Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.10.2009, 0:32   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Predog za tekst: Polovnjaci

Eto, da li se danas isplati uzimati polovne racunare i/ili komponente, na sta obratiti paznju, kako ih proceniti. Mislim da bi jedan ovakav tekst lepo legao jer ima kila polovnih a dobrih komponenti...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
miša topola (5.10.2009)
Stara 5.10.2009, 20:07   #2
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Eto, da li se danas isplati uzimati polovne racunare i/ili komponente, na sta obratiti paznju, kako ih proceniti. Mislim da bi jedan ovakav tekst lepo legao jer ima kila polovnih a dobrih komponenti...
Bolje reći TONA
Moglo bi ovo da se ubaci u nekom narednom broju. Pozajmiću Vam neku moju komponentu, baš će te se namučiti da ih testirate onako površno.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 20:17   #3
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Hm.. Tesko je utvrditi koja je polovna komponenta dobra u smislu,oni u redakciji testiraju dobar (ili makar normalan) deo (komponentu) i posle toga svi misle da treba kupovati bas to jer je dobro ili u slucaju da je nesto na testu lose proslo-lose. Previse varijacija ima u tome. U 10 polovnih grafickih kartica moze biti 10 razlicitih po stanju/kvalitetu i ponasanju u radu. Zamisli koje bi to posledice to moglo da ima. Flametorch mi pada na pamet Ja recimo kad hocu da istestiram nesto do max,a novije je (do 3 meseca),uzimam polovno jer znam da cu modovanjem (i poliranje procesora ovde spada) izgubiti garanciju. A recimo nadjem za smeshne pare. S druge strane polovne komponente je dobro uzeti u slucaju da zelis neki (mali) napredak sa starim i prevazidjenim kompom,a znas da nema smisla uloziti neki ozbiljniji novac u njega. Tako da bi testiranje "polovnjaka" bila klackalica sto se relevantnosti tice. Ako vam treba neki savet imate temu za to ili u slucaju da se nista ne podudara sa zeljenim pitanjima/temom otvorite novu temu u kojoj bi ste izrazili svoje interesivanje u neku komponentu i na sta bi ste trebali obratiti paznju,o ceni,ima li smisla tako nesto kupovati etc etc.. Nadam se da cete razumeti sta hocu da kazem
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2012, 8:30   #4
deluxe
Veteran
 
Član od: 8.9.2012.
Lokacija: Čačak
Poruke: 556
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 76 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Hm.. Tesko je utvrditi koja je polovna komponenta dobra u smislu,oni u redakciji testiraju dobar (ili makar normalan) deo (komponentu) i posle toga svi misle da treba kupovati bas to jer je dobro ili u slucaju da je nesto na testu lose proslo-lose. Previse varijacija ima u tome. U 10 polovnih grafickih kartica moze biti 10 razlicitih po stanju/kvalitetu i ponasanju u radu. Zamisli koje bi to posledice to moglo da ima. Flametorch mi pada na pamet Ja recimo kad hocu da istestiram nesto do max,a novije je (do 3 meseca),uzimam polovno jer znam da cu modovanjem (i poliranje procesora ovde spada) izgubiti garanciju. A recimo nadjem za smeshne pare. S druge strane polovne komponente je dobro uzeti u slucaju da zelis neki (mali) napredak sa starim i prevazidjenim kompom,a znas da nema smisla uloziti neki ozbiljniji novac u njega. Tako da bi testiranje "polovnjaka" bila klackalica sto se relevantnosti tice. Ako vam treba neki savet imate temu za to ili u slucaju da se nista ne podudara sa zeljenim pitanjima/temom otvorite novu temu u kojoj bi ste izrazili svoje interesivanje u neku komponentu i na sta bi ste trebali obratiti paznju,o ceni,ima li smisla tako nesto kupovati etc etc.. Nadam se da cete razumeti sta hocu da kazem
+1
deluxe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2012, 20:50   #5
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Bas bi bila interesantna tema o polovnjacima, da bude nesto slicno kao sto je vremenska masina. Ozbillno istestirate proizvod. Na primer procesor iz 2010 godine uparite sa novom grafickom karticom i tako slicno. Bilo bi tu zanimljivih rezultata jer ima dosta korisnika koji imaju relativno starije masine a koji su spremni za novi pojedinacni apdejt. Ako mislite da izlazite u susret dobrom delu citalaca SK ili mislite mozda drugacije?!
Evo za pocetak testirate cuveni procesor Q 6600 ili BE 955 uparen sa n-vidia 650 karticom, posto se ova kartica trenutno smatra za najboljom kupovinom.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2012, 17:40   #6
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

"Sinko da to valja ne bi oni ni prodavali " -

Te price tipa 'pun je kao brod pa prodaje budzasto' su klasicna valjanja gluposti preko usta.

Dobru kupovinu polovnog PC-ja mozete obaviti jedino od prijatelja/poznanika koji ce vam dati za dobru cenu.



"Bolje jedna topla piva nego cetri ladna" - toliko o polovnjacima

I da dodam 800 evra je nov komp koji tera sve u fulu (tako je vec zadnjih 20 godina) i tako ce da ostane.....
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 21:06   #7
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Tekstovi bi trebalo da sadrze informacije tipa: "graficke kartice imaju dug vek trajanja njih slobodno uzimajte polovne", "obratite paznju na ovo/ono" i savete tog tipa

A ne da testiraju komponente. Znaci da simply iz iskustva ljudima skrenu paznju sta kupovati polovno a sta ne, kada, i koliko staro, i koliko opada value i radna sposobnost te komponente u odnosu na to koliko je stara... O tome pricam

Poslednja ispravka: doctor (5.10.2009 u 22:46)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 21:09   #8
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Nisam te razumeo u potpunosti
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 22:45   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Nisam te razumeo u potpunosti
Post editovan, sada je valjda jasnije
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Thaedass (6.10.2009)
Stara 5.10.2009, 23:16   #10
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Tekstovi bi trebalo da sadrze informacije tipa: "graficke kartice imaju dug vek trajanja njih slobodno uzimajte polovne", "obratite paznju na ovo/ono" i savete tog tipa

A ne da testiraju komponente. Znaci da simply iz iskustva ljudima skrenu paznju sta kupovati polovno a sta ne, kada, i koliko staro, i koliko opada value i radna sposobnost te komponente u odnosu na to koliko je stara... O tome pricam
To je dosta prezvakano i otprilike jasno. Mozda nije pisalo u SK, ali mozes dosta lako o tome da se informises. Recimo, nikako nije pametno uzimati polovne hard diskove, napajanja, optiku, ink-jet stampace, i mozda jos neke stvari kojih ne mogu da se setim trenutno.

Sa druge strane, polovan procesor je skoro k'o nov a slicno vazi i za memoriju. Stvari koje moze i tamo i 'vamo su graficka, maticna ploca, monitor, zvucnici... za te stvari je pitanje od slucaja do slucaja. Zavisi koliko je stvar rabljena. Staru plocu ima smisla jedino uzimati u paketu sa procesorom, ostalo je rizik.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 0:05   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

  • treba zaobići agp i tražiti pci ekspres grafičke i matične ploče koje ih podržavaju ako hoćete da igrate igre
  • Sve starije od 3 godine je staro
  • ram memorije su skupe nove ali su jeftine polovne (sd ram i ddr1)
  • Monitori ako su stari više vam zamaraju oči
  • Prodaj na vreme dok još vredi nešto
eto par mojih saveta
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 22:52   #12
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Da, ali bih zeleo da vidim nesto 2-3 stranice opsirnije od toga
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 23:20   #13
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Da, ali bih zeleo da vidim nesto 2-3 stranice opsirnije od toga
Za to sluze stari brojevi... zasto bi ponovo pisali o hardveru koji je vec opisan? Verujem da bi se dosta citalaca bunilo sto se ponovo opisuje stari hardver. Ako tada nije mogao da "tera" neke igre nece moci ni danas.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 23:52   #14
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Za to sluze stari brojevi... zasto bi ponovo pisali o hardveru koji je vec opisan? Verujem da bi se dosta citalaca bunilo sto se ponovo opisuje stari hardver. Ako tada nije mogao da "tera" neke igre nece moci ni danas.
A ne, ne, ne, citaj postove ispod lepo
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 0:01   #15
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

@ oluja totalno si u pravu smatram da opis tog starog hardvera svako moze naci na netu toga bar ima na tone.

Ono sto bi mozda imalo smisla je uraditi je nesto kao tema broja 4/96 Otpisani kompjuteri.Gde bi npr kategorija tih otpisanih bila od p2 do starijih p4 masina kao i sta vlasnici istih mogu da ocekuju od njih.Sta poterati od softvera na istima,sta bi mogli igrati.Dakle cisto informativni tekst kakav je bio i taj u br 4/96.Misljenja sam da ljudi olako odbacuju stare racunare koji jos uvek mogu da zavrse posao.Ili sto sam cuo svojevremeno izraz: "briga mene na koliko MHz me cpu ceka da ja otkucam nesto, bitno da radi kako treba"
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dejan_osipaonica na korisnoj poruci:
doctor (7.10.2009), nikolam (7.3.2011), player1 (7.10.2009)
Stara 7.10.2009, 12:47   #16
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
dejan_osipaonica kaže: Pregled poruke
@ oluja totalno si u pravu smatram da opis tog starog hardvera svako moze naci na netu toga bar ima na tone.

Ono sto bi mozda imalo smisla je uraditi je nesto kao tema broja 4/96 Otpisani kompjuteri.Gde bi npr kategorija tih otpisanih bila od p2 do starijih p4 masina kao i sta vlasnici istih mogu da ocekuju od njih.Sta poterati od softvera na istima,sta bi mogli igrati.Dakle cisto informativni tekst kakav je bio i taj u br 4/96.Misljenja sam da ljudi olako odbacuju stare racunare koji jos uvek mogu da zavrse posao.Ili sto sam cuo svojevremeno izraz: "briga mene na koliko MHz me cpu ceka da ja otkucam nesto, bitno da radi kako treba"
Nisam mislio ni na opis starog hardvera, niti na ovo, mada ovo isto nije losa ideja. Mada mi se cini da je 2004 ili 2005 bio jedan ovakav test?

Ovo stvarno nije losa ideja s obzirom na to da ljudi vise vole da rade u Officeu 2003 na dual core procesorima nego na masini kojoj CPU kuca na 600MHz, i ne primecuju da office bukvalno radi isto... Ne znam, ja sam samo dao predlog...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 23:57   #17
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Pa što ne kažeš hoću da kupim/prodam nešto i koliko to košta i mi da ti kažemo šta da radiš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 14:55   #18
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Eto, da li se danas isplati uzimati polovne racunare i/ili komponente, na sta obratiti paznju, kako ih proceniti. Mislim da bi jedan ovakav tekst lepo legao jer ima kila polovnih a dobrih komponenti...
Hm, pa nije ovo SAT revija sa rubrikom "kako odabrati polovnjaka"
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
oluja (8.10.2009)
Stara 7.10.2009, 17:22   #19
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Kako god bilo bi ipak korisno. Da covek moze da zna sta da ocekuje/radi. 5 godina kasnije.... ,, Testiramo za Vas bezbednost kompjutera sa katodnim monitorom i kako odabrati pravog polovnjaka na Pijaci Bubanj Potok, uzivo svakog dana u 14:05 samo na Tv Politika .
Lich_king2 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2009, 12:54   #20
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Eto, da li se danas isplati uzimati polovne racunare i/ili komponente, na sta obratiti paznju, kako ih proceniti. Mislim da bi jedan ovakav tekst lepo legao jer ima kila polovnih a dobrih komponenti...
Evo da ti pomognem. Nece biti dve strane ali...
Polovne racunare i komponente vredi kupovati samo ako razmisljate o konfiguraciji za "Office" (Word, Excel,...), knjigovodstvo, internet (za manje zahtevne korisnike) i slicne potrebe. Koje ce igre raditi na nekim starijim karticama je vec opisano i moze se naci na nasem sajtu. Stariji monitori su opasni za oci i ne bi nikom preporucio da ih kupi pogotovo kada pogledamo cene danasnjih TFT-ova. Polovni HDD, CD-ROM uredjaji su spori, malog kapaciteta... Niko vise ne uvozi polovne (brendirane) konfiguracije pa ni o tome nema sta zanimljivo da se kaze.

Poenta je da onaj koji kupuje polovnu konfiguraciju i delove za nju ni ne ocekuje mnogo od takve masine u startu. Jednostavni i manje zahtevni poslovi koje ti racunari mogu da obavljaju nisu zanimljivi za ponovno opisivanje, kamoli na vise strana u broju.

Kako proceniti polovnu komponentu? Forum je idealno mesto da se razmenu misljenja o starijim komponentama i konfiguracijama.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
doctor (9.10.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Programi uz tekst dbojan Tekstovi u SK 1 7.10.2009 13:31
Konvertor za ručno pisani tekst Lord_WereWolf Aplikativni softver 3 2.11.2008 2:49
U pomoć! (Dreamweaver - tekst oko slike) arlekino Web razvoj 1 17.10.2008 22:15
Tekst sa slike u tekst Stojadin Aplikativni softver 19 9.6.2008 19:43
Tekst o virtuelizaciji u SK 4/2008 - prvoaprilska šala? zzyyxx O SK-u uopšte 10 12.4.2008 16:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com