Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2005, 21:25   #1
Johnnyy
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Havaji
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Zlonamerni FoRuM!!!

Pokushao sam da se uzdrzim ali ne mogu!!! Nikako mi nije jasno kako i zashto je nekim (mnogim) ljudima toliko stalo da imaju shto vishe poslatih poruka, da im “rejting” bude shto veci...Mislim stvarno ne vidim svrhu svega toga i voleo bih da mi neko to objasni. Koliko ja znam ovaj forum kao i svaki drugi sluzi da bi ljudi medjusobno razmenjivali informacije, iskustva i pre svega pomagali jedni drugima – a ne da se takmiche ko ce da postigne vishe “poena” ili ko ce da bude veca faca...kao da svi ti ljudi nemaju sta drugo da rade u svom privatnom zivotu nego moraju da se dokazuju u virtuelnom, kao da su socialno odbacheni. Ova takmicharska atmosfera se provlachi kroz ceo forum i daje mu neku napetost, a i vidi se da nekim ljudima uopshte nije opushteno da postave neko pitanje vec se ustezu jer ce se uvek naci neko ko ce da ga ismeje jer, je li, zna vishe od njega (ili ima veci “rejting”) pa k’o shto veli da se malo razonodi zezajuci druge. Da stvar bude gora i admini se ponashaju slichno.
Johnnyy je offline  
Stara 7.12.2005, 22:04   #2
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Ja nisam primetio to. Mozda gresim...
TtuEd je offline  
Stara 7.12.2005, 22:06   #3
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Ne misle svi tako da se prepucavaju, ja volim ako mogu kome da pomognem. Nazalost opazo sam da se neki admini brzo ljute, i da misel da su najpametniji ;(
korisnik je offline  
Stara 7.12.2005, 23:01   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Citat:
Johnnyy kaže:
Pokushao sam da se uzdrzim ali ne mogu!!! Nikako mi nije jasno kako i zashto je nekim (mnogim) ljudima toliko stalo da imaju shto vishe poslatih poruka, da im “rejting” bude shto veci...Mislim stvarno ne vidim svrhu svega toga i voleo bih da mi neko to objasni. Koliko ja znam ovaj forum kao i svaki drugi sluzi da bi ljudi medjusobno razmenjivali informacije, iskustva i pre svega pomagali jedni drugima – a ne da se takmiche ko ce da postigne vishe “poena” ili ko ce da bude veca faca...kao da svi ti ljudi nemaju sta drugo da rade u svom privatnom zivotu nego moraju da se dokazuju u virtuelnom, kao da su socialno odbacheni. Ova takmicharska atmosfera se provlachi kroz ceo forum i daje mu neku napetost, a i vidi se da nekim ljudima uopshte nije opushteno da postave neko pitanje vec se ustezu jer ce se uvek naci neko ko ce da ga ismeje jer, je li, zna vishe od njega (ili ima veci “rejting”) pa k’o shto veli da se malo razonodi zezajuci druge. Da stvar bude gora i admini se ponashaju slichno.
Dobro, Sasa ima malo kraci fitilj.... on to i priznaje... cool
Molim te, prijavi mi likove koji budu ismejavali druge, spamovali ili pravili neke probleme... Cilj je zaista da napravimo mesto na kome mozemo normalno da razgovaramo... Steta sto je u drzavi cool biti shaban...
oluja je offline  
Stara 7.12.2005, 23:09   #5
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Citat:
Johnnyy kaže:
Pokushao sam da se uzdrzim ali ne mogu!!! Nikako mi nije jasno kako i zashto je nekim (mnogim) ljudima toliko stalo da imaju shto vishe poslatih poruka, da im “rejting” bude shto veci...Mislim stvarno ne vidim svrhu svega toga i voleo bih da mi neko to objasni. Koliko ja znam ovaj forum kao i svaki drugi sluzi da bi ljudi medjusobno razmenjivali informacije, iskustva i pre svega pomagali jedni drugima – a ne da se takmiche ko ce da postigne vishe “poena” ili ko ce da bude veca faca...kao da svi ti ljudi nemaju sta drugo da rade u svom privatnom zivotu nego moraju da se dokazuju u virtuelnom, kao da su socialno odbacheni. Ova takmicharska atmosfera se provlachi kroz ceo forum i daje mu neku napetost, a i vidi se da nekim ljudima uopshte nije opushteno da postave neko pitanje vec se ustezu jer ce se uvek naci neko ko ce da ga ismeje jer, je li, zna vishe od njega (ili ima veci “rejting”) pa k’o shto veli da se malo razonodi zezajuci druge. Da stvar bude gora i admini se ponashaju slichno.
Poshto iz boldovanog dela zakljuchujem da ti imash zhivot, nije mi jasno zashto zagledash u tudje privatno-virtuelne zhivote.
To obichno rade oni kojima je dosadno u svom.
Johny Atos je offline  
Stara 7.12.2005, 23:31   #6
zleetherius
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 169
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Citat:
Johnnyy kaže:
Pokushao sam da se uzdrzim ali ne mogu!!! Nikako mi nije jasno kako i zashto je nekim (mnogim) ljudima toliko stalo da imaju shto vishe poslatih poruka, da im “rejting” bude shto veci...Mislim stvarno ne vidim svrhu svega toga i voleo bih da mi neko to objasni. Koliko ja znam ovaj forum kao i svaki drugi sluzi da bi ljudi medjusobno razmenjivali informacije, iskustva i pre svega pomagali jedni drugima – a ne da se takmiche ko ce da postigne vishe “poena” ili ko ce da bude veca faca...kao da svi ti ljudi nemaju sta drugo da rade u svom privatnom zivotu nego moraju da se dokazuju u virtuelnom, kao da su socialno odbacheni. Ova takmicharska atmosfera se provlachi kroz ceo forum i daje mu neku napetost, a i vidi se da nekim ljudima uopshte nije opushteno da postave neko pitanje vec se ustezu jer ce se uvek naci neko ko ce da ga ismeje jer, je li, zna vishe od njega (ili ima veci “rejting”) pa k’o shto veli da se malo razonodi zezajuci druge. Da stvar bude gora i admini se ponashaju slichno.
u potpunosti si u pravo. mrzim likove koji kad nemaju sta da kazu napisu nesto tipa : , no comment, pocnu da se*u vredjaju i sl. ne shvatam poentu budzenja postova. zato vas (sve koji to radite) molim da malo vise obratite paznju na nacin na koji cete da izrazite svoje misljenje i na kojoj temi ceta da postujete.
zleetherius je offline  
Stara 7.12.2005, 23:39   #7
GaVrA
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 189
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GaVrA Slanje poruke preko MSN-a korisniku GaVrA
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

lepo kaze oluja:


ako primetite nekog takvog, vi ga prijavite...
GaVrA je offline  
Stara 7.12.2005, 23:56   #8
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

ja sto nisam primetio nista slicno. pogotovo tu takmicarsku atmosferu?! video sam da ljudi lepo komuniciraju i da se dobro zezaju (posto sam uglavnom posecivao teme o igrama i zezanja, ali nigde nisam video da se neko qrci svojim "rejtingom").
I uvek mora da ima par, sto neko rece, shabana, koji razbijaju monotoniju. Da nema crnog, ne bi znao sta je belo (yin i yang).

inace ova tema je jedna od agresivnijih koje sam video na forumu.
toliko
MilanSM je offline  
Stara 7.12.2005, 23:58   #9
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

i reci bar jednnog lika kome je stalo da ima sto vise poslatih poruka!
zasto ljudi vole da uopstavaju a ne da daju konkretan primer?
MilanSM je offline  
Stara 8.12.2005, 1:01   #10
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Steta sto je u drzavi cool biti shaban...-mudro nema sta =)

edit: ovo sam ozbiljno mislio,da ne bude zabune,lol

Poslednja ispravka: Sasa (9.12.2005 u 4:02)
cages je offline  
Stara 8.12.2005, 2:15   #11
Johnnyy
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Havaji
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Citat:
At0s kaže:
Poshto iz boldovanog dela zakljuchujem da ti imash zhivot, nije mi jasno zashto zagledash u tudje privatno-virtuelne zhivote.
To obichno rade oni kojima je dosadno u svom.
Daleko od toga da ja “zagledam” u tudje virtuelne zivote, to je neshto shto se tiche svih nas i neshto shto se odmah primeti bez nekog posebnog zagledanja. Po tebi ispada da je chitanje tudjih javnih poruka (koje su inache tu da bi bile chitane) zavirivanje u njihov privatni zivot. Ne bih da se ovo pretvori u neku zustru i neprijateljsku raspravu jer mi stvarno to nije cilj (iako je mozda tako nekome izgledalo), to je eto samo jedno moje zapazanje koje naravno ne moraju svi da prihvate i razumeju.
Johnnyy je offline  
Stara 8.12.2005, 2:17   #12
Johnnyy
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Havaji
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Citat:
MilanSM kaže:
i reci bar jednnog lika kome je stalo da ima sto vise poslatih poruka!
zasto ljudi vole da uopstavaju a ne da daju konkretan primer?
To bi bilo krajnje ruzno sa moje strane jer nismo mi ovde u policijskoj stanici pa da se beleze svi detalji i iznose lichni podaci. To se lako uochi da li je nekome stalo da ima shto veci rejting, dovoljno je da se raspituje tipa “…a zashto ovaj ima ovoliko…a ovaj je tek tri dana a nabio je toliko i toliko poruka, da nije malo sumnjivo,…a posle koliko poruka ce meni da pishe to i to…
Milanche ti si josh pod utiskom Liebinga
Johnnyy je offline  
Stara 8.12.2005, 2:32   #13
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Ma na svakom forumu ima ljudi koji budze broj poruka....to je staro koliko i forumi....na 5-6 postova koje bi napisao,postavim 1,stvarno nemam vremena ni zivaca na sve strane da se cimam
Uvjek sam isao na forume da naucim nesto novo,tj informisem se o stvarima koje me interesuju i zbog jezika(na stranim)...ponesto pitam,ponesto i odgovorim ali dobro pazim sta jer sam se opekao hiljadu puta -neko se nadje prozvan pa smaranje bespotrebnom raspravom da neko nebi ne daj boze ostao nedorecen

Poslednja ispravka: nikolaf7 (8.12.2005 u 2:37)
nikolaf7 je offline  
Stara 8.12.2005, 10:12   #14
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Ne razumem svrhu ove teme.Opšte je poznata činjenica da na svakom slobodnom forumu (pod slobodnim mislim na one koji su besplatni i na koje bilo ko može da se učlani) ima mnogo različitih ljudi, pa prema tome i onih kojima broj poruka, rejting, nivo...nešto znače i koji imaju vremena da se tome posvete.Smatram da to nije nikakav problem sve dok se isti pridržavaju pravila foruma i ne prave nikakve probleme drugim korisnicima.Ironija je u tome što si upravo ti ovde uradio ono što tako zdušno kritikuješ, tj. nabio si 3 posta koja nemaju nikakvu svrhu.Mislim, ako si već primetio da neko krši pravilnik, spamuje, vređa...bilo šta, trebao si ili ovde ili adminima i modovima na pp da navedeš nickove korisnika za koje si primetio da tako nešto rade, pa da se stvar ispita.A ovako, praktično si rekao da misliš da modovi ne obavljaju svoj posao kako treba i ništa više od toga.Tačno je da ima nekih postova koji nemaju neku upotrebnu vrednost i samo povećavaju broj poruka korisnika koji ih je postavio, kao što su oni tipa "Slažem se xexe" ili "No comment xoxo", ali po nekim mojim shvatanjima ti postovi ne krše pravilnik, pa su valjda samim tim i dozvoljeni.U svakom slučaju, ponavljam, ako si primetio da neko krši pravilnik, a niko od moderatora to nije primetio, što jelte može da se desi, onda konkretno navedi nickove tih korisnika, pa da ako ima potrebe, može da se reaguje.Ovako, ovo je samo pucanj u prazno.
Marko_L je offline  
Stara 8.12.2005, 20:10   #15
Johnnyy
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Havaji
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Ljudi, bre, totalno mshite ono shto sam hteo da kazem!
Ne govorim ja o tome da neko krshi konkretna pravila i da bi bilo ko na bilo koji nachin trebalo da reaguje (shto je inache u ovom sluchaju i nemoguce), vec sam govorio o ljudskoj gluposti i jednostavno karakteru nekih ljudi - i nishta vishe!
Nemojte da meshate babe i zhabe, ni u jednom trenutku nisam rekao da admini i moderatori ne rade svoj posao kako treba vec da se u nekim situacijama ponashaju kao deca, shto je opet samo njihova karakterna osobina (koja by the way nije toliko losha ) a ne dokaz da ne obavljaju svoj posao kako treba. Ajde da icooliramo malo ovu temu, mislim da vishe nema smisla prichati jer ce se uvek javiti neko sa drugachijim mishljenjem i pokrenuti raspravu... Uostalom ja sam samo imao potrebu da dam svoje mishljenje a ne da zahtevan neku korektivnu akciju povodom toga.
Johnnyy je offline  
Stara 14.12.2005, 16:52   #16
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zlonamerni FoRuM!!!

Citat:
Johnnyy kaže:
To bi bilo krajnje ruzno sa moje strane jer nismo mi ovde u policijskoj stanici pa da se beleze svi detalji i iznose lichni podaci. To se lako uochi da li je nekome stalo da ima shto veci rejting, dovoljno je da se raspituje tipa “…a zashto ovaj ima ovoliko…a ovaj je tek tri dana a nabio je toliko i toliko poruka, da nije malo sumnjivo,…a posle koliko poruka ce meni da pishe to i to…
Milanche ti si josh pod utiskom Liebinga
Jeste, ima na forumu svakojakih...
ali zašto se jediti zbog toga?

Admin
VojaM je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SK forum! ZoNi Forum o forumu 135 22.6.2016 17:53
SW Serbia forum M@rsh@LL Zanimljive Web lokacije 7 30.11.2005 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com