Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2012, 1:21   #521
Krilce
Starosedelac

Član od: 4.11.2007.
Zahvalnice: 1.640
Zahvaljeno 581 puta na 340 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Ako se dobro secam, ti bi i dalje mogao da postanes segrt. Ima razlike, jer ces kod Harada nauciti da pravis oruzja(sto je i logicno), pa da ih posle preprodajes. Od toga se zaradi gomila zlata. S druge strane, kod Bospera mozes nauciti mnogo o uzimanju trofeja, a i davace ti dosta vece pare za iste nego drugi trgovci, pa se i tu moze uzeti gomila para, posebno ako volis da istrazujes.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 2:23   #522
Milos The Sly
Novi član

Član od: 22.9.2011.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka

Nije pametno da se učlanjujete u bilo koju od tri frakcije pre nego što istražite celu mapu, zato što će dosta promeniti način na koji pripadnici drugih frakcija reaguju na vas i zaključati dosta stvari. Naprimer, ako dođete na farmu kod najamnika pre nego što se učlanite u miliciju, možete da radite mnoge kvestove za njih, koji donose dosta iskustva i drugih bonusa. Kada se kasnije učlanite u miliciju, biće začuđeni važim izborom, ali će se ipak složiti da ste prilično dobar lik za jednog murjaka i solidno će se slagati sa vama. Ako ih upoznate dok ste učlanjeni u miliciju, potpuno će vas prezirati, odbijaće da komuniciraju sa vama na bilo kom nivou iznad "m'rš u pičku materinu", a često će i napadati.
Milos The Sly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Milos The Sly na korisnoj poruci:
Paladin (10.4.2012)
Stara 10.4.2012, 8:42   #523
Krilce
Starosedelac

Tacno tako, ali posto mu je ovo prvi prelazak(tj. bar se ne seca dobro prethodnog), mislim da mu to i nije toliko bitno. Zato ova igra ima veliki replay value, mozes da doneses puno razlicitih odluka prilikom igranja.
Stara 10.4.2012, 10:52   #524
Uruk
Veteran

Član od: 30.5.2011.
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka

...dobro je praviti upis pre vecih odluka ili dilema, jer ovde znaju da kazne zbog nekih brzopletih odluka... manje exp-a, slabiji loot, losa reputacija, glupi poslovi i zadaci... i takve kazne. Moj savet je sto pre nauciti pickpocket i picklock, jer nose dobar exp i loot, i olaksaju taj pocetak.

edit:
ako nekom zatreba:
Guide to installing Gothic II on Windows 7 32-bit

i ovo je za vurtov mod:
Vurt's Gothic II Texture Pack v0.2

Poslednja ispravka: Uruk (10.4.2012 u 11:16)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
Asmodeus (10.4.2012)
Stara 10.4.2012, 18:02   #525
Paladin
Starosedelac

Član od: 20.12.2005.
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 189 puta na 124 poruka

Citat:
Milos The Sly kaže: Pregled poruke
Nije pametno da se učlanjujete u bilo koju od tri frakcije pre nego što istražite celu mapu, zato što će dosta promeniti način na koji pripadnici drugih frakcija reaguju na vas i zaključati dosta stvari.
To me zanimalo, onda neću još pristupati miliciji, želim da što više stvari istražim, obavim što više questova, napredujem u levelima.

Ono što je primamljivo kod ranog pristupa miliciji je što daju armor od 40/40 dok inače imam onu odjeću sa farme sa samo 15/15, a nudili su i neki mač ako nađem nekog paladina koji se zagubio u gradu. Sjećam se prije kad sam igrao da sam jedva čekao da sakupim dovoljno para i strenghta da bih mogao koristiti jače mačeve i oklop, jer baš trebaju.

Mislim da ću biti aprentice od Bospera, ionako inače dosta lovim u Gothic igrama i kasnije prodajem kožu, a ako ću kod njega dobijati i veću cijenu tim bolje, dok se sa druge strane nikad nisam previše bavio kovanjem oružja. A i pare mi trebaju, nemam ni za mapu svijeta jer košta 250 zlatnika a ja nemam ni 200, još sam morao platiti Andreu 50 zlatnika zbog neke tuče, istukao sam onog lika u Harboru što lupa onim čekićem (a kad se sjetim bila je opcija da mu dam 10 zlatnika da prestane, čime bih riješio taj quest, jeftinije bih prošao )

Citat:
Uruk kaže: Pregled poruke
... mozes i lopovima da se pridruzis i naucis dzeparenje.
Da li se i u tom slučaju kasnije mogu priključiti miliciji i paladinima?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 18:13   #526
Shonkas
Deo inventara foruma

Član od: 2.11.2005.
Zahvalnice: 1.040
Zahvaljeno 546 puta na 418 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas

Moze neko fotku da pokaze kako igra izgleda sa "Gothic II Texture Pack v0.2", i sta jos treba dodati da izgleda bar pristojno za danasnje pojmove...?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 19:04   #527
Milos The Sly
Novi član

Član od: 22.9.2011.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Da li se i u tom slučaju kasnije mogu priključiti miliciji i paladinima?
Možeš, pošto su lopovi tajno društvo (skriveni su u kanalizaciji, dobijaš ključ posle serije kvestova u Korinisu) i niko nije siguran da li postoje i ko su, a kamoli da si ti u njima. Imaš kvest od Andrea da ih pronađeš i pobiješ, ali ja to uvek odložim do trećeg poglavlja, kada više nema kvestova sa njima i ne služe ti ničemu.

A do lopova možeš da stigneš na dva načina:

1. a) U kvestu sa trgovcem Džorom i lopovom Rengaruom na pijaci, kada uhvatiš Rengarua pusti ga da ide.
b) U kvestu koji ti zadaje Nagur u lučkoj kafani vrati paket Naguru, a ne Baltramu.
c) U pećini u šumi blizu Akilove farme se nalaze banditi. Pobij ih, i na jednom od nijh ćeš naći zašivenu ribu. Otvori je, i pronaći ćeš pismo koje "smrdi na ribu". Idi kod Halvora (prodavca ribe na pristaništu) i pristani na njegov dogovor.
Posle idi u kafanu na pristaništu i pričaj sa gazdom. Reći će ti da te je tražio jedan sumnjiv tip, pa zato idi iza Halvorove ribarnice i pričaj sa Atilom. Daće ti ključ. Skoči u vodu na pristaništu, idi desno, uz zid keja, i stići ćeš do polupotopljenih vrata. Iza ćeš naći lopove (kao i Bosperov ukraden luk i Koragonov srebrni pribor). Daće ti šansu da se pridružiš, jer si se "pokazao kao prijatelj".

2. Uradi iste ove kvestove, ali Rengarua, Nagura i Halvora prijavi Andreu i on će ih uhapsiti. Opet idi u kafanu, pričaj sa gazdom, idi iza ribarnice. Atila će te ovaj put napasti. Ubij ga, uzmi ključ i idi do onih polupotopljenih vrata. Opet ćeš naći lopove, koji će ovaj put biti iznervirani, ali će svejedno videti da si sposoban i dati ti šansu da se pridružiš.

Ja više volim ovaj drugi način, a više i odgovara budućem članu milicije, sa rolplej perspektive. Šta ćeš, poštenjačina sam.
Milos The Sly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 20:04   #528
Krilce
Starosedelac

Citat:
Milos The Sly kaže: Pregled poruke
Možeš, pošto su lopovi tajno društvo (skriveni su u kanalizaciji, dobijaš ključ posle serije kvestova u Korinisu) i niko nije siguran da li postoje i ko su, a kamoli da si ti u njima. Imaš kvest od Andrea da ih pronađeš i pobiješ, ali ja to uvek odložim do trećeg poglavlja, kada više nema kvestova sa njima i ne služe ti ničemu.

A do lopova možeš da stigneš na dva načina:

1. a) U kvestu sa trgovcem Džorom i lopovom Rengaruom na pijaci, kada uhvatiš Rengarua pusti ga da ide.
b) U kvestu koji ti zadaje Nagur u lučkoj kafani vrati paket Naguru, a ne Baltramu.
c) U pećini u šumi blizu Akilove farme se nalaze banditi. Pobij ih, i na jednom od nijh ćeš naći zašivenu ribu. Otvori je, i pronaći ćeš pismo koje "smrdi na ribu". Idi kod Halvora (prodavca ribe na pristaništu) i pristani na njegov dogovor.
Posle idi u kafanu na pristaništu i pričaj sa gazdom. Reći će ti da te je tražio jedan sumnjiv tip, pa zato idi iza Halvorove ribarnice i pričaj sa Atilom. Daće ti ključ. Skoči u vodu na pristaništu, idi desno, uz zid keja, i stići ćeš do polupotopljenih vrata. Iza ćeš naći lopove (kao i Bosperov ukraden luk i Koragonov srebrni pribor). Daće ti šansu da se pridružiš, jer si se "pokazao kao prijatelj".

2. Uradi iste ove kvestove, ali Rengarua, Nagura i Halvora prijavi Andreu i on će ih uhapsiti. Opet idi u kafanu, pričaj sa gazdom, idi iza ribarnice. Atila će te ovaj put napasti. Ubij ga, uzmi ključ i idi do onih polupotopljenih vrata. Opet ćeš naći lopove, koji će ovaj put biti iznervirani, ali će svejedno videti da si sposoban i dati ti šansu da se pridružiš.

Ja više volim ovaj drugi način, a više i odgovara budućem članu milicije, sa rolplej perspektive. Šta ćeš, poštenjačina sam.
A dobro, nemoj mu bas govoriti kako da dodje do njih.
Bar te gothic tera da istrazujes puno i ne ides po netu da gledas resenja questova. Zato ima i replay value.
Stara 10.4.2012, 22:23   #529
Skenderevo
Starosedelac

Član od: 20.11.2010.
Zahvalnice: 3.560
Zahvaljeno 942 puta na 514 poruka

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Moze neko fotku da pokaze kako igra izgleda sa "Gothic II Texture Pack v0.2", i sta jos treba dodati da izgleda bar pristojno za danasnje pojmove...?
Spoiler za slika:

A sta dodati to ne bih znao da ti kazem posto sam to radio samo u G1 , dvojka i dan danas izgleda lepo (bar meni).
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 22:49   #530
Krilce
Starosedelac

Izgleda, zato sto su teksture realne, nema bloom-a i kojekakvih nepotrebnih efekata. Jeste da je mnogo zastarela, ali mi i dalje ne smeta.
Stara 10.4.2012, 22:51   #531
Shonkas
Deo inventara foruma

Imas pravo Skenderevo...ovo sasvim pristojno! Jos ako moze bolje sa grafikom, eto uzivanja sa jedinim propustom iz moje mladosti-Gothic II (i to kakav propust)
P.S. Ovo radi na WIN 7 64bit?
Stara 10.4.2012, 23:01   #532
Paladin
Starosedelac

Član od: 20.12.2005.
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 189 puta na 124 poruka

Radi bez problema na Win7 x64, ja igram na tome, kupljena na GOG-u.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
Shonkas (10.4.2012)
Stara 11.4.2012, 0:10   #533
Krilce
Starosedelac

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Imas pravo Skenderevo...ovo sasvim pristojno! Jos ako moze bolje sa grafikom, eto uzivanja sa jedinim propustom iz moje mladosti-Gothic II (i to kakav propust)
P.S. Ovo radi na WIN 7 64bit?
I da, obavezno nabavi Gold verziju.
Stara 11.4.2012, 8:51   #534
nidza92
Član

Član od: 9.3.2010.
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka

Sada sam knight 25-6 lvl , citajuci ove postove vidim da sam dosta exp poena propustio na donjim levelima ali nije mi to sustina ove igre ionako, kad sam vec odlucio da budem paladin nisam hteo da idem i resavam zadatke za placenike ili magove. Takodje nemam nameru da nalazim onih 9 dragonroota , nasao sam 5-6 i to je to necu da gubim sate da bih se jos malo nabudzio jer sam i sada dovoljno jak a i vise uzivam da istrazujem i radim kvestove nego da se budzim, nije ovo wow. Fenomenalna igra : )
nidza92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 10:16   #535
Uruk
Veteran

...za one koji vole da istrazuju i zavire pod svaki kamen, nije lose uloziti LP-ove u ucenje onih drevnih jezika na kamenim plocama.
Stara 11.4.2012, 10:41   #536
nidza92
Član

Član od: 9.3.2010.
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka

Da ulaganje u taj jezik se isplati itekako, samo na strenght poenima sa tablica sam povratio LP koje sam potrosio za jezik, a nasao sam ih gomilu za sve i svasta.
nidza92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 11:32   #537
zvjer
Banned

Član od: 12.9.2007.
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Radi bez problema na Win7 x64, ja igram na tome, kupljena na GOG-u.
Imao sam problema sa ovom igrom. Nije hteo da mi radi sinematiks (ako sam pogodio pravu rec za video klipove pre i za vreme igre). Ali se sredi jednostavnom intervencijom u gothic.ini fajlu gde se za rezultat dobijaju klipovi manje velicine koji rade bez problema.

Video sam da su se pojedini sa x64 zalili da njima igra uopste ne radi. U tom slucaju, ne znam sta je resenje.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 12:51   #538
Uruk
Veteran

dosta korisnih stvari mogu doneti izmene u gothic2.ini
Citat:
* Disable video scaling because otherwise videos may only have audio!
scaleVideos=0

* Custom resolution (system/gothic2.ini file) to 1920px x 1200px widescreen:
zVidResFullscreenX=1920
zVidResFullscreenY=1200
zVidResFullscreenBPP=32

* Extend menu to fit widescreen:
extendedMenu=1

* Antialiasing, anisotropic filtering and other graphic candy:
zTexAnisotropicFiltering=1
zVidEnableAntiAliasing=1
zSubdivSurfacesEnabled=1
zCloudShadowScale=1
zTexCacheSizeMaxBytes=128000000
zSndCacheSizeMaxBytes=80000000

* Enable Quick Save buttons (F5 save, F9 load):
useQuickSaveKeys=1

* Shortcuts for healing- and mana potions (appears in ingame settings):
usePotionKeys=1

Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
dellboyan (15.4.2012), Krilce (11.4.2012), Skenderevo (11.4.2012), zvjer (11.4.2012)
Stara 13.4.2012, 20:55   #539
Shonkas
Deo inventara foruma

Upravo instaliram i gledam Vurt's Gothic II Texture Pack v0.2, pa se pitam kako se on integrise?
Mozda u Gothic II/DATA se samo smesti?

Pfff...na tvoklik za start igre-nista se ne desava, mada je procesor na 50%?! Win 7 64bit (Gothic II GOLD)

Poslednja ispravka: Shonkas (13.4.2012 u 21:44)
Stara 13.4.2012, 21:33   #540
Aljosa
Veteran

Član od: 1.12.2005.
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa

Evo da javim i u ovoj temi, koga zanima kompletan Gothic serijal ima na steam-u za 12.49 eura:
http://store.steampowered.com/sub/12075/
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gold edition, gothic, gothic 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40
Izrada mapa: DotA Marvel comics edition Adonai037 Mrežne igre 5 1.8.2007 2:03
Windows 98 Second Edition Night Hawk Operativni sistemi 32 16.12.2005 15:19

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:10.