Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2023, 8:54   #301
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Zbog nastavka sam se pre neki dan prisetio da nisam ovo nikad odigrao. Taman sam zaboravio sve što sam o igri ikad pročitao i video, pa sam se iznenadio koliko souls mehanike ima, a tu je Metroida i TR-a (ili PoP-a) pomalo. Baš onako bogat mix pozajmica sa svih strana, fin ali ne baš i idealan. Npr. kada se respawnuješ u souls stilu ili backtrace-uješ do novodostupnih sekcija u Metroid stilu... iritira kada moraš ponovo da se pentraš po potpuno istim linearnim stazama u TR stilu. Prečice koje se pritom otvore često i nisu nešto a mapa i njena preglednost je truba. Borba kao light verzija Souls igara funkcioniše sasvim OK. Na pretposlednjoj težini mi je dovoljno izazovna a da nije frustrirajuća, checkpoints su dovoljno česti. Igrao malo na hard ali smanjio brzo jer za razliku od Soulsa ima nebrušenih detalja zbog kojih mi ne leži da se toliko cimam.

Moja možda najveća zamerka je backtracing po identičnim linearnim hodnicima. Evo upravo sam se vratio na planetu po drugi put jer tako teče radnja i opet preskačem iste prepreke i klizam se niz iste ledene hodnike... čak se i neprijatelji spawnuju na potpuno istim mestima i baš je deja vu, igram potpuno isti nivo dva sata nakon što sam ga već igrao. Moglo je to bolje. Nadam se da će malo ispraviti recept u nastavku.

Tehnička strana igre i dalje blista posle ovih nekoliko godina. Ja sada mogu da je vrtim sa dobrim podešavanjima, što ne bih mogao kada je izašla, i baš uživam svaki put kada stignem na novu planetu ili prosto izađem na neki "vidikovac". Ta bogata produkcija (čak je i zvuk odličan) i SW vajb me najviše vuku da igram.
Obzirom na to da je prva akciona avantura iz treceg lica igra od strane studija koji je poznat po MP FPS igrama kao I skepticizam od strane Lucas Arts-a (LA nije bio za to da igra bude o Jedi-ma) odradili su odlican posao po meni. Fallen Order sa svim svojim nedostacima je I dalje jedna od boljih SW igara. A prema vidjenom nastavak ce biti bolji u svakom pogledu tako da se zaista nadam da ce Respawn da odradi I 3. nastavak I da konacno nakon dugo vremena dobijemo odlicnu trilogiju ne samo SW nastavak nego igara uopste (nakon PS3/X360 generacije koja je proizvela jedne od najboljih trilogija igara PS4/X1 nije imala nista slicno).
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2023, 14:06   #302
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Star Wars Jedi: Fallen Order

Nisam baš ispratio razvoj igre i studio koji stoji iza nje ali volim SW i third person igre pa je ovo baš moj fazon. Igrao sam još par večeri i jeste vrlo dobra igra. Analiza gameplaya na stranu, moglo je svašta da se malo bolje reši... Ali generalni osećaj je zadovoljavajuć. Postoji fin balans između toga da me se slabiji neprijatelji plaše a da su mi jači ipak izazov. Igre koje ovo omaše (ili reše na veštački i nefer način) baš brzo smore a ova me evo i dalje ne smara. Šta više, sve mi se više dopada.

Eto da još jednom unesem pometnju između ove i teme za nastavak koji sada zanima većinu. 😁 Ako je još neko propustio kao ja, baš je prava šansa da se sada spoje oba dela. A nastavak, ako je developer imao malo sluha, već može da preraste iz vrlo dobre u odličnu igru.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2023, 4:51   #303
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

ovu igru smatraju souls like igrom i mada nije nesto teska, u sustini ima dobar balans, sto kazes.

kao kontrast, prethodno sam igrao nioh 2 (koji se smatra jednim od boljih souls like-a) i igra me je totalno smorila posle prvih 30%. obicni protivnici uvek mogu da te roknu sa dva udarca, pa dolazak do bossa ume da bude vise frustrirajuc nego sam boss fight. reciklirane i potpuno nepovezane mape, neprijatelji koji se ponavljaju svuda. previse komplikovanja u razvijanju lika bez ikakve potrebe.

star wars je sa druge strane potpuna suprotnost u pozitivnom smislu. naravno, mozda nije fer porediti AA i AAA naslov, ali ovo sto poredim nema BAS toliko veze sa budzetom. meni iskreno sw univerzum nije idealan setting, a da jeste i da ima kojeg boss-a vise, verovatno bi mi bila jedna od omiljenih igara.

svakako rado cu odigrati survivora.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2023, 9:33   #304
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Ja je upravo zavrsio juce na soniju.Da utvrdim gradivo.Iako se secam da u prvom prelazu i nije bilo bas lako, u medjuvremenu sam se ocigledno napucao xp-om pa je sada na Jedi Master tezini bio prilicno lagan prelaz.Jedino sam se sa Trillom 5-6 puta peglao.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2023, 19:22   #305
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 343
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

PC gaming je u kriticnom polozaju. Datira i od ranije, ali rekao bih da je od pocetka 2022. situacija alarmantna. Cene, tehnicki problemi, izrazena repetativnos. Ne mogu da kazem da je PC gaming mrtav ili da ce biti ali ovaj AAA deo je na izdisaju.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2023, 19:28   #306
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Ma igra je loše optimizovana za sve platforme, na PC-u je posebno izraženo kao i uvek.

Ja sam se razočarao što ima te vizuelne artifakte na sve strane i radi samo u 30 fps na Series S. Nasvirali grafiku po cenu performansi i igrivosti... Ima da pazarim Series X na kraju. U PC gaming mi se ne vraća zbog nenormalnih cena grafičkih i ovog ludila sa neoptimizacijom a PC za starije igre koje mi se igraju ionako već imam, evo pika se Ghost Recon trenutno i imam još stotine igara u backlogu koje rade odlično na ovom laptopu a koje nikad ne bih odigrao kad bih jurio samo latest and greatest triple A igre.

Edit: promašio temu mislio da je za Survivor

Poslednja ispravka: doctor (1.5.2023 u 3:00)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2023, 5:32   #307
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

dobrano su vec popravili.

ali ne mogu da ubacim link zato sto forum u generisanom kodu videa pronalazi neprimerenu rec i pretvara je u zvezdice!

ali evo ovako... naslov na youtube je "Star Wars Jedi Survivor | Launch Version vs Latest Patch (1st May 2023) | Performance Comparison", kanal GamerInVoid.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2023, 8:05   #308
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Ne mogu da verujem sa url...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2023, 23:53   #309
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

jos ja promasio temu, stavio ovde umesto u survivor.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars saga GoranTomasevic Kompjuteri i film 693 12.11.2022 2:09
Star Wars Battlefront 2 dex3108 Akcione igre 150 14.1.2021 21:12
Star Wars by Visceral Games dex3108 Akcione igre 28 26.1.2019 10:43
Star Wars: Attack Squadrons perablenta Mrežne igre 2 25.5.2014 23:54
EA "preuzeo" Star Wars igre... NastyB O igrama uopšte 1 8.5.2013 10:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com