Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2020, 0:37   #2561
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ovaj naš je pratio uputstvo sa reddita. U svakom slučaju bekap originalnog exe.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 0:45   #2562
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ja imam par FPS-a niže sa ovim editovanjem EXE-a na Ryzen 2600x.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 0:51   #2563
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 695
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Svakom svoje.
Ja nakon što sam prešao GTAV pre nekoliko godina, nijednom nisam uspeo da mu se vratim. Mnoogo dosadan grad, nema ničeg zanimljivog, a i same glavne misije su prosto dosadne koliko god da su mi dijalozi zanimljivi.

Ova igra me tera da je igram, definitivno.
Red Dead 2 je meni ipak najbolje open world ostvarenje gde pored odlične priče muzike i atmosfere, sam svet je izuzetno uverljiv, i tu je Rockstar pokidao.
Ali CP2077 mi je i pored svih manjkavosti tu dovoljno jak. Mnogi zanemaruju, a možda ovde nisu stigli da se udube, ali sporedne misije koje se ovde nude... na nivou kvaliteta onih sporednih u Witcheru, baaš kvalitetno. Konfuzno su napravljeni meniji za sve njih pa je teško ispratiti, i dešava se da u nizu dolazi 5 odjednom, ali kad se uhodaš, fina vožnja.
Potpisujem .
Gta V je dobra igra , odlicna igra sa smesno dosadnim napucavanjem i ogromnom mapom koja se sastoji od fasada i ulica. Nema dubinu niti visinu.
Ima jednostavan gemplej koji gura prica i dozivljaj je proci kroz main story ali nikad me nije povukao da istrazujem grad ili se interesujem za svet .
Nije ni upola ambiciozan kao Cyberpunk ali obema igrama bih dao najvisu ocenu .
Sem toga Rock Star imam profesionalan odnos sa "musterijama " a CDPR se nekako upleo u neki bratski drugarski totalno amaterski odnos .
Licno sam se zeznuo u zivotu kao neiskusan stazista ali od svega samo sam naucio da profesionalizam ne treba potcenjivati svaki drugi odnos moze da radi samo kad sve ide bez problema i ocekivano a nikad nista nije stalno tako.
Meni je Rock Star primer dobre kompanije za igre , ne trazi i ne daje ljubav , ubijate DRM--ovima ne folira se da im je "stalo" ali kad isporuci ono sto se ocekuje nema nasta da se zalis i da oces .
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Ekiman (13.12.2020)
Stara 13.12.2020, 1:08   #2564
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
pentraksil je odlican, samo ima onaj pristup "moze da bude, a i ne mora da znaci", kao politicar koji bi svima da udovolji.
Slobodno jako i u kosku.
Pa zar nisam u pravu ?

Ukusi razliciti a nista ne moze da se zna dok se ne proba licno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 1:12   #2565
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
To su ti detalji. Mislim da GTAV nema ni pola ovoliko poligona i tekstura za računanje, a lijep je ko slika, dok je ovo prilično neprijatno obojeno, baš kao FC Blood Dragon.
Najljepši mi je, s najboljim balansom hardverskog zahtijevanja i ljepote igre Just Cause 3, samo što je igra degenerična prilično.

Kolika je mapa u Cyberu, koliki je svijet?
Neuporedivo. Nije isti sett. GTA 5 i CP. Dve razlicite price. NC ima 24 kvadratna km, a Los Santos 14 kvadratnih km, pri tom NC ima mnogo vise detalja i manje praznog hoda.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 5:13   #2566
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Da li je neko mozda probao ovo sa GeForce Now?


Ja sad probao (besplatna verzija) i moram priznati da igra izgleda a i radi iznenadjujuce dobro....Tacnije, osim mozda nekih sitnih razlika u slici (posto je ipak stream jelte) bolje radi i izgleda nego kod mene na kompu, posto sam nasvirao sve na maksimum i rezolucija je 100% (na kompu je mesavina medium/high/ultra i scalling rezolucije na oko 85-90).

Pa ako neko ima igru, a bas ne moze da ceka novi komp moze da proba GeForce besplatno pa ako bas hoce RTX i malo duzu igru moze da se pazari za nekih 5 e cini mi se.

Steta sto nije neogranicena igra ako platis, nego su sesije "samo" po 6 sati dnevno. Malo je to
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 5:40   #2567
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Main story ne da me uvlači, nego neću moći da spavam da vidim šta će dalje da se dešava.
Za mene je ova igra za sada ispunila očekivanja, mogli su naravno da rade još na njoj jedno 3 godine i da dobije ultra imerzivni sim, ali što se tiče priče pogodili su centar.

Za razliku od RDR2, gde main story ne da mi je dosadan (ubija kolko je dosadan), zanimljivije mi je da lutam po mapi i lovim životinje nego da uopšte pokušavam da skapiram šta se tačno dešava, znam šta je cilj likovima u igri i totalno je kliše.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
Iceman_37 (13.12.2020)
Stara 13.12.2020, 8:48   #2568
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

ja ne znam kako vi, ali meni ova igra vrh vrhova, tacno ono sto sam hteo.. cak cu sad da restartujem playtrough jer mi se ne svidja sta sam izabrao 9.7/10 samo mi AI malo smeta sto su tronjavi , al eto
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 8:59   #2569
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Čini mi se da igra radi dosta bolje ako se stavi windowed displej mod, a ostavi rezolucija ista kao i monitor. Inače na midium preset lepo klizi. Zašao malo dublje u priču, au ****te koliko je priča i napucavanje dobro, mislio da sačekam malo sa prelaskom ali nema povratka prikovan sam.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 9:20   #2570
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Interesantno, svi odjednom prikovani za priču, malo me ohrabruje ovo što čitam, danas (ako budem imao sreće) i ja počinjem sa igranjem. Jedva čekam da vidim šta se dešava.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 9:52   #2571
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Sto se mene tice ovo je AAA igra najviseg ranga, The Witcher 3, Red Dead Redemption 2 i slicno, tj. taj nivo kvaliteta.

Kad sam krenuo , igra jeste delovala malo tunjavo, ali ubrzo se videlo da je u pitanju ono sto se i cekalo sve ove godine...

Koliko je samo ljubavi i truda ulozeno u ovaj proizvod, vidi se na svakom koraku. Night City definitivno najbolje uradjen moderni grad u video igrama ikada. Gameplay i napucavanje odlicno, stealth je morao biti bolji, ali ni ovo nije toliko lose kao sto sam slusao. Takodje ovo je zaista RPG i ima dosta nacina za razvoj lika,dosta perkova. Glasovna gluma odlicna, isto vazi i za Mr. Andersona (ne slazem se sa kritikom da je lose uradio svoj posao). Main story za sada kida, nisam jos stigao da igram sporedne questove, ali ako su jos bolji od glavnog

Ima mana svakako, bagovi pre svega (treba ovo jos dosta peglati,ali moze da se igra), AI (pogotovo vozila) je tunjav, i neke druge stvari (u svakom slucaju ko hoce da pravi *****a po gradu tu je GTA, ovde im definitivno to nije bio prioritet).

Sto se tice performansi, ja igram bez RTX-a, 2060 skoro sve na max, igra leti...

PS
Muzika u igri ljudi
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
darkowozzd (13.12.2020), dushke (14.12.2020), Iceman_37 (13.12.2020), JzmA (13.12.2020), rendzer25 (13.12.2020), zokocx (13.12.2020)
Stara 13.12.2020, 11:09   #2572
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Probao sam sam taj hex editior i CPU Usage mi je otisao sa nekih 30% na 70-80%, minimalan frejmrejt je osetno bolji.

Sto se same igre tice, poprilicno sam razocaran za sada. Ukratko:

+ Igra graficki izgleda prelepo, pogotovo kada padne noc sa svim tim neonkama, na momente bas ima BR vajb.

+ Glavna prica, sporedni questovi, likovi... sve je odlicno, na nivou TW3.

+ Osecaj napucavanja je OK.

Sto se tice stvari koje mi se nisu svidele:

- Najgore odradjena policija u nekoj igri do sada. Pa jbt. GTA naslovi od pre dve decenije imaju bolje odradjen wanted sistem. Ovde se panduri pojave bukvalno od niotkuda (jedanput mi se desilo da se pojavi u zatvorenom liftu samnom?!) i ne prestaju da se spawnuju dok ne napustite zonu.

- Igra je bugfest epskih razmera. Igrao sam vecinu Bethesda naslova day 1 i oni bi se postideli u kakvom je stanju igra. Likovi padaju sa neba, policija koja vas napada ako prodjete na dva metra od njih, brdo vizuelnih bagova, AI koji konstantno baguje (i u open world i tokom misija)... Da je bilo koji drugi studio izbacio igru u ovakvom stanju bili bi streljani od strane "profesionalnih kriticara", ovako ima 91 ili koliko vec na MC jer se svi boje da daju CDPR bogovima neku nizu ocenu.

- Svet je prelep ali prazan. Bezivotni AI ide samo u krug i nemaju nikakve rutine, u 99% zgrada se ne moze uci, 0 zanimljivih sporednih aktivnosti (TW3 je makar imao Gwent i kakve takve trke)... Grad je tu bukvalno samo kao backdrop, da idete od misije do misije (kao u Mafia II npr.).

- I stvar koja mi ide najvise na... zivce... je sam loot sistem. Posle svake borbe bukvalno imate 150 novih stvari koje treba preprodati, rastaviti za komponente, upgrejdovati itd... I to su uglavnom isti predmeti koji se mozda razlikuju po tome sto jedan pistolj radi 0.001 vise DPS nego drugi.

- Toliko su smarali o tim Life Paths a razlika izmedju njih je bukvalno jedna misija koje traje mozda par minuta, i to sto na svakih par sati imate jednu opciju za dijalog koja je unikatna za taj Life Path, i to je to. Krenuo sam sa Nomadom pre svega zbog imerzije, jer ni sam lik do tada nije bio u NC. Ocekivao sam da cu se par sati vozikati po Badlands, raditi misije za frakcije tamo pre nego sto cu otici u grad po prvi put ali sipak... Posle neke dve minute ste vec u gradu i life path misija je gotova.

Videcu kako ce biti kada izadjem iz prvog poglavlja, jos nisam sreo ni Silverhanda, mozda ce se igra kasnije jos vise otvori mada nisam neki optimista.

Pre par nedelja sam u iscekivanju ove igre presao i Deus Ex HR i MD (po 3x obe) i iskreno, ova igra, makar ZA SADA, ne moze da pridje tim naslovima ni na jednom polju.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Andross (13.12.2020), Atwa013 (13.12.2020), filpan (13.12.2020), Lex987 (13.12.2020), Sakiboj (13.12.2020)
Stara 13.12.2020, 13:13   #2573
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke

Videcu kako ce biti kada izadjem iz prvog poglavlja, jos nisam sreo ni Silverhanda, mozda ce se igra kasnije jos vise otvori mada nisam neki optimista.

Igra se zaista otvara tek nakon toga. I ja sam bio malo zabrinut jer nisam znao sta igra tacno zeli pre toga, bojao sam se da je igra na sinama ali ajde, treba vremena da se stvari objasne, upoznaju likovi itd.

Kada upoznas Dzonija tek onda krece prava stvar (po meni). A to je meni trajalo nekih skoro 7 sati ja mislim
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
zokocx (13.12.2020)
Stara 13.12.2020, 13:22   #2574
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Hardware Unboxed - Cyberpunk 2077 GPU Benchmark, 1080p, 1440p & 4K Medium/Ultra
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 13:58   #2575
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Ocekivao sam da cu se par sati vozikati po Badlands, raditi misije za frakcije tamo pre nego sto cu otici u grad po prvi put ali sipak... Posle neke dve minute ste vec u gradu i life path misija je gotova.
Razumem tvoje razocarenje i slazem se da je kratak taj deo u pustinji, ja sam isto ocekivao nekoliko mislja ali ovde iamao nekih pola sata gameplaya, meni je trebalo oko sat vremena jer sam se zavlacio svuda, isprobavao voznju i mehaniku kretanja, kupio neke gluposti, pregazio par onih mestana tamo, jednostavno moze brzo da se taj deo zavrsi a moze i da potraje malo duze. Verujem da cemo se vracata tokom igre u te delove mape.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 14:23   #2576
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Igra se zaista otvara tek nakon toga. I ja sam bio malo zabrinut jer nisam znao sta igra tacno zeli pre toga, bojao sam se da je igra na sinama ali ajde, treba vremena da se stvari objasne, upoznaju likovi itd.

Kada upoznas Dzonija tek onda krece prava stvar (po meni). A to je meni trajalo nekih skoro 7 sati ja mislim
Dzoni je najveca misterija u CP svetu i bice zanimljivo videti kako su pricu skrojili oko njega, posto jos nisam dosao do tog dela. Mene zanima da li je bas bio tolika zloca ili je sve samo zavera sa vrha. Sto se tice NC, sto Bascelik napisa, ubedljivo najbolje dizajniran grad u nekoj igri.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 14:49   #2577
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ljudi, prerano sudite. Gomilu stvari koje sam ovde pročitao da ne može da se radi, ili da prekratko traje, ili da je linearna... nije tako.

Linearna je i u gradu dok traje prolog/act I. Kasnije se bude u badlands dosta opet, bude se svuda redom da ne spojlujem. Dopustite da dođete do stvari pre nego što tvrdite da ne mogu da se rade/ne postoje itd.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
pentraksil (13.12.2020), zokocx (13.12.2020)
Stara 13.12.2020, 15:55   #2578
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
- Toliko su smarali o tim Life Paths a razlika izmedju njih je bukvalno jedna misija koje traje mozda par minuta, i to sto na svakih par sati imate jednu opciju za dijalog koja je unikatna za taj Life Path, i to je to. Krenuo sam sa Nomadom pre svega zbog imerzije, jer ni sam lik do tada nije bio u NC. Ocekivao sam da cu se par sati vozikati po Badlands, raditi misije za frakcije tamo pre nego sto cu otici u grad po prvi put ali sipak... Posle neke dve minute ste vec u gradu i life path misija je gotova.
I ja sam to mislio. Malo drugačiji početak, upoznaš Džekija na različite načine, a onda sa njim u onu klasičnu prvu misiju traženje one žene pa od tada sve isto.

Ali ipak nije tako. Kretanje misija je drugačije - kao Nomad ideš jednom linijom upoznavanja likova, kao Street Kid ideš drugačijom i drugačijim situacijama. Znam jer sam igrao par sati kao Nomad, a onda počeo kao Street kid. Kao Street kid nisam video pola likova koje sam upoznao kao Nomad. Još ako uradiš upgrade prvih stvari, imaćeš više mogućnosti u dijalozima gotovo od samog početka.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 16:42   #2579
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Od svih mogućih žena u igri...
Spoiler za slika i uputstvo za M.:

Video sam je 2x samo. Jednom kad sam uzeo čip sa kreditima, drugi put posle misije kad je rekla da im ne trebaju moje usluge. U sred igre slučajno skontam da imam krša sms poruka, da mogu da odgovorim na neke i njoj kažem "šteta hteo sam da vidim tvoje tetovaže" i ona odgovori dođi u motel... ja kao sad kad me dočeka 30 corpo robota... jok. Sex scene.

Ostale se ne daju nešto.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2020, 16:57   #2580
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
djuras (13.12.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com