Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2006, 2:41   #1
ABC123
Novi član
 
Član od: 17.10.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ne radi novi kompjuter

Kupio sam ploču asus p5ld2, imam sata disk, grfičku nvidia gforce 7600. I poša sam to sam sastavljati nakon 6 godina kada sam sastavio zadnji kompjuter.. Sve je u redu
dok ne počne instaliravat XP. Odma na početku instalacije napiše Stop Eror i ne ide dalje. Ako netko zna zašto je to tako neka mi objasni. I komp. mi još napiše da ako sam stavio novi hardver da ga izvadim. A nemam što izvaditi osim grafičke i memorije.
ABC123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2006, 9:32   #2
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Ne radi novi kompjuter

Koju memoriju imas? Da li si probao u BIOS-u da promenis setovanja memorije sa AUTO na vrednosti koje su oznacene na memoriji?
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2006, 11:20   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Ne radi novi kompjuter

Citat:
ABC123 kaže:
Kupio sam ploču asus p5ld2, imam sata disk, grfičku nvidia gforce 7600. I poša sam to sam sastavljati nakon 6 godina kada sam sastavio zadnji kompjuter.. Sve je u redu
dok ne počne instaliravat XP. Odma na početku instalacije napiše Stop Eror i ne ide dalje. Ako netko zna zašto je to tako neka mi objasni. I komp. mi još napiše da ako sam stavio novi hardver da ga izvadim. A nemam što izvaditi osim grafičke i memorije.
Meni se to desilo zato što je ploča imala kontroler koji podržava RAID. Ako je to i kod tebe slučaj, onda prilikom instalacije moraš da naglasiš da imaš RAID i onda će ti instalacija u određenom trenutku tražiti da ubaciš disketu sa drajverom. Drajver bi u tom slučaju trebalo da si dobio na disketi uz ploču. Ako nemaš disketnu jedinicu... biće malo problema. Najjednostavnije je u tom slučaju pozajmiti disketnu jedinicu samo za instalaciju - posle ti ne treba.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2006, 21:13   #4
ABC123
Novi član
 
Član od: 17.10.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne radi novi kompjuter

Citat:
VojaM kaže:
Meni se to desilo zato što je ploča imala kontroler koji podržava RAID. Ako je to i kod tebe slučaj, onda prilikom instalacije moraš da naglasiš da imaš RAID i onda će ti instalacija u određenom trenutku tražiti da ubaciš disketu sa drajverom. Drajver bi u tom slučaju trebalo da si dobio na disketi uz ploču. Ako nemaš disketnu jedinicu... biće malo problema. Najjednostavnije je u tom slučaju pozajmiti disketnu jedinicu samo za instalaciju - posle ti ne treba.
Danas sam ga odnio na servis da ga oni pogledaju. Sada ćekam što će biti. Inaće vidio sam na nekim stranim forumima da i oni imaju isti problem kao ja, i njima prilikom instalacije XP dolazi do neke greške , na plavom ekranu ispiše Stop 0x000007b. Morao sam prije kupovine ploče, tražiti po netu da li se neki problemi često spominji u vezi ove matične ploče.
ABC123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2006, 21:17   #5
ABC123
Novi član
 
Član od: 17.10.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne radi novi kompjuter

Ploča podržava RAID, nije došla disketa s drajverima, a nemam ni disketnu jedinicu. Ako ne uspiju ovo popraviti u servisu, možete li mi neku matičnu ploču preporučiti da kupim. do 200 eura.
ABC123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2006, 20:51   #6
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne radi novi kompjuter

ASUS obično na CD ploče ima Make Raid flopy disk. Na tuđoj mašini ubaci prazan flopi, klikni na ovo što sam rekao i napraviće ti flopi sa drajverima SATA i PATA. Pozajmi flopi drajv i prilikom dizanja stisni F6, tražiće ti da ubaciš flopi i instaliraj drajvere da bi video SATA disk. To je sve.
btw. Koliko imaš snage u napajanju, mislim realne snage?
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2006, 21:31   #7
ime kor...
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Ne radi novi kompjuter

e ljudi jel moze neko da mi kaze zasto mi ni jedan usb port na ploci ASUS P5GPL-X neprepoznaje bilo koju flash memoriju.....os sveze uradjen , jedva instalirani SoundMax drajveri....prethodno uradjen chipset naravno ,
inace tu je i intel cel.2,93 , hdd sata maxtor 160 , modem , tv terminator , vga asus 6600 td 128 , aurorino kuc 400w
os xp sp2 ... sve instalirano , sve sljaka sem usb

jel moguce da je mb neispravna
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2006, 12:33   #8
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne radi novi kompjuter

Jedna blesava opaska: da li si u BIOSu ploče potražio nešto što se odnosi na USB? Treba da stoji enabled (uključeno) a ne disabled (isključeno) ! Podrazumevam da si instalaciju radio od 0 tj. nikakvi ghostovi, kloniranje i sl.
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 21:33   #9
david
Novi član
 
Član od: 22.10.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne radi novi kompjuter

problem resen , ploca na reklamaciji , neispravni usb portovi ..... pogledaj temu ASUS P5GPL-X

david je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2006, 21:45   #10
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Ne radi novi kompjuter

Citat:
ABC123 kaže:
Kupio sam ploču asus p5ld2, imam sata disk, grfičku nvidia gforce 7600. I poša sam to sam sastavljati nakon 6 godina kada sam sastavio zadnji kompjuter.. Sve je u redu
dok ne počne instaliravat XP. Odma na početku instalacije napiše Stop Eror i ne ide dalje. Ako netko zna zašto je to tako neka mi objasni. I komp. mi još napiše da ako sam stavio novi hardver da ga izvadim. A nemam što izvaditi osim grafičke i memorije.
krucijalno pitanje:na koju granu si stavio optiku sa koje instaliras xp?ako si je stavio na "intel" granu tj. na granu koju intel cipset podrzava onda te nesto zeza a ako si stavio na granu koju je asus "dodao" na plocu onda te ne zeza nista nego moras instalirati win sa optike nakacene na cipset granu
p.s.ljudi moji pa ko jos koristi floppy?
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2006, 16:36   #11
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Thumbs down Re: Ne radi novi kompjuter

Citat:
david kaže:
problem resen , ploca na reklamaciji , neispravni usb portovi ..... pogledaj temu ASUS P5GPL-X

ASUS X-serija, MSI V-serija i ostale "value" serije su OGROMNO S***E . Bez obzira koliko jeftine bile, nevrede ni trećinu svoje cene. Bolje dodati 15-20€ i kupiti neku bolju ploču, nego dati te pare za hard od 250GB dok ti realno treba njegova trećina!
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
Ne radi Direct 3D b0ss Kvarovi 4 1.5.2007 6:04
DDR400 Radi na 200MHz? madsrdjan Osnovne komponente 6 13.10.2006 14:49
Umesto 1700mhz radi na 600 matek Prenosni računari 2 23.9.2006 18:12
Problem sa mp3 playerom? Na nekom XP-u radi na nekom ne... Master Neo Foto i audio/video 7 5.1.2006 2:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com