Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2006, 2:04   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Jel moze neko da mi objasni malo sistem na kojem rade RPG-ovi? Sta su roll-ovi i sl.?

U pitanju sam sve rekao! Npr pokusavam da igram KOTOR i nije da ne ide, ali mi nije jasno bas sve najbolje! Kakvi su to roll-ovi koji se pominju, i sta znaci oznaka kao d18-20 ili tako nekako?! I neki check-ovi da bi se npr otkljucala vrata sa levelom 10 npr... Bar ukratko nesto, znacice mi puno! Slicna stvar je bila i sa neverwinter nights, koji sam i presao, ali nikada to potpuno shvatio- kada nisam bio siguran npr, ja sam isao logikom da je bolje ono oruzje (stit, oklop...) koje je skuplje, a ne u zavisnosti od oznaka koje nosi.... ?!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 2:15   #2
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Jel moze neko da mi objasni malo sistem na kojem rade RPG-ovi? Sta su roll-ovi i sl.?

E ajde sad neko da lepo objasni coeku, da i ja bolje razumem... Ja mogu da objasnim ono kratke crte, ali hocu da mu neko detaljno i dobro objasni zbog svih koji to ne razumeju.. Ne samo ono e to ti je roll, kao kockica, to mogu i ja
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 2:42   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Jel moze neko da mi objasni malo sistem na kojem rade RPG-ovi? Sta su roll-ovi i

Jedno veoma dobro uputstvo o RPG-u postoji na Wikipedi-ji na sledećoj adresi: http://en.wikipedia.org/wiki/Role-playing_game.

E sad koga mrzi da čita

holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 10:10   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Jel moze neko da mi objasni malo sistem na kojem rade RPG-ovi? Sta su roll-ovi i

Citat:
polarnimeda kaže:
U pitanju sam sve rekao! Npr pokusavam da igram KOTOR i nije da ne ide, ali mi nije jasno bas sve najbolje! Kakvi su to roll-ovi koji se pominju, i sta znaci oznaka kao d18-20 ili tako nekako?! I neki check-ovi da bi se npr otkljucala vrata sa levelom 10 npr... Bar ukratko nesto, znacice mi puno! Slicna stvar je bila i sa neverwinter nights, koji sam i presao, ali nikada to potpuno shvatio- kada nisam bio siguran npr, ja sam isao logikom da je bolje ono oruzje (stit, oklop...) koje je skuplje, a ne u zavisnosti od oznaka koje nosi.... ?!
Neverwinter Nights koristi Dungeons&Dragons pravila, a Kotor modifikovana D&D pravila. Ta pravila su originalno izmišljena za igranje RPG-ova na stolu, sa tablom i kockicama. Znači roll ti je bacanje kockice. Ako oružju piše 1d8, znači da se tvoj udarac izračunava bacanjem jedne osmostrane (da da, ima i to) kockice. Ako piše 2d6, bacaju se dve šestostrane, pa šta ispadne u zbiru to ti je udarac u tom turnu.
S obzirom da te interesuju uglavnom D&D bazirane igre, bolje pogledaj odmah ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dungeons_%26_Dragons
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 14:43   #5
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Jel moze neko da mi objasni malo sistem na kojem rade RPG-ovi? Sta su roll-ovi i

amin
d je za dice, prvi broj je za broj kockica a drugi za broj strana kockice

evo generalno sta se desi prilikom napada:
-ti bacis d20
-ako dobijes broj veci nego sto neprijatelj ima armor class (ac), pogodio si ga (ovde se dodaju oni bonusi od snage, oruzja +1, +3 itd na 'to hit')
-onda bacas kockicu za damage (zavisi od oruzja) i koliko dobijes toliko pravis dmg (sabrano sa onim +1 itd) :P

to ti je rol za napad :P

generalno, svi slucajni ili varijabilni dogadjaji u RPGima se simulraju bacanjem kockica- ako ne postoji pravilo za odredjenu situaciju, uvek moze da se improvizuje
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 16:25   #6
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Jel moze neko da mi objasni malo sistem na kojem rade RPG-ovi? Sta su roll-ovi i sl.?

Citat:
polarnimeda kaže:
U pitanju sam sve rekao! Npr pokusavam da igram KOTOR i nije da ne ide, ali mi nije jasno bas sve najbolje! Kakvi su to roll-ovi koji se pominju, i sta znaci oznaka kao d18-20 ili tako nekako?! I neki check-ovi da bi se npr otkljucala vrata sa levelom 10 npr... Bar ukratko nesto, znacice mi puno! Slicna stvar je bila i sa neverwinter nights, koji sam i presao, ali nikada to potpuno shvatio- kada nisam bio siguran npr, ja sam isao logikom da je bolje ono oruzje (stit, oklop...) koje je skuplje, a ne u zavisnosti od oznaka koje nosi.... ?!
Kada napadas, prvo ti se sabiraju svi moguci bonusi (dakle od oruzja, snage itd... kao sto rece mrmot) + attack bonus (to zavisi od klase i od nivoa, sto si veci nivo, to je attack bonus veci) + 1d20. To 1d20 znaci da se jedanput baca 20-ostrana kockica. Kada se sve to sabere to sabere, uporedjuje se sa armor classom protivnika, i ukoliko si dobio veci broj, pogodio si ga, a ukoliko si dobio manji, promasio si ga. Isto tako kada on tebe napada. Ukoliko ga pogodis, onda se baca da se vidi koliko si damage naneo. To se opet uzimaju u obzir bonusi od snage (ali ne i od nivoa) i oruzje + bacas kockicu u zavisnosti koje oruzje imas. Za longsword, to je 1d8, sto znaci jednom bacas osmostranu kockicu. Za greatsword (dvorucni mac) to je 1d12.
Bonus koji dobijas od snage ti pise odmah pored kada otvoris character sheet u NWN. A moze ga izracunati i sam. Na svaka 2 poena (preko 10 poena) u snazi, bonus ti se povecava za 1, a za svaka 2 poena ispod 10, bonus se smanjuje za 1. Znaci:

STR 12 - Bonus 1
STR 16 - bonus 3
STR 8 - Bonus -1 (odnosno nemas bonus, nego penal)
STR 14 - bonus 2 itd...

Sve sto radis u igri je povezano sa odredjenim skillovima. Konkretno za otvaranje vrata u Kotoru treba ti security skill. Kada probas da otkljucas vrata bacas difficulty check. To u stvari znaci da bacas opet 1d20 + tvoj security skill. U sustini kao borba, samo sto sada treba da dobijes veci broj od vrata a ne od protivnika, da bi ih otvorio. Koliko ce biti tesko otvoriti neka vrata, odlucuje bioware. Jos jedna vazna stvar. Kada pokusavas da otvoris vrata dok nisi u borbi, podrazumeva se da imas vremena da cackas na miru. Tada ne bacas 1d20 vec podrazumeva da si dobio 20 automatski. Dakle security skill ti je 4 na primer i pokusavas da otvoris vrata koja imaju difficulty check 21. Ukoliko nisi u borbi imaces 24 (4 + 20) naspram vrata koja imaju 21.
Imas vise od vrata, dakle otkljucao si ih. Ukoliko to probas u borbi, neces dobiti automatski 20 vec ces bacati kockicu i dobiti recimo 10. Onda ce biti 14 (4 + 10) naspram vrata koja imaju 21. Imaces manje i nece uspeti da ih otvoris. Tako ti je i za sve ostale skillove (Persuade itd...)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 16:37   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Jel moze neko da mi objasni malo sistem na kojem rade RPG-ovi? Sta su roll-ovi i

Evo ti AD&D pravila,al na engleskom...
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip ad&d.zip (15,1 KB, 43 puta viđeno)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 2:43   #8
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom RPG (D&D) RULES !?!!?

Ova pravila me izludjuju... ZELIM da ih naucim, ali ne znam GDE da ih pronadjem!? Mislim, ima ih SVUDA, ali svaka verzija na koju naidjem je po necemu drugacija. Osim toga, sve to me vise zbunjuje nego sto mi objasnjava stvari... Da li se meni cini, ili ljudi kupuju CITAVE KNJIGE u kojima pisu pravila?!

Anyway- zelim neke osnovne smernice, ne zelim da igram celu igru u glavi i sa knjigom u ruci. Ali bih voleo da znam kako RPG igre funkcionisu... Bar toliko da npr. u NWN2 ne moram da kupujem najskuplja oruzja, petpostavljajuci da su najbolja! Igrao sam vec i presao neverwinter nights 1, ali nisam bas shvatio princip na kome igra funkcionise. Ne trazim ni od koga da mi sada sve objasnjava, vec da mi kaze gde mogu da skinem uputstvo- da obuhvata od svega po malo- sustinu. Da razumem sta su rollovi, throwings, preskakanja AC, DC.... Ne znam ni sam vise..... Cuo sam samo da NWN2 na primer koristi ta cuvena D&D pravila, ali i ona se stalno menjaju i o njima ne znam NISTA.... I sve me zbunjuje- a net ne pomaze mnogo jer nema ni pocetak ni kraj!

Zelim samo osnovno- ne bih voleo da citam vise od 10-ak strana teksta (a kamoli knjigu), a pogotovo za pocetak! Uostalom, verujem da je 10ak strana dovoljno da se bilo sta na svetu objasni- toliko da razumes nacin funkcionisanja predmeta koji se objasnjava (u ovom slucaju su to PRG igre; a moze i konkretno NWN2)!

Predlazem i da ako neko nadje ili ima pravi fajl ili adresu- da se ova poruka zalepi! Cudi me da vec ne postoji kao takva...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 3:25   #9
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

He, he, treba ti "Dungeons 'n' dragons adventure game" koji možeš naći svuda po rpg prodavnicama i klubovima za nešto manje od 900 dinara. To je nešto kao starter-pack, dobiješ dve "knjižice", baš to osnovno šta je šta, pravila, osobine, monsteri, oružje, oklopi, dobiješ neku mapu i tokene i knjigu avanturica za početak (to je jelte za stono igranje sa društvom, ali mislim da će ti pomoći)...

Kutija je narandžasta, dva cm debela, nekih 40x25 cm, na njoj je nacrtana razvaljena kapija sa zmajem i našim herojima kako proviruju...

Verzija pravila je DND 3+

Ili, ako baš hoćeš detaljnije, nabavi "DND Players Handbook" za treću ili 3.5 ediciju...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 5:21   #10
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

Mozda bi mogli da napravimo jednu temu koju bi moderatori stavili kao "bitnu" u kojoj bismo objasnili pravila u osnovnim crtama. Cisto ono sta su rolovi, sta je atak bonus, zasto moj mac ne nanosi damage itd... Posto se ovo pitanje jedno 10-i put postavlja...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 5:33   #11
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

Da, možda bi to bilo OK, ali kako izgleda, završava se doba D&D pravila.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 13:23   #12
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

Citat:
Eniaroyah kaže:
ako baš hoćeš detaljnije, nabavi "DND Players Handbook" za treću ili 3.5 ediciju...
sve to moze da se nadje "negde" na netu u PDF formatu.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 13:46   #13
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

Citat:
Plagy kaže:
sve to moze da se nadje "negde" na netu u PDF formatu.
A gde sam ja eksplicitno rekao da on mora to da kupi i da ne može da "nađe" negde? Rekao sam da je možda dobro da kupi action game, ako bi možda probao i ovako da igra, i jer sadrži te dve kratke "slikovnice" koje su baš ono što on traži... za PHB nisam rekao ništa...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 14:14   #14
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

Citat:
Sarmatian kaže:
Mozda bi mogli da napravimo jednu temu koju bi moderatori stavili kao "bitnu" u kojoj bismo objasnili pravila u osnovnim crtama. Cisto ono sta su rolovi, sta je atak bonus, zasto moj mac ne nanosi damage itd... Posto se ovo pitanje jedno 10-i put postavlja...
O tome i govorim. Ne zelim da citam knjige, samo zelim da znam pravila u OSNOVNIM CRTAMA!! Da znam kako igra funkcionise!
Ne zelim da sabiram i proracunavam svaki potez, i da igram igru 3 godine; ali bih voleo da znam koji mac da kupim za kog lika!? I da potpunije razumem sta donose razliciti feat-ovi i skill-ovi...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 15:59   #15
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

Citat:
polarnimeda kaže:
O tome i govorim. Ne zelim da citam knjige, samo zelim da znam pravila u OSNOVNIM CRTAMA!! Da znam kako igra funkcionise!
Ne zelim da sabiram i proracunavam svaki potez, i da igram igru 3 godine; ali bih voleo da znam koji mac da kupim za kog lika!? I da potpunije razumem sta donose razliciti feat-ovi i skill-ovi...
Pazi, mogu ja da uzmem na sebe da ti prekucam šta su rolls, throws, feats, skills, races, classes, saves,... na engleskom, jer prevoditi to bi bilo smešno... ali uopšteno za DnD...
Za bilo koju specifičnu igru nađi walktrough na netu, svaki iole ozbiljan ima uvodni deo gde ti piše ukratko o rasama, specifičnim lokacijama za njih, oružjima...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 17:31   #16
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

Citat:
Eniaroyah kaže:
Pazi, mogu ja da uzmem na sebe da ti prekucam šta su rolls, throws, feats, skills, races, classes, saves,... na engleskom, jer prevoditi to bi bilo smešno... ali uopšteno za DnD...
Za bilo koju specifičnu igru nađi walktrough na netu, svaki iole ozbiljan ima uvodni deo gde ti piše ukratko o rasama, specifičnim lokacijama za njih, oružjima...
Evo, napisacu ja na srpskom nesto u osnovnim crtama, ako ces "zabitniti"
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 18:52   #17
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

vidis- u pravu si za walkthrough... pogledacu koji
A ako vas koji dobro poznajete ova pravila tj. njihovu sustinu ne mrzi da ih napisete u osnovnim crtama- utoliko bolje i za mene i za ceo forum. zalepis pa ko ima sta da dopuni neka kaze- na kraju moze da se napravi jedinstveno SK uputstvo Neko super duper ultra sustina giga jupi mega ura master sk hiper uputstvo!
Inace, meni ne smeta ni da bude na engleskom... mislim ne verujem da bi neko bas igrao NWN ako ne razume engleski Ako ne, ni neki konkretan, kraci i jasan link ne bi bila losa stvar...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 18:57   #18
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

Citat:
Eniaroyah kaže:
Pazi, mogu ja da uzmem na sebe da ti prekucam šta su rolls, throws, feats, skills, races, classes, saves,... na engleskom, jer prevoditi to bi bilo smešno... ali uopšteno za DnD...
Mislis da ih iskopiras, tj izdvojis? Ne bih voleo da iko pise esej da ja ne bih morao da citam jos vise od toga tj. prirucnik... Ali ako ti je to posao od 5-10 min... MOZE Taman da prilepis...
I ovo sa pisanjem na srpskom je neko pomnuo- ako te ne mrzi napisi Npr. hrvati imaju dosta toga o D&D, ali opet nista sazeto
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 19:01   #19
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

O D&D pravilima se vec raspravljalo u drugim temama...

pogledajte ovde http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=10784&page=2
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 19:51   #20
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: RPG (D&D) RULES !?!!?

Ajde ja cu da pocnem nesto osnovno, pa cemo dopunjivati vremenom ako se slazete.
Naime, imao sam prilike da nekoliko godina obitavam u DnD svetu (kompjuterski svet dnd-a ovde ne racunam), pa s toga mogu reci da sam svojevremeno poznavao pravila u "sitna crevca", ali i dosta toga sam pozaboravljao. Medjutim, tesko da bi ovde mogli da ispisemo sva moguca "bitna" pravila, tako da bi bilo najbolje da se drzimo samo onih osnovnih, koji bi kako neko rece pomogli u razumevanju gorenavedenih kompjuterskih igara.
Pa dakle...
Sto se tice "attack bonus"-a:
Postoji tabela u kojoj pise koliko svaka klasa dobija na "attack", i otprilike je mozete sastaviti prateci sledece instrukcije;
"Warior" klase (fighter, barbarian, ranger) dobijaju +1 na svakom nivou, carobnjaci "and the ilk" (wizard, sorcerer) dobijaju 1/2 po nivou (znaci +1 na svakom 2gom), dok ostali (priest, druid, rough, monk) dobijaju 2/3 po nivou (+2 na svaka 3 nivoa, npr. na 2gom imaju +1, na 3cem +2, na 4tom +2, na 5tom +3 itd). Dalje, na konacne vrednosti ove stavke utice i jedna od Primarnih Karakteristika-Snaga.
Tabela za Primarne Karakteristike izgleda ovako:
0-1: -5
2-3: -4
4-5: -3
6-7: -2
8-9: -1
10-11:+0
12-13:+1
14-15:+2
16-17:+3
18-19:+4
itd...
Brojevi sa znakom se nazivaju modifikatori.
Slobodno moze neko da me ispravi ako ima tacnije podatke.
"Attack bonus" je vazan da bi udarili protivnika. Tu vrednost dodate na broj koji ste dobili bacanjem 20-ostrane kocke (pravilnije ikosaedar). Ako je zbir veci od "Armor class"-a (skraceno AC) protivnika, uspesno ste ga udarili. Dalje ostaje da vidite koliku ste mu stetu naneli (damage, iliti demidz po srpski), a ovo zavisi od oruzija koje imate u tom trenutku.
Primeri za dmg oruzija:
Dvorucni mac (Great sword u 3ed, two-handed u 2ed), pravi stete u vrednosti od 2d6, sto znaci 2 sestostrane kocke. Ukupan dmg se dobije kada na taj broj dodate i modifikator Snage, i plus dodate bonus od maca (ako je magican).

Eto za pocetak.
Poz
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com