Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2018, 9:30   #1
gomboc
Novi član
 
Član od: 9.5.2011.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom SolidWorks 2016+ Konfiguracija

Pozdrav svima.
Potreban mi je racunar za modeliranje u solidworks-u.
Nailazio sam na forumu na dosta gejmerskih konfiguracija, ali bas slabo za modeliranje.

Prvo bih zamolio, ako neko vec radi nesto slicno, bio bih zahvalan na konfiguraciji sa kojom on radi.

Budzet mi nije preterano velik, ali ne bih da ga ogranicavam.

Ako neko moze da mi predlozi neku minimalnu konfiguraciju na kojoj bi solid funkcionisao normalno, a onda moze da se prica o poboljsanjima.

Komponente ne moraju biti nove, ili novije generacije, samo da funkcionise kako treba jer bih svakako gledao da nadjem zasebno polovne komonente...
Mada moze i konfiguracija sa novim komonentama, kako bih stekao neku predstavu o svemu.

Kako su intelovi procesori postali preskupi, razmisljam o amd procesoru ili intelu starije generacije. (Skroz sam zbunjen sto se tice generacija intelovih procesora, koliko i zbog cega je bolji quad core 8gen od quad core 6gen, da li je do cash-a, arhitekture... sta je bitno?

I da li preporucujete Xeon procesore za ovu namenu?

Koliko bi pogresio ako nadjem neku stariju plocu sa ddr3 memorijom ili da ne mislim o tome vec odmah da idem na ddr4. I koliko je primetna razlika.

Grafiku koju sam naso da preporucuju za to je Nvidia Quadro K4000, ali je ona malo skupa, pa mozda neki predlog za zamenu.

Unapred hvala. Radujem se diskusiji.
gomboc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2018, 14:50   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: SolidWorks 2016+ Konfiguracija

Prvo ne moze niko da ti da preporuku na osnovu toga sto si rekao. Neki minimum za tvoje potrebe bi bila konfiguracija sa I5 procesorom, 2x4GB RAM-a, SSD od 120-256GB, 1-2T HDD, 500W napajanje i kuciste. Naravno i preporucena profi kartica od AMD-a ili Intel-a. Ovo prvo mozes naci polovno (combo CPU, RAM i maticna) za izmedju 100-150e, jos toliko za HDD i SSD, i ostatak novca uzmes za profi karticu. Preporuceno je I7 i 16GB RAM-a. To je jos 100e za polovno.
E ovo je sve grubo. Imas tu nove platforme sa AMD R5 CPU-ovima, koji bi mogli da odlicno rade posao. Intelovi novi procesori su isto dobri za te namene. Generalno tebi ne treba tu previse jak CPU, pre svega sto vise RAM-a i profi kartica.
Intelovi quad-ovi 6te generacije su gotovo identicni quad-ovima 8me generacije. Razlika je u tome sto su kvadovi u 6oj generaciji imali oznaku I5, dok u 8oj imaju oznaku I3. Sada I5 u 8oj generaciji imaju 6 jezgara. To je prednost. Inace klok za klok, jezgro za jegro su identicni.
Na kraju daj makar neki okvirni budzet, pa da krenemo u ozbiljnije preporuke. Ovako je samo bauljanje u mraku, jer mozes proci za 400e, a mozes i sa 4000e.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
konfiguracija, solidworks

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
F1 2016 Endless Simulacije vožnje 7 9.1.2017 17:06
Da li valja ova konfiguracija? MilošMiki Šta da kupim? 31 17.6.2010 19:42
Gamer Konfiguracija W H I S K E Y ŠDK - Osnovne komponente 3 24.6.2009 20:09
Nova Konfiguracija Snoopy Šta da kupim? 16 26.10.2007 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com