Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2016, 3:23   #1861
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Pa druze ja ne citam sta pisu na sajtu i ne donosim zakljucke.Jel si se ti u to sam uverio da ima bolje upravljanje...Pa znas koliko ima igrica koje su sa pf prakticno neigrive...Kad ga iskljucis igra fercera i golim okom se vidi ( ko drzi msi ab ukljucen ) da igra uposli vise rama i da fercera kako radi...Dzabe ti ram,kad ona drlja sa harda,a da me neko ubedi da je do grafe,nema ni teorecke sanse jer bez virtualne memorije recimo gta 5,fc 4 rade fascinantno...To meni vise lici na problem wina nego samih igara.Sve vise se javlja potreba za ssd zbog takvih problema.
Ja i koristim. I nisam primetio nikakav korak unazad po tom pitanju.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 9:38   #1862
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Pa druze ja ne citam sta pisu na sajtu i ne donosim zakljucke.Jel si se ti u to sam uverio da ima bolje upravljanje...Pa znas koliko ima igrica koje su sa pf prakticno neigrive...Kad ga iskljucis igra fercera i golim okom se vidi ( ko drzi msi ab ukljucen ) da igra uposli vise rama i da fercera kako radi...Dzabe ti ram,kad ona drlja sa harda,a da me neko ubedi da je do grafe,nema ni teorecke sanse jer bez virtualne memorije recimo gta 5,fc 4 rade fascinantno...To meni vise lici na problem wina nego samih igara.Sve vise se javlja potreba za ssd zbog takvih problema.
Meni se to počelo pojavljivati još od Win8, dok su na Win7 sa istim programima/igrama performanse bile višestruko bolje. Tada je bilo saveta tipa - isključiti indeksiranje fajlova, što ja nisam isprobao jer sam se prebacio na win7 betu.
Na svu sreću - ne igram toliko igara, ali pre par dana instalirah Skyrim i Fallout4; Skyrim je jedva igriv, Fallout - ne. Moja misao je bila - kako nas M$ na finjaka tera da kupimo SSD, pošto mi je na Win7 Skyrim leteo.
Druga stvar koja mi pada na pamet, pošto su se javila suprotna mišljenja jeste da to može da zavisi od kombinacije komponenti/drajvera u sistemu.
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 10:01   #1863
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Poenta kompresije memorije koju Windows 10 primenjuje nije u uštedi RAM-a već u smanjenju broja I/O zahteva prema sporim medijima koji su deo virtuelne memorije.
Naravno, ali je suština ista. Usled veće količine RAM memorije, smanjuje potreba za page fajlom, postojala kompresija memorije ili ne. Sistemu sa 8GB RAMa i ne treba PF, a tek sa 16.

Kako svaka kompresija ipak "jede" procesor, u nekim situacijama staviti Windows 10 na 1GB RAMa na single core AMD Sempron procesoru će takva kompresija biti kontraproduktivna.

Na novijim računarima je pak sve jedno.

Hoću da kažem da je ok taj "feature" ali nije sad neki ubica od novine zbog koje po svaku cenu treba preći na W10.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 18:25   #1864
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Naravno, ali je suština ista. Usled veće količine RAM memorije, smanjuje potreba za page fajlom, postojala kompresija memorije ili ne.
Virtuelna memorija ne funkcioniše tako, posebno ne na Windows operativim sistemima gde koncept standby memorije igra veliku ulogu.
Citat:
Standby: Pages of physical ram not actively being used. These are still left in physical ram but will be repurposed first by the memory manager (either returned to the active list or zeroed out and reused) if something needs physical ram for active pages. Standby pages are essentially cache – it’s better to have infrequently used data kept in RAM “just in case” than pushing it out to disk when the memory isn’t needed for anything else.

Izvor: http://blogs.technet.com/b/askperf/a...ol-rammap.aspx
Dakle, Windows će pokušati što duže da zadrži potencijalno upotreljiv segment virtuelne memorije i zato nije ništa čudno da virtuelna memorija zapravo bude skoro potpuno popunjena iako je možda tek mali njen deo u upotrebi (otuda ono "standby").

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Sistemu sa 8GB RAMa i ne treba PF, a tek sa 16.
Na Linuxu gde postoji fina kontrola swappiness faktora to je tačno. U slučaju Windows-a potpuno gašenje page fajla može da bude problematično jer uprkos opštem shvatanju da page fajl na disku služi samo kao rezerva u slučaju kad se interna memorija popuni to nije tačno. Virtuelna memorija je mnogo složenija od toga.
Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Kako svaka kompresija ipak "jede" procesor, u nekim situacijama staviti Windows 10 na 1GB RAMa na single core AMD Sempron procesoru će takva kompresija biti kontraproduktivna.

Na novijim računarima je pak sve jedno.
Nije kontraproduktivna zato što, ponavljam, dok su procesori i memorija napredovali svih ovih godina hard diskovi su ostali i dalje tamo gde su bili pre deset godina. Hendikep od 5-10% zbog procesora i memorije je neuporedivo manji od 200-300% koji I/O operacije unose u startu. Tu leži logika i prednost kompresije memorije.
Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Hoću da kažem da je ok taj "feature" ali nije sad neki ubica od novine zbog koje po svaku cenu treba preći na W10.
Prelazak na Windows 10 nije poenta ove rasprave već utvrđivanje koji operativni sistem ima bolji menadžment memorije. Za sve računare koji ispunjavaju bar neki osnovni hardverski minimum odgovor je jednostavan - Windows 10.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
voodoo_ (11.1.2016)
Stara 11.1.2016, 18:43   #1865
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

ja sam dosta dugo držao ugašen pagefile još od viste čini mi se tek sam pre jedno godinu dana uključio zbog neke igrice počelo je da mi izbacuje da mi fali memorija pa sam uključio, a i ne slažem se da je odgovor jednostavan da je najbolji win10 kad ima puno mana i nedostataka evo ova tema ih je puna, niti igrice bolje rade na njemu, tako da ono moj stav je da nemam ni jedan razlog da gubim vreme sa win10 da ga popravljam kad imam sve što mi treba na win7 koji radi još od kad sam ga instalirao, da je bar izašla neka igra dx12 pa i da razmišljam, ovako, ništa epohalno novo, samo malo šminke
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 19:32   #1866
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
a i ne slažem se da je odgovor jednostavan da je najbolji win10 kad ima puno mana i nedostataka evo ova tema ih je puna,
Pročitaj ponovo poslednji pasus mog prethodnog posta.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 20:12   #1867
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

pročitao sam 10x i nije mi jasno
Kažeš bolja kompresija memorije i onda kažeš odgovor je jednostavan win10, ali ne razumem šta tačno misliš pod tim jednostavnim odgovorom Rekoh već da nisam ni koristio swap file nekoliko godina znači odpada keširanje na hard disku što znači da je za moje potrebe bilo sasvim dovoljno memorije još na visti , u redu jeste bolje kad se kompresuje ali mora da se popravlja win10 za šta nemam nešto volje ono što radi ne treba popravljati znači win7 koji nema falinke ne treba menjati sa win10 koji treba da se popravlja posle instalacije, celo prepodne izgubih pokušavajući da instaliram win10 sa sd kartice i na kraju otkrijem da ne može i sat dva provedoh u njemu kad sam ga konačno instalirao i od tad ga više ni jednom ne pokrenuh stoji tamo za svaki slučaj ako zatreba, što bi se reklo u sportskom žargonu sedi na klupi
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 20:46   #1868
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pročitao sam 10x i nije mi jasno
Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Prelazak na Windows 10 nije poenta ove rasprave već utvrđivanje koji operativni sistem ima bolji menadžment memorije. Za sve računare koji ispunjavaju bar neki osnovni hardverski minimum odgovor je jednostavan - Windows 10.
Jel jasnije ovako kad išaram bojicama?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 2:46   #1869
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Naravno, ali je suština ista. Usled veće količine RAM memorije, smanjuje potreba za page fajlom, postojala kompresija memorije ili ne. Sistemu sa 8GB RAMa i ne treba PF, a tek sa 16.

Kako svaka kompresija ipak "jede" procesor, u nekim situacijama staviti Windows 10 na 1GB RAMa na single core AMD Sempron procesoru će takva kompresija biti kontraproduktivna.

Na novijim računarima je pak sve jedno.

Hoću da kažem da je ok taj "feature" ali nije sad neki ubica od novine zbog koje po svaku cenu treba preći na W10.
Ali druze vidi jednu stvar....Recimo primer...Posto si krenuo od kolicine memorije moram da ti navedem konkretan primer loseg upravljanja...Ja imam 8 gb ram memorije i 2 gb graficke memorije..Pustim gta 5 i on mi guta plafon 5 gb ram memorije,dok na detaljima koje igram graficka memorija ide do 1900 i kusur i to je plafon...Sta se desava.Igra radi 10 min otprilike savrseno,nema ni s od seckanja i onda polako krece da secka i sto je duse igram to postaje sve gore.Onda se javi covek na forumu i to mi na kraj pameti nije bilo i kaze mi da iskljuci pf ...Ja iskljucim i igra mi pocne vuci vise rama.Dakle vuce do plafon 7 gb,ali nema ni s od seckanja..Igram je i po 3,4 h bez prestanka,nije secnula ni sekundu...Do cega onda dolazimo ?Kakav hard,kakvi bakraci,win je krivac...Ista prica je i sa fc 4....Isto se to desava.Radi sa pf oko 10 min i onda pocinje da zeza...Onda ljudi koji drze ukljuce msi ab pocnu da tripuju kako je graficka kriva,drajveri,optimizacija,kolicina graficke memorije....Ja sam ranije sve pokusavao da povecam pf misleci da ce to u pojedinim igrama da pomogne,kad ono cvrc nista od toga...Ni na kraj pameti mi nije bilo da ako ga iskljucim da ce igra da lete...Sta ti to govori ?Jednostavno lose upravljanje ramom,ne koristi ga kako treba,kopa po hardu...Tako su napravili.....Ja sad treba da uzmem da bacim pare i da kupim brze bolje vise rama..Sta dobijam time,nista ako ce komp i pored toga sto ima ram,da kopa po hd...To su sve deciji trikovi kojima se gospoda iz microsofta sluze ne bi li mi brze bolje uzeli ssd..Skapirali da ljude u skorije vreme nece to zanimati jer su nabili cene bezobrazno visoko i onda poceli na razne fore i forice da ljudima ispiraju mozak.Po nekom pravilu i kad zakuca memoriju grafe do kraja,trebalo da se ocitava igra iz rama,a kad zafali i njega,onda da drlja sa harda,a oni su napravili da i kad ima memorije slobodne,da drlja sa harda..Gde je tu veza,a kamoli dobro upravljanje ramom .Sta vredi i da kupujes ram memoriju ako ce se softver ocitavati sa harda sem ako nemas ssd pa onda kombinovano hd-ram rade dobro,ovako jok....Ko misli da mu gta 5,fc 4 secka zbog memorije,neka slobodno iskljuci pf ili neka dodje do mene,pa ce da vidi da je krivac hard disk odnosno win....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 9:05   #1870
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Sajevac, ne razumem se u igre, ali to o čemu pričaš mi smrdi na klasičan memory leak, odnosno loša dizajnirana aplikacija/igra.

Tačno je da čak i Windows 8 bolje upravlja memorijom od Windowsa 7, ali sam ja imao problema sa Windows 8/10 na više računara sa lošijim upravljanjem procesima, te tako mi Winamp opušteno seckao zvuk kada bih učitavao neki jači sajt ili više opteretio sistem, a to mi se poslednji put dešavalo na Intel Celeronu 300MHz i softverskim modemom pa kada krene da bira vezu, secnuo bi mi Winamp.

Probano na više računara i sa više zvučnih kartica.

Da ne bude zabune naravno da tehnologija napreduje i naravno da je dosta stvari ispod haube poboljšano u korist Windowsa 10, ali mi to nije dovoljno da bih se odrekao ono malo kontrole što imam nad operativnim sistemom i ne mogu da gledam retard look&feel. Dodamo na to i spyware komponente, meni dosta.

Na računarima starijim od 3 godine preporučujem Windows 7 i 8.1 a ne 10, zbog čestih problema sa drajverima dok na novim 8.1 i 10 ako mu ne smeta da gaji NSA u kući.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 16:05   #1871
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Sajevac, ne razumem se u igre, ali to o čemu pričaš mi smrdi na klasičan memory leak, odnosno loša dizajnirana aplikacija/igra.

Tačno je da čak i Windows 8 bolje upravlja memorijom od Windowsa 7, ali sam ja imao problema sa Windows 8/10 na više računara sa lošijim upravljanjem procesima, te tako mi Winamp opušteno seckao zvuk kada bih učitavao neki jači sajt ili više opteretio sistem, a to mi se poslednji put dešavalo na Intel Celeronu 300MHz i softverskim modemom pa kada krene da bira vezu, secnuo bi mi Winamp.

Probano na više računara i sa više zvučnih kartica.

Da ne bude zabune naravno da tehnologija napreduje i naravno da je dosta stvari ispod haube poboljšano u korist Windowsa 10, ali mi to nije dovoljno da bih se odrekao ono malo kontrole što imam nad operativnim sistemom i ne mogu da gledam retard look&feel. Dodamo na to i spyware komponente, meni dosta.

Na računarima starijim od 3 godine preporučujem Windows 7 i 8.1 a ne 10, zbog čestih problema sa drajverima dok na novim 8.1 i 10 ako mu ne smeta da gaji NSA u kući.
Pa sad,moze da bude i to,ali ne mora da znaci...Nije iskljuceno,samo nekako imam utisak da bi onda pre punio memoriju,nego,sto ne bi dobro upravljao sa njom....Ma ja sam koristio uvek najnoviji win...Izuzev sto prvu verziju wina 8 nisam,nego sam cekao 8.1 ...Moj hardver teorecki jeste star toliko,ali je jos uvek upotrebljiv pa mi iz tih nekih razloga tj dx 12 tehnologije,nije bas obecavajuce ici na win 7 tj mogao bi da zaboravim na dx 12.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 22:13   #1872
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ja sam odlucio da stavim jos jedan modul na moj laptop koji je pod Win 10 jer mi stoji upaljen i World of Tanks i Firefox sa x tabova otvorenih i jos svasta nesto ponekad pa ce mi znaciti koliko toliko, trenutno imam 4 GB DDR3 na 1333 Mhz, narucio sam jos jedan potpuno isti modul jer smesno malo kosta a ionako mi je 8 GB max podrzano, why the hell not.

Bas me zanima da li cu da vidim neku vidljivu razliku, pretpostavljam da necu ali neka se nadje, buducnost svasta nosi, podelicu utiske svakako
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 23:11   #1873
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Videćeš razliku, jer je 4GB već tesno i za običan surf postalo.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2016, 0:50   #1874
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

biće brži sistem i u teoriji manje će da troši jer će manje da ore po hard disku
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2016, 2:55   #1875
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Videćeš razliku, jer je 4GB već tesno i za običan surf postalo.
To jednostavno nije istina...4 gb je sasvim pristojna kolicina memorije cak i za manje zahtevne igre tj za igranje na nizim detaljima...Pocelo se mnogo dizati na nivo sve ovo oko zahtevnosti.Za obicno guglanje i cackanje po kompu 2gb je sasvim solidna kolicina...Cak na win 7 i 1gb radi posao...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
rick_fox (13.1.2016)
Stara 13.1.2016, 8:50   #1876
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Jeste 4GB tesno za bilo šta više od par tabova. Telefoni sada imaju tu količinu RAM.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2016, 9:11   #1877
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Za obicno guglanje i cackanje po kompu 2gb je sasvim solidna kolicina.
Kad se meni nedavno instalirani Win10 podigne zauzme 1.9 GB RAM-a. Uz njega se starta Steam, Panda i još nešto sitno. Firefox koji odmah potom pokrećem uzima od oko 500 MB pa na više.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2016, 9:58   #1878
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ma radi i 512MB, ali kako. Windows x64 ti u startu uzme oko 1 - 1.5GB RAMa, otvori facebook, yotube, twitter, u pozadini drži uključen Skype, Viber i javi koliko ti je RAMa pojedeno.

Knap 4GB.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2016, 11:32   #1879
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ja na sada vec malo starijem laptopu (Toshiba A300) imam 2GB RAM-a posto mi je jedan modul rikn'o (pre je bilo 3) i mogu reci da to NIJE DOVOLJNO. Kada otvorim vise tabova i ne dao Bog ostanem ulogovan na Skype, to je mazohizam. A ako u okviru tih tabova veliki deo cini YT... Well, shit.

Sto se tice gaminga, tu vec i 8GB postaje tesno. Mislim da je trenutno za igranje bez nerviranja u bilo kom trenutku potrebno 12GB. S obzirom koliko je DDR3 jeftin, to i nije neki problem. BO3 mi je na par lokacija pio krv sa framedropovima dok sam imao 8GB. Posle upgrade-a na 16, igra stucnula nije. A ima jos takvih igara koje vole RAM.

ZakljucakDR3 RAM je trenutno toliko jeftin da je bilo kakvo nerviranje sa nedostatkom istog apsolutno nepotrebno (bilo za surf, bilo za gaming).
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2016, 19:12   #1880
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Sutra stize drugi modul, a za sada koga zanima konkretno moja trenutna situacija (dakle Win 10 masina sa 4 GB DDR3 RAM), ovako izgleda zauzece RAM kod mene, Win 10 Pro je u pitanju. Ostatak konfiguracije laptopa imate u profilu.

Nakon sto se laptop upali, bez dodatnih stvari, meni je idle usage cak 1.3 GB.

Prvi screenshot - Ukljucen Firefox sa 2-3 taba, Aimp 3.60, Avast, Auto - Hotkey (buggy mouse skripta jer mi je mis detektuje leve klikove kao duple, ovo resava problem) i Folder Guard, World of Tanks (u garazi) i naravno Paint. To je to od vidljivih stvari, varijacija od 2.3 do 2.5 GB u upotrebi, neke stvari poput HD Sentinel, Power ISO i Internet Download Manager sam ugasio inace bih i to ostavljao upaljeno ali gasim posto nije non stop potrebno.
Spoiler za Screen 1:

Drugi screenshot - Sve isto samo WoT u potpunosti iskljucen, usage fiksiran na 1.8 GB.

Spoiler za Screen 2:

Neko moje misljenje bazirano iskljucivo na mom slucaju, bez 2 GB se ne upustati u Win 10 avanturu, ko voli i da odigra nesto, minimum 4 GB.

Poslednja ispravka: Lanikor (13.1.2016 u 19:28)
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com