Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2006, 19:20   #1
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom 3ds Max 7 kako napraviti 3d srce

Imam problem, vec duze vreme pokusavam da napravim 3d srce ali mi ne ide(pocetnik sam tako da znam samo osnovne stvari). Kako napraviti srce, ja sam uspeo da napravim 2d srce tako sto sam sekao krugove ali to je sve, nikako da od toga napravim 3d, nikako mi ne ide, jel moze neko da mi ukratko objasni proceduru kako bih mogao da napravim neshto, ali da izgleda zaobljeno a ne kockasto, znam i ja extrude, ali ne treba mi to nego, znate na shta mislim... Ili mozda ima negde da skinem gotovo srce pa da ga onda modifikujem sam.
Eto hteo sam da iznenadim devojcicu, ali brate...Sto je tesko, tesko je... Hvala svima na pomoci...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 21:06   #2
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: 3ds Max 7 kako napraviti 3d srce

Ja sam pravio iz boxa. Napravio sam približan oblik i onda upotrebio Meshsmooth modifikator!
Evo, vidi ovde
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 21:14   #3
«©øD3_M@§t€®»
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku «©øD3_M@§t€®»
Određen forumom Re: 3ds Max 7 kako napraviti 3d srce

ja probao da napravim, al ispada jadno :P...Skini sa neta skicu, sliku srca (ili je crtaj pa skeniraj) pa onda obicnim spline-om da ides po ivici srca,ali ne skroz, vec samo do pola(jer ces posle da iskoristis symmetry modifier.Elem,convert to editable poly, izaberi donju ivicu (edge),koja se u viewportu ne vidi (ukljuci wireframe), pa cap, pa bevel (da se ivice pod uglom nadovezuju kao kod obicne sfere), al nemoj previse da ne bi izgledalo ko da je naduvano u sirinu(bolje bi bilo da je pljosnatije), zatim dodas mesh smooth, pa symmetry, pa onda gizmo pomeris po potrebi, i to bi trebalo da bude otprilike to.Tako bih ja.A mozes da pokusas i nesto sa sferama.
«©øD3_M@§t€®» je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2006, 23:04   #4
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3ds Max 7 kako napraviti 3d srce

Citat:
Master Neo kaže:
Eto hteo sam da iznenadim devojcicu, ali brate...Sto je tesko, tesko je... Hvala svima na pomoci...
Eto, ako je za devojcicu, onda cu probati da ti maksimalno pomognem. Uglavnom, prvo sam mislio da ti treba pravo ljudsko srce, sto je prilicno tesko izvesti. Elem, imas gore dva posta ( od Higlandera i code master-a) kako bi mogao da to odradis.

Sad, ne znam ni sam...
Imas milion nacina da to lepo odradis.
Prvi moj predlog ti je da sa spline-om (zatvorenim, naravno) nacrtas krive u obliku srca (ne moraju uopste da budu savrsene). Sad, idi u modify options i izaberi segments, pa fino podesavaj svoj spline. Kada odes desnim klikom preko nekog segmenta imaces 4 opcije. Smooth (kao sto i ime kaze, segment ce biti zaobljen onoliko, koliko moze), corner ( naravno u prevodu ugao, sa njime ces uvek imati ostar ugao), bezier ( najbolja, ali i pomalo pipkava varijanta za smooth ukoliko si pocetnik) i bezier corner ( sa jedne strane luk moze da udje ostro u ugao, a sa druge moze da bude smooth-ovan (kao kosa, recimo)). Dakle, menjaj segmente na ovaj nacin, kako ti odgovara, menjaj im poziciju, i uopste ne mora da imas savrseno simetricno srce, vec je mozda pozeljno da (onako stripovski) podignes jedan (gornji) zaobljen kraj vise. Uglavnom, kada si sredio sve oko podesavanja, udari mu modifikator bevel ( isti je kao i extrude, samo ima extrude u 3 nivoa). Stavi bevelu smoothed curve, za prvi level mu recimo daj 3 po duzini i 1 po sirini, za drugi level mu daj 5 po duzini i 0 po sirini, i za treci level mu daj 3 po duzini i -1 po sirini.
To je to.

Na kraju ti ostaje materijal i Lightning&rendering setup, ali prvo odradi modeling, pa cemo lako materijale da odradimo.

Odoh ja sad.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2006, 14:17   #5
«©øD3_M@§t€®»
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku «©øD3_M@§t€®»
Određen forumom Re: 3ds Max 7 kako napraviti 3d srce

@bobi manje-vise sam i ja tako uradio (mislio sam da se modifikacija spline-a podrazumeva )
«©øD3_M@§t€®» je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2006, 8:32   #6
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3ds Max 7 kako napraviti 3d srce

Citat:
«©øD3_M@§t€®» kaže:
@bobi manje-vise sam i ja tako uradio (mislio sam da se modifikacija spline-a podrazumeva )
Ma da... Samo sam malo hteo bolje da pojasnim spline-ove.
Ipak niko od nas ne zna, koliko je ko na kojem stepenu, tako da iscrpna objasnjenja nisu uvek besmislena. A uvek je tu varijanta, da i neko drugi moze da procita i iskoristi nesto od predloga koje smo post-ovali.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da apdejtujem DVD firmware zvucnjak Nosači podataka 21 13.6.2009 21:23
Kako sacuvati poruke iz Yahoo-a Staronsky Internet tehnologije 2 25.2.2006 2:29
kako promijeniti osigurac na ups-u? diab10 Kvarovi 0 22.2.2006 11:47
Kako otkljucati pipelineove na nVidiama 6xxx? jaba.hut Overklok 5 14.12.2005 16:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com