Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2010, 3:27   #1
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Question Laptop nece da se probudi kako valja...

...ustvari probudi se on, al' nece da otvori oci...

Kada posle nekog vremena ode u sleep mode i kada ja, posle toga, pokusam da ga "probudim" sa space ili power dugmetom on nece da ukljuci ekran. Znaci, sistem pocne da radi (cuje se, a i vidi po lampicama da radi) i Windows (7) proradi (znam to, jer se pomalo nazire sta je na ekranu, a i cuje se zvuk), ali sam ekran nije ukljucen tj. njegovo pozadinsko svetlo...

Laptop je kupljen skoro (pre par meseci), u pitanju je Asus K50AF-SX015, ima instaliran Win7, svi drajveri instalirani sa originalnog "Asus Driver & Utilities" CD-a sto sam dobio sa laptopom.



***MORE INFO***

E sad, ja sam se prvo obratio zvanicnoj tehnicnoj podrsci sa Asusovog sajta, gde mi je neki poljak (koji prilicno dobro pise hrvatski, verovatno koristeci Google translete :P ) predlozio da updatujem BIOS, sto sam ja i uradio, ali to nije pomoglo... Posle toga mi je predlozio da skinem najnoviju verziju drajvera za graficku i reinstaliram ih, ali ni to nije pomoglo... Posle mog ponovnog kontaktiranja mi je predlozio da reinstaliram najnoviju verziju programa Power4Gear (sa ASUS-ovog CD-a "Drivers & Utilities"), koji upravlja potrosnjom baterije i menidzuje :P power opcije, no ni to nije pomoglo... (Sve fajlove/programe sam skinuo sa zvanicnog Asusovog sajta, sto mi je i predlozio lik iz tehnicke...)

Uglavnom, nista od navedenog nije pomoglo, pa sam mu napisao ponovo mail i cekam odgovor koji ce verovatno stici u pon jer je vikend, a ja sam totalno zaboravio da podrska verovatno nece raditi vikendom, na sta me je potsetio jedan drug... ...a takodje mi je predlozio da i ovde pitam experte, sto mi, da iskren budem, nije isprva ni palo na pamet.

***END OF MORE INFO***



Ako je neko imao slican problem i resio ga je ili zna resenje (bez da je imao problem ), nek se javi molicu.

Hvala,
M


P.S. Znam za jos jedan ovakav slucaj koji je imao jedan drug, isto sa ASUS-om, ali je resio tako sto je skinuo XP i stavio Vistu, a sada mu normalno radi i na Win7...

P.P.S. Probao sam i da uninstalliram Power4Gear program, ali ni to nije pomoglo... problem se i dalje manifestuje.

P.P.P.S. IZVINJAVAM SE NA OVAKO PREOPSIRNOM POSTU! Sta cete kad deda to voli u detalje, during the war...


tagovi/tags: laptop, notebook, ASUS, K50, K50AF, K50AF-sx015, sleep, sleep mode, wake, nece da se probudi, ekran, pozadinsko svetlo, power management, nece da se ukljuci, Power4Gear, Power 4 Gear,

Poslednja ispravka: maniyac (18.7.2010 u 3:36)
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 10:06   #2
Dom11
Član
 
Član od: 2.8.2009.
Poruke: 41
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Laptop nece da se probudi kako valja...

Ja nisam strucnjak tako da mogu da ti samo kazem sta bih ja uradio na tvom mestu.

1) Cackao bih oko power management setinga. Resetovao ih, podesio svetlost ekrana itd.

2) Uradio back-up i reinstalirao svez Windows sa skrivene particije. Ovo bi moralo da pomogne ako problem nije hardverski.
Dom11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 10:24   #3
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Laptop nece da se probudi kako valja...

Ja imam Asus i imao sam sličan problem. Dok sam držao Vistu, kad god bi otišao u sleep mod i posle ga probudio, restartovao se.

Probaj da reinstaliraš Win7 to je na brzaka 15ak minuta, samo ovaj put testiraj odmah po instaliranju da li radi sleep, a taj asus disk nemoj da instaliraš, možda je sa njim problem.

Ako ti radi - super. Napravi restore point i onda sa diska instaliraj jedan po jedan program, i to prvo najvažnije (grafika...) pa posle svakog testiraj da vidiš koji pravi problem.
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 17:07   #4
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Laptop nece da se probudi kako valja...

@Dom11

Cackao sam oko power settings i jedino mogu da iskljucim potpuno odlazenje u sleep mode - ali onda ceo koncept stednje i power managementa gubi smisao...

Windows sam reinstalirao nekoliko puta i problem je uvek isti. Jedino ne znam na sta mislis, kad kazes "skrivena particija"... sta je to?


@Ninoslav

Ko sto rekoh i svez Windows ima taj problem, a probao sam i sada ponovo da uninstaliram taj Asus Power4Gear, ali nije pomoglo...



Hvala na ukljucenju u temu i predlozima obojici!

Poz,
M
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 19:53   #5
Dom11
Član
 
Član od: 2.8.2009.
Poruke: 41
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Laptop nece da se probudi kako valja...

Skrivena particija dolazi sa svakim laptopom vec godinama. Mozda ima izuzetaka ali ja ih ne znam. Kod boot procesa pritisnes F2 ili F7 ili vec nesto slicno (zavisi od firme a nekad i modela) i dodjes na "recovery' ili "restore" ekran gde mozes da instaliras Windows na masinu u fabrickom stanju. naci ces koji le vec funkcijski taster ili kombinacija na net-u ili u prirucniku. Uradi back-up drajvera i svega sto ti treba pre toga.

Ja sam ukucao "Asus windows 7 sleep problem" u google i nasao 1120000 hits. Ovo je definitivno cest problem sa Ms operativnim sistemima. Dobra vest je da je problem softwerske prirode i da ima milion resenja. Losa vest je da ima milion resenja. Ko zna koje ce tebi upaliti.

- Probaj ovo sa http://howtoinwindows.com/windows-7/...ower-problems/

- Idi u BIOS i promeni "suspend ACPI" opcije (s1,s2 ili s3)

- Iskljuci "hybernate" opciju u power manager-u

- Trazi "win7 hotfix sleep mode"

Itd...itd... Ima stvarno puno resenja i mnoga su pomogla. Idi na http://www.w7forums.com/ i uradi search za tvoj problem pa kreni po redu.

Srecno - Javi sta je uspelo kad sredis.
Dom11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 20:24   #6
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Laptop nece da se probudi kako valja...

Video sam u manualu da se nesto pominje neka particija za restore ili tako nesto... kao sto kazes, dosla je sa laptopom, a na njoj bi trebalo da je bio neki jednostavan OS tipa FreeDOS ili tako nesto, ali nju ja mislim da sam izbrisao pri prvoj instalaciji Windowsa posto sam formatirao i brisao sve particije i pravio nove...

Sto se tice Googleta i trazenja, to sam i sam pokusao, video da ima dosta ljudi sa slicnim ili cak indenticnim problemom i nasao nekoliko resenja, ali nista nije uspelo ili nije bilo ono sto mi konkretno treba... Tek sam se potom odlucio za Asusovu tehnicku podrsku, a potom za savete prijatelja i na kraju na SK forum, na kojem sa upucen na pocetak - google!

Svejedno, cekam ponedeljak da vidim sta ce mi reci poljak iz teh. podrske, a veceras kasnije cu da probam nesto od ovoga sto si mi ti predlozio - nadam se da ce uspeti...

A poziv je i dalje otvoren, jer kao sto rekoh: "Ako je neko imao slican problem i resio ga je ili zna resenje (bez da je imao problem ), nek se javi molicu. "


Poz i hvala,
M
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 15:13   #7
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Laptop nece da se probudi kako valja...

Svi ovde spominjete samo mogućnost softverskog problema. A meni baš liči kao da ne oštećena elektronika koja kontroliše pozadinsko osvetljenje displeja. Da sam ja na tvom mestu ja bi nosio laptop u ovlašćeni servis da pogledaju, jer meni to liči na hardverski problem sa elektronikom za osvetljenje.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2010, 2:32   #8
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Laptop nece da se probudi kako valja...

Mislim da nisi citao citavu temu ili bar moju prvu poruku celu... Ekran je osvetljen i radi normalno, do trenutka kada ode u sleep mode... ustvari dok se ne probudi iz sleep moda kada ne radi pozadinsko osvetljenje.
Ovakve ili vrlo slicne probleme ima dosta ljudi, sudeci po komentarima sa foruma sirom interneta, ali niko jos uvek nema resenje... vecina sumnja na M$ power management... :/ ...i ceka hot fix - sto, po svemu sudeci, i meni jedino preostaje.

Poz,
Marko
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2010, 16:46   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Laptop nece da se probudi kako valja...

Do tada, ukoliko ti sedmica nije neophodna, koristi XP. Moguće je da sa njim nećeš imati problema.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2011, 15:12   #10
maniyac
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Laptop nece da se probudi kako valja...

Odustao sam od resavanja problema sa "budjenjem", samo sam iskljucio opciju sleep i zaboravio na problem... (Gubim deo funcionalnosti laptopa, ali kako mi je uvek na punjacu, nije toliki problem.)

ALI, kako sam hteo da sebi olaksam i ne podesavam rucno sve na desktop racunaru na kojem je isto Win 7, ukljucim Transfer User Settings (ili kako se vec zove...) i prebacim sve na desktop masinu na taj nacin.
...I naravno, pogadjate, prebaci se i problem sa "budjenjem" na desktop masinu! Znaci DEFINITIVNO nije hardwareski problem, vec iskljucivo soft!

Samo jos treba pronaci sta i gde.



Ovo sto sam sad napisao, iskusio sam pre par meseci ili oko pola godine, al' se setih da sam pokrenuo temu ovde, pa reko da updatujem, mozda nekome pomogne da razresi dilemu... a mozda i neko ima konkretno resenje?

Na MS sajtu sam nasao neki alat "Mats_Run.power", pa cu u dogledno vreme probati to, da vidim 'oce li pronaci problem...


Poz,
M
maniyac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
asus k50af-sx015, ekran pozadinsko svetlo, laptop, nece da se probudi, sleep mode

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista nece stivstivo Operativni sistemi 7 18.7.2008 15:09
Instalacija zlog windowsa na laptop chris Operativni sistemi 8 6.1.2008 0:31
Kako instalirati xp na vistu laptop asus didi_sa Operativni sistemi 6 25.11.2007 23:04
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com