Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Pregled rezultata glasanja: Jesu li stare igre bile zabavnije
Da 581 80,92%
Ne 137 19,08%
Glasova: 718. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.5.2007, 14:51   #41
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
Nemesis kaže: Pregled poruke
Cccc. A gde je tu OCEAN, pa Cinemaware, pa SSI, pa ...

Ja vidim da ovde neki igre od 1995 tretiraju kao stare Ej, pa tada je vec CD bio u modi. Gde su oni tape-loading errori i štelovanje glave kasetofona? To su stare igre!
A Ultimate?
Ja sam glasao za DA iz razloga koji su mnogi naveli: nekad je prica bila bolja, a to me mnogo vise prikuje za komp od grafike ili zvuka.
Inace, ja smatram da su tekstualne avanture vrh igrica! Koliko je samo trebalo mozgati da se protumaci HELP u nekoj...
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2007, 20:21   #42
Sasa92
Banned
 
Član od: 5.5.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom

Polako ljudi glasaju da su novije igre zabavnije od starih.
P.S. najzad ste se setili da pisete.

Moje misljenje je da najvise zvuk doprinosi igri i dobre kontrole.

Grafika je tu da pokrije losu igrivost.

Poslednja ispravka: DeCoy (22.5.2007 u 22:22)
Sasa92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2007, 18:08   #43
orby
Član
 
Član od: 4.4.2006.
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

ma imale su stare igra (i jos imaju) bolju igrivost i atmosferu, ali bljutavu grafiku
ali ko se na to obazire kad te igra ponese
orby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2007, 21:45   #44
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Izvinite što nisam pročitao sve predhodne postove, ali, tema mi je vrlo interesantna, pa da čujete par riječi od starog igrača (33 godine !) Bavim se kompjuterima od 84te, kad mi je komšija dobio spectrum 48K, tako da ne znam o kojim i koliko starim igrama je ovdje riječ, ali, mislim da nije ni važno, za ovo što želim da kažem.

Elem, kao klinci smo uživali u (danas) starim igrama, kao što današnji klinci uživaju u novim igrama. Ljudi, realno, današnje igre su u svakom pogledu bolje od onih starih. Zamislite dijete koje još nije vidjelo kompjuterske igre. Neka vas gleda kako igrate Shadow of the Beast, pa poslije igrajte, recimo, Tomb Raider. Šta mislite, šta će mu se više svidjeti? Ne možemo reći da su današnji klinci glupi, zatupljeni, da nemaju pojma kad im govorimo da je npr. Pacman genijalna igra (i, smatram da jeste ) Kako ih možete ubjediti u to, kad je danas svaka igra i ljepša i raznovrsnija i sa boljom pričom i muzikom i grafikom ? Doduše, klinci su danas razmaženiji i zahtjevniji i manje se druže i ne znaju da se igraju, ali to nije tema ove rubrike

Recimo, ja sam obožavao Elitu, a danas svaka svemirsko/menadžerska simulacija je i tehnički i po priči i po količini podataka bolja tj. u svakom pogledu je bolja. Obožavao sam Cannon Fodder, a danas je najgora real time strategija bolja i raznovrsnija u svakom pogledu od njega. Provodio sam besane noći uz The Last Ninju, a danas najgori shit od igre ima više udaraca i oružja i likova i raznovrsnosti ...Kad se samo sjetim Shadow of the Beasta, pa Another Worlda, pa TV Sport Basketball-a (nerealno je reći da je bolji od NBA Live-a, jel'da?), pa .. Manic Minera, pa Prince of Persia .... Jooooj ......

Mada tvrdim da su te igre lošije od današnjih, teško skrivam oduševljenje kad ih pomenem. Pa, u čemu je stvar? Jednostavno, ODRASTAO SAM !!!! Stvar je u tome da me stare igre podsjećaju na sretnije vrijeme i stare drugove, na bezbrižne dane kod drugova, pa u školi, pa na fakultetu ....

Sada sam zaposlen, pun problema na poslu, kući u igrama više ne uživam kao nekad, igram se kad stignem, pa se gube niti priče, zaborave cake jer sam je igrao prije mjesec dana .... Zato mi se stare igre sviđaju, jer me vraćaju u prošlost, a ne zato što su bolje !!! Ako ste malo stariji, vjerovatno su vas roditelji tjerali od kompa kao što i današnji roditelji tjeraju svoju djecu ...

Svako doba ima svoje hit igre. Svako ima neku igru koja mu se urezala u srce, kao što ima i osobu, grad, bilo šta drugo. Sve je ostalo isto, samo u novom, šarenijem obliku, uz nove gadžete i tehnologije - samo vrijeme neumitno prolazi.

Jednostavno, treba se prepustiti vremenu, odrasti, i biti zahvalan što smo imali priliku da uživamo u starim, kao što imamo i sad da uživamo u novim igrama.

Pa, uživajte ! I oprostite ako sam vas udavio. Prosto, nesposoban sam da ono što mislim na pravi način sročim, ali, nadam se da shvatate što želim reći ...

Pozdrav !
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
bogdan (30.5.2007), DarkoPatic (13.12.2009), Marshall George (2.2.2009), Milos942 (13.1.2014), Monk Psycho (26.8.2008), Nemesis (30.5.2007), voodoo_ (25.7.2007), Wile E. Coyote (1.6.2007)
Stara 1.6.2007, 15:21   #45
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Da dodam još nešto ...

Smatram da postoji još nekoliko faktora koji utiču na mišljenje da su stare igre bolje.

Na primjer, neko se kao klinac "ubijao" od igara, pa je došlo do zasićenja. Prosto, igre su mu dosadile, pa su mu sve nove igre loše. Srećom, još uvijek obožavam da se igram (a vidite koliki sam ), i nadam se da ću uvijek voljeti (trenutno sam, a ako Bog da, kasnije sa djecom .. )

Također, danas ima jako mnogo igara, od kojih su mnoge bezveze, to priznajem. Prisutna je hiperprodukcija, igre se štancuju da liče jedna na drugu, važni su marketing i zarada, mnogo manje zabavnost ... Ali, ako se sjetite, hiperprodukcije je uvijek bilo, sjetite se samo Amige (koju sam i ja imao), pa i Commodore-a 64 (imao ga je drugi moj komšija) - imali su mnogo legendarnih igara, ali i teškog smeća, blijedih kopija tadašnjih hitova. Sigurno ste svi igrali (mnogo) smeća od igara. Samo, tada se nije o tome mnogo govorilo, jer je relativno malo ljudi imalo kompjutere. A i programeri su se morali daleko više truditi oko igara, sve su sami radili, pa smo ih više cijenili

Šta još da kažem na tu temu ... Ma, igre trebaju da služe za zabavu, ne da se prepucava kojoj šta fali .... Usput, nikad nisam bio takmičarski tip, volio sam da igram sam - pogotovo nikad ne bi igrao za pare, na ovim WCG-ovima i(ili kako se već zovu). Igram se isključivo iz zadovoljstva.

Još dvije stvari : neko je u ranijim postovima rekao da mu je priča najvažnija u igrama. I ja volim dobru priču. Zato obožavam avanture, i smatram da su stare kvalitetne avanture apsolutno u rangu sa novijim kvalitetnim avanturama - vrijeme ih ne gazi.

I, malo reklame : još jedna stvar se u vremenu nije promijenila : od 90te su mi opisi u SK vrlo mjerodavni kad odlučujem šta da nabavim Kad se samo sjetim kako su '92 u hrvatskom Bug-u ocrnili Dune II - "Začin bez ukusa i mirisa," "propali pokušaj načina igranja," totalni promašaj u odnosu na Dune I itd ... U SK je igra vrlo dobro ocjenjena. Ostalo je istorija - prva klasična real time strategija

Uh, ja se raspisah .... A zapravo sam samo htio da se zahvalim na zahvalama ))

Ugodan vikend svima .
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2007, 14:24   #46
zexstruja
Novi član
 
Član od: 19.7.2007.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Da li su stare igre bile zabavnije

definitivno da!
zexstruja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2007, 15:48   #47
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Ja mislim da su starije igre mnogo zabavnije od ovih novih,naravno ako se poredi sa periodima u kojim su se pojavile.Ja najiskrenije od hlaf-life 2 i far cry-a se nisam ni jednom odusevio nekom igrom.Mozda iz razloga sto su sve nove stvari koje izlaze "vec vidjenr" i uglavnom se danasanji razvoj igara bazira na unapredjeju grafike.Jedino bih pohvalio razvoj MMORPG i svih tih igara sa kvestovima(koje inace mrzim) zato sto u sebi imaju stvarno originalne stavri koje gameri znaju da cene e sad sto to toliko igranje tih igara(jel neko spomenuo WOW) zaglupljuje ljude i upropascava zivote to je druga stvar.Ne znam jednostavno,tesko je opisati onaj osecaj koji smo nekada imali igrajuci igre,mozda i godine i sazrevanje cine svoje ali jednostavno za mene su skoro sve nove igre(cast izuzecima) cisst SHIT.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 21:33   #48
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Udeo u debilnim igrama ima najvise neograniceni resursi koji stoje na raspolaganju. Nekad si morao igru da sabijes na sto manje disketa, a sada je fazon: "Zasto da se mucim da optimizujem igru, nek kupi brate pentium 8, vise memorije, noviju graficku". I svi su se onda okrenuli ka grafici i u fazonu su "Vataj igraca na grafiku, pokazuj mu sto vise efekata, shejdera i svega ostalog kako ne bi primetio glupu pricu koju smo smislili". Tako se ne prave igre. Ocigledno se vecina nas slaze ovde da su ranije igre bile kvalitetnije iako su imale mnogo losiju grafiku, iako je na njima radilo deset puta manje ljudi, nego na ovim danasnjim.

Ima (srecom) izuzetaka, nije da nema i to najvise avantura. One ne pate od najnovijih grafickih tehnologija, vec se 100% oslanjaju na pricu i interakciju igraca sa okolinom. Tu i tamo se nadje neki FPS sa dobrom atmosferom, ali tesko je naci i dobru pricu. Onda recite mi neki dobar i kvalitetan RTS ili upravljacku simulaciju, a da nije nastavak (odnosno prepakivanje) starijeg dela. Nema pa to ti je. Retko koja igra sada ima dusu; obicno ih imaju one koje su < 80mb; to sam vec jednom rekao.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 22:10   #49
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Samo da se nadovežem i ispravim ezenkiela...

Možda klincima Shadow of the beast ne bi bio privlačan sa strane audio vizuelnih karakteristika u odnosu na Tomb Raider. Ali činjenica je da je to jedna od najpametnijih arkadnih igrica, i što se mene tiče, teže mi je bilo da igram Shadow of the beast, nego Tomb Raider.
Shadow of the beast rules.

Kad budem imao više vremena, pokušaću da objasnim zašto danas uopšte nemam volju za novijim igrama.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 22:23   #50
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Mmmm... Shadow Of The Beast

Kada sam prvi put na Amigi video tu igru i onaj paralaxni skrol, pa sam na... glavu Odlicna grafika, jos bolja (i promenljiva) atmosfera i teska igra do bola.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 22:31   #51
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Wink Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Ja mislim da jesu, npr. sijecam se kada sam imao Sedam,osam godina igrao sam Super Mario na tada popularnoj SEGI, i to mi je nekako ostalo u Sijecanju

pozz.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 23:14   #52
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Šta da kažem nego da sam zbog "Shadow of the Beast" izgubuio najmanje pet godina života
Problem je što sam ja imao Amigu sa Kickstartom v1.2 zbog čega dosta igrica nije radila kako treba na njoj Tačnije nije radila uopšte Sve dok nisam nabavio Amigu 1200

A i onako čisto usput... Današnje igre su ništa u odnosu na glavolomke koje je "senka" sadržala. Kad se setim koliko mi je dugo trebalo da provalim neke stvari BTW, ako se ja dobro sećam to je bila možda prva igra koja je koristila famozni HAM prikaz sa onom slavnom slikom sa planinom Vau... Koliko sam se ja oduševio tom slidžom
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	beastp.jpg
Viđeno:	44 puta
Veličina:	69,4 KB
ID:	9588  

Poslednja ispravka: holodoc (24.7.2007 u 23:20)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 1:31   #53
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom

Nikako ne treba zaboraviti ni cuvenu muziku iz drugog dela i maestralno digitalizovani gitarski solo na cuvenoj sceni smrti

Opet moram da se slozim sa Pattonom
Moorhuhn i Sven npr su zivii dokazi da za genijalnu igru ne treba blue ray disc,zverina od kompjutera i sljastece tehnikalije

Poslednja ispravka: DeCoy (25.7.2007 u 11:05) Razlog: ovde si nasao da mi nabijas postove :p
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 3:20   #54
nika100
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 541
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 55 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Meni su stare igre bolje, ja se secam kada sam imao 4-5 godina, pa sam cepao Raptor-a kod caleta na poslu, jos je imam na kompu .
Onda kada sam imao 6 godina dobio sam za rodjendan konzolu, uf pa to je tek bilo odusevljenje (tada nisam ni znao da postoje samo takve igre na kompjuteru, jer sam sa kompjuterom dolazio u kontakt 3-4 puta mesecno ).
I po meni te stare igre su bolje iz nekoliko razloga:
1.Radnja igre - svaka je skoro bila unikatna...
2.Grafika - grafika je bila toliko glupa da ti otvara vrata kreativnosti u mozgu (sta li sam sada lupio ), tako da sam prakticno mogao da u glavi docaram trenutnu situaciju u igri kako se meni svidelo...
nika100 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 3:47   #55
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

po meni, stare igre su bolje od novih ako poredimo odusevljenje u trenutku kada smo igrali jedne i druge
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 7:02   #56
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Wink Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Hehe, e jeste vi matoraci opasni.... Znaci osim poboljsanog audio-vizuelnog utiska, nove igre nemaju sta da ponude u odnosu na stare. I prica je bolja u straim igrama i gameplay, a? Aman ljudi, ajmo malo realnosti, pa i ja sam odrastao na "Mariu", "Street Fighteru", "Raptoru", "Baldurs Gateu", "Broken Swordu" i ostalim igrama "amiga-commodore-*86" perioda, al sve zajedno kad bi ih sabrali, nema price za "Morrowind" i to do 10-og levela...Gameplay da ne pominjem, kao i nivo interakcije, bilo bi smesno uporediti... Sve ima svoje vreme, pa i igre. Covek konstano evoluira, pa samim tim i sve njegove tvorevine. Jos ce te poceti kao moj matori: "nema boljeg auta od "Mercedesa Turcina", "Za saku dolara" je filmcina u odnosu na "Lord of the rings", Ronaldinjo i Kaka ne bi mogli kopacke da nose Sekularcu..." Aj poz

Poslednja ispravka: dzangrizalo (25.7.2007 u 7:10)
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 9:28   #57
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

@dzangrizalo

Evo ti primer savremene kinematografije. Uporedi Star Wars epizode 4, 5 i 6 i ove nove? U ovom slucaju ne mozes da budes dzangrizalo i da kazes da ove nove epizode imaju bolju pricu. I sta vidim u novim epizodama... kako Ani sa princezom ide kroz poljance i skakucu od ljubavi i radosti. EEEEJJJJJ to je Star Wars, a ne Ljovisna. Prozvao si film "Za saku dolara" pa sam morao da ti dam ovaj primer "kako su novi filmovi majka u odnosu na strare" i da zavrsim pricu sa filmovima uopste, jer je ovo igracki deo foruma.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
Monk Psycho (26.8.2008)
Stara 25.7.2007, 9:31   #58
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

@holodoc

Svi delovi Shadow Of The Beast-a su mogli normalno da se igraju na Amigi 500 V1.2, barem je kod mene islo lepo Inace, to nije prvi put da se koristio HAM u igrama. Ima ga i u Blood Money kada se prikazuje title slika; seticu se verovatno jos nekih primera.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 12:12   #59
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Pa dobro ne treba preterivati, i tada je bilo tri puta vise djubreta nego dobrih igara, ali ih se niko vise ne seca. Konkretno, da stare igre su bile zabavnije pogotovo u pogledu avantura.

Sa druge strane u RPGu moze svako da prica sta hoce ali najbolja ostvarenja su izmedju 1997-2001, pa crkli pukli svi Bards Taleovi, Pools of Radiance i slicno.

U principu avanture i platforme (Duke Nukem2 ) je najvise kostala "modernizacija"
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 12:20   #60
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
dzangrizalo kaže: Pregled poruke
al sve zajedno kad bi ih sabrali, nema price za "Morrowind" i to do 10-og levela...
Gde baš spomenu Morrowind.
Najdosadniju i najsmoreniju od svih RPG-ova od postanka čovečanstva. Pa kockasti likovi u Ultimi imaju više duha, nego oni roboti u Morrowindu, a šta da kažem tek za Dungeon Master.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
Jim Bravura (18.11.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com