Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2008, 20:00   #1
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Stronghold Crusader Extreme

Nije nista novo, ali momci iz Firefly Studios posto im ne ide pravljenje novog (ali kako valja) Stronghold-a tj. to sto su napravili to je jadno, odlucili su da nadograde stari dobri Stronghold Crusader, spominje se maximalna vojska od enormnih 10 000 (10k), novi AI neprijatelji, novi Crusader Trail 2 (one linkovane misije) i jos sto sta.

vest:
http://www.pcigre.com/content/view/12010/2/
sajt
http://www.fireflyworlds.com/shce_index.php

Moje licno misljenje je da ako neubace neke nove sisteme odbrane zamka onda nista nece izdrzati tih 10k jedinica , bar da zidovi budu jaci.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
Сухой (9.2.2008)
Stara 3.8.2008, 19:36   #2
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool

http://www.gamecockmedia.com/crusader.html

Evo i ovaj link

5 new A.I. opponents:

The Wazir – Fiery tempered and aggressive
The Marshal - Old and old school, he favours his knights
The Emir - don’t let his kindly nature fool you!
The Abbot - His monks defend more then the faith!
The Nizar – Silent and deadly
...........

Poslednja ispravka: DeCoy (3.8.2008 u 19:47)
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 21:12   #3
Miki-Car
Veteran
 
Član od: 21.6.2008.
Poruke: 678
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 260 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki-Car
Određen forumom Re: Stronghold Crusader Extreme

Jes' ali u SH-u niko nema ''opravdanje'' sem Richarda. A sta ce mi koji moj 10,000 ljudi kad sa 200 ubijem i Wolfa i Saladina i Skorpiju??
Miki-Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2009, 16:20   #4
Alhemym94
Novi član
 
Član od: 19.4.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader Extreme

sa igrom dobijate Stronghold Crusader (klasika,samo sa dodatnim protivnicima,tj kao warchest verziju) i dobijate stronghold extreme u kome imate nove misije,i kad igrate "random" igru protiv botova vremenom dobijate neke nazovimo ih "mogucnosti" da na neprijatelja posaljete "rock walley","mace-power" etc.Igra za svaku preporuku,narocito zbog svoje istorijske osnove...
Alhemym94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 1:09   #5
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Stronghold Crusader Extreme

Hvala Bogu, par ce da urade nesto pametno... mislim da bi to trebalo da se praktikuje malo cesce, mislim to ozivljavanje starih igara s tim dodacima (to njima ionako ne predstavlja neki problem, mogu da urade to usput takoreci...)
Usamljeni Revolveras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2012, 10:32   #6
Fanatik90
Novi član
 
Član od: 9.2.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader Extreme

Presao celu igru. Tj 30 misija neznam jel ima jos. Najveci problem mi je bila 29 misija ali pomoglo mi je usoravanje igre ako niste znali moze i to kod mene su tasteri " + i - " neznam kako je kod drugih.

Inace strategije koje sam koristio su mnogobrojne....

Postavljanje Ox Tethe-a u blizini protivnikovih zamkova kako bi ih on spalio pa i samog sebe.

Ogradjivanje Quarry gradjevine ( za vadjenje kamenja ), zidom neposredno posle ulaska radnika u njih i postavljanje nosaca neposredno uz stock pile da bi odmah uzimali kamenje i nosili. Ovim radom se i stedi hrana jer 1 nosac moze da skuplja kamen sa 2 ili tri Quarry a i brze se skuplja kamen. Mana ili nedostatak ove tehnike je sto se moze izvoditi samo u blizini zamaka jer se ne moze ogradjivati daleko od zamka.

Zatvaranje prolaza zidom i postavljanje strelaca ( arab bow ) i onih sto bacaju vatru ali mnogo bar 80 strelaca i vise a isped zida killing pits... Takodje se moze "ograditi" kopanjem tla ali to nije dozvoljeno u svakoj misiji.

Ima ih jos mnogo ali dok se setim.
Najcesce strategije za pobedu su u zavisnosti od vrste protivnikove armije, koristim Fire Ballista za one sto je tesko ubiti i one crne strelce na konju cija je dobra osobina ubijanje u pokretu, dok za ubijanje cara koristim nindze jer oni mogu prtelaziti preko zidova i jaki su ali lako ih ubiju strelci

Ima jos mnogo strategija i napisacu ih samo da se setim. Sad pocinjem opet Crusaider pa cu da pisem.

Ali koliko vec igram ovu igru a presao sam Crusaider obe table par puta ali nisam shvtio do kraja zasto sluzi " Oil Smelter " znam da u to ulaze inzenjeri ali neznam za sta da ih koristim trazio sam na internetu ali sve je na engleskom koji mi nije jaca strana...

http://stronghold.heavengames.com/ga...eng#oilsmelter

Da li neko moze da se udostoji pa napise za sta sluzi. Hvala.
Fanatik90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2012, 15:24   #7
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader Extreme

Napravis smelter i posaljes 4 inzenjera, mislim da je toliki kapacitet po jednom, i svaki od njih dobija po kotao vrelog ulja. Onda ih stavis na zid, namestis ih na agresive i gledas kako prze protivnicke vojnike ispod zida. Kada prospu ulje treba ih poslati na dopunu naravno. Mozes i sam da im naredis kad ce, i u kom pravcu da prospu ulje.
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2012, 14:50   #8
Miljanic
Član
 
Član od: 28.6.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader Extreme

Vrlo glupa ekspanzija, koja je uništila čar pravog Strongholda. A ta čar je, po meni, u razgradnji, balansiranju ekonomije... Ove misije traju 5-15min. Napravis 50tak buzdovandžija, porušiš mu outpostove gde mu dolazi vojska, a onda ga unakazis nekom od magija ili tim buzdovandžijama. Onih 50 misija iz prvog dela su ono pravo, sve ovo je glupost. O novim lordovima da ne pričam. Imbecili. Od AI-ja, do onih sinematika gde ti nešto poručuju...
Miljanic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Auror Mrežne igre 4 9.11.2023 17:55
Stronghold Crusader Aleksandar Strateške igre 154 29.3.2012 1:58
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35
BENQ T201WA i ASUS Extreme N7300GT Maximilian ŠDK - Grafika 12 26.11.2007 21:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com