelima koji su drugaciji.

I dalje stojim na stanovistu da je pomenuti PER5162 najbolji citac koji se moze naci kod nas, sa pravim pearle ekranom, i da ga treba potraziti. Naravno, vase recenzije ostalih citaca su vrlo korektne, ali govorite o drugacijem modelu, ne onome koji je gospodja zelela da kupi.

pozdrav
djordjev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 10:06   #337
Mama Olja
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 35
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mama Olja Slanje poruke preko Skypea korisniku Mama Olja
Određen forumom Re: e-readeri

Ne,ne, u redu je,stvarno sam to i trazila,verovatno vam je promakao deo mog gornjeg posta:
Citat:
Bas sam taj i mislila da narucim- PRESTIGIO PER5162B ,
ali sam se dvoumila i izmedju one dve jeftinije varijante(3162B i 3362B),ali nisam uspela da nadjem neki uporedni test
Tako da je sve u redu ,odgovor je bas taj koji sam trazila.
Mama Olja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 10:25   #338
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

U svakom slucaju, i PER5162B je opisan u aprilskom broju imamo mi i tekst o njemu
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 15:12   #339
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Kako pretvoriti B&N Nook u - Kindle
http://www.info.ba/tekstovi1_tekst.aspx?tid=13675
Što kaže naš narod: "Dokon pop i jariće krsti!"

Poslednja ispravka: star-duster (20.6.2011 u 10:59)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2011, 7:57   #340
Mama Olja
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 35
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Mama Olja Slanje poruke preko Skypea korisniku Mama Olja
Question Re: e-readeri

Citat:
Da li je moguce da je za ovih par dana cena tog modela skocila na19.499 dinara?
Jer toliko pise na win win sajtu...

http://winwin.rs/-e-book-reader-pres...roductId=32330

Citat:
djordjev kaže: Pregled poruke
Da, upravo sam pogledao stranicu koju citirate. Neverovatno -- medjutim, da znate, ja sam iz Nisa i tamo sam pre nekoliko dana kupio isti uredjaj za 14.880 dinara.

I da covek prosto ne poveruje,ali evo samo 7 dana nakon tog posta cena se opet promenila i sada je ni manje ni vise nego citavih 1500 dinara skuplji...
PRESTIGIO 6" E-Book Reader PER5162B

20.990,00 din

Mozete li mi mozda preporuciti
neke druge prodavnice(u Bgd)
u kojima se mogu naci e-book readeri,sem Gigatrona,
posto nisam iz Beograda,
a nisam uspela da nadjem nista preko interneta..
Mama Olja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com