Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2013, 6:49   #321
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Odlucio sam se 2H mace, odgovara mi. Bije mnogo bolje nego 1H, za sada, toliko bolje da ne ginem nigde, a pri kraju sam Act2. Jedan, do dva okreta i sve oko mene padne, macola je prava stvar! Uklopio sam par gema za regeneraciju HP-a i area magije za mace. Skill-ove samo Str (Dex samo za oruzje), dizem armor, HP, rezistivnost, dmg, Crit, 2H oruzje i Mace.
2H, m...? Pretpostav5am da koristiš Sweep...pređi na Ground Slam, bo5i je za mid-late game. Za single target uzmi Heavy Strike (veliki dmg i knockback) ili Glacial Hammer (manji dmg ali ima šansu da zaledi...kasnije je manje efikasan). Batali crit jer ma5evi imaju slab "ugrađeni" crit chance i postoji nešto što se zove reflect damage, što te može ubiti za čas ako ti je damage prevelik. Plus, u tom delu skill tree nema mnogo crit nodova...

Ako si zainteresovan, imam za tebe build, u dve varijante...ako želiš, mogu ga postovati ovde, taman da posluži još nekom, ako hoće. Mogao bih čak i da ti dam Spectral Throw gem, još bo5i skill a build je skoro isti, ali bi imao (manjih) problema da nađeš 1 vitalan support za njega...

Poslednja ispravka: Morca (30.10.2013 u 6:59)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2013, 13:46   #322
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Koristim i Sweep i Ground Slam. Prave isti dmg, znaci jedan do dva udarca da ubije obicne mobove (mislim na ove blizu mog levela koje po prvi put srecem), s tim sto Sweep zahvata vise njih (sve oko mene), dok GS koristim samo za ove strelce i magove koji su malo dalje. Heavy Strike jos nemam. Glacial Hammer koristim, dobar je da resis jednu vecu metu, jer je stalno zaledjen pa ne moze da te napada.
Sto se tice Crit-a, ima 3 skill-a koja povecavaju sansu za 140% zajedno za 2H oruzje (Pure Brutality). Ostalo bi trebalo da je sve manje-vise OK sa skill-ovima. Imam i, trenutno, 4 poena za reset. Trenutno sam 27. level. Evo ga i drvo.
Reflect damage je i meni pao na pamet jer primecujem da imam poprilicno veliki dmg, one rare (zute) mobove oborim u par udaraca, a i boss-ovi padaju poprilicno brzo. Palo mi je na pamet da ako neko ima reflect, da cu da zveknem i sbe i njega.

Postavi bildove, da bar uporedim kako ide, pa da ispravim ovog koliko mogu. Jos mi nije bas sve najjasnije sa gemovima i support gemovima. Levelujem ove koje imam, a koji mi se cine OK. Nezgodno mi je zbog razlicitih slotova na opremi.

Poslednja ispravka: toxic (30.10.2013 u 16:17)
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2013, 20:05   #323
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Lično, zaboravio bih na crit. Damage će biti sasvim dovo5an (2H oružja su bafovana) i bez njega, crit oduzima poene koji se mogu upotrebiti za defanzivni deo, reflect će biti problem na Merciless težini i trebaće ti accuracy na opremi i u stablu. Umesto toga, išao bih na Resolute Technique keystone i onda možeš da zaboraviš na accuracy, pogađaćeš uvek. Odličan izbor za početnike. Pošto si već ulagao u crit, ne znam koliko možeš da preprav5aš svoj trenutni build...ali pokušaću da ti dam ideju na šta da obratiš pažnju.

Imam dve varijante. Jedna koristi Blood Magic keystone u stablu, omogućava da ne koristiš manu ni za šta i oslobađa ti po jedan gem slot za oba napada (AoE i single target), ali nećeš moći da koristiš aure. Druga koristi Blood Magic ali u obliku gemova koje linkuješ za svoje napade. Time oslobađaš manu za 1 auru i ostale stvari, ali ti BM gem zauzima po jedan slot u skill setupima. Za prvi lik ti je možda bo5e da uzmeš BM keystone jer ćeš imati hrpu HP-a i više slobode sa linkovima.

Ovako bih otpočeo: http://tinyurl.com/kyrpnw4. Pokupiš damage, HP i armor nodove i pravo dole do Resolute Technique. U startu ćeš biti prilično tanky, damage zaista nije problem early game. Imaćeš problema sa Dex...možeš da uzmeš onaj Precision node, ali bih ti preporučio da nosiš jedan Dex amulet, da ne bi trošio poen na nešto što ti posle neće trebati (accuracy nam je nebitan zbog RT, sećaš se). Tu je i 1 Endurance node koji će nam trebati posle, ali sada nema potrebe za njim, kao i Amplify node iznad (povećan radijus i damage AoE skillova, Ground slam Radi sa njim). Amplify nije neophodan ali je zgodan, možeš da uzeti kasnije, kad se pokupi ono bitnije.

Da5e: http://tinyurl.com/mtpa8rb. Prvo zgrabi Blood magic i posle možeš da zaboraviš na manu, samo gomilaj HP (life regen i Life on Hit pomažu mnogo). Uzmi Blood Drinker za life leech. Imaš tu nekoliko damage nodova (Skull Cracking i Smashing Blows)...ako se ne mučiš sa ubijanjem, neka ih, uzećeš ih posle. Tu je i Unwavering Stance Keystone, i njega ćeš posle, a imaš i slatki Dex node.

http://tinyurl.com/mbfoh29 Ulazimo u Duelist tree...ako imaš problema sa HP, idi prvo na onu hrpicu HP nodova dole i uzmi i Diamond Skin (+12% res.). Ako ti je preživ5avanje ok, idi na ona 3 armor noda i produži pravo dok ne uzmeš Iron Reflexes. Taj keystone konvertuje sav evasion u armor. Onda možeš da nosiš i evasion i armor opremu, sve postaje armor...veća flexibilnost. Pošto više ne možeš da eskiviraš, to je pravo vreme da pokupiš i Unwavering Stance keystone skroz levo (Cannot evade, Cannot be stunned). Duelist tree ima gomilu dobrih stvari...takođe, više ne bi trebalo da imaš problema sa Dex. Ako ti baš zatreba Int (mada ne bi trebalo), imaš i jedan +30 Int node na onom polukrugu...

http://tinyurl.com/kwqz28q Sada već zaokružujemo stvari...ideš naviše prema Scionu, usput uzimaš Berserking node za attack speed (ma5evi su grozno spori), i onda polukrug HP nodova plus Path of the Warrior pored Sciona. Onda se vratiš na početak, gore...pokupiš još 1 Endurance Charge node u početnom delu(jako su dobri), pa kreneš gore i uzmeš one lepe HP nodove (onaj skroz gore, Purity of Flesh je najbo5i HP cluster u igri).

Tu bi već trebalo da si 80+ lvl, praktično endgame, zavisno od toga koliko si damage nodova uzimao, kako si balansirao ofanzivu i defanzivu. Ovo nije ucrtano u kamenu, podložno je promenama zavisno od toga šta ti u kom trenutku treba, kako ti ide...

http://tinyurl.com/lmvlfsq Ovo bi bio maximizovan build...sa dodatnim HP i damage nodovima, tonom HP-a i armora...čisto da imaš predstavu. Verovatno nećeš stići da pokupiš sve ovo, ali pokušaću da ti kažem šta je najbitnije. Resolute Technique, Blood Magic, Unwavering Stance, Iron Reflexes...HP gde god možeš da pokupiš (gledajući da uzmeš što više za što manje poena)...imaš fine nodove poput skoro svega u Duelist delu, Path of the Warrior kod Sciona, nešto damage nodova...ravnaj se prema svojim potrebama i mogućnostima.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
toxic (31.10.2013)
Stara 31.10.2013, 8:41   #324
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Heh...sinoć kad sam pisao ovo, forum je počeo da zeza...mislio sam da post nije prošao...drago mi je da jeste. Nažalost, nisam mogao da ti pišem o linkovima i gemovima...pokušaću to danas.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2013, 10:42   #325
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Meni juce ceo dan zezao, nikako da srede server...

Ispravio sam resetima malo drvo, treba ce jos... Resolute Technique sam video tek kad sam uzo ovo za crit... (: Iron Reflexes sam i planirao, ali mi bio daleko. Stavio sam puno za dmg za mace i 2H. Ovako trenutno izgleda. E sad, ja sam mislio da dex daje i attack speed. Mace udara dosta brzo, sa velikim dmg-om, meni ni u Act3 mobovi ne prave nikakav problam. Drzim desni (Sweep), oni dolaze i ginu oko mene, a imam ono za lecenje po udarcu i kill-u pa i HP boce ne koristim cesto. Nabavio sam i Heavy Strike gem i on je dosta izlevelisan, super za vece mete i boss-ove.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2013, 12:31   #326
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Planiram danas da krenem opet da igram.
Gde imas vise ljudi u Hardcore ili Nemesis ligi?
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2013, 22:19   #327
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Bo5e igraj Nemesis...nova liga, manje dispariteta u bogatstvu, verujem da gro 5udi ide tamo, radije no na HC...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2013, 23:41   #328
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Pretpostavio sam, zato sto jos dok je bilo u beti kad su izbacili Nemesis ligu ostao je Hardcore skoro prazan.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2013, 12:43   #329
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Ide ovaj templar build lepo, napravio sam novog i drzim se sada njega. U A2 cruel nemam skoro nikakvih problema. Po negde zahvali elemental resistance (pogotovo lighting), ali nije strasno, idem sad prema onih +12 (Diamond Skin) koji bi trebalo da rese i taj problem.

Planiram da kad zavrsim ovog, za par dana, krenem vesticu summoner-a da igram. Jel ima neki dobar build za takav izbor, da imam kao orjentir?

I sta da radim s viskom opreme (rare, prstenje, ogrlice, gemovi), pun mi i stash i jos jedno 5-6 dodatna char-a? (:
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2013, 15:45   #330
0gold
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2010.
Poruke: 1.295
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 163 puta na 128 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Sve zavisi od itema, 95% prodaš npc-u a ono što vredi prodaš drugim igračima preko četa. Mada ti si sada act 2 cruel, možeš sve da prodaš npc-u (****će te možda 2-3 itema) tek na merciless vredi prodavati iteme drugim igračima.

@Kidja
Nemesis se resetuje 23. februara i likovi se prebacuju u Hardcore. Tako da ako si dovoljno dobar i poživiš za 3,5 meseca igraš Hardcore. Isto i sa Domination, mislio sam da krenem Domination ali onda razmislim bolje odmah da uzmem starog lvl50 lika na standardu, nego da igram iz početka i onako će me za 3,5 meseca prebaciti u Standard. A nemam nameru da svaka 4 meseca pravim novog lika i grindam sve iz početka.
0gold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2013, 16:07   #331
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Evo tek sad skinuo, igracu hardcore posto vidim da nisu brisali likove

IGN : Defqonxxx

Kakav je templar CI discharge build sad?

Poslednja ispravka: Kidja (5.11.2013 u 16:20)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2013, 17:56   #332
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Discharge je kao i ranije, i da5e je moćan, i da5e mu je reflect rak rana (mada, Vaal Pact dosta pomaže)...u novim ligama caruje life zbog manjka dobre CI opreme (to će se promeniti vremenom) i life buffova...

Novi trigger gemovi su olakšali život Dischargerima, jer je sad veoma lako generisati charges...na PoE subredditu ima par postova sa videima likova koji ubijaju Dominusa sa Cast on Damage Taken linkovanim Discharge, potpuno pasivno, bez da uopšte sami koriste skill. To će biti nerfovano, bez sumnje...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
Kidja (5.11.2013)
Stara 8.11.2013, 0:26   #333
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Od kako sam krenuo merciless imam opasnih problema, ginem mnogo lako. Imam 4371 armour, 2531 HP i 1006 dps (trazim oruzje novo) i bedne elemental resove (F12, C-5, L7, C-52). Po oklopu bi trebalo da mogu da tankujem bilo sta, ali mi mnogo lako skidaju HP, ne stigne ni Life leech (na heavy strike) i Life on dmg (na Ground slam i Sweep) da pomognu. Evo ga i drvo trenutno. Gde gresim? (:

Edit: Resen problem uz brzi 320dps malj. Jedino sto cu morati malo da skrenem s onog bilda i da pokupim par res pasiva, to me i dalje zeza.

Poslednja ispravka: toxic (8.11.2013 u 4:06)
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2013, 16:31   #334
Apprentice
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Lokacija: Suburbia ,Beograd
Poruke: 472
Zahvalnice: 411
Zahvaljeno 190 puta na 102 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

0byQRUpthj
Apprentice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2013, 18:22   #335
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Od kako sam krenuo merciless imam opasnih problema, ginem mnogo lako. Imam 4371 armour, 2531 HP i 1006 dps (trazim oruzje novo) i bedne elemental resove (F12, C-5, L7, C-52). Po oklopu bi trebalo da mogu da tankujem bilo sta, ali mi mnogo lako skidaju HP, ne stigne ni Life leech (na heavy strike) i Life on dmg (na Ground slam i Sweep) da pomognu. Evo ga i drvo trenutno. Gde gresim? (:

Edit: Resen problem uz brzi 320dps malj. Jedino sto cu morati malo da skrenem s onog bilda i da pokupim par res pasiva, to me i dalje zeza.
HP ti je malo nizak za Merciless, resists su ti baš loši. Juri to na opremi, prstenje i amulet su odlični za resists. Drvo je ok, pošto se mučiš sa tim, kreni naviše do Scion HP nodova...posle uzmi Iron Reflexes. Čim pokupiš IR, uzmi Unwavering Stance da te ne stunuju.

Ne zaboravi Enduring Charges...stvarno su dobri. Spamuj Enduring Cry čim naletiš na neki pack...Molten Shell takođe pomaže, daje extra armor i apsorbuje damage. Ako možeš, naži Cast On Damage Taken gem i linkuj Enduring Cry, Molten Shell na njega, da to radi umesto tebe, možeš dodati i Decoy Totem ako imaš 4L. Nemoj da leveluješ Cast on Damage Taken, onda će da aktivira češće. Došlo je vreme kad nije dovo5an samo HP i armor da se tankuje sve, na Merciless se više brine o tome kako da se izbegne damage, uopšte, i defanziva dolazi do izražaja, nije sve u DPS.

I pomiri se s tim da ćeš morati da se ispružiš za opremu, trguj da nađeš to šta ti treba, imaš http://poe.xyz.is/ i http://poexplorer.com/ kao pomoć, trade chat je suviše haotičan...Takođe, farmuj na nekim mestima. Ako se mučiš, overleveluj se slobodno...možda ti padne i nešto dobro, ko zna.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
toxic (8.11.2013)
Stara 8.11.2013, 18:42   #336
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Pa uglavnom je sada sve OK, najvise gubim na resistance. Uzimam sada ona 3 pasiva za +6% sve i po +15 za fire i cold. Dok ne sredim s oklopom sve pa cu onda ako mi vise ne budu trebali i da ih resetujem. Onda cu da idem na HP gore, pa na IR. Enduring Cry gem levelujem, ali cu Enduring Charges tek kad ovo ostalo pokuim da uzimam.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2013, 23:20   #337
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

U bre Toxic,cold res -52,dobro mozes da setkas po mapi uopste,gledaj da nadjes 2 dobra prismatic ringa,i eventualno uzmi neki resist node u pasivnoim skilovima (da posluzi,ne trajno jer se ne isplati)

Meni Maraudera 83 nivoa sabijaju posteno(na ovim novim mapama u ACT3) (klasican glass tenk) a svi resistinzi su na maxu (chaos 64 doduse),kod mene je problem sto sam Crit Marauder a nisam dovljno HP birao u drvetu i posto sam crit mashim bruka,a zivot mi ovisi dosta od life leecha i onda kad mi se desi shock stack,cao zdravo ode nedelja dana igranja exp uzalud,tako da sam i zgalavio na 83 i nikako da skocim na 84-ti.


Sad peglam Scion na Nemesisu i mogu vam reci da je krajnje zabavno,sad zavrsavam Cruel,sve stima za sad.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 4:28   #338
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Ispravljeno, sva 3 resa otisla preko 60%, HP preko 3k, dps preko 3k, a i oklop je malo dignut. (:
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2013, 12:37   #339
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Res uvek najbitniji prvo to resis pa ostalo.
Ne znam za chaos sad ali pre ti nije bas trebalo toliko posto mozes da eskiviras te mape gde ima chaos i onaj deo u act 2 gde uglavnom mobovi rade chaos dmg uglavnom mozes da preskocis.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 21:09   #340
miloshbg
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 480
Zahvalnice: 431
Zahvaljeno 70 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Path of Exile

Jel se mogu skil poeni resetovati nekako?
miloshbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Path of Exile Bascelik otpaTci 22 26.4.2015 14:25
Red Alert: A Path Beyond Ghost Akcione igre 4 11.4.2011 18:50
Windows cannot access specified device path or file EpicG Kvarovi 8 3.11.2010 19:28
The Path darthmajor Avanturističke igre 14 25.9.2009 17:29
The Matrix The Path of Neo glisa Akcione igre 38 7.2.2007 23:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com