Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2015, 18:52   #101
JaImojiProblemi
Član
 
Član od: 30.9.2014.
Poruke: 407
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 114 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Zakljucak, i5 2500K je vise nego dovoljan za svaku igru, procesor iz 2011. godine (ne vidim da ce se nesto promeniti u skorijoj buducnosti).
Skylake i5 6600K je u vecini igara tek 5-6 fps brzi (tamo gde je fps dosta iznad 60 razlika je ponekad 10+ fps, ali gledano u procentima to je smesna razlika).
A sta mislis zasto sam uopste isti video snimak postavio?
Kao da je potreban dodatni zakljucak. Video dovoljno govori. Ali, dobro.

Ipak, ako se neko odluci za kupovinu nove konfiguracije, a finansije mu to dozvoljavaju, nema razloga da ne kupi 4690, 4690k ili 6600k. U takvim slucajevima nikada ne bih obratio paznju na polovan procesor kao sto je 2500k.
JaImojiProblemi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2015, 18:57   #102
JaImojiProblemi
Član
 
Član od: 30.9.2014.
Poruke: 407
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 114 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
Razlika je konstantno oko 25% 6600k>2500k Jos da su koristili stvarno cpu zahtevnije igre bila bi jos veca razlika.
Iskreno, o 2500k mogu da razmisljaju samo oni, kojima budzet ne dozvoljava da kupe novi procesor. U svakome drugome slucaju, ne bi trebalo da se razmislja o njemu kao opciji. Nikada nisam bio ljubitelj polovnih komponenti, koje su jos stare nekoliko godina. Nesumnjivo je to, sto je sasvim normalno, iako su razlike male, da je i5 6600k najbolji i5 procesor. Ipak, uvek se na istancan nacin moze voditi dijalog isplativosti.
JaImojiProblemi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2015, 18:57   #103
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
JaImojiProblemi kaže: Pregled poruke
A sta mislis zasto sam uopste isti video snimak postavio?
Kao da je potreban dodatni zakljucak. Video dovoljno govori. Ali, dobro.

Ipak, ako se neko odluci za kupovinu nove konfiguracije, a finansije mu to dozvoljavaju, nema razloga da ne kupi 4690, 4690k ili 6600k. U takvim slucajevima nikada ne bih obratio paznju na polovan procesor kao sto je 2500k.
Slazem se u potpunosti, ali ako je neko tanak sa kesom moze komotno da uzme polovan 2500K, za igre je jos uvek puna kapa. Kao sto si vec rekao, tamo gde finansije nisu problem, logican izbor je 4690K/6600K.

Edit: Vec si obrazlozio, razumemo se.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2015, 19:04   #104
JaImojiProblemi
Član
 
Član od: 30.9.2014.
Poruke: 407
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 114 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Slazem se u potpunosti, ali ako je neko tanak sa kesom moze komotno da uzme polovan 2500K, za igre je jos uvek puna kapa. Kao sto si vec rekao, tamo gde finansije nisu problem, logican izbor je 4690K/6600K.
Upravo tako.
No, vecini u danasnjem vremenu finansije jesu najveci problem, ponavljamo se, ali vredi ponoviti. Neki od mojih poznanika i dalje koriste i5 2500k i nije im niti jednom na pamet palo da ga promene. A i zasto bi.... Sluzi ih dobro.
Primetio sam da su "E" i "WW" uz procesore vec nabavili i maticne ploce, iako su kazali da ce ploce nabaviti tek za mesec dana. Opis samih proizvoda skoro da ne postoji, tek su fotografije nekih modela maticnih ploca juce postavili. Nadam se da ce se u njihovoj ponudi naci neke od poloca koje ce biti jos povoljnije.
JaImojiProblemi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2015, 19:53   #105
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Intel Skylake

Pa zasto bi ga i menjali,zasto bi bilo ko razmisljao o bilo kakvoj promeni?Nisu se zahtevi pomakli kad je gejming u pitanju i nije bilo razloga zbog istog da se izbacuje novija arhitektura...Sve je presipanje iz supljeg u prazno i svodi se na pricu kako da se od ljudi izvuce koji dinar....Cak i da ne kupujes bilo kakav cpu zbog igranja sandy je zverka.Zaboravite na godine,kad je proizveden i sta je izaslo,gledajte vase potrebe .Niko vas pitao nije da li vam treba nova generacija cpu.Neka me lincuju ovde,al evo recicu u prkos svima vama koji imate kompelkse i ne vidite poentu hardvera i vazno vam je samo sta ce drugi reci i da se mozete hvaliti drugarima,a ne zanima vas kako za vase potrebe neka komponenta radi....Sad mogu da potpisem da covek koga licno znam i poznajem sa starim phenom procesorom koji nema cak ni oznaku ii u sebi,a ima cetri jezgra igra veliku vecinu sa r 7850 grafom kako bog zapoveda...Nisam hteo ni da proveravam u kolikom procentu je prisutno gusenje graficke kartice,ali je milina videti lika koji se ne opterecejuje i uziva u igranju,a fraps ni ne pali,a igre mu na oko rade kako treba....Samo vi pricajte pricice...Sad kako je skylake izasao,odmah svi vi koji imate haswell brzinom svetlosti predjite na noviju platformu,a kad se pojavi nesto jos novije za jedno 2,3 godine stanite da pricate o procentima i sta je od cega,koliko brze,a igre nemojte ni da upalite...Vi gospodo sto ste gadljivi na polovne komponente to mnogo vise govori o vama,a sa finansijama nema veze.Nedavno sam upoznao lika koji ima samo 60 i kusur godina,a auto drzi zamotan u celofanu,polovno ga ne zanima,zamisli da sutra krene na pecanje i otpadnu mu tockovi,ko zna kako je onaj prethodni vozio....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
C64freak (1.9.2015)
Stara 22.8.2015, 19:59   #106
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Pa zasto bi ga i menjali,zasto bi bilo ko razmisljao o bilo kakvoj promeni?Nisu se zahtevi pomakli kad je gejming u pitanju i nije bilo razloga zbog istog da se izbacuje novija arhitektura...Sve je presipanje iz supljeg u prazno i svodi se na pricu kako da se od ljudi izvuce koji dinar....Cak i da ne kupujes bilo kakav cpu zbog igranja sandy je zverka.Zaboravite na godine,kad je proizveden i sta je izaslo,gledajte vase potrebe .Niko vas pitao nije da li vam treba nova generacija cpu.Neka me lincuju ovde,al evo recicu u prkos svima vama koji imate kompelkse i ne vidite poentu hardvera i vazno vam je samo sta ce drugi reci i da se mozete hvaliti drugarima,a ne zanima vas kako za vase potrebe neka komponenta radi....Sad mogu da potpisem da covek koga licno znam i poznajem sa starim phenom procesorom koji nema cak ni oznaku ii u sebi,a ima cetri jezgra igra veliku vecinu sa r 7850 grafom kako bog zapoveda...Nisam hteo ni da proveravam u kolikom procentu je prisutno gusenje graficke kartice,ali je milina videti lika koji se ne opterecejuje i uziva u igranju,a fraps ni ne pali,a igre mu na oko rade kako treba....Samo vi pricajte pricice...Sad kako je skylake izasao,odmah svi vi koji imate haswell brzinom svetlosti predjite na noviju platformu,a kad se pojavi nesto jos novije za jedno 2,3 godine stanite da pricate o procentima i sta je od cega,koliko brze,a igre nemojte ni da upalite...Vi gospodo sto ste gadljivi na polovne komponente to mnogo vise govori o vama,a sa finansijama nema veze.Nedavno sam upoznao lika koji ima samo 60 i kusur godina,a auto drzi zamotan u celofanu,polovno ga ne zanima,zamisli da sutra krene na pecanje i otpadnu mu tockovi,ko zna kako je onaj prethodni vozio....
Evo ja ti potpisujem da ne igra. Recimo da novog Witchera ne igra sigurno, a to je prototip zahtevnosti igara od 2015. pa na dalje.

Dalje, ne moze da se kaze da je "sandy zverka" ili bilo koja druga arhitektura, jer nije isto da li se posmatra i7 sa podrskom za 8 threadova ili i5 sa 4.
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2015, 20:36   #107
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
Flash91 kaže: Pregled poruke
Evo ja ti potpisujem da ne igra. Recimo da novog Witchera ne igra sigurno, a to je prototip zahtevnosti igara od 2015. pa na dalje.

Dalje, ne moze da se kaze da je "sandy zverka" ili bilo koja druga arhitektura, jer nije isto da li se posmatra i7 sa podrskom za 8 threadova ili i5 sa 4.
Jeste,to pise u testovima da ne igra.Doduse tu igru koju si pomenuo nemora ni da igra,moze da je gleda i na yt jer vise ima da se gleda crtani film u njoj nego da se upravlja preko tastature.Namestis lepo na yt 1080 p i sit se naigras .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
C64freak (1.9.2015), Stefan754 (22.8.2015)
Stara 22.8.2015, 21:26   #108
JaImojiProblemi
Član
 
Član od: 30.9.2014.
Poruke: 407
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 114 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Pa zasto bi ga i menjali,zasto bi bilo ko razmisljao o bilo kakvoj promeni?Nisu se zahtevi pomakli kad je gejming u pitanju i nije bilo razloga zbog istog da se izbacuje novija arhitektura...Sve je presipanje iz supljeg u prazno i svodi se na pricu kako da se od ljudi izvuce koji dinar....Cak i da ne kupujes bilo kakav cpu zbog igranja sandy je zverka.Zaboravite na godine,kad je proizveden i sta je izaslo,gledajte vase potrebe .Niko vas pitao nije da li vam treba nova generacija cpu.Neka me lincuju ovde,al evo recicu u prkos svima vama koji imate kompelkse i ne vidite poentu hardvera i vazno vam je samo sta ce drugi reci i da se mozete hvaliti drugarima,a ne zanima vas kako za vase potrebe neka komponenta radi....Sad mogu da potpisem da covek koga licno znam i poznajem sa starim phenom procesorom koji nema cak ni oznaku ii u sebi,a ima cetri jezgra igra veliku vecinu sa r 7850 grafom kako bog zapoveda...Nisam hteo ni da proveravam u kolikom procentu je prisutno gusenje graficke kartice,ali je milina videti lika koji se ne opterecejuje i uziva u igranju,a fraps ni ne pali,a igre mu na oko rade kako treba....Samo vi pricajte pricice...Sad kako je skylake izasao,odmah svi vi koji imate haswell brzinom svetlosti predjite na noviju platformu,a kad se pojavi nesto jos novije za jedno 2,3 godine stanite da pricate o procentima i sta je od cega,koliko brze,a igre nemojte ni da upalite...Vi gospodo sto ste gadljivi na polovne komponente to mnogo vise govori o vama,a sa finansijama nema veze.Nedavno sam upoznao lika koji ima samo 60 i kusur godina,a auto drzi zamotan u celofanu,polovno ga ne zanima,zamisli da sutra krene na pecanje i otpadnu mu tockovi,ko zna kako je onaj prethodni vozio....
Normalno je razmisljati o promenama, dok se zelje za promenama ne bude iz samo jednog razloga zvanog: "zahtevi kada je gejming u pitanju". Zelje za promenama obuhvataju i druge razloge u zavisnosti od osoba, koje imaju razlicite potrebe. Sto je u potpunosti za pojedinca ispravno, a u ovom slucaju je to najvaznije, jer se radi o licnom budzetu a ne o budzetu grupe. Jedno je savetovati, a drugo nametati.
Bas iz toga razloga, potrebno jeste razmisljati o godinama, performansama, vizuelnosti i prestizu, jer su to sveobuhvatno necije potrebe. Ne moze se zaboraviti, jer bi se tada stapali jedni sa drugima, a to ne bi bilo normalno niti bi iskreno trebalo teziti ka tome, jer je uzaludnost. Sandy je nesumnjivo odlican i to mu niko ne zeli oduzeti, sto je dokazao video koji sam postavio, kao i nadovezivanje Lex-a. Niko nas ne mora ni pitati, da li nam je potrebna nova generacija CPU-a ili necega drugoga, jer o tome sami odlucujemo vodeci se vec pomenutim zeljama, odnosno potrebana. Tako je u svakome delu zivota, ukljucujuci i ovaj. Svima nama poenta hardvera zavisi od ugla posmatranja, to moras uzeti u obzir. Mozda tebi i meni nista od pomenutog osim pitanja "da li sluzi nasim potrebama" nije vazno, ali drugima jeste. Ne mozes druge posmatrati kroz sebe i sopstveni karakter. Tebe niko nece lincovati zbog iznosenja misljenja, kao sto drugi nisu iskompleksirani zbog drugacijih zelja koje im budzet moze ispuniti. Mislio si na mene kada si pomenuo gadljive na polovne komponente. U pravu si, to dovoljno govori o nama. Licno o meni koji ne razmisljam o polovnim komponentama, jer se trudim u svakome trenutku da ne rizikujem i u tome nema nicega loseg. Ako nekome budzet dozvoljava da kupi nove komponente, preporucicu uvek iste, a ne polovne. Dakle, ipak ima veze i sa finansijama. Nisu to pricice Sajevac, vec razlicitost ljudskih karaktera izrazenih kroz potrebe. Najlakse je odmah nekoga nazvati iskompleksiranim, a daleko je od toga.

Nemoj me pogresno shvatiti, nije mi namera prepiranje.
Kako si ti delimicno u pravu, tako su u pravu i drugi. Covek nije savrseno bice, ali poseduje mogucnost zivljenja sa greskama, za druge.
JaImojiProblemi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2015, 21:36   #109
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Jeste,to pise u testovima da ne igra.Doduse tu igru koju si pomenuo nemora ni da igra,moze da je gleda i na yt jer vise ima da se gleda crtani film u njoj nego da se upravlja preko tastature.Namestis lepo na yt 1080 p i sit se naigras .
Pise u testovima, a i ja sam na svom phenom II 965 OCovanom probao, sa gtx960 karticom i nisam mogao da preguram 25fps, upravo zbog procesora. Kako znam? Zato sto igra leti samo sa 4690 zamenjenim.

A to sto si rekao za igru je cisto lupanje gluposti, bez ljutnje.
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2015, 22:14   #110
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
JaImojiProblemi kaže: Pregled poruke
Normalno je razmisljati o promenama, dok se zelje za promenama ne bude iz samo jednog razloga zvanog: "zahtevi kada je gejming u pitanju". Zelje za promenama obuhvataju i druge razloge u zavisnosti od osoba, koje imaju razlicite potrebe. Sto je u potpunosti za pojedinca ispravno, a u ovom slucaju je to najvaznije, jer se radi o licnom budzetu a ne o budzetu grupe. Jedno je savetovati, a drugo nametati.
Bas iz toga razloga, potrebno jeste razmisljati o godinama, performansama, vizuelnosti i prestizu, jer su to sveobuhvatno necije potrebe. Ne moze se zaboraviti, jer bi se tada stapali jedni sa drugima, a to ne bi bilo normalno niti bi iskreno trebalo teziti ka tome, jer je uzaludnost. Sandy je nesumnjivo odlican i to mu niko ne zeli oduzeti, sto je dokazao video koji sam postavio, kao i nadovezivanje Lex-a. Niko nas ne mora ni pitati, da li nam je potrebna nova generacija CPU-a ili necega drugoga, jer o tome sami odlucujemo vodeci se vec pomenutim zeljama, odnosno potrebana. Tako je u svakome delu zivota, ukljucujuci i ovaj. Svima nama poenta hardvera zavisi od ugla posmatranja, to moras uzeti u obzir. Mozda tebi i meni nista od pomenutog osim pitanja "da li sluzi nasim potrebama" nije vazno, ali drugima jeste. Ne mozes druge posmatrati kroz sebe i sopstveni karakter. Tebe niko nece lincovati zbog iznosenja misljenja, kao sto drugi nisu iskompleksirani zbog drugacijih zelja koje im budzet moze ispuniti. Mislio si na mene kada si pomenuo gadljive na polovne komponente. U pravu si, to dovoljno govori o nama. Licno o meni koji ne razmisljam o polovnim komponentama, jer se trudim u svakome trenutku da ne rizikujem i u tome nema nicega loseg. Ako nekome budzet dozvoljava da kupi nove komponente, preporucicu uvek iste, a ne polovne. Dakle, ipak ima veze i sa finansijama. Nisu to pricice Sajevac, vec razlicitost ljudskih karaktera izrazenih kroz potrebe. Najlakse je odmah nekoga nazvati iskompleksiranim, a daleko je od toga.

Nemoj me pogresno shvatiti, nije mi namera prepiranje.
Kako si ti delimicno u pravu, tako su u pravu i drugi. Covek nije savrseno bice, ali poseduje mogucnost zivljenja sa greskama, za druge.
Stvarno ja ti se od srca izvinjavam ako sam te povredio.Nisam imao nameru...Svako je odnas individua za sebe i ima razlicite potrebe.NIko to ne osporava.Apsolutno te razumem sta si hteo da kazes.Mozda sam se ja malko impulasivnije izrazio i zbog toga imas moje izvinjenje..Manje vise su me pocele pogadjati price tipa da li je ovo dovoljno,da li je ono dovoljno...Licno ja sam se hiljadu puta sluzio testovima sa interneta,ali moje skromno misljenje da te price o ipc i ti testovi nisu relevantni bas....U to sam se uverio kroz testiranje hardvera na licnom primeru i pricajuci sa ljudima koji to rade takodje.Nisam stvarno hteo da te uvredim i zaista te razumem sta si hteo da kazes...To moje iskompleksirani je mozda pregruba rec,ali se mahom odnosilo najvise na osobe koje kupe neki hardver i onda drugima prosipaju toplu vodu po forumima kako treba da urade isto kao i oni...Za sve sto si rekao slazem se,sto ljudi,sto cudi.

Citat:
Flash91 kaže: Pregled poruke
Pise u testovima, a i ja sam na svom phenom II 965 OCovanom probao, sa gtx960 karticom i nisam mogao da preguram 25fps, upravo zbog procesora. Kako znam? Zato sto igra leti samo sa 4690 zamenjenim.

A to sto si rekao za igru je cisto lupanje gluposti, bez ljutnje.
Nije lupanje,igrao sam je i jeste tako.Dobra je,licno sam je pohvalio,ali se vise gleda sta kompjuter radi nego sto se igra..I nema potrebe kad neko kaze danasnji naslovi uzeti jednu od najzahtevnijih igara danasnjice i udariti poredjenje.U krajnjem slucaju ta igra sto se mene tice je losije optimizovana.Jeste grafika divna,ali ne toliko koliko je zahtevna...Ima i lepsih,a mnogo manje zahtevnih igara.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
JaImojiProblemi (22.8.2015)
Stara 22.8.2015, 22:16   #111
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Witcher 3 uopste nije CPU zahtevna igra.

http://www.techspot.com/review/1006-...rks/page5.html

i3-4130 je citavih 16% sporiji od i7-4790k, i to na medium detaljima uz GTX 980. Da su detalji odvrnuti na ultra (bez hw-a), ta razlika bi bila jos manja (ko uopste sa 980 igra na medium detaljima!?).

Anyway, za ugodno igranje je neophodan bilo koji Sandy i5/Haswell i3 i Maxwell druge generacije (9xx serija) ili 380+ Radeon GPU. Igra ima neki problem pa losije radi na Kepleru i GCN 1.0 arhitekturi, na Kepleru pogotovo (drajveri su malo popravili stvar, ali to i dalje nije to).

I uopste nije toliko zahtevna ako se uzme u obzir koliko lepo izgleda, samo treba biti razuman pa iskljuciti HW i smanjiti foliage distance na high jer ti efekti malo doprinose a mnogo unistavaju performanse... E sad, ako je nekom bitno da bas sve izmaksira, nek uzme i neku flagship karticu. Tu igra nije nista kriva, jer svaka ima neku kamikaza opciju koja je vise tu za merenje nego za igranje.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2015, 22:28   #112
JaImojiProblemi
Član
 
Član od: 30.9.2014.
Poruke: 407
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 114 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Stvarno ja ti se od srca izvinjavam ako sam te povredio.Nisam imao nameru...Svako je odnas individua za sebe i ima razlicite potrebe.NIko to ne osporava.Apsolutno te razumem sta si hteo da kazes.Mozda sam se ja malko impulasivnije izrazio i zbog toga imas moje izvinjenje..Manje vise su me pocele pogadjati price tipa da li je ovo dovoljno,da li je ono dovoljno...Licno ja sam se hiljadu puta sluzio testovima sa interneta,ali moje skromno misljenje da te price o ipc i ti testovi nisu relevantni bas....U to sam se uverio kroz testiranje hardvera na licnom primeru i pricajuci sa ljudima koji to rade takodje.Nisam stvarno hteo da te uvredim i zaista te razumem sta si hteo da kazes...To moje iskompleksirani je mozda pregruba rec,ali se mahom odnosilo najvise na osobe koje kupe neki hardver i onda drugima prosipaju toplu vodu po forumima kako treba da urade isto kao i oni...Za sve sto si rekao slazem se,sto ljudi,sto cudi.
Dogodi se svakome da u trenutku impilsivno odreaguje. Razumljivo je. Nisam nista pogresno shvatio, a izvinjenje je naravno prihvaceno.
Zahvaljujem se na komentaru i veliki pozdrav.
JaImojiProblemi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JaImojiProblemi na korisnoj poruci:
SAJEVAC (22.8.2015)
Stara 22.8.2015, 23:16   #113
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
JaImojiProblemi kaže: Pregled poruke
Dogodi se svakome da u trenutku impilsivno odreaguje. Razumljivo je. Nisam nista pogresno shvatio, a izvinjenje je naravno prihvaceno.
Zahvaljujem se na komentaru i veliki pozdrav.
Drago mi je najiskrenije ako je izvinjenje prihvaceno..Nisam nista ruzno mislio.

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Witcher 3 uopste nije CPU zahtevna igra.

http://www.techspot.com/review/1006-...rks/page5.html

i3-4130 je citavih 16% sporiji od i7-4790k, i to na medium detaljima uz GTX 980. Da su detalji odvrnuti na ultra (bez hw-a), ta razlika bi bila jos manja (ko uopste sa 980 igra na medium detaljima!?).

Anyway, za ugodno igranje je neophodan bilo koji Sandy i5/Haswell i3 i Maxwell druge generacije (9xx serija) ili 380+ Radeon GPU. Igra ima neki problem pa losije radi na Kepleru i GCN 1.0 arhitekturi, na Kepleru pogotovo (drajveri su malo popravili stvar, ali to i dalje nije to).

I uopste nije toliko zahtevna ako se uzme u obzir koliko lepo izgleda, samo treba biti razuman pa iskljuciti HW i smanjiti foliage distance na high jer ti efekti malo doprinose a mnogo unistavaju performanse... E sad, ako je nekom bitno da bas sve izmaksira, nek uzme i neku flagship karticu. Tu igra nije nista kriva, jer svaka ima neku kamikaza opciju koja je vise tu za merenje nego za igranje.
Buraz ni jedan i3 haswell nije za porediti sa bilo kojim i5 sendijem...Sendi jeste generacija pre,ali u fps u igrama iza najjaceg haswell i5 modela ne zaostaje gotovo nista u igrama.

Poslednja ispravka: SAJEVAC (22.8.2015 u 23:37)
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2015, 1:36   #114
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Drago mi je najiskrenije ako je izvinjenje prihvaceno..Nisam nista ruzno mislio.


Buraz ni jedan i3 haswell nije za porediti sa bilo kojim i5 sendijem...Sendi jeste generacija pre,ali u fps u igrama iza najjaceg haswell i5 modela ne zaostaje gotovo nista u igrama.
Nisam ja rekao da je i5 Sandy slabiji od i3 Haswella, vec da je Haswell i3 dovoljan za ugodno igranje. Ipak je i3-4160 jaci od i3-2100, naprimer, i tih 600MHz po jezgru uz nesto jacu overall arhitekturu dobro dodje kada su ti "minimalni" procesori u pitanju.

Na to sam mislio pod Haswell i3 i Sandy i5.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2015, 2:14   #115
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

jes vala ima još igrica koje koriste 1-2 jezgra i tu je bitna brzina clocka ovaj i3 što radi na 3,7 je brži od i5 na 3,2 mada quad može da povuče više nego dual...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2015, 8:11   #116
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Witcher 3 uopste nije CPU zahtevna igra.

http://www.techspot.com/review/1006-...rks/page5.html
Sve zavisi kako je testirana. U divljini stvarno deluje da nema CPU zahtevnosti.
Ali zato na glavnom Novigrad trgu sasvim druga prica.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2015, 9:08   #117
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
jes vala ima još igrica koje koriste 1-2 jezgra i tu je bitna brzina clocka ovaj i3 što radi na 3,7 je brži od i5 na 3,2 mada quad može da povuče više nego dual...
Predugo si ti ovde da bi pisao "igrica" Inace, 90% igara koriste samo dva jezgra (tj. DX 10/11), ostale imaju onaj copy-protection koji zdere barem jedno pa tu quad dobro dodje.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2015, 10:55   #118
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Ja sam imao 2500K do nedavno.
Onda sam prodao sad 2 komada u 2 konfiguracije s grafičkim karticama GTX 750 TI i GTX 760.
Ljudi prezadovoljni, igre im lete: Witcher 3, GTA V i sve novije.
Malo sam imao problema da ih ubjedim da iako je star da je top procesor ali kad su kupili razuvjerio sam ih i prezadovoljni.
I to je procesor koji će "gurat" sve naslove i narednih 5 godina, ladno do 1080P a preko teško.
Što se tiče cijene I5 2500K, kupio sam prije 3 mjeseca: Gigabyte Z68 + I5 2500 K + 16 Gb rama za 150 Eurića a malo kasnije sam trgovao i Asus P8P67 Pro i I5 2500K za 120 Eura.
Ako se malo proprati, može da se trguje fin I5 i solidna ploča za 150 Eura a Ram je jeftin i pala mu je cijena "debelo".
A o I5 Haswell-u za ove pare možete da sanjate.
Sam CPU (govorim) za ove s "k" oznakom, ne možete nać ispod 200 Eura i neka ploča "kršetna" oko 70-80 i neki kuler oko 30 to je već 300 i kusur.
A 300 i 150 se jako razlikuju.
A u performansama su minorne razlike.
Osim ko ima para da se bača s njima.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2015, 11:47   #119
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Intel Skylake

I 5 2500k je kupovina decenije i tako ce i ostati a igre sigurno nece da ga opterete..
Sta fali ovom http://prntscr.com/87vsh5 ,da nece mozda novi soket da ga razbije stim sto mogu i na 5.3ghz bez problema ali jednostavno ne treba...
E kom treba da novac zaradjuje onda se zna sta se kupuje...
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2015, 12:10   #120
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Ova zadnja rasprava mi ne idu u glavu iskreno. Ponavlja se ono sto je x puta receno, i sto manje-vise svi znaju. Core I5 od 2000 serije je kralj performansi za igre od 2011te do danas, i kupovina bilo kog takvog procesora za igre je bez greske. Sve dalje zavisi od raspolozivog novca i potreba.
Ono sto je bitnije za temu, Skylake arhitektura ne donosi nista novo u tom polju, a niti menja. Mozda neka varijanta sa IrisPro integrusom i L4 kes memorijom poboljsa performanse bez graficke u odnosu na Broadwell, ali sumnjam da ce imati ikakav uticaj. I onako iole ozbiljniji igraci imaju diskretnu grafiku.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Morandi (23.8.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Asus P4800SE ita12 Osnovne komponente 11 16.3.2014 1:47
Problem sa Intel HD Graphics 4000 Machinaeguns Grafika 2 31.8.2012 11:07
Intel i7-3770K vs Intel i5-3570K Typhoon ŠDK - Osnovne komponente 13 24.5.2012 23:22
Next Stops On Intel Chip Roadmap illidan Vesti 0 30.11.2007 23:31
intel 820 ili intel 805 D? Dusan Maksimovic ŠDK - Osnovne komponente 22 29.11.2006 23:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com