Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.1.2008, 20:22   #1
= IGY =
Član
 
Član od: 31.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pocetnik a nisam! :D

Evo pravim u 3dsMax-u vec sigurno par meseci ali imam problem sto ja napravim model super i onda dolazi problem.
Ne znam gde vi nalazite materijale koje koristite za teksture i kako renderujete ali kada gledam vase slike vama je sve nekako realisticno a meni...
Ako neko moze da mi kaze gde mogu da nadjem materijale i da mi preporuci neki tutorial za renderovajne scene bio bi mu jako zahvalan!

Evo i jedne moje stolice koju sam napravio,zadovoljan sam modelom ali fale joj teksture i nekako mi je sva nerealno izgleda u odnosu na vase rendere pa da vidite o cemu govorim.

Jos jednom hvala vam puno i ako neko moze da mi pomogne bilo bi lepo!

pozdrav
= IGY = je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2008, 23:19   #2
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pocetnik a nisam! :D

Vidi sad, mislim da su za realističnost scene najbitnija svetla. Odmah iza njih su materijali, ali ne zaostaju nimalo. Pretraži teme, Bobi je negde postavio objašnjenja svetala. Da bi naučio nešto o teksturisanju, pogledaj tutorijale koji dolaze uz max, daće ti neke osnove.
Što se tiče izvora tekstura, Total Textures diskovi su uvek dobar izbor. Ako imaš brzi net, skinućeš ih očas posla. Zatim imaš i sajtove na kojima se mogu naći texture (ukucaj "free textures" u Google i dobićeš oko 3,710,000 rezultata). Probaj i na dA, možda nadješ nešto što ti odgovara.

E sad, da bi isteksturisao i osvetlio scenu, moraš da znaš šta želiš i kakvo bi to otprilike trebalo da bude. Da li je jutro, podne, veče, noć, da li je objekat u senci ili na otvorenom, koliko izvora svetla ima, koji je intenzitet istog i još mnogo, mnogo toga.
Najbitnije je da vežbaš i sam otkrivaš opcije i šta čemu služi. Naravno, tutorijali su uvek poželjni ali ništa bez samoinicijative.

Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Game-o-Kwiz Patton Opšta kultura 15955 9.6.2017 14:42
Greške/zamerke Nash Knight Tekstovi u SK 285 23.9.2016 5:55
Nisam pametan? GameFREAK Kvarovi 40 19.6.2007 21:58
10/2006 „Mračno božanstvo” oluja „Ja, igrač!” 266 2.2.2007 15:27
Pocetnik trazi malo pomoci Dr Zoidberg Programiranje 7 12.1.2007 18:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com