Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2005, 23:43   #1
Nikola Milosavljevic
Član
 
Član od: 31.10.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 317
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Milosavljevic
Određen forumom Problem sa DVD-Rom-om

Kopiranje bilo kog sadrzaja sa DVD-a ili CD-a iz DVD-Roma (LG 16x) optereti toliko procesor (U win task menageru pokazuje od 90-100% opterecenja procesora) da mis pocinje da secka, sve se jako tesko startuje, a transfer podataka ne ide preko 2700kb/s. Problem je verovatno softverski, jer je nestao posle reinstalacije windowsa, ali se posle par dana opet vratio. Imam P4-2.8 i 512Rama. Sta moze da bude?
Nikola Milosavljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 0:15   #2
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

Proveri drajvere za dvd, mozda je nastala neka zbrka izmedju njih i win-a, moguce je da si uhvatio neki virus na netu,pre oko dva meseca je bio pusten jedan virus koji je napadao iskljucivo drajvere za opticke uredjaje, ali je uspeo da rarazi veoma mali deo korisnika, jer su svi veliki AV programi ga ekspresno ubacili u bazu. Postoji mogucnost da je napravljen modifikovani oblik. Ime virus je cini mi se Opti.n. Ako nije virus( proveri putem par besplatnih AV programa, neke imas u Zanimljivim Web lokacijam u temi Download- jer su se svi uspesno izborili sa njim) onda ti savetujem da reinstaliras win sa formatiranjem diska.
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 0:28   #3
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

Verovatno ti se prebacio u PIO mod...ako ne mozes vratiti u DMA normalno u device menageru, imas dva izbora:
Metoda koju sam sam otkrio - zamenis rang uredjaja (master/slave) pa ga ponovo prepozna i to u DMA
Metoda koju jos nisam isprobao ali je mnogo laksa - jednostavno obrises uredjaj u Device Menager-u...ovo mi se desavalo zbog diskova koji se tesko citaju.
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 0:54   #4
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

Citat:
darthmajor kaže:
Verovatno ti se prebacio u PIO mod...ako ne mozes vratiti u DMA normalno u device menageru, imas dva izbora:
Metoda koju sam sam otkrio - zamenis rang uredjaja (master/slave) pa ga ponovo prepozna i to u DMA
Metoda koju jos nisam isprobao ali je mnogo laksa - jednostavno obrises uredjaj u Device Menager-u...ovo mi se desavalo zbog diskova koji se tesko citaju.
gdje tacno se vidi da li je citac u PIO ili DMA modu?
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 0:58   #5
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

Ako je opteretio procesor 90-100% kao sto kazes onda je virus...
Ocisti ga pa mi javi...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 1:05   #6
VeNoM
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: BGD
Poruke: 370
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku VeNoM
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

ides na propertis od my compa pa na hardware pa na device menager pa na granu gde je dvd prebacen....tj ili ide primary ili ide sec...ili već kako.-..
klikneš 2x i vidiš na kome se nalazi...
od opcija koje se pojave tačno vidiš šta je podržano ...opcija dma if avieable ili pio...svaki dvd mora da bude dma ultra barem 1..eventualno 2....
ako je pio remove granu i restart komp i rešio si problem.....
VeNoM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 22:38   #7
Nikola Milosavljevic
Član
 
Član od: 31.10.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 317
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Milosavljevic
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

Hvala puno, ipak sam resio problem, evo sta se desilo. U device menageru, pod sec. IDE chanel, za device 1, pa curent transfer mode ipak je bilo PIO (nemam predstavu kako i zasto) i to ne moze da se menja, problem sam resio tako sto sam obrisao i granu i DVD-Rom i restart.....naravno sve se samo instaliralo, i sada stoji UDMA 2, pozdrav
Nikola Milosavljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 23:28   #8
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

Citat:
Pantelija kaže:
o
onda ti savetujem da reinstaliras win sa formatiranjem diska.
Pantelija
Ovo mora da bude uvek zadnja opcija!
ti bi odma da formatiraš a nisi iscrpeo sve ostale mogućnosti. Očigledno je bilo da je uletelo u PIO mod.







citat: ''Ukusan ovaj Pantelija'' iz Maratonaca ako postoji neko ko ne zna.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 0:49   #9
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

Citat:
VeNoM kaže:
ides na propertis od my compa pa na hardware pa na device menager pa na granu gde je dvd prebacen....tj ili ide primary ili ide sec...ili već kako.-..
klikneš 2x i vidiš na kome se nalazi...
od opcija koje se pojave tačno vidiš šta je podržano ...opcija dma if avieable ili pio...svaki dvd mora da bude dma ultra barem 1..eventualno 2....
ako je pio remove granu i restart komp i rešio si problem.....
nije da imam nekih problema, ali ne mogu pronaci to o cemu govorite!

u device manager-u izaberem PIONEER DVD-RW DVR-108
i dobijem tabove: GENERAL (opcije: troubleshoot ili do not use this device), PROPERTIES (opcije: jacina audio signala, digital audio playback), DRIVER (opcije: detalji, roll-back, update, uninstall), DETAILS (opcije: ovde nista ne mogu mijenjati, imam neki drop down meni sa gomilom detalja a jedina opcija desnog klika je "what's this?")

slicne su opcije kada izaberem SECONDARY IDE CHANELL (uz to sto nema taba PROPERTIES i samo je jedan driver u driver details)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 1:54   #10
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

aaaaaa! sve cu da vas pobijem!

toliko me zanimalo sto kod mene nema toga (ili ja ne mogu pronaci) da sam uninstalirao drivere za dvd rezac i cd rezac, da vidim sta ce se desiti...

i nije da sada ne rade... rade obojica kako treba, no svaki put kada upalim kompjuter windows mi izbaci gresku:

Windows could not load the installer for CDROM. Contact your hardware vendor for assistance.

kao sto rekoh oba rezaca rade dobro! (cak sam narezao jedan rewritable sa pineerom), no ne mogu se nikako rijesiti te poruke... progooglao sam gomilu stranica ali nisam nasao odgovor!
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 10:49   #11
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

Citat:
sasha vukelic kaže:
u device manager-u izaberem PIONEER DVD-RW DVR-108
i dobijem tabove: GENERAL (opcije: troubleshoot ili do not use this device), PROPERTIES (opcije: jacina audio signala, digital audio playback), DRIVER (opcije: detalji, roll-back, update, uninstall), DETAILS (opcije: ovde nista ne mogu mijenjati, imam neki drop down meni sa gomilom detalja a jedina opcija desnog klika je "what's this?")

slicne su opcije kada izaberem SECONDARY IDE CHANELL (uz to sto nema taba PROPERTIES i samo je jedan driver u driver details)
Treba da izaberes Primary odnosno Secondary IDE Channel ----> Properties ----> Advanced Settings
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 13:35   #12
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Problem sa DVD-Rom-om

Citat:
Reloader kaže:
Treba da izaberes Primary odnosno Secondary IDE Channel ----> Properties ----> Advanced Settings
formatirao sam disk... posto mi je ubrzo nakon one greske poceo izbacivati plavi ekran, a ni repair windowsa nije pomogao da se moze pokrenuti

sada sve vidim kao sto treba
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem pri povezivanju sa TV-om VMedic Operativni sistemi 11 3.2.2009 23:36
Problem sa CSI: Miami + Splinter Cell 3 dzambo O igrama uopšte 14 3.5.2008 18:51
hp 3820 problem S-man Ostale komponente 4 7.2.2006 5:12
Quick TV problem... The Dark Gamer Video/TV softver 12 24.12.2005 17:02
U.S. Robotics problem Nikola Milosavljevic Kvarovi 7 12.12.2005 0:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com