Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2018, 8:22   #1
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Crc error???

Pozdrav, narode! Imam debeo problem sa novim komjuterom. Naime, sve radi ekstra, prateći programi rade odlično, ali kad hoću da instaliram bilo koju igru napiše mi CRC ERROR ili FILE EXTRACT FAILED. To mi izbaci čak i kad hoću da instaliram malecni Geometry Dash. Nema šta nisam probao i testirao. Svaka komponenta radi bez greške, ali neće pa neće. Proverio sam i hardove da vidim ima li loših sektora, ali nema. Uopšte mi nije jasno.
Inače, izbaci mi poruku sa greškom isdone.dll i unarc.dll.

Poslednja ispravka: uco73 (29.4.2018 u 15:00)
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2018, 16:35   #2
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Crc error???

memorija skoro sigurno
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2018, 19:58   #3
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

Moja ploča ima pokazivač hardvera na sebi. Prilikom paljenja ne prijavljuje nikakvu grešku. Odbrojava neka slova i brojeve i kad prikaže 00 onda startuje sistem. Celu noć je radio MEMTest i sve je u redu. Sutra ću da zamenim procesor pa ću da vidim.
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2018, 0:09   #4
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

Igre original ili iz zaliva?
Ako su iz zaliva, moze biti da ti AV software primecuje nesto sumnjivo pa prekida operaciju da bi ti izbacio extract failed gresku.

Cyclic redundancy check (CRC) Error sam ja najcesce dobijao kada mi je DVD disk ostecen jer opticki drajv ne moze da ocita podatke sa njega.
Bukvalno zapuca racunar dok ne izbaci CRC Error ili dok na silu ne izbacim disk iz drajva. Ako sa diska pokusavas da instaliras igre, bice da je ostecen.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2018, 0:20   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

meni kad je oštećena arhiva ili izgreban cd... to sa igrama na cd je baš zahebano jedna ogrebotina i ne radi..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2018, 0:25   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

Ja ipak mislim da on ima problem sa netom i da mu je sve što skine corrupted. Probaj negde drugde da skineš instalaciju neke igre/programa, pa pokreni na svom kompu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2018, 6:23   #7
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ja ipak mislim da on ima problem sa netom i da mu je sve što skine corrupted. Probaj negde drugde da skineš instalaciju neke igre/programa, pa pokreni na svom kompu.
Ni u to nisam siguran. Ništa sa neta nisam skidao. Sa starog kompa sam izvadio hardove i stavio na ovu ploču, uz dodatak SSD-a. Kad se podigne sistem sve radi odlično i brzo. Na starom kompu se sve sa hardova moglo instalirati. Proverio sam i hardove na HD Tune u WinDiag, i sve na extended. Ništa. Sve je u redu. Ne znam da slučajno nisam nešto pobrljavio sa kablovima, jer sam i njih zamenio. Nisu isti kao na starom kompu. Sad kad se podigne sistem, drajveri se bez problema instaliraju i to je to. Ostalo ne može ništa. Čak i pretraživač(chrome), koji se instalira nekako, puca prilikom korištenja. Mozilu i ne mogu instalirati. Što se igara tiče, govorim o WoT-u i STEAM igrama, kojih imam pedesetak, nisam brojao. Igre manje-više, ali ništa drugo ne mogu instalirati. Na ploči, kad je stigla, je bio Xeon W3565. Čovek, koji mi je dao tu polukonfiguraciju je moj prijatelj i on je lično 3 godine koristio taj komp. Nije igrao igrice, jer je koristio Debian OS. Ploča ima poslednji BIOS. I BIOS sam probao da zamenim i RAID kontrolere, i SAS kontrolere.....nema šta nisam probao i neće pa neće. Još ću da probam vratiti W3565 pa da vidim.
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2018, 17:41   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

Resetuj BIOS vađenjem baterije, zameni sve SATA kablove, reinstaliraj Windows, instaliraj najsvežije chipset i SATA drajvere.
Ako i tad brljavi nešto nije okej sa pločom ili RAM-om. Možda čak i sa CPU-om ali manje verovatno.

Koje napajanje je u konfi?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2018, 19:12   #9
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Resetuj BIOS vađenjem baterije, zameni sve SATA kablove, reinstaliraj Windows, instaliraj najsvežije chipset i SATA drajvere.
Ako i tad brljavi nešto nije okej sa pločom ili RAM-om. Možda čak i sa CPU-om ali manje verovatno.

Koje napajanje je u konfi?
Napajanje je Cooler Master SilenPro M2 720W. Inače je problem rešen. Stavio sam W3565 i sad fercera kao zmaj. Greška je bila u procesoru. Neka smetnja u adresiranju podataka je bila. Nije se slagao nešto sa memorijom, izgleda. Obrisao sam čitav SSD, otišao u BIOS i namestio na AHCI. Podigao sam sistem i sad je kao zmaj. Jeste da sad imam Quad procesor umesto Hexa procesora, ali nikakve razlike u brzini ne vidim. Čak i u testovima ima baš male razlike. Ali bitno je da je problem rešen. I veliko hvala svima na predusretljivosti!

Poslednja ispravka: uco73 (30.4.2018 u 21:05)
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2018, 9:42   #10
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

Auuuuuu!!!! Ja ne znam šta se desilo. Upravo sam vratio E5645 i za divno čudo nema problema. Doduše, resetovao sam BIOS vađenjem baterije na 1 minut(može i manje). Ko zna šta je ono bilo. Nije bio problem u komunikaciji hardvera. Problem je, kao i uvek, ljudski faktor.
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2018, 10:58   #11
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

Nakon vađenja baterije i resetovanja BIOS-a E5645 je čitavih 5 dana radio lepo. Pre par sam čistio komp od prašine, upalio ga, lepo radi, ali brljavi ponekad. Pomislio sam da nije ništa strašno. Pokrenem chrome, kad ono mi napiše "O, neee!" (pošto mi je chrome na srpskom) i ponudi mi da ponovo učitam stranicu. A to mi se već dešavalo ranije. Pukne meni film, izvadim sve iz kućišta, sve rastavim, uzmem Gigabyte GA-X58A-UD3R rev 2.0, sve nakačim na nju, upalim i krenem da testiram komponentu po komponentu. I da ne dužim, problema više nikakvih nema. Toliko o tome.
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2018, 16:40   #12
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Crc error???

Ne bih da zvucim kao kreten, ali za male pare kupis bilo kakav haswell ili noviji proc i plocu i neces imati nikakvih problema, to sto ti budzis je staro brat bratu 10 godina i isplatilo je svaki sraf koji je stavljen na kuciste
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2018, 1:58   #13
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

nije ta mašina još za bacanje.. pogotovo sad kad je popravio..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 1:51   #14
uco73
Član
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Loznica
Poruke: 161
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Crc error???

Citat:
barajevatz kaže: Pregled poruke
Ne bih da zvucim kao kreten, ali za male pare kupis bilo kakav haswell ili noviji proc i plocu i neces imati nikakvih problema, to sto ti budzis je staro brat bratu 10 godina i isplatilo je svaki sraf koji je stavljen na kuciste
Neću da menjam ovu konfiguraciju. Za mesec dana će mi stići nekoliko procesora, a od njih nekoliko ću staviti Xeon W3690. Sadašnji Xeon E5645
radi perfektno na Gigabyte ploči. A ja volim socket 1366 kao i 775 uključujući oba 2011(2011 i 2011-3). Neka je to sve staro, ali šljaka kao zvrk.
uco73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2018, 3:08   #15
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Crc error???

Mada sta i ja trucam kad imam kao rezervni komp p5kpl sa nakacenim svim i svacim nadjenu u otpadu, vga izlaz otkinut fizicki, dva usb-a takodje,zvucna kartica ne radi, ne radi ni mrezna ali zato ostalo sljaka ko podmazano
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA 4 za PC! JJ92 Akcione igre 8690 9.5.2023 18:36
Centos 5.5 problem WeekeenG Slobodni softver 6 26.2.2013 14:27
ASUS Maximus IV GENE-Z/GEN3 ne baca sliku ecimko Osnovne komponente 8 12.8.2012 20:26
Fleš neće da se formatira HiddEn Zaštita 41 11.1.2011 12:02
JDstart.exe damagedgoods Zaštita 14 24.12.2009 11:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com