Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2021, 13:20   #1
Marko Jovanovic
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 59
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Jovanovic
Određen forumom Konf za dugi vek :)

Pozdrav,

posle 10 godina izgleda da je stara kanta (matična ili PSU), odlučila da me pozdravi...

Elem i tada sam kupovao pre svega komponente za koje sam se nadao da će potrajati barem do 6 godina...

Znam da su ovo optimistične želje ali želeo bih i da nova konfiguracija barem do tih 6 dotera...

Trenutno mi je budžet za CPU, RAM, MB i PSU oko 140 000. Grafičku ću neku 3060 Nvidia ali mesec dana nakon kupovine ostalog (+ eventualno kućište trenutno imam CM HAF912 i ne znam da li će biti adekvatno).


1. Izbor CPU mi je na prvu Ryzen 5800X
2. Oko ploča imam dileme zbog onoga što nude i nekih dodataka tipa hlađenje m2 slota + wifi +bt (ovo zadnje imam neke gadgete ali bih mogao to bataliti)...U suštini ti dodaci nisu neophodni ali bilo bi ih fino imati.

Elem tu su mi favoriti GIGABYTE X570 AORUS Ultra, ASUS STRIX X570-E GAMING, gledao sam i Asus TUF GAMING X570-PRO, MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI.

3. RAM pretpostavljam mi je najlakše Kingston HX432C16FB3A/32

4. PSU Antec HCP-1000 Platinum (ako ne računam hdd u suštini jedino za ovih 10 godina sam morao da menjam prvi psu pa gledam da ipak uzmem ovakvo nešto što bi trebalo da radi posao).


E sada, po ovome izgleda kao da uzimam za Gaming, ali u suštini i ne. Dokle god konfa gura DOTA2 u ultra narednih 5 godina sam prezadovoljan i možda bih nekad nešto novo probao (1 nova godišnje za više nemam vremena, ako i to)...Pošto se *****avam sa virtualkama to je ono što isto treba relativno da mi gura ali, to msm da danas nije problem.

Cenio bih ako bi neko na osnovu ovoga predložio alternative i dodatne predloge za komponente, da li ću morati neka hlađenja dodatna (samo vazdušna), pre 3 meseca sam uzeo Cooler Master Hyper 212 EVO, novo kućište i tako.

U svakom slučaju zahvaljujem na svakog sugestiji.
Marko Jovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2021, 14:03   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Konf za dugi vek :)

ja bih pre kupio konfiguraciju za 4 godina pa posle uzeo novu... ono i ova što ja imam je iz 2012 i još radi.. ali sam kupovao polovno za neku siću...
A kintu što uštediš trošiš u međuvremenu...
Napajanje kao da ćeš da teraš 3090ti, težak overkill, ovo kao da ti sklapao neki serviser koji hoće da isprazni magacin.. ok grafička nije loša
Koliko vidim dota2 na ultra može da tera i gtx1060, preporučuju ryzen 2600 itd..
Kakav monitor imaš?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2021, 14:21   #3
Marko Jovanovic
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 59
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Jovanovic
Određen forumom Re: Konf za dugi vek :)

Pa to mi je smaranje da se zezem sa toliko čestom kupovinom...biće tu nadogradnje nekih stvarčica tipa hdd, tako da ne bih zamlaćivao sa time...

Monitor Asus MX279H IPS kupljen pre 5g msm, i to će doći na zamenu ali svakako ne odmah...

Sve što pominješ već je prilično 2-3 god staro...i ovo sada je već godinu dana...Da ne govorim da je stvarno pitanje šta će biti generalno sa desktop PC za 5 godina...DOTA nije zahtevni gaming ali sa veoma pristojnom ultra grafikom 2013 sam pao na medium detalje (negde i nešto isključeno).

Sastavljao sam godinama medium i low konfe i tu sam naučio da nikad ne treba štedeti na PSU (pogotovo ne na svoje ). Sad ako je crkao PSU to će biti drugi u 10 god a još je ovaj Corsair od 750 W (dakle nipošto loše za to vreme).

Imam ja rezervni laptop A15 TUF tako da nisam u problemu da čekam 2 meseca...ali žena hoće da to reši u sledećoj nedelji i onda...
Marko Jovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
konf 650-700 eur - do sutra Zmajevac Šta da kupim? 20 14.2.2011 16:13
Konf. za 25 000 rasa01 Šta da kupim? 14 28.11.2009 3:40
Da li može 5850 na ovu konf. :) zoran43 Grafika 35 22.11.2009 14:01
konf. za sirotinju:)pomoc!!! Proja Šta da kupim? 9 27.3.2007 0:00
Ista konf. drugo pakovanje Mean_Machine Šta da kupim? 3 6.2.2006 10:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com