Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2010, 14:44   #21
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Sta sme da se fotografise a sta ne

Evo komentara jednog čitaoca sa sajta B92:

Citat:
Juce su me sat vremena legitimisali policajci, ispitivali, pregledali foto aparat i proveravali broj sasije na autu. Fotografisao sam okolinu jednog bloka u Beogradu, jer mi je potrebna dokumentacija za izradu projekta. Na kraju su me pustili kuci.

Cim sam usao u kucu nekih pola sata kasnije, zvao je neki inspektor, i trazio da dodjem u opstinu Palilula. Na moje molbe da imam rok sutra, da su me vec kostali sat ipo vremena, i da verovatno necu spavati jer moram to da zavrsim, ponudio je da dodje policija kod mene i odradi jos neki razgovor.

Kad su mi dosla uniformisana lica u stan, javili su im da ipak moram da dodjem do stanice (prakticno me privode), i da mora da dodje PAUK, da mi pokupi auto?!

I bilo je tako, zavrsio sam na informativnom razgovoru, a auto mi je nosio pauk.

Ja sam samo pokusavao da zaradim neki dinar, fotografisuci parcelu koja je u vlasnistvu poslodavca plus neke objekte u okolini.

Medjutim, posto neka budza zivi tu negde, imao sam problema sa policijom.

NIGDE ne pise da je zabranjeno fotografisanje.

Fotografsku rutu sam poceo sa mesta gde je i stajala policija u civilu, i mogli su odma da me upozore sta da slikam a sta ne.

Mogu samo da zamislim koliko kosta da policija sedi i bejbisituje nekog po ceo dan, a koliko kosta dolazak pauka, transport i sve ostalo...

Da mi je neko obijao isti auto, ili razbijao ulaz u zgradu, ili ne bi dosli, ili bi dosli za sat vremena (pricam iz iskustva).
(Dusan, 10. maj 2010 12:28)
Zeznuo sam se kad sam rekao da smo evropska kopija S. Koreje. S. Koreja može samo nas da kopira, jer ovo nema ni tamo.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
shrafko (10.5.2010)
Stara 10.5.2010, 15:22   #22
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Sta sme da se fotografise a sta ne

Ah, naši zakoni i zabrane bi možda i imali nekog smisla pre 100 godina ali su sada definitivno smešni. Naravno, gospoda u Skupštini ima preča posle nego da obezbede da naši zakoni budu ažurni.

Tipa, većinom geoprostornih podataka raspolaže Republički geodetski zavod. U skladu sa novim Zakonom o državnom premeru i katastru (konačno usvojenom krajem 2009, sa 3 godine zakašnjenja), RGZ takođe dobija imovinske evidencije (Zemljišne knjige iz Zemljišno-knjižnih odeljenja pojedinih Opštinskih sudova).

Međutim, po zakonu, RGZ ne može raspolagati informacijama o vojnim instalacijama, s obzirom da je to u delokrugu Vojno-geografskog instituta (VGI). Takođe, ukoliko kupite lokalnu kartu male razmere (tipa 1:5000), u izdanju bivše Geokarte (koja je sada deo RGZ-a), na njoj se po pravilu ne nalaze jasno ucrtani vojni objekti, radi "zaštite državnih interesa".

S druge strane, bilo koje fizičko lice (sic!) može da ode u kompaniju kao što je GlobeDigital, i da za neku (uslovno rečeno) siću, tipa $1000-$2000 traži da mu ovi isporuče satelitske snimke visoke rezolucije (mnogo boljeg kvaliteta nego na GoogleMaps) bilo kog objekta u Srbiji, uključujući brane, železničke stanice, ambasade, kasarne, vojne poligone, aerodrome, itd. Naravno, u GlobeDigital se apsolutno neće tangirati da li sam ja kolekcionar satelitskih snimaka, izvođač građevinskih radova, ili sam najbliži rođak bin Ladena. Takođe, ako mi to odgovara, mogu da tražim i crno-bele snimke, u maltene bilo kom vremenskom trenutku, čak i noću, čak i pod uslovom da je oblačnost 100% (IR kamere).

Naravno, organima reda i mira ne pada napamet da ću ja, ako već planiram neka zlodela, koristiti opremu koja je maltene "neprovaljiva", satelitske snimke, itd. umesto digitalaca od 250 grama i 200 evra.

Ali vole ljudi da rade po PS-u pa to ti je (posebno ako to povlači i raznorazne vidove iživljavanja i za*ebavanja drugih).

Poslednja ispravka: shrafko (10.5.2010 u 15:31)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Wizard (10.5.2010)
Stara 10.5.2010, 16:01   #23
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Sta sme da se fotografise a sta ne

Pa to je kao u vreme NATO bombardovanja 1999. Kao, ne treba govoriti na forumima šta je pogođeno jerbo NATO čita forume da bi znali šta su pogodili. To što tomahavk projektili imaju kamere na kljunu, što vazduh-zemlja projektili imaju takođe kamere, što avioni imaju IC i druge kamere, što se sve snima desetinama satelita... To nema veze. Ne zna NATO je l' pogodio nego mora na Serbiancafeu da se informiše. Onda ako spomenete da je nešto pogođeno desetine paranoika vas optuže da ste maltene špijun koji radi za NATO, a u isto vreme možete na sajtu NATO da vidite detaljne snimke samog pogotka. Balkanski špijun nije drama niti film, to je dokumentarac o Srbiji.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2010, 16:17   #24
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Sta sme da se fotografise a sta ne

Svi smo mi Ilije Čvorovići

Što me podseti, tokom pobedničkog rata 99te, Razredna nam je u 4. godini srednje savetovala da oni koji imaju računare kod kuće ne pale iste ni za živu glavu. Navodno, NATO ima centre za detekciju gde koji računar "kuca" (baš se sećam, taj izraz je upotrebila), i čim identifikuju neku CPU aktivnost, odmah misle da je tu neki logistički centar i krknu jedan tomahavk

Naravno, to našoj vojsci nije smetalo da formira prave logističke centre po fakultetima, srednjim školama, itd.

Izvinjenje za offtopic
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2010, 16:56   #25
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Sta sme da se fotografise a sta ne

A, pa sad mi je tek jasno zašto su svi oni silni Tomahavci šibali tik pored mog prozora: NATO gađao moj komp, koji je bio stalno uključen! Ali nije NATO bio precizan pa projektili završili, umesto u mojoj sobi, u zgradama MUP-a, Generalštabu i još nekim.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2010, 17:02   #26
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Sta sme da se fotografise a sta ne

Da prekinem diskusiju o NATO-u.

U stranim državama da li je dozvoljeno da se fotografišu ulice i zgrade, pre svega mislim na Beč? I da li je dozvoljeno da se fotografiše u podzemnim prolazima za metro tj. U-Bahn?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2010, 17:08   #27
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Sta sme da se fotografise a sta ne

Fotkaj slobodno, ima brdo fotki na Panoramio-u i nisam primetio da je iko imao problema.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com