Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.5.2006, 12:08   #1
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom XML writing

Imam jedan problem.Radim sa jednim momcima iz australije na online svemirskom shooteru.Sada meni je zapao kod za XML writing.Kako to da uradim?Pitam vas za to jer nemam pojma XML.Ne bih zeleo da me izbace zato sto nne znam XML.Molim vas za pomoc!Da napomenem igra se radi u najnovijoj verziji Irrlicht enginea.Unapred hvala
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 18:18   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: XML writing

Pa to se moj prijatelju tako ne radi. Valjda je logičnije da ti njima kažeš šta umeš da uradiš, pa da ti onda daju nešto od toga. No, kad si već zapeo, počni odavde
http://www.w3schools.com/xml/default.asp
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 20:56   #3
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: XML writing

Kako si uopste uspeo da udjes u tim, ako ne znas da radis?
Valjda je logicno prvo uzeti i raditi sam, bar dve godine, nauciti pascal, c++, javu, python, php, xml.... uvezbati osnove, pa onda traziti ozbiljne projekte i gurati se (gde ti danas ocigledno nije mesto...)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 9:28   #4
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: XML writing

Cujes li ti mene znam ja raditi al' ne znam XML!!!Ne bi se ja prijavio da ne znam nista Hvala Mare na linku!!!
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 13:01   #5
ivankul
Član
 
Član od: 1.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ivankul
Određen forumom Re: XML writing

Ja sto vise znam, svestan sam koliko ne znam!
Tako da kad budes jos malo naucio shvatices koliko nemas pojma

Salim se, ali ljudi su pokusali da ti kazu da je neodgovorno i glupo prijavljivati se da radis u nekom timu i da tom timu kazes da znas XML, a ti u stvari nemas pojma. Ne uci se to preko noci. Nadji nek tim koji trazi nekog ko zna to sto ti znas. Ovako je stvarno malo neozbiljno!
ivankul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 20:38   #6
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: XML writing

Citat:
Cujes li ti mene znam ja raditi al' ne znam XML!!!
Androsse druže, nemoj biti toliko nadmen, jer te to neće nigde odvesti. Tvrdiš da znaš da radiš, a počeo si pre manje od 3 meseca... uostalom, pogledaj samo kakva si pitanja postavljao do pre samo nekoliko dana http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=2623
Nikog živog nećeš ubediti da si naučio C++ za mesec dana
Istina je da brzo učiš, ali moraš da shvatiš da imaš još mnogo za naučiti, a treba ti i iskustva, jer trenutno iza sebe imaš 1-2 programčića, tako da je velika greška upuštati se u neki iole veći projekat u tim uslovima. No sad, šta je tu je, kad si se već upustio u tako nešto, gledaj da se ne izbrukaš... u našem poslu se ljaga teško skida
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 21:34   #7
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: XML writing

Upravu si.Mada ja nisam rekao da znam XML.To jest ja mislim da oni traze XML writing code uradjen u C++-u.Al' dobro sta ces.Bolje da se manem XML-a i da uzmem Irrlicht u sake.I imam tri programcica.Pozdrav!

/edit
Tih nekoliko dana = ~90 dana = ~3 meseca(kao sto si u pocetku naveo).A i to sam postavljao zato sto mi glupo da kupim knjigu napisem sve lepo a nece da radi.Al' da se manim offtopica.E da i rekao sam im sta znam da radim(osnove i po malo 2d i Irrlicht).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 21:59   #8
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: XML writing

Citat:
Upravu si.Mada ja nisam rekao da znam XML.To jest ja mislim da oni traze XML writing code uradjen u C++-u.
Ček malo, pa ti zapravo i ne znaš zasigurno šta oni traže ?
Izvini, ali to mi deluje mnogo neozbiljno. Ajde reci ti nama, gde si ti to upao i na koji način, kad ne znaš ni šta tačno treba da se uradi ? I da li ti uopšte imaš ideju za šta će se tu koristiti XML ? Ne može se tako raditi zaboga.
Citat:
A i to sam postavljao zato sto mi glupo da kupim knjigu napisem sve lepo a nece da radi.
Ma ne moraš uopšte da se pravdaš oko toga što si pitao. Sasvim je normalno da pitaš nešto što ne znaš, to i jeste jedna od svrha foruma, ali mislim da još nisi spreman za neki veći projekat, a pogotovo ne za rad u timu... to je sve...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 22:03   #9
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: XML writing

Pa kad tamo u onom fajlu za uraditi pise XML writing sta ja da radim?Apsolutno nista.Ma kao sto rekoh manucu se XML-a i idem da ucim Irrlicht.Mozda si u pravu da nisam spreman.Ko zna.To je sve.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com